Důležité dva body mají po sobotě prostějovští hokejisté. Jestřábi na svém ledě přivítali tým z Pardubic. Rezerva extraligového celku byla tou dobou poslední, ukázala se však jako houževnatý soupeř. V utkání nakonec padly jen tři branky, rozhodnout muselo prodloužení. To rozsekl Vilém Burian, Prostějov tak zvítězil 2:1.

Jestřábi vstoupili do zápasu dobře. Už ve 2. minutě se radovali z gólu, Maruna způsobil zavezením před bránu chaos a svou šanci sám u tyče proměnil. V 8. minutě oslovil dobrou nahrávkou Venkrbce Maruna, střela byla sražená. Prostějov měl více ze hry a více šancí, Pardubice však srovnaly. Hráč soupeře projel podél mantinelu, poslal na kruh. A po dorážce střely se radoval Daniel Herčík – 1:1. V dalších minutách stříleli Pěnčík a Vlach. Dvě minuty před koncem měli Jestřábi velký tlak. Ovšem, nevyužili jej.

Ve druhé třetině byli opět aktivnější Jestřábi. Dobré šance měli Maruna a Pěnčík. Prostějov šel ve druhé třetině dvakrát do čtyř. Oslabení ale sehrál skvěle a s přehledem: největší šanci měl paradoxně Burian. A festival neproměněných šancí pokračoval. Objevili se v nich postupně Jiránek, Hašek a Burian. Klouček v bráně Pardubic byl však pozorný. V závěru to ještě zkoušel od modré čáry Poledna, brankář jeho pokus vytěsnil.

Dynamo ve třetí části zatlačilo. Ve 43. a 45. minutě si vytvořilo velký tlak i střely. Znovu zatlačily pár minut nato, ale bez branek. Na druhé straně měli dobré šance Pěnčík a Pytlík. Obrovskou šanci poté nevyužil Jiránek, který si sjel do mezikruží, dostal nahrávku a jeho střela orazítkovala břevno. V závěru dostali Jestřábi ještě přesilovku, kdy Jáchym hodně pro spoluhráče tvořil a Jestřábi měli velký tlak. Zápas však šel do prodloužení. V něm viděli diváci akci Vlacha s Jáchymem, protiútok Pochobradského a nakonec gól: Pěnčík obkroužil pásmo soupeře, poslal puk na hranici kruhu Burianovi, který prostřelil Kloučka. Jestřábi tak brali ze zápasu dva body.

Chance liga 2022/2023, 17. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – HC Dynamo Pardubice „B“ 2:1 pr. (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Maruna (Venkrbec, Pytlík), 63. Burian (Pěnčík, Pytlík) – 15. Herčík (Kulhánek, Chabada). Rozhodčí: Cabák, Hucl – Kráľ, Veselý. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 34:28. Počet diváků: 1125. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Přecechtěl) – HamšíkBendaPěnčíkPolednaMalákValenta – HašekMarunaJansa – Přibyl, VenkrbecJiránek – BurianKyselaVlach – Kotásek, T. Jáchym.
Trenér: Aleš Totter.

HC Dynamo Pardubice „B“: Klouček (Nečas) – TvrdíkZdráhalDrtinaOlivaKubíčekChabada – KulhánekEndálT. Zeman – HajnýPůhonýKaut – RohlíkLichtagTurek – M. MachačPochobradskýHerčík.
Trenér: David Havíř.

Hodnocení:

Aleš Totter – trenér LHK Jestřábi Prostějov: „Jsou to cenné dva body, konečně jsme převrátili utkání, která nám dříve unikala v prodloužení nebo na nájezdy. V našem stavu je těžké hráčům cokoli vytýkat. Z hráčů je cítit, že jdou přes vůli. Prohrávali jsme souboje u mantinelů a neměli jsme puky padesát na padesát. Ty nás zdobí, když jsme živí. Projevuje se ale přetíženost hráčů.“

David Havíř – trenér HC Dynamo Pardubice „B“: „Kluci dnes podali velice obětavý výkon. Musím pochválit naší mladou obranu, všichni odvedli to, co měli. Problém, který máme, je v proměňování šancí a vstřelení více branek. V prvních dvanácti minutách třetí třetiny jsme měli tři vyložené šance, bohužel jsme je neproměnili. Tam se možná zápas lámal a mohl pro nás dopadnout lépe. Nestalo se a v prodloužení se samozřejmě projeví kvalita hráčů. Špatně jsme to tam sehráli a bohužel jsme inkasovali. Z celkového pohledu ale musím ještě jednou vyzdvihnout výkon našich hráčů."

17. kolo: Jihlava – Šumperk 3:4 pp (1:2, 2:1, 0:0 – 0:1). Branky: 11. Harkabus (F. Kočí, Beránek), 22. Pořízek (Beránek, Křehlík), 29. Pořízek (Miškář) – 5. Jelínek (Bartoš, Kunst), 16. Průžek (Bartoš, Hrachovský), 22. Kohút (Bernat, Dudycha), 63. Průžek (Bartoš, Žálčík) * Vsetín – Zlín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Branky: 7. Jonák (Sihvonen, Přikryl), 30. Rob (Kajínek, Přikryl), 53. Jonák (Přikryl, Rob), 59. Jenyš – 49. Suhrada (Illéš) * Litoměřice – Slavia Praha 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Branky: 7. Všetečka (T. Hejda, T. Knotek), 26. J. Brož (Všetečka, T. Knotek), 56. T. Knotek (Poletín) * Sokolov – Frýdek-Místek 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Branky: 27. Kverka (Vracovský, Tomi) – 14. Haas (Zeleňák, Lyszczarczyk), 22. Lyszczarczyk (Zeleňák, Kowalczyk), 60. Haas (Hotěk, Teper) * Přerov – Poruba 3:2 (1:2, 0:0, 2:0). Branky: 19. D. Březina, 42. D. Březina (Jan Svoboda, Pechanec), 48. Jan Svoboda (D. Březina, J. Kubeš) – 1. Berisha (Hrníčko, Pšurný), 13. Christov (Mlčák, Sedlák) * Třebíč – Kolín 3:2 (1:0, 1:2, 1:0). Branky: 6. Tureček (Bořuta), 38. Tureček (Dočekal, Ferda), 60. Psota (Bořuta, Dočekal) – 21. J. Veselý (Koukal, Z. Čáp), 23. J. Veselý (Z. Král, Koukal) * Prostějov – Pardubice „B“ 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0). Více v kupónu.

1.            HC RT TORAX Poruba 2011 15           9             2             4             0             53:38      15           31

2.            SK Horácká Slavia Třebíč     17           8             3             6             0             46:43      3             30

3.            HC ZUBR Přerov                  15           6             3             1             5             40:34      6             29

4.            HC Dukla Jihlava                  17           8             1             5             3             43:42      1             29

5.            VHK ROBE Vsetín                16           9             0             7             0             44:36      8             27

6.            HC Stadion Litoměřice                        17           7             1             6             3             59:52      7               26

7.            LHK Jestřábi Prostějov                     17           6             2             5             4             41:45      -4               26

8.            HC Frýdek-Místek                16           6             2             6             2             49:39      10           24

9.            HC Baník Sokolov                16           6             1             6             3             44:49      -5            23

10.          SC Marimex Kolín                16           6             2             8             0             47:48      -1            22

11.          DRACI PARS ŠUMPERK                    17           4             4             8             1             51:66      -15               21

12.          PSG Berani Zlín                   17           5             2             9             1             39:42      -3            20

13.          HC Slavia Praha                   17           5             2             9             1             42:49      -7            20

14.          HC Dynamo Pardubice B      17           4             1             9             3             38:53      -15          17

18. kolo, středa 2. listopadu 18.00 hodin:

Frýdek-Místek – Vsetín (úterý 1. listopadu, 18.00), Zlín – Sokolov (17.30), Jihlava – Prostějov (17.30), Poruba – Litoměřice, Šumperk – Třebíč, Kolín – Přerov, Pardubice „B“ – Slavia Praha.

19. kolo, sobota 5. listopadu 17.00 hodin:

Poruba – Sokolov (čtvrtek 3. listopadu, 18.00), Slavia Praha – Kolín (15.00), Třebíč – Pardubice „B“ (17.30), Prostějov – Zlín, Vsetín – Jihlava, Přerov – Frýdek-Místek, Litoměřice – Šumperk.