Druhé venkovní utkání v řadě měli před sebou hokejisté Prostějova. Jestřábům los Chance ligy tentokrát postavil do cesty Frýdek-Místek. Zatímco v minulé sezóně patřili Rysi vyloženě k neoblíbeným soupeřům, poslední dva vzájemné duely ovládli Jestřábi. Ti však na rozhraní Moravy a Slezska jeli v dost okleštěné sestavě, kdy chybělo hned deset hráčů. A bylo to znát. Přesto Prostějov zabojoval a vydoloval z utkání bod.

Už ve 3. minutě se mohli domácí radovat. Radost zkazili rozhodčí, pro ofsajd gól neuznali. Následovaly střely, vesměs z uctivé vzdálenosti. Teper ani Valenta neuspěli. V 6. minutě tempo utkání mohla pozvednout přesilovka domácích. Domácí ale vyprodukovali jen střelu Havránka, který trefil přesně brankáře. Po přesilovce hrozil Jáchym, po něm střílel nahoru extraligový Svačina, Němeček ale měl na místě lapačku. Ve 14. minutě se po chybě obránců dostal do šance Burian, neuspěl. Domácí pak potkaly těžké chvíle v podobě minutového oslabení 3 na 5. Museli přežít trestné střílení Jáchyma (úspěšně), následně se ale k puku dostal Venkrbec. V 18. minutě totiž dokázal před bránou tečovat střelu Jansy z kruhu a bylo to 1:0. V závěru si Prostějov vytvořil krátký tlak. Tentokrát ovšem bez efektu.

Druhá třetina byla zprvu svižnější. Brzy už hrozil Vrdlovec se Svačinou, po nich naopak střílel Jansa. Ve 25. minutě Hotěk z dorážky trefil tyč. Ve 27. minutě mohl Jansu střílejícího z kruhu napodobit Burian, brankář však jeho pokus pokryl. V půlce zápasu se mohl radovat Hamšík. Jenže zamířil až moc přesně, puk letěl přímo do brankáře. Poté střílel Valenta. Neproměnil a z protiútoku se radovali hosté, přečíslení dvou na jednoho zakončil přesně Michal Hotěk – 1:1. Prostějov poté opakovaně zahrozil, ovšem znovu bez vážných šancí. A tak přišel trest. 37. minuta totiž přinesla obrat ve skóre. Do sraženého nahození totiž u tyče stihl plácnout Daniel Vrdlovec a puk se ocitl v síti – 1:2. Hosté mohli poté několikrát odpovědět. Jenže Jansova šance skončila jen pádem soupeře do brány. A i když Pěnčík znovu předvedl, že se nebojí zaútočit, branka z toho tentokrát nebyla.

Ve třetí třetině měl první zajímavější šanci domácí Ramík. Jeho teč pořádně pozlobila Němečka. 43. minuta ale znamenala naopak příležitost pro Jestřáby, dostali možnost přesilové hry. I když se jim přitom zprvu nevedla a Zeman dokonce v oslabení zahrozil, nakonec se radovali. Ve 44. minutě totiž najel Tomáš Jáchym do kruhu a střelou na lapačku proměnil – brankář si sáhl, ale puk mu propadl za brankovou čáru. I další minuty byly napínavé. Hotěk nejprve odvolal trest pro soupeře. Pak se připomněl Ramík a podruhé v zápase zvonila tyč. Další střelu měl Žůrek a v půlce třetiny mohl znovu poslat domácí do vedení Haas, ale selhal v zakončení. Pořádně pak probral brankáře domácích Pěnčík. Trefil jej totiž do masky. 54. minuta přinesla hru ve čtyřech, a tedy více prostoru na ledě. Brankáři se však spíše nudili. V dalších minutách už byly k vidění hlavně nepřesnosti a čekání na prodloužení. V něm mohl rozhodnout Pěnčík, trefil však brankáře. A tak s gólem přispěchal další bek, tentokrát Rysů. Aleš Sova ujel soupeřům a bekhendem poslal puk mimo lapačku.

Aleš Totter – trenér LHK Jestřábi Prostějov: „Dnes velká škoda, že jsme nedali na 0:2, věřím, že by se zápas vyvíjel jinak. Nedaří se nám v nájezdech, trápí nás proměňování šancí a samozřejmě ještě ta velká marodka. Ten bod dnes bereme, jsme rádi, že pravidelně bodujeme. Doufám, že se nám začnou uzdravovat hráči a budeme už v plné síle co nejdříve.“

Martin Janeček – trenér HC Frýdek-Místek: „Na úvod řeknu, že mám velký respekt před soupeřem, který má velkou marodku a přijel k nám pouze v patnácti lidech. Celý zápas jeho hráči jezdili, hráli poctivě a organizovaně, šli si za svým a znovu získali bod. Co se týče nás, tak my si samozřejmě výhry velmi ceníme, jelikož jsme po posledním špatném zápase potřebovali udělat naopak dobrý. I když jsme získali dva body, tak si jich velmi vážíme, protože vím, že Prostějov je velmi silný. I když dojel v oslabené sestavě, tak tam byla spousta výborných a kvalitních hokejistů. Je to cenné vítězství, jelikož ta tabulka je hodně vyrovnaná a my se chceme držet v těch patrech, které potřebujeme. Prostě sbírat bodíček po bodíčku.“

Chance liga 2022/2023, 14. kolo

HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 3:2 pp (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Hotěk (Haas, A. Zeman), 37. Vrdlovec (Svačina, A. Zeman), 63. Sova (Hotěk) – 18. Venkrbec (Jansa, T. Jáchym), 44. T. Jáchym (Jansa, Pěnčík). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 37:39. Počet diváků: 820. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Š. HavránekTeper (C), ZeleňákKowalczykAdámekSovaŽůrek – Vrdlovec (A), Svačina (A), Dostálek – HotěkA. ZemanHaas – MacháčekRamikBednář – MatějGeidlJobánek. Trenér: Martin Janeček.

LHK Jestřábi Prostějov: Přecechtěl (J. Němeček) – HamšíkValentaPolednaMalákBendaPěnčík – BurianT. Jáchym (C), Hašek – JansaVlachJiránek (A) – KyselaVenkrbecMaruna. Trenér: Aleš Totter.

14. kolo: Přerov – Litoměřice 2:3 sn (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0). Branky: 34. Doležal (Jakub Svoboda, Ministr), 49. Černý (Doležal, Jakub Svoboda) – 26. Gajda (Š. Němec, Zabloudil), 38. Guman (Kracík), rozh. náj. Kuťák * Kolín – Zlín 4:3 (0:1, 3:1, 1:1). Branky: 24. Piegl (Ouřada, Matějček), 28. Z. Král (Veselý, Z. Čáp), 28. Ouřada (Nedvídek, Z. Král), 55. Ouřada (Morong, Síla) – 9. Kubiš (Illéš, Husa), 37. Kubiš (Sedláček, Illéš), 50. Husa (Honejsek, Gazda) * Poruba – Jihlava 4:1 (1:0, 0:0, 3:1). Branky: 5. Střondala, 51. Klimíček (Šlahař, Pšurný), 55. Šoustal (Vachovec, Urbanec), 58. Šoustal (Vachovec, Sedlák) – 57. Šik (Pořízek, Beránek) * Šumperk – Vsetín 7:3 (3:0, 2:1, 2:2). Branky: 1. Žálčík (Eliáš, Průžek), 2. Eliáš (Průžek), 8. Hrachovský (Šuhaj, Kohút), 32. Šuhaj (Kohút, Hrachovský), 35. Jelínek (Bartoš Průžek), 44. Žálčík (Bartoš, Průžek), 59. Žálčík (Bartoš, Průžek) – 37. Říha (Jonák, Přikryl), 45. Přikryl (Smetana), 48. Klhůfek (Jenyš, O. Němec) * Slavia Praha – Třebíč 6:1 (3:1, 1:0, 2:0). Branky: 1. Všetečka (Žovinec, Matyáš), 7. Brož (Knotek, Všetečka), 15. Pšenička (Houška, Roth), 27. Poletín (Knotek, Roth), 43. Knotek (Žovinec, Roth), 59. Strnad (Kern, Havrda) – 6. Psota (Dočekal, Bittner) * Pardubice „B“ – Sokolov 3:4 pp (1:2, 2:1, 0:0 – 0:1). Branky: 7. Hrádek (Z. Zeman, Nedbal), 23. T. Zeman, 39. M. Machač (Oliva, Klouček) – 2. Weinhold (Osmík), 18. Kverka (Hauser, Pohl), 22. Stehlík (Zadražil, Švec), 62. Vracovský (Jurčík, Weinhold) * Frýdek-Místek – Prostějov 3:2 pp (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0). Více v kupónu.