Už v pátek čekal na hokejisty eskáčka jediný domácí duel tohoto týdne a postarala se o něj juniorka. V dalším kole nadstavbové skupiny Regionální ligy o umístění na ni tentokrát čekal celek z Frýdku-Místku a k vidění byla celá řada pohledných akcí i branek, kterých nakonec padlo hned osmnáct! Nebývalý příval branek ale vyzněl lépe pro hosty. Mladé naděje Prostějova sice třikrát srovnali, pak ale soupeř odskočil a už své vedení nadále navyšoval.

První dvě minuty vypadaly jako rozkoukávací a po nich přišla první šance na obou stranách. Jenže zatímco domácí ji nevyužili, hostující Puzoň dokázal domácího brankáře Dubského propálit – 0:1. Neuběhly ani čtyři minuty a situace se opakovala. Velkou příležitostí ke srovnání Prostějov pohrdl a vzápětí přišel trest, když všem pláchl Dvořák a střelou mezi betony pojistil vedení hostů – 0:2. Domácí však tyto dvě trefy nepoložily a snažili se být aktivní, což se jim během dvanácté minuty vyplatilo hned dvakrát. Nejprve se po přihrávce Píchala prosadil Taršinský a korigoval stav na 1:2, o půl minuty později si po přihrávce Taršinského vybruslil zpoza branky Píchal a dokázal oklamat i hostujícího brankáře – 2:2. Po vyrovnávací brance se hra trochu uklidnila a oba celky soupeře nepouštěly do vyložených šancí, přesto se do kabin za vyrovnaného stavu nešlo. Necelé tři minuty do konce dostal přihrávku mezi kruhy Puzoň a trefil přesně do horního růžku z ideální pozice – 2:3.

Pět branek už v první části naznačovalo, že by se mohlo pokračovat v ofenzivním duchu, a to se také potvrdilo. Znovu srovnáno bylo pár sekund po začátku třetí části, kdy si puk vzal Píchal ve středním pásmu a dovezl jej až za záda brankáře – 3:3. Na další branku se čekalo jen tři minuty a pak přišla zřejmě rozhodující salva duelu. Čtvrtý gól hostů vstřelil Dvořák, který tečoval střelu Beneka mimo dosah Dubského a potřetí poslal svůj tým do vedení – 3:4. Tento stav ale na tabuli vydržel jen necelou minutu, než přidal pátou branku Hylský po přihrávce před odkrytou klec – 3:5. Aby toho pro domácí nebylo málo, za další minutu a půl přišel třetí tvrdý direkt. Piskoř zpracoval přihrávku mezi kruhy a napálil puk pod víko – 3:6. S domácími hráči to notně otřáslo a snažili se najít správný rytmus.

Podařilo se po polovině utkání, kdy se na chvíli vrátil do hry Petr, který se dostal k dorážce a trefil mezi betony – 4:6. Odpověď hostů ale byla znovu rovnou dvoubranková. Nejprve se o návrat tříbrankového vedení postaral bekhendem Dvořák a o minutu později zvládl o beton brankáře propasírovat puk při dorážce z mrtvého úhlu Kolder – 4:8. Domácím se podařilo ještě před pauzou zásluhou Šindlera po pěkné akci snížit na 5:8, ale poslední slovo v třetině měli opět hosté, když Kolder dorážel do odkryté branky – 5:9.

Úvodní minuty posledního dějství naznačovaly, že brankové hody se už zřejmě zastavily. Šancí a závarů před oběma brankami ubylo a brankáři si alespoň částečně vylepšovali statistiky. Po sedmi minutách se ale na tabuli objevilo dvojciferné číslo na straně hostujícího celku, když po pěkné souhře Piskoře s Kolderem vstřelil branku prvně jmenovaný – 5:10. I po vstřelené brance ale zápas pokračoval už ve vlažnějším tempu a poměrně uvolněně. Přesto ještě tři branky na všechny přítomné čekaly v poslední desetiminutovce. O jedenáctou branku v síti Dubského se postaral Říhošek, který dokázal tvrdou ranou najít skulinu mezi betony – 5:11. Domácí se snažili skóre alespoň korigovat, ale ne a ne se prosadit. Místo toho ještě tři minuty před koncem využil špatného střídání Puzoň a bekhendovým blafákem završil svůj hattrick – 5:12. Už to tak vypadalo, že ve třetí části se junioři eskáčka nedočkají ani čestné branky. Nakonec se jim to ale dvacet sekund před koncem přeci jen povedlo, když se po pěkné přihrávce od Petřekové dostal před brankáře Píchal. I on završil svůj hattrick – 6:12.

Regionální liga juniorů 2021/2022 o umístění sk. 23

SK Prostějov 1913 – HC Frýdek-Místek

6:12 (2:3, 3:6, 1:3)

Branky a nahrávky: 12. Taršinský (Píchal), 12. Píchal (Taršinský), 21. Píchal (Pokorný), 30. Petr (Píchal), 38. Šindler (Píchal), 60. Píchal (Petřeková, Pokorný) – 3. Puzoň (Říhošek), 7. Dvořák (Váňa), 18. Puzoň (Rýpar), 23. Dvořák (Benek), 24. Hylský (Říhošek), 26. Piskoř (Říhošek), 34. Říhošek (Piskoř), 37. Dvořák (Puzoň, Říhošek), 39. Kolder (Piskoř, Rýpar), 47. Piskoř (Kolder), 51. Říhošek (Rýpar), 57. Puzoň (Říhošek, Hylský). Rozhodčí: Zedník – Studený, Doležel. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0 Diváků: 60.

Sestava Prostějova: Dubský – Zatloukal, Mudrák, Pokorný, Pospíšil, Beneš – Petřeková, Škorpíková, Šindler, Píchal, Petr, Žák. Trenér: M. Janeček.

Sestava Frýdku-Místku: Swienczek (Majer) – Benek, Hranický, Dvořák, Váňa, Puzoň, Hylský – Říhošek, Piskoř, Kolder, Rýpar, Stuchlík, Pniok. Trenér: Radim Nečas.

1. HK Kroměříž                       8          6          0          0          2          45:21   18

2. HC Frýdek-Místek   7          5          1          0          1          42:23   17

3. Hokej Uherský Ostroh       9          3          2          0          4          36:39   13

4. HC Orli Znojmo-mládež     8          3          0          2          3          33:31   11

5. HC Černí vlci                       9          3          1          0          5          34:44   11

6. SK Prostějov 1913              8          3          0          1          4          28:36   10

7. HK Nový Jičín                      9          2          0          1          6          24:48   7

Liga dorostu 2021/22 – o postup – sk. 17 Olomoucká

HC Uherské Hradiště – SK Prostějov 1913

6:5 SN (4:2, 1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Kukuliš (Zalubil), 17. Fajkus (Řimák), Majíček (Kukuliš), 43. Dobřecký (Smetana), 57. Fajkus (Kukuliš), rozhodující nájezd Dobřecký – 1. Němec (Hračová), 12. Pippal (Čermák, Mojžíšek), 14. Mojžíšek (Pippal, Kasal), 16. Žák (Hozman), 42. Němec (Pospíšil, Svoboda). Rozhodčí: Frelich – Weintritt, Witoš. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0 Diváků: 50.

Sestava Uherského Hradiště: Kaděra (Stašek) – Řimák, Grebeníček, Stiksa, Peterka, Valouch, Korbel, Kukuliš – Krátký, Majíček, Smetana, Dobřecký, Zalubil, Fojtík, Mach, Fajkus, Kos. Trenér: M. Nečas.

Sestava Prostějova: Kroupa (Černý) – Řepa, Svoboda, Zatloukal, Hračová, Pospíšil, Kasal – Svoboda, Čermák, Hračová, Šindler, Nevrlý, Žák, Hozman, Mojžíšek, Němec, Pippal. Trenér: M. Půček.

Polsko U16 – SK Prostějov 1913

4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Laszkiewicz (Raczka), 19. Hofman (Dawid, Bieda), 39. Dawid (Hanzel, Hofman), 56. Chojeta (Bieda, Raczka) – 40. Janků (Pippal, Čermák). Rozhodčí: Kašík – Studený, Horák. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 30.

Sestava Polska: Kapusta – Hanzel, Wojciechowski, Bieda, Majewski – Stolarskij, Dawid, Chojeta, Drabik, Hofman, Hofman, Lojas, Raczka, Laszkiewicz. Trenér: A. Zabawa.

Sestava Prostějova: Černý – Řepa, Palánek, Svoboda, Pospíšil, Hračová, Kasal – Svoboda, Čermák, Hračová, Žák, Hozman, Janků, Němec, Pekr, Pippal. Trenér: M. Půček.

1. Polsko U16             21        17        1          1          2          104:37 54

2. HCM Warriors Brno           21        14        1          3          3          114:46 47

3. HC Lvi Břeclav                    21        15        0          0          6          111:56 45

4. Tigers Zlín               21        9          3          2          7          81:61   35

5. HC Frýdek-Místek   21        8          3          1          9          84:70   31

6. SK Prostějov 1913  21        7          0          1          13        61:90   22

7. HC Uherské Hradiště         21        4          0          0          17        45:126 12

8. MSK Orlová            21        1          1          1          18        41:155 6

Liga starších žáků „B" – o umístění skupin sk. 25 – 26 A

Opava – SK Prostějov 1913

4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Pančura (Římský), 16. Vizauer (Václavek), 22. Václavek, 58. Pšenák (Vizauer, Celta) – 13. Kutmon (Vrba), 39. Mudrla (Hozman), 58. (Palánek) Rozhodčí: Blaževič – Repperová, Binar. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 70.

Sestava Opavy: Pernica – Dudek, Ciminga, Harasim, Celta, Suchánek, Polášek – Vizauer, Suchánek, Václavek, Římský, Juroš, Suchánek, Weczerek, Benš, Pšenák, Pančura. Trenér: P. Leksovský.

Sestava Prostějova: Šťourač (Rychlý) – Palánek, Fiala, Fröml, Vrba, Hozman – Palánek, Pekr, Pítr, Mudrla, Kumstát, Rais, Vitásek, Kutmon. Trenér: F. Smejkal.

1. HC Černí vlci                       13        10        1          2          117:49 21

2. SK Prostějov 1913              13        9          2          2          118:46 20

3. Hokejový klub Opava         11        9          0          2          71:35   18

4. HC Uničov               12        5          0          7          75:80   10

5. HC Studénka                      10        1          0          9          47:128 2

6. HK Krnov mládež    13        0          1          12        22:112 1

Liga mladších žáků „D“ – o umístění skupin sk. 25 – 26 A – 12. března

2:8 (1:0, 0:4, 1:4)

Branky a nahrávky: 3. Rousek (Mičker), 58. Hrbáč (Rousek) – 23. Bross, 25. Kovář (Procházka), 31. Bross (Danko), 36. Kapec (Šoustal), 45. Bross (Frelich), 51 Florýková (Kucián), 57. Procházka, 57. Ožvoldík (Holub). Rozhodčí: Repperová, Binar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 40.

Sestava Opavy: Richter – Gebauer, Kuzník, Thiemel, Harasim, Weczerek, Mičker – Rousek, Hrbáč, Hrbáček, Hollesch, Hanzlík, Vrobel, Lindovský. Trenér: P. Pělucha.

Sestava Prostějova: Marek – Holub, Kapec, Bross, Ožvoldík – Florýková, Kovář, Mudrla, Kucián, Šoustal, Procházka, Grygárek, Frelich, Danko, Selinger. Trenér: F. Šmejkal.

2. SK Prostějov 1913 „A“       10        6          1          3          66:51   13

4. SK Prostějov 1913 „B“       11        4          0          7          72:76   8

5. HC Černí vlci                       10        2          1          7          39:83   5