Po koronavirové pauze stoupají prostějovští fotbalisté tabulkou a aktuálně dosáhli už třetí pozice. Po vítězství ve Vlašimi bodovali i v rámci 8.- kola Fortuna:Národní ligy na východě Čech v Chrudimi, kde Matoušek začal tam, kde ve Vlašimi skončil. Rychlý gól ovšem neznamenal, že by domácí neměli v první půli územní převahu, byli blízko vyrovnání. To se jim nakonec povedlo až po změně stran, jenže o zisku tří bodů rozhodl ukázkový brejk po odvráceném rohovém kopu, který netradičně zakončil stoper Bialek.

Hned v úvodu sobotního mače se blýskl dobrým centrem Korejec Kang-hjon, Mužík na zadní tyči na míč ale nedosáhl. Naproti tomu hostům vyšel úvod zápasu naprosto ideálně. Po pěti minutách potáhl míč po levé straně Jurásek, přihrál pod sebe Zapletalovi, jeho tečovaná střela zamířila doprava k Matouškovi, který lehkou tečí přesně k tyči Mrázkovy branky otevřel skóre utkání – 0:1. A právě Matoušek se po chvíli znovu dostával do slibné pozice, šlápl ale na balón a Kopřivova střela nebyla dostatečně přesná. Stejně se dá charakterizovat i Hlavsova střela na druhé straně z poněkud krkolomné pozice. Přesnější nebyl ani po rohu Sokol.

Největší šance domácích na vyrovnání přišla v sedmadvacáté minutě. Mužík odcentroval zprava napříč malým vápnem a Kang-hjon na zadní tyči míč sklepl jen mimo branku. Tentýž hráč vzápětí pálil po skrumáži, tečovaná střela skončila opět mimo. Na druhé straně po volném kopu Spáčil nevyzrál na Mrázka. Ze stejné situace centroval Breda na Kang-hjona, ten opět nebyl dostatečně přesný.

Úvodní pětiminutovka druhé půle patřila Hanákům. Zikl z dobré pozice netrefil branku a Juráskův centr Mrázek vytěsnil na roh. Na opačné straně nikdo nevyužil přízemní centr Mužíka ani dva následné přímé kopy. Až před uplynutím hodiny hry Rybička dlouhou přihrávku ihned posunul na Mužíka, který sám před brankářem Muchou nezaváhal – 1:1.

Rybička hned po pár minutách úspěšný nebyl a přišel trest. Domácím nevyšel další z mnoha rohových kopů, dlouhý nákop dopředu si zpracoval Jurásek a přes snahu obránců posunul míč na dobíhajícího Bialka, který měl před sebou odkrytou branku – 1:2. Vzápětí po ponechané výhodě se Matoušek kličkou zbavil Mrázka, z ostrého úhlu však mířil jen do tyče.

K navýšení skóre mělo eskáčko i další příležitosti. Jurásek posunul míč na střídajícího Píchala, ten ale tváří v tvář Mrázkovi efektivně nezakončil. Deset minut před koncem po dalším brejku nabídl Rolinc zakončení Kopřivovi, míč z jeho kopačky mezi tři tyče nezamířil. A tak se zápas už jen takticky dohrával.

Pozápasové hodnocení trenérů

Jaroslav VESELÝ - MFK Chrudim:

„Musím říci, že jsem přesně takové utkání očekával. Měli jsme respekt ze hry Prostějova, je to nepříjemný protivník, který se aktuálně veze na vlně dobrých výsledků i hry. Přes to všechno si myslím, že jsme dnes ztratili body, minimálně bod. Strašně mě mrzí, z čeho jsme dostali góly, byly to situace, o kterých jsme celý týden mluvili, které jsme vidět nechtěli. Nechat si doma dát dva góly z brejku, jeden po zbytečné ztrátě, po špatné komunikaci a postavení ve vápně, a druhý gól po naší útočné standardce, to jsme za mě blázni. Dnes, co mohlo, šlo proti nám. Šance, které jsme měli, jsme neproměnili. Neúspěch bych ale hledal v tom, že doma nemůžeme dostat takové dva góly.“

Pavel ŠUSTR – 1.SK Prostějov.

„Viděli jsme otevřený fotbal z obou stran, oba týmy předvedly podobný výkon. Bylo to o tom, kdo dokáže dát branky, a my jsme byli, troufnu si říct, úspěšnější tím, že jsme dvě šance, které jsme měli, proměnili. Na můj vkus jsme ztráceli spoustu míčů, zbytečně jsme faulovali, dali jsme domácím spoustu standardních situací a oni nás z toho málem potrestali. Určitě je to velmi cenné vítězství. Neřekl bych ovšem, že jsme byli vyloženě lepším týmem.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 8. kolo

MFK Chrudim – 1.SK Prostějov 1:2 (0:1)

Branky: 57. Mužík – 6. Matoušek, 65. Bialek.

Rozhodčí: Vojkovský – Melichar, Lakomý. Žluté karty: 44. Jurásek, 87. Kopřiva (oba Pv). Bez diváků.

Sestava Chrudimi: Mrázek – Vencl, Fofana, Hlavsa (70. Řezníček, 81. Látal) – Mužík, Kesner, Verner, Breda (70. Krištof), Sokol – Rybička, Kang-hjon. Trenér: Jaroslav Veselý.

Sestava Prostějova: Mucha – Šmehyl, Bala, Bialek, Sečkář – Matoušek (70. Píchal), Kopřiva (90.+2 Stříž), Spáčil, Zapletal, Jurásek (81. Langer) – Zikl (70. Rolinc). Trenér: Pavel Šustr.

9. kolo, středa 25. listopadu, 13:30 hodin:

Blansko – Hradec Králové (13:00), Prostějov –Ústí n/L, Třinec – Táborsko, Líšeň – Vyšehrad,Varnsdorf – Žižkov, Dukla Praha – Chrudim,Vlašim – Jihlava.

10. kolo, sobota 28. listopadu, 13:30 hodin:

Ústí n/L – Třinec, Jihlava – Varnsdorf, Žižkov– Dukla Praha, Chrudim – Blansko, Táborsko– Líšeň, Vyšehrad – Vlašim, Hr. Králové –Prostějov