Tři body získali ve středu na venkovním kluzišti jestřábi. A ne ledajaké: naplno totiž bodovali proti silnému Vsetínu. Zápas nabídl kvalitní podívanou, spoustu šancí na obou stranách. A na závěr spokojenost Prostějova.

Zápas začal jestřábům skvěle. Berger zkraje zápasu netrefil z první, už ve 3. minutě naopak jestřábi předvedli skvělou akci a po kombinaci zakončoval Slanina. V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu. Domácím mohla pomoci přesilovka, naopak ale ujel Hašek. V závěru třetiny zase mohl udeřit Jansa. Na druhé straně byl aktivní a zároveň nešťastný střelec Berger: ani jednu ze tří velkých šancí neproměnil.

Zkraje druhé třetiny zahrozil Hryciow. Nebyl daleko od gólu. Na druhé straně naopak chvíli nato skutečně gól padl. Znovu u toho byl Slanina, tentokrát v roli nahrávače, který nahrával z boku před bránu Vlachovi – 0:2. 28. minuta přinesla snížení: Prostějov šel do tří, nakonec z toho byla teč Luboše Roba a radost domácích. Ve 35. minutě hosté přežili oslabení.

Třetí třetina přinesla stíhací jízdu domácích. Dvakrát byli vyloučeni, což je stálo nemálo sil. Zároveň ale v 52. minutě domácí zahrozili ve vlastním oslabením. Přečíslení ale vystihl Ostřížek. V 55. minutě mohlo být rozhodnuto, kdy Burian ujel obraně, byl faulován a nařízeno bylo trestné střílení. Roman Vlach ho ale neproměnil. Poslední dvě minuty hráli domácí v šesti, Vsetín si vytvořil tlak, ne však mraky střel. Prostějov už si vedení utéct nenechal.

Chance liga 2022/2023, 8.kolo

VHK ROBE Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov Jihlava 2:1 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Rob (Jenyš, Kajínek) – 3. Slanina (Vlach, Jansa), 27. Vlach (Slanina, Jansa). Rozhodčí: Bejček, Rapák – Hanzlík, Kleprlík. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26: 14. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Sachr) – Smetana (A), OndračkaJenáčekKajínekVoženílekHryciow – Š. BláhaLichanecHořanský – BergerBerzinšSihvonen – JenyšJonák (C), Rob – PětníkMelenovskýVítek.
Trenér: Roman Stantien

LHK Jestřábi Prostějov:  J. Němeček (Micka) – Poledna, BendaMalákStaněkPěnčíkZajícHamšík – JandusT. Jáchym (A), Jiránek (C) – HašekOstřížekBurian – SlaninaVlachJansa – MarunaVenkrbecP. Machač.
Trenér: Aleš Totter