Veledůležité utkání před sebou ve středu měli hráči 1. SK Prostějov. V rámci dohrávky 14. kola FORTUNA:Národní ligy je totiž čekal domácí zápas s pražskou Duklou. Ten byl předtím odložený kvůli karanténně soupeře. Prostějované v utkání měli důležitý cíl: zapomenout na předešlou prohru s Vlašimí. A podařilo se: Dukle sice dali jen jediný gól, na výhru však stačil.

Oproti Vlašimi (prohra 3:5) čekalo tým výrazně jiné utkání. Soupeř sice byl rovněž ve středu tabulky, úvod do jara měl ale velice slušný. Navíc, eskáčko do zápasu vstoupilo s řadou změn. V základní sestavě chyběli Jiří Spáčil a Tomáš Zlatohlávek, který inkasoval v předešlém klání zranění. Naopak se představili Šimon Šmehyl a Solomon Omale, který se proti Dukle ukázal, jako velice důležitý vyhranými hlavičkovými souboji a držením míče.

Úvod utkání se lépe povedl Dukle. Ta byla častěji na míči, hrála aktivněji a nedávala našim hráčům prostor. Už ve 2. minutě Faleye po útoku z pravé strany nastřelil boční síť branky. Bala musel odvracet šanci soupeře, krátce poté naopak střílel Peterka. Poté se ale hra se začala přelévat ze strany na stranu. V 9. minutě Matoušek vystihl rozehrávku, nahrál Šmehylovi, který poslal míč Davidu Píchalovi, jenž prostřelil brankáře – 1:0. Pěknou akci následně předvedli Koudelka a Jurásek, jeho nahrávka před bránou nikoho nenašla. Obrovské šance následně měli Koudelka a Jurásek, který poslal ze strany míč jen do vyběhnutého gólmana, zároveň se vcelku dařila souhra Koudelky s Píchalem. Góly však nepřicházely. Šmehyl minutě nevyužil standardku a ve 32. minutě netrefil přesně Matoušek. Prostějov měl za sebou velmi povedený poločas: chyběla jen gólová pojistka. Hosté hrozili jen sporadicky a když už se tak stalo, vesměs šlo o nepřesné střely zpoza vápna.

Druhá půle začala tak jako skončila první: aktivitou Prostějova. Ve 48. minutě Matoušek z osy střílel těsně vedle, krátce poté poslal dobrý míč do vápna. V 52. minutě mohl naopak vyrovnat Faleye, který ale nemířil přesně. Hosté reagovali opakovaným střídáním. Do druhého poločasu nastoupil třeba korejský hráč Kim, který oživil hru svou rychlostí a přímočarostí. Málo k brance ale chybělo Součkovi v 58. minutě. Dukla postupně přidávala a dostávala se častěji do šancí, vesměs díky Faleyemu. V 76. minutě zatlačili a obrana Prostějova měla co dělat, aby tlak ustála. Největší šanci ale hosté měli až v 88. minutě. Tehdy musel Mucha vytáhnout při standardce soupeře skvělý zákrok rukou. V držení míče byla nyní lepší Dukla, ale přes optickou převahu si vytvářela málo střeleckých šancí. Na druhé straně naopak hrozil opakovaně Píchal a Zapletal, třeba jejich přečíslení volalo po gólu. Závěr byl hodně dramatický, nakonec se ale drtivý tlak Pražanů nekonal a eskáčku dopřáli po jednozápasové odmlce pocit vítězství.

1. SK Prostějov – FK Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branky: 9. Píchal. Rozhodčí: Vojkovský – Mikeska, Vejtasa. Žluté karty: 42. Stříž, 86. Omale – 14. Faleye.

Sestava 1. SK Prostějov: Mucha – Šmehyl, Bala, Sus (C) (66. Schuster), Stříž – Omale – Matoušek, Koudelka (90+3. Machynek), Kopřiva, Jurásek (66. Zapletal) – Píchal (83. Spáčil). Trenér: Pavel Šustr.

Sestava FK Dukla Praha: Kinský – Chlumecký (46. Kim), Fišl, Kovernikov – Doumbia, J. Peterka (C), Barac (69. Ullman), D. Souček (81. David Kozel) – Faleye (81. Buchvaldek), Fábry (69. Šebrle), Ayong. Trenér: Roman Skuhravý.