Tak a je po všem. Amatérské i mládežnické soutěže nedohrají ani letošní soutěžní ročník 2020/2021 a je zřejmé, že s tím končí po pěti měsících i náš dlouhodobý seriál FOTBAL EXTRA, který tak dnes píše svůj epilog. Od prosince loňského roku na stránkách nejčtenějšího regionálního periodika servis tradičně mapoval dění na zelených trávních od profesionálů přes výkonnostní hráče až po mladé talenty, opomenuty nezůstávaly ani ženy. Tento pětadvacátý díl je ovšem načas poslední, nehraje se, není co hodnotit. Bohužel.

Tentokrát shrneme, co vše jsme se vlastně dozvěděli, posoudíme také uplynulou sezónu, která vlastě skončila dříve, než stihla pořádně začít. Protože končit ročník v říjnu je opravdu smutný unikát. Kluby do ročníku vstupovaly s nadšením, ale taky s obavami, jak dlouho se bude moci hrát. Brzy se ukázalo, že oprávněnými, fotbal zaplakal. I tak se ale přece jen událo nemálo zajímavého.

Co všechno jsme vlastně v rámci seriálu FOTBAL EXTRA přinesli? Postupně jsme se věnovali „A“ týmu 1.SK Prostějov, dále jsme se podívali na dění v krajském přeboru i v dalších třídách Olomouckého KFS. Hned od prvního lednového čísla jsme se zaměřili na soutěže pod hlavičkou OFS Prostějov, ale ani tím jsme zdaleka neskončili. Záhy jsme totiž sondovali dění v ženském fotbale, který už má v regionu tři družstva. A aby toho nebylo málo, v minulých číslech jsme zavítali do světa mládežnické kopané. Zprvu jsme řešili mládež obecně, v dalších dílech se věnovali ryze týmům 1.SK Prostějov, následně se podívali na situaci v nižších soutěžích a zveřejnili nejen všechny stávající tabulky, ale i řadu exkluzivních rozhovorů a tradičně nechybí redakční komentář. To vše z prostředí krajské i okresní úrovně.

Ještě jednou se tedy pohodlně usaďte a začtěte se do závěrečného ohlédnutí za fotbalovým podzimem! A nebojte v redakci už připravujeme důstojnou náhradu... Máte se tedy i nadále na co těšit, už brzy!

 

Pětadvacátý díl seriálu FOTBAL EXTRA najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 26. dubna