Pololetních prázdnin využili mladší žáci prostějovského eskáčka k dohrávce druhého kola s Opavou. Na ledě Víceúčelové haly-ZS se tak střetly dva kluby se stejným bodovým ziskem i shodnou bilancí. Na ledě ale měli navrch hráči hostů, kteří ji dokázali přetavit i v branky a odvezli si zpátky domů zasloužené vítězství. Obzvláště v první třetině byl vidět značný rozdíl, postupně se do hry dostali i domácí, ale své vedení už naděje Opavy nepustily. Večerník utkání sledoval naživo v exkluzivní reportáži.

Skóre zápasu se poprvé měnilo už po minutě a dvaceti sekundách, kdy si po přihrávce Weczereka udělal prostor Thiemel a trefil přesně na zadní tyč – 0:1. Domácí po rychlé brance zůstali opaření a Opava si vytvářela další příležitosti, k čemuž jí pomohly i dvě přesilovky v krátkém sledu za sebou. Pak se hra začala trochu vyrovnávat a první možnost přesilovky dostal i Prostějov. Úvodní minuta ale nevyšla a ve druhé přišla inkasovaná branka. Střela Rouska se odrazila od bruslí jednoho z bránících hráčů a puk přeloboval brankáře – 0:2. Příležitost ke snížení měl Musil, který jel sám na brankáře a byl faulován. U trestného střílení mu puk přeskočil hokejku. Místo snížení tak přišel třetí zásah hostů. Hanzlík se dostal až před brankáře a našel skulinu na přední tyči – 0:3.

Druhá dvacetiminutovka pro domácí také nezačala nejlépe. Střelu Hanzlíka doklepl do prázdné branky Hrbáč už po půl minutě – 0:4. Krátce poté navíc přišel pětiminutový trest pro Kadlčíka za faul kolenem, když se hráči střetli na polovině hřiště. Dlouhou přesilovku se Opavě podařilo využít po dvou minutách, kdy skóroval Hrbáček – 0:5. V tom stejném oslabení se ale branky dočkali i mladí Prostějované. Musil se znovu dostal do úniku a tentokrát zakončil přesně pod víko – 1:5. Po polovině odehraného času se domácí radovali znovu. Puk za záda brankáře po přihrávce Musila poslal Krištofík – 2:5. Po necelé půlminutě bylo vedení hostů ale zase čtyřbrankové. Chyby v obraně využil Hrbáček a poradil si i s brankářem – 2:6. Dvě minuty před druhou sirénou se ale eskáčko dočkalo branky naděje, když chybu soupeře potrestal Grygárek – 3:6.

Ve třetí části začal Prostějov lépe než v prvních dvou a byl aktivnějším mužstvem, ale větší šanci si vytvořit nedokázal ani přes početní výhodu. Hned po ní si navíc přesilovku mohli zahrát i hosté a zmákli ji velmi dobře. Thiemel si poradil s obránci a naservíroval puk Rouskovi před odkrytou klec – 3:7. Pak aktérům i fanouškům mírně zatrnulo, když jeden z hostujících hráčů neubrzdil před svým brankářem a povalil ho, přičemž se gólman ještě silně uhodil o tyč branky. Nakonec ale naštěstí odjel na střídačku a následně do kabin za pomoci po svých. Podobný osud potkal o chvíli později i dalšího hráče hostů, který po souboji rameno na rameno u mantinelu špatně upadl. Po tomto zranění přišel moment, který se jen tak nevidí. Hostující kouč stáhl hráče z ledu a poslal je do kabin! Už to tak vypadalo, že se zápas možná ani nedohraje.

Po delší pauze se ale hráči na led vrátili a utkání se mohlo dohrát. Tam už to ale s hokejem mnoho společného i přes tři branky nemělo. Nejprve zvýšil Hrbáček na 3:8 a následně na rozdíl šesti branek Hanzlík. Na konečných 4:9 pak v závěru upravil Grygar, ale to už se spíš řešily osobní spory a hádky než hokej…

HLAS TRENÉRA

Filip SMEJKAL – SK Prostějov 1913

Vstoupili jsme do utkání velmi vlažně a nemohli jsme se chytit. Trenéři se snažili ještě něco změnit, ale na nějaký obrat to nebylo, což ukazuje i výsledek. Musíme uznat i kvalitu soupeře, ale celkově to byl špatný den. To, co se pak dělo ve třetí části a k tomu ten výkon, to se zkrátka sešlo až moc špatných věcí v jeden moment.“

Regionální liga juniorů 2021/2022 - skupina o umístění

HC Frýdek–Místek – SK Prostějov 1913

Odloženo vinou karantény domácího celku.