Desáté kolo nejvyšší okresní soutěže nabídlo v sobotním programu zajímavý zápas na půdě Vrahovic, které se po nepovedeném vstupu do ročníku pomalu rozjíždí k lepším výkonům i výsledkům. Tentokrát je přijely prověřit Nezamyslice v dobré formě. Duel nabídl plno fotbalových akcí, devět branek i notnou dávku emocí, takže se bylo opravdu na co dívat. Po konečném hvizdu však byli spokojenější hosté, kteří ve druhé půli zvrátili zápas a mohli oslavit zasloužené tři body.

Zápas začali lépe domácí a hostům první varování nestačilo. Už ve 3. minutě se tak z rohu radoval Dvořák, který razantní hlavičkou otevřel účet zápasu – 1:0. V dalším průběhu pokračovala aktivní hra domácích, ale scházely jí větší šance. Na první vážnější si museli diváci počkat do dvacáté minuty, kdy napřáhl Dvořák jen těsně nad. Po téměř půlhodině hry přišla druhá branka domácích, když sudí Minx nařídil penaltu, se kterou hostující mužstvo hrubě nesouhlasilo. Míč si vzal Vitásek a brankáře Kopřivu poslal na opačnou stranu – 2:0.

Po penaltě se pak chvíli hrálo velmi ostře z obou stran a fotbalovost se na chvíli vytratila. Postupně však iniciativu přebírali hosté. Dvě šance spálil Přikryl a už to vypadalo na dvoubrankový náskok domácích i do druhé půle. V poslední minutě však nařídil sudí penaltu také pro hosty a Jakub Frgál ji poslal přesně za tyč – 2:1.

Druhá půle patřila v drtivé většině času hostům. Už úvodní tlak znamenal vyrovnání, když si našel ve vápně míč Oulehla a krásně míč zakroutil na zadní tyč – 2:2. Pak přišla infarktová minuta pro obě lavičky. Nejprve šel sám Stejkora a jeho lob skončil na tyči domácí branky. Na opačné straně hned vzápětí mířil Studený hlavou do břevna a Dvořák míč hlavou neusměrnil do prázdné branky. Do vedení se však ještě domácím dostat podařilo, když pláchl Studený a střelou na přední tyč zavěsil – 3:2.

Z vedení se však dlouho domácí neradovali. Po hodině hry předvedli hosté parádní akci, na jejímž konci byl Přikryl a uklidil míč za záda brankáře – 3:3. Než se z dalšího vyrovnání domácí oklepali, už prohrávali. Centrovaný míč si ve vzduchu našel osamocený Přikryl a na hlavičku do protipohybu neměl Krč nárok – 3:4.

Vrahovice se chtěly hnát za vyrovnáním, ale daleko více sil bylo vidět na straně hostů, kteří i dál svého soka tlačili. Dvacet minut před koncem se po pěkném pasu dostal za obránce Musil a jeho lob už skončil tam, kde si přál – 3:5. Domácí to po páté brance ještě více otevřeli a Nezamyslice je hned potrestaly, když nachystal Machálek míč Přikrylovi. Ten tvrdou ranou na zadní završil hattrick během dvanácti minut – 3:6. Čtvrthodiny před koncem tak už bylo o vítězi jasno a zápas se pak spíše jen dohrával.

Z celkového pohledu se však jednalo o velmi dobrý zápas pro oko diváka, který musel bavit. Nechyběla tomu ani dobrá atmosféra, o kterou se kromě místních fanoušků postarali také mládežníci Vrahovic.

Jaroslav KLIMEŠ – Vrahovice

„Prvních třicet minut bylo z naší strany dobrých. Pak se projevilo, že nám schází sedm hráčů z obvyklé sestavy. Pomalu, ale jistě nám docházel dech. Musím poděkovat všem hráčům, kteří dnes přišli, i když už chtěli s fotbalem končit. Ukázali, že by stále byli více než platnými hráči. Bohužel je vidět naše tréninková morálka, kde nás soupeř jednoduše přetlačil fyzicky. Druhý poločas už byl takovým vražděním neviňátek. Soupeři musím sportovně pogratulovat, protože si vítězství zasloužil.“

Marek PAVELKA – Haná Nezamyslice

„První poločas jsme zase zaspali. To už je takový náš rituál, který se pravidelně opakuje, a domácí byli na koni. Hodně nám pomohla branka do poločasu. Ta nám dodala sílu a povzbuzení před druhým poločasem. V tom jsme na hřišti dominovali a postupně jsme soupeře zatavili. Oba poločasy ovlivnil také silný vítr, který hrál poločas s každým mužstvem. Kluky musím pochválit a myslím si, že vítězství o tři branky je zcela zasloužené.“

Přebor OFS-II. třída – 10. kolo

Vrahovice

Haná Nezamyslice

3:6 (2:1)

Branky: 3. Dvořák, 27. Vitásek z penalty, 57. Studený – 45. J. Frgál z penalty, 49. Oulehla, 61., 63. a 73. Přikryl, 70. Musil. Rozhodčí: R. Minx. Žluté karty: 37. Petík, 41. Dvořák – 16. Pavelka. Diváků: 60

Sestava Vrahovic: Krč – Vitásek, Prucek, Šmíd, Šustr – Varga, Hanák, Petík, Němec – Dvořák, Dospiva. Střídali: Studený, Farný, Kovačevič, Pokorný. Trenér: Jaroslav Klimeš

Sestava Nezamyslic: Kopřiva – Machálek, Král, Spiller, Hájek – M. Frgál, Oulehla, J. Frgál, Musil, Stejkora – Přikryl. Střídali: Dvořák, Navrátil, Moler, Lakomý, Pavelka. Trenér: Marek Pavelka

Přebor OFS II. tř.

9. kolo: Olšany – Kralice n./H. „B“ 3:4 (2:1). Branky: 30. Koleňák, 36. Pospíšil Antonín, 88. Pospíšil Jiří – 17. a 76. Kawij, 68. Přidálek, 74. Daniel. Žluté karty: 38. Reiter, 42. Hansl, 70. Miška (všichni O). * Vrahovice – Nezamyslice 3:6 (2:1). Branky: 3. Dvořák, 27. Vitásek, 57. Studený – 61., 63. a 73. Přikryl, 45. Frgál, 49. Oulehla, 70. Musil. Žluté karty: 37. Petík, 41. Dvořák – 16. Pavelka. * Němčice n./H. – Plumlov „B“ 0:2 (0:0). Branky: 68. Kutný, 76. Čarný. Žluté karty: 24. Jordán, 67. Řezáč – 24. Kiška. * Určice „B“ – Ptení 4:3 (3:0). Branky: 3., 13. a 27. Javořík, 84. Antoníček – 51., 58. a 62. Novák. * Dobromilice – Držovice 2:4 (2:3). Branky: 41. a 43. Neděla – 24. Bross, 40. Šťastný, 45. Koutný, 77. Procházka. Žluté karty: 40. Nosek, 61. Václavík, 65. Fialka, 75. Ryška (všichni Do). * Vícov – Brodek u Konice 7:1 (4:0). Branky: 2. a 30. Pliska, 38. a 80. Tesařík, 10. Ježek, 55. Sovík, 70. Rajnoha – Kolář. Žluté karty: 44. Studený – 43. Blatner, 48. Kolář. * Tištín – Brodek u PV 0:3 (0:2). Branky: 30. Dvořák, 42. Švéda, 53. Matoušek.

1.                 Brodek u PV.                  9                  8                  0                  1                  30:12           23                1

2                  Vícov           9                  7                  0                  2                  28:10           22                0

3.                 Držovice      9                  7                  0                  2                  23:20           21                0

4.                 Nezamyslice                    9                  6                  0                  3                  22:13           19                0

5.                 Kralice n./H. "B"             9                  5                  0                  4                  30:15           16                0

6.                 Určice "B"   9                  5                  0                  4                  36:26           16                0

7.                 Vrahovice    9                  5                  0                  4                  21:25           14                2

8.                 Dobromilice 9                  4                  0                  5                  25:24           12                2

9.                 Olšany         9                  4                  0                  5                  25:28           11                1                  0

10.               Plumlov "B" 9                  4                  0                  5                  13:19           10                2

11.               Němčice n./H.                9                  2                  0                  7                  21:24           9                  0

12.               Brodek u Konice             9                  3                  0                  6                  17:32           8                  1

13.               Ptení           9                  2                  0                  7                  13:25           5                  1

14.               Tištín           9                  1                  0                  8                  8:39             3                  0