Ve třináctém kole regionální dorostenecké ligy změřil Prostějov na domácím ledě síly s celkem Brumova-Bylnice. A domácí potvrdili roli papírového favorita, když svému soupeři nedali šanci a vítězství si zajistili už po dvou třetinách, kdy na tabuli svítil stav 7:0. Řadě domácích akcí ještě chyběla lepší koncovka, případně dobré zákroky brankáře soupeře, díky kterému tak skóre nebylo dvojciferné. Prostějov je tak nadále ve hře o druhou příčku, zatímco jeho soupeř zůstává na poslední místě.

Už úvodní minuty byly jasně v režii domácích hráčů, kteří na svého soupeře vletěli. Prvních osm minut to ale nedokázali potvrdit i vstřelenou brankou a stav tak zůstával bezbrankový. Po osmi minutách to dokázali domácí změnit a první branku obstaral Tsubera, který využil pasu Kasala a poslal eskáčko do vedení – 1:0. I v dalším průběhu první části bylo jasně znát, kdo určuje tempo duelu. V patnácté minutě se podařilo hráčům spálit dvě obrovské šance v krátkém sledu, ale třetí pokus už skončil za zády brankáře, kdy na dorážku Kopeckého už byl brankář krátký – 2:0. Přesně minutu pak potřebovali hráči, aby se skóre měnilo potřetí. Po vyhraném buly se dostal k puku Tsubera a trefil přesně nad beton – 3:0. Třetí branka tak uzavřela první část nedělního duelu.

Ve druhé Prostějov pokračoval tam, kde skončil, a zase z toho byl tlak na hostující obranu. První šance ještě skončila na břevně, které trefil Tsubera. V závěru 23. minuty ale přišla další branka. O ni se tentokrát postaral Pítr, který vykoupal obranu i s brankářem a dal krásnou branku – 4:0. Krátce po čtvrté brance přišel i první trest v utkání a přesilovku využil Prostějov během devíti sekund. Po rychlé předávce puku zakončoval z kruhu Pekr a byl přesný – 5:0.

Dvě šance pak měli i hosté, ale obě mířily mimo. V další přesilovce mohlo eskáčko zvýšit náskok, ale Brumov držel brankář, který měl řadu náročných zákroků. Prostějov držel pravidelně soupeře dlouhé minuty v pásmu a obrana byla silně unavená. Dlouho z toho ale nedokázali hráči přidat další branky. Smůlu pak protrhl v 37. minutě Mlčoch, který nadvakrát poslal kotouč za záda brankáře – 6:0. A o další dvě minuty později přidali domácí ještě sedmou branku. Po krásné akci byl na jejím konci Špunar, který bekhendem mířil přesně pod víko – 7:0.

Ve třetí části se už duel spíše dohrával. Prostějov byl i nadále jednoznačně aktivnější, ale už to nebylo tak znatelné jako ve dvou předchozích třetinách. Ve 47. minutě se dočkali i hosté branky, kdy ujel Lysák, kterému pomohlo i sražení dvou obránců, a střelou mezi nohy korigoval – 7:1. Velké šance pak Prostějov spálil v přesilovce a dvakrát i zvonila branková konstrukce. Během deseti sekund se pak předvedli hned dva útočníci se samostatným únikem. Nejprve hostující Ovesný nedokázal zamířit přesně a na opačné straně Řepa udělal dobrou kličku, ale brankář předvedl perfektní zákrok.

V poslední desetiminutovce se skóre ještě dvakrát měnilo. Osmou branku domácího celku přidal Mojžíšek, který dokázal zužitkovat pas před odkrytou část od Špunara – 8:1. O chvíli později ale bylo sníženo, kdy situaci dvou na jednoho vyřešili hosté dobře, Pavlík se trefil do protipohybu brankáře – 8:2. Závěrečné minuty se už ale spíše v klidu dohrávaly a Prostějov mohl oslavit zaslouženou výhru.

ÚSTY TRENÉRA

Filip SMEJKAL – SK Prostějov 1913:

„Věděli jsme, že nás čeká papírový outsider, a chtěli jsme v utkání dominovat a případně si vyzkoušet i různé věci, které proti lepším nejdou. Vstup do utkání i náš výkon do zhruba poloviny zápasu se mi líbily. Byli jsme aktivní a jen díky skvělému brankáři soupeře skóre nebylo daleko vyšší. Druhá polovina duelu ale zase tak pozitivní nebyla. Přestali jsme hrát, co jsme měli, a celkový přístup se mi nelíbil. Výsledkově jsme utkání zvládli bez větších problémů, ale to, co jsme chtěli s kolegou od kluků vidět, tam ve druhé polovině utkání chybělo. Musíme hrát lépe, k tomu však musí být správný přístup.“

Regionální liga dorostu skupina „9“ – 13. kolo

SK Prostějov 1913

HC Brumov-Bylnice

8:2 (3:0, 4:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Tsubera (Kasal), 16. Kopecký (Pítr, Pippal), 17. Tsubera (Kutmon, Hejcman), 23. Pítr (Mojžíšek), 25. Pekr (Špunar, Řepa), 37. Mlčoch (Pippal), 39. Špunar (Mojžíšek, Kubík), 54. Mojžíšek (Špunar, Řepa) – 47. Lysák, 55. Pavlík (Lysák). Rozhodčí: Doležel – Kašík, Studený. Vyloučení: 0:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Sestava Prostějova: Šišma – Řepa, Palánek, Kaláb, Kasal, Kopecký, Kubík – Mlčoch, Pekr, Pítr, Špunar, Pippal, Pospíšil, Hejcman, Kutmon, Mojžíšek, Tsubera. Trenér: Pavel Musil.

Sestava Brumova-Bylnice: Šimšálek – Holba, Chuchma, Málek – Kristín, Pavlík, Ročák, Osika, Ovesný, Mana, Dorňák, Kaiser, Matějík, Mišák, Lysák. Trenér: Jakub Vaněk.

Regionální liga juniorů skupina „9“ – 14. kolo

HC Lvi Břeclav

3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Huňady (Pavlačka, Ambrož), 30. Pavlačka (Ambrož, Dolák), 35. Běloch (Čaněk, Ryšánek) – 4. Šenk, 6. Masare (Zatloukal), 42. Tománek (Miškovský), 59. Kudláček (Žák). Rozhodčí: Hrabal – Maša, Tkáč. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Oslabení: 0:0.

Sestava Břeclavi: Dymshakov – Mácha, Kytlica, Čaněk, Kruták, Sokola – Huňady, Dolák, Abazaj, Rusnák, Doležal, Pavlačka, Juřička, Běloch, Ambrož, Ryšánek. Trenér: Lubor Sítek.

Sestava Prostějova: Dubský – Nášel, Zatloukal, Masare, Unzeitig, Svoboda, Veselý, Polýnek – Šenk, Svoboda, Škorpíková, Miškovský, Tábor, Kudláček, Novák, Žák, Tománek. Trenér: Michal Janeček.

Soutěž 9. tříd skupina o umístění „18“ – 7. kolo

PSG Berani Zlín

2:11 (0:0, 1:5, 1:6)

Branky a nahrávky: 32. Kasal (Fiala), 59. Kasal – 25. Páže (Dubrava), 26. Páže (Škrip), 28. Škrip (Venený), 33. Dubrava (Janeba), 38. Matula (Škrip, Páže), 42. Marek (Páže, Dubrava), 51. Páže (Matula), 53. Páže (Dubrava, Škrip), 58. Riedl (Sedláček, Kubečka), 59. Dastych (Venený), 60. Venený (Dastych). Rozhodčí: Řehulka – Studený, Hozman. Vyloučení: 2:3 Využití: 1:2. Oslabení: 1:1.

Sestava Prostějova: Horáková – Hozman, Fröml, Podroužek, Vrba, Lipovský, Bross – Palánek, Florýková, Fiala, Zelinka, Kumstát, Rais, Vitásek, Klíma, Kasal. Trenér: Adam Wind.

Sestava Zlína: Zábojník – Dastych, Sedláček, Kubečka, Bouček, Sedláček – Páže, Dubrava, Venený, Marek, Škrip, Janeba, Matula, Bečka, Riedl, Pospíšil. Trenér: Zbyněk Mařák.

Liga starších žáků skupina „25“ – 15. kolo

HK MD Šumperk

14:4 (5:1, 8:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Kovář (Danko), 6. Grygárek (Kovář), 8. Procházka (Alexa), 18. Dvořák (Grygar), 20. Florýková (Bross), 25. Bross (Prášil), 27. Grygárek (Kovář), 31. Danko (Kovář), Procházka (Prášil, Bross), 35. Dvořák (Danko), 37. Florýková (Prášil), 37. Grygárek, 40. Prášil, 48. Kovář (Danko) – 2. Unzeitig, 28. Švácha, 30. Unzeitig (Mácha), 46. Grus. Rozhodčí: Hozman – Mojžíšek, Kasal. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0.

Sestava Prostějova: Marek (Hozman) – Mouka, Ožvoldík, Kapec, Bross, Alexa, Táborová – Florýková, Prášil, Kovář, Kucián, Danko, Šoustal, Procházka, Grygar, Grygárek, Frelich, Dvořák. Trenér: Pavel Musil.

Sestava Šumperka: Kolb – Minář, Janků, Jelínek, Landsfeld, Švácha – Valouch, Boxan, Wachtl, Mánek, Unzeitig, Mácha, Olejník, Vařeka, Grus, Babiš. Trenér: Radek Kučera.

Liga mladších žáků „A“ skupina „7“ – 11. kolo

HK Kroměříž

4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Škrabal (Bartík), 39. Židlík (Došlík), 46. Flašar (Karafiát), 54. Bartík (Karafiát) – 20. Kadlčík (Musil), 48. Kadlčík (Švach, 49. Podroužek (Vybíhal). Rozhodčí: Mojžíšek, Kučera. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Oslabení: 0:0.

Sestava Kroměříže: Hub – Náleza, Karlík, Židlík, Hrabalová – Šustr, Bartík, Došlík, Flašar, Bartalský, Karafiát, Škrabal. Trenér: Jiří Jergl.

Sestava Prostějova: Kuba – Vinklárek, Krištofík – Vybíhal, Novotný, Kadlčík, Švach, Všetička, Musil, Radkovič, Podroužek, Komárek, Šelesták. Trenér: Václav Meidl.

Liga mladších žáků „B“ skupina „21“ – 11. kolo

HC Olomouc

4:11 (1:3, 2:4, 1:4)

Branky a nahrávky: 19. Horák, 22. Kozár (Vitásková), 26. Huljar (Marek), 52. Kovář – 7. Fízeľ, 16. Fízeľ, 16. Frais (Buchbauer), 32. Fízeľ (Dobeš), 38. Furiš (Švestka), 38. Fízeľ, 39. Vysoudil, 43. Klos, 51. Smižanský (Fízeľ), 57. Buchbauer (Frais), 58. Smižanský. Rozhodčí: Kasal, Kroupa. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Oslabení: 0:0.

Sestava Prostějova: Oulehla (Tižo) – Mudrla, Randus, Marek, Kovář, Vitásková, Štecová, Tichý, Růžička, Horák, Krajíček, Huljar, Blatný, Duba, Kozár, Šelesták. Trenér: Martin Pěcha.

Sestava Olomouce: Absolon (Satke) – Souček, Látal, Furiš, Dobeš, Koupilová, Procházka, Klacl – Vysoudil, Frais, Hruška, Fojtík, Fízeľ, Smižanský, Buchbauer, Švestka, Klos. Trenér: David Takáč.

Regionální liga juniorů skupina „9“

1. Třebíč              11          11          0             0             0             62:14     33

2. Warriors Brno              13          10          0             0             3             73:35     30

3. Kroměříž         12          7             0             0             5             46:38     21

4. Znojmo-mládež            12          5             0             0             7             38:44     15

5. Břeclav            11          4             0             1             6             43:46     13

6. Prostějov 1913            12          4             0             0             8             37:52     12

7. Velké Meziříčí              11          1             0             1             9             26:64     4

Regionální liga dorostu skupina „9“

1. Tigers Zlín       14          12          1             0             1             110:28  38

2. HKM Hodonín              12          8             0             0             4             55:52     24

3. Uherský Brod               13          6             1             1             5             71:47     21

4. Černí vlci        13          6             1             1             5             57:50     21

7. Val. Meziříčí   13          2             0             0             11          35:112  6

8. Brumov-Bylnice           12          1             0             0             11          27:107  3

Soutěž 9. tříd skupina o umístění „18“

1. Zlín    6             6             0             0             0             51:10     18

2. Břeclav            6             5             0             0             1             42:20     15

3. Prostějov       6             3             0             0             3             28:46     9

4. Třebíč              6             2             1             0             3             36:26     8

5. Technika Brno             6             2             0             2             2             26:30     8

6. Kroměříž         6             1             1             0             4             15:33     5

7. Hodonín          0             0             0             0             0             0:0         0

8. Uherské Hradiště        6             0             0             0             6             11:44     0

Liga starších žáků skupina „25“

1. Olomouc        14          13          0             1             92:47     26

2. Černí vlci        14          11          0             3             111:82  22

3. Uničov            15          10          1             4             113:63  21

4. Kopřivnice      15          8             0             7             149:119               16

5. Nový Jičín       14          6             1             7             108:113               13

6. Přerov             14          6             0             8             95:81     12

7. Šumperk         14          4             1             9             87:132  9

8. Prostějov 1913            14          4             0             10          105:108               8

9. Opava             14          0             1             13          44:159  1

Liga mladších žáků „A“ skupina „7“

1. Uherské Hradiště        11          9             0             2             74:49     18

3. Olomouc        10          5             1             4             66:58     11

4.  Zlín   11          5             1             5             71:73     11

5. Prostějov 1913            11          5             0             6             66:71     10

6. Šumperk         11          3             3             5             72:67     9

7. Vsetín             11          4             0             7             76:92     8

8. Kroměříž         11          3             1             7             42:67     7

Liga mladších žáků „B“ skupina 21

1. Olomouc        9             9             0             0             105:25  18

2. Přerov             9             7             0             2             78:66     14

3. Horní Benešov             10          5             0             5             76:85     10

4. Opava             9             4             1             4             81:68     9

6. Uničov            9             2             0             7             51:88     4