Pěkný fotbal, převaha Prostějova, pak ale velký boj. Takový byl ve zkratce v pořadí osmý přípravný zápas eskáčka, který sehráli se slovenskou Skalicí uplynulý pátek. Utkání hrané v Hodoníně nabídlo solidní kombinace na obou stranách, ale také menší počet šancí, než bylo k vidění v některých předešlých zápasech eskáčka. Remízový výsledek nakonec odpovídá dění na hřišti. Po prvním poločase, který se Prostějovu vydařil, totiž přišla z jeho strany méně povedená pětačtyřicetiminutovka.

Kouč Šustr nemohl využít služeb zkušeného tria Schuster, Sus, Kroupa, nenastoupili ani Pašek, Biolek, Rolinc či Píchal. Utkání začalo hodinu po poledni pořádně zostra. Už ve 2. minutě se totiž prosadil střelou do růžku Milan Lutonský a trochu opařil soupeře – 0:1. Následoval nebezpečný centr Koudelky, z jehož mráčku však nezapršelo. V 7. minutě se naopak Bialek ocitl na zemi po sražení nepříjemného centru od soupeře i jednoho z hráčů, bylo vidět, že jej srážka pořádně bolela. Už minuta osmá přinesla střelu do boční sítě eskáčka. Následně mohl Prostějov kontrovat, ale Slaměnovi utekl míč. Na poslední chvíli. Krátce na to vjel Hlavatovič do Machynka a byly z toho nejen nadávky Pavla Šustra, ale také žlutá karta pro hráče Skalice. „Pomstít“ se mohl Slaměna, který pěkným přenesením hry začal akci, jenž skončila zblokováním pokusu Koudelky. Slaměna byl nadále vidět, tentokrát předal míč Stáňovi, npová tvář v prostějovském dresu však slušnou šanci neproměnila. Prostějov byl v té době lepší, častěji na míči a kombinačně na výši. Přesto v 15. minutě soupeř srovnal. Haša se dostal po centru u pravé tyče Prostějova k odraženému míči a zakončil přesně – 1:1. V 19. minutě chtěl kontrovat Stáňa, neprošel ale přes posledního hráče. Následně měl na ose šanci Koudelka, ten ale trefil pouze brankáře. Ve 28. minutě se na straně Prostějova málem zrodilo nebezpečné přečíslení, pak ale začali úřadovat hráči Skalice. Haš se ocitl v nebezpečné šanci, Bréda pak měl co dělat, aby vyboxoval centr mířící k Hlavatovičovi. Poločas pak zakončili šancemi Blažek a na straně Prostějova opět Stáňa. První jmenovaný se ale dostal do ofsajdu, než stihl něco kloudného udělat. A druhý naopak nebyl přesný.
Druhá půle dala zprvu zapomenout na rychlý fotbal se šancemi. Těch bylo zprvu skutečně poskrovnu. Ve 46. minutě si sice Šteigl naváděl míč na osu, ale ke střele se nedostal. V 52. naopak mohla jít Skalica do vedení, po ztrátě míče Střížem se dostal do skvělé pozice Šulc, ale minul. Čas od času se připomněl také Haš. Nicméně šancí nebylo zdaleka tolik jako v první půli. O něco více ale byla na míči Skalica, která postupně přidávala. V 65. minutě vymyslel Šulc šanci pro Popoviče, ale nová tvář v defenzivních řadách Prostějova Bialek zakročil včas. V 68. minutě se pak hosté dožadovali odpískání ruky ve vápně, ale neuspěli. Skalica sice držela míč, ale dlouho se jí pak nedařilo dostat do větší šance. Mohlo za to i opakované nakopávání zdi při standardkách. To v 82. minutě se důrazně připomněl Blažek, jeho střelu z úhlu ale Mucha chytil a záhy měl i štěstí, když Holý z voleje míč namířil přímo do něj. Poté se na chvíli osmělili i Prostějovští, Kovář našel pěknou nahrávkou Šteigla, jeho i Lutonského zakončení ale ke změně stavu nevedlo. A když se na druhé straně neprosadil z úhlu Hollý, bylo jasné, že utkání skončí smírným výsledkem.

HLASY TRENÉRŮ
Josef KOSTELNÍK - MFK Skalica:
„Jsem hlavně spokojený s druhým poločasem, tam hlavně. Jeho první polovina nám přinesla tři stoprocentní šance, kdy jsme byli sami před brankářem. Potom tam byla i ta nepochopitelně neodpískaná jedenáctka, míč šel jasně do brány. Takže spokojenost hlavně za druhou půlku, ta první byla z naší strany taková všelijaká.“

Pavel ŠUSTR - 1.SK Prostějov
„Byly to dva rozdílné poločasy, či spíše rozdílných pětadvacet minut. V prvních jsme jasně dominovali, kluci byli čerství a dokázali plnit přesně ty věci, co jsme chtěli. Myslím, že jsme soupeře přehrávali, dali branku, měli i další dvě stoprocentní šance. Nechali jsme si však dát gól při naší nedůslednosti, při bránění standardní situace po rychlém protiútoku. Pak si myslím, že jsme trochu ustoupili z té naší role, kterou jsme chtěli hrát, a ten zápas se vyrovnal. Chyběla nám rychlost, na hráčích byla patrná únava. Mají toho poměrně dost, je nás málo, nemáme tolik hráčů na prostřídání v těch zápasech, takže někteří odehráli úplně všechno, a to se určitě promítlo. Hra už pak neměla takovou kvalitu, jakou bychom chtěli.“

8. PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ
MFK Skalica – 1.SK Prostějov 1:1 (1:1)
Branky: 15. Haša – 2. Lutonský. Žluté karty: 73. Šteigl, 82. Bialek (oba Pv). Diváci: 30.
Statistiky: střely na branku 6:10, střely mimo 3:4, rohové kopy: 3:7.

Sestava Prostějova: Bréda (46. Mucha) – Machynek (78. Pernatskyi), Pernatskyi (59. Dittmer), Bialek, Stříž (61. Zapletal) – Koudelka (46. Kovář), Polák, Slaměna (55. Khrulenko), Lutonský – Šteigl, Stáňa. Trenér: Pavel Šustr
Sestava Skalice: Milošovič – Opiola, Ranko, Hlavatovič, Nagy, Hollý, Mášik, Frimmel, Haša, Blažek, Popovič. Střídali: Pospíšil, Milota, Šulc, Janes. Trenér: Jozef Kostelník.