Navázat na první úspěch se snažili v pátek prostějovští Jestřábi ve druhém čtvrtfinálovém duelu na ledě Litoměřic. Napodruhé už to ale nevyšlo. Tým trenéra Aleše Tottera sice brzy vedl, jenže poté už úřadoval lídr základní části Chance ligy. Nejblíže ke Stadionu byl Prostějov před koncem třetí třetiny, kdy snížil na rozdíl jednoho gólu. Následně ale nevyužil dlouhou přesilovou hru a v samém závěru ještě několikrát inkasovali. Stav série play-off je tak nyní smírný 1:1 na zápasy.

rázek. Ten z kruhu schoval svou střelu za obránce a překvapil Krále – 0:1. Jenže za padesát vteřin bylo srovnáno, když Koláček tečí usměrnil puk mimo dosah Bláhy – 1:1. K zákrokům následně Krále donutili Mrázek s Jiránkem, leč nebylo jim přáno. Poté navíc Stadion udeřil podruhé a znovu potvrdil kvalitu svých přesilovek. Rychlými nahrávkami způsobili domácí zmatek před Bláhou, Martin Procházka tak střílel do odkryté brány – 2:1. Zbytek třetiny se nesl v duchu spálených prostějovských šancí. Dobrou možnost měl Štefka, ve 20. minutě v přečíslení mohl skórovat Mrázek. Nicméně skóre zůstalo na hodnotě pro domácí.

Krátce po zahájení druhé třetiny měli dobrou možnost vyrovnat Jestřábi, když dostali výhodu přesilové hry. V ní se dobře ukázal se svou šancí Rudovský, ale neproměnil. A následně šly Litoměřice do trháku. Ve 24. minutě si zpoza brány vyjel Martin Procházka a na kruhu tak dlouho míchal, až našel skulinku ve výstroji Bláhy a střelou švihem zvýšil na 3:1. Prostějov pak poskytl soupeři další početní výhodu, ve které Kracík trefil tyč. Poté se ale vše obrátilo a v půlce třetiny dostal Prostějov možnost hrát zkrácenou dvojnásobnou početní výhodu. A Jestřábi jí nepohrdli, ránou golfem propálil Mrázek z kruhu Krále – 3:2. Navíc prostějovský kanonýr mohl završit hattrick, před bránou ale nezachytil nahrávku Kloze. A přišla další přesilovka domácích a další trest, Ticháček totiž využil výhodu jednoho muže v poli a upravil na 4:2. Oba týmy si vytvořily ještě několik šancí. Krále nepropálil Kloz ani Tomáš Jáchym, na druhé straně měl dobrou střelu i dorážku Sihvonen. V samém závěru bylo přisouzeno Procházkovi trestné střílení. Najel si zleva, ale Bláhu neprostřelil.

Poslední třetina byla opět ve znamení přesilovek. A jejich nevyužívání nakonec rozhodlo. Bláha byl ale proti. 44. minuta byla naopak ošemetná pro Krále, Novák dostal spoustu prostoru, jenže nevtěsnal puk mezi tři tyče. Krátce nato naopak pak tyč při střele Výtiska zachránila Jestřáby. Na druhé straně po ráně Havlíka střílel Jáchym a před bránou se puk odrazil od brusle Beránka velice šikovně – 4:3. Zdálo se, že ze zápasu bude drama, zvlášť když nejprve po posunutí branky šli domácí do čtyř a trest Krejčího přebilo pětiminutové vyloučení Jíchy.  Jenže Jestřábi skvělou možnost početní výhody nevyužili. Zejména Mrázek měl ale blízko ke gólu, trefil břevno. Následně Švec nevyužil jeho skvělou nahrávku na druhou tyč. Přišly tedy tresty. V 56. minutě Kadlec po hezké kombinaci vyzval nahrávkou do prázdné brány ke skórování Válka – 5:3. Následovaly navíc hororové minuty. Válek nejprve při power-play Jestřábů skóroval do prázdné brány – 6:3. A po skvělém průjezdu pásmem Martina Procházky skóroval zblízka jeho bratr Ondřej – 7:3. V poslední minutě mohl ještě výhru navýšit upravit trestným střílením Kadlec. Bláha ale osmou trefu za svými zády nepřipustil. Dojem ze zápasu to však ani zdaleka nemohlo Prostějovu zlepšit...

ÚSTY TRENÉRŮ

Daniel TVRZNÍK - asistent trenéra HC Stadion Litoměřice:

„Jsme velice rádi, že jsme tento zápas zvládli. Hrajeme proti zkušenému a kvalitnímu mužstvu. Musíme si vážit každého gólu, který dáme. Důležitá byla naše trefa na 1:1. Na konci druhé třetiny jsme měli tři brejky, které jsme bohužel neproměnili, stejně tak i trestné střílení. V tom se zápas mohl zlomit. Ve třetí části jsme polevili v disciplíně, bylo velké množství útočných faulů., které do play-off vůbec nepatří. Můžeme být jen rádi, že jsme neinkasovali v pětiminutovém oslabení. Musíme být pokorní, soupeř je kvalitní a takové výpadky nás mohou stát celou sérii.“

Aleš TOTTER - LHK Jestřábi Prostějov:

„V obou zápasech jsme nebyli disciplinovaní. Potřebujeme zlepšit určité detaily v naší hře. Série je tedy za stavu 1:1 a bude dlouhá. Teď se vracíme na náš stadion a věříme, že nás přijde podpořit co nejvíce lidí.“

CHANCE LIGA

PLAY-OFF-PŘEDKOLO:

Zbývající 2. zápas: Slavia Praha – Frýdek-Místek 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Branky a nahrávky: 15. O. Šedivý, 38. Lyszczarczyk (O. Šedivý, D. Krenželok), 51. Lyszczarczyk (Teper). Stav série 1:1

Zbývající 3. zápas: Slavia Praha – Frýdek-Místek 2:1 (0:1, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky: 43. Kern, 45. Kružík (Mikuláš Hovorka) – 18. Ciura (Šlahař, Ogurcov). Konečný stav série 2:1

PLAY-OFF-ČTVRTFINÁLE:

Zbývající 1. zápasy: Vsetín – Slavia Praha 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Branky a nahrávky: 23. Klímek (Březina, Půček) – 16. Havel (Doležal, Poletín), 37. Doležal (Poletín, Duda). Stav série 0:1 * Třebíč – Sokolov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1). Branky a nahrávky: 51. Gajarský (Hunkes, Šťovíček) – 20. Kverka (Jeřábek, Konečný), 52. Přibyl (Kverka, Pohl). Stav série 0:1 * Jihlava - Přerov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1). Branky a nahrávky: 40. Herman (Pechanec, Krisl), 60. Jan Svoboda (Krisl, Hrdinka). Stav série 0:1

Zbývající 2. zápasy: Třebíč – Sokolov 4:2 (2:1, 0:1, 2:0). Branky: 2. Gajarský (Tureček, Jekel), 13. Gajarský (Vodný), 41. Střondala (Vodný, Poizl), 60. Vodný – 9. Sloboda (T. Jandus), 22. Kverka (Jurčík, D. Přibyl). Stav série 1:1 * Jihlava – Přerov 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0). Branky: 76. Cachnín (Menšík). Stav série 1:1  * Vsetín – Slavia Praha 2:0 (0:0, 0:0, 2:0). Branky: 42. Zeman (Venkrbec), 60. Hořanský (Venkrbec, Jonák). Stav série 1:1.

PLAY-DOWN-O UDRŽENÍ:

1. zápas: Ústí nad Labem - Šumperk 5:2 (1:0, 1:1, 3:1). Branky a nahrávky: 5. Vrdlovec (Brož), 30. Š. Bláha (Trávníček), 41. O. Bláha (Š. Bláha, Kottek), 56. Vrdlovec (Tůma, Milfait), 60. Trávníček (Mareš) – 35. Kohút (Vachutka, Drtil), 45. Šuhaj (Kratochvíl, Pěnčík). Stav série: 1:0

2. zápas: Ústí nad Labem - Šumperk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1). Branky a nahrávky: 50. Kohút (Pěnčík, D. Kindl). Stav série: 1:1

3. zápas: Šumperk – Ústí nad Labem

KAM PŘÍŠTĚ

Čtvrtfinále - 3. zápasy, pondělí 14. března, 18.00 hodin: Prostějov –Litoměřice, Slavia Praha –Vsetín, Sokolov –Třebíč, Přerov – Jihlava

Čtvrtfinále - 4. zápasy, úterý 15. března, 18.00 hodin: Prostějov –Litoměřice, Slavia Praha –Vsetín, Sokolov –Třebíč, Přerov – Jihlava

Čtvrtfinále - případné 5. zápasy, čtvrtek 17. března, 17.30 hodin: Litoměřice –Prostějov, Vsetín – HC Slavia Praha, Třebíč – Sokolov, Jihlava –Přerov

Play down - 4. zápas, pondělí 14. března, 18:00 hodin: Šumperk – Ústí nad Labem

Play down - 5. zápas, čtvrtek 17. března, 18.00 hodin: Ústí nad Labem –Šumperk

Play down – případný 6. zápas, neděle 20. března, 17:00 hodin: Šumperk – Ústí nad Labem