Další výhru přidali ve středu prostějovští hokejisté. V cestě za body byl Kolín, který ale brzy prohrával o dva góly. Pak navíc svěřenci kouče Tottera začali přidávat další trefy, až skóre dostalo podobu debaklu. Ve třetí třetině se oba týmy prosadily jednou, což dalo ve výsledku skóre 6:2 pro Prostějov. A čtvrtou výhru v řadě.

Utkání začalo zostra. Brzy šel Kolín do čtyř a Prostějov v 5. minutě přesilovku využil, když po hezké kombinaci zakončoval Tomáš Jiránek. V půlce třetiny mohli domácí srovnat. Dali však pouze tyč a z protiakce se trefil Robin Staněk, když od modré nahodil puk a brankář na něho neviděl. Vzápětí šel Prostějov do čtyř. Kolín ale ani tuto, ani další přesilovku ze sedmnácté minuty nevyužil.

Druhá třetina začala akcemi Buriana a Pěnčíka. Nedali a nezadařilo se ani v přesilovce. V 30. minutě, krátce po skončení početní výhody, se ale u tyče prosadil Filip Jansa a navýšil na 3:0. Soukup poté předal místo v kolínské bráně Sajdlovi. Tři minuty nato už inkasoval, když nestačil na pokus zblízka od Martina Nováka. Na 5:0 navýšil Filip Jansa ze svého oblíbeného místa na kruhu. Góly dělilo pouze půl minuty. Tři minuty před koncem třetiny se prosadil i Kolín. Pajer dostal od Matějčka nahrávku do prázdné brány.

Ve třetí části brzy vrátil Filip Jansa Prostějovu pětibrankový náskok, když se ve 44. minutě trefil ránou z první z kruhu. Minutu nato ale snížil na 6:2 nikým nekrytý Morong. Skóre už se změnit nemělo. V 53. minutě viděli diváci přesilovou hru hostí 4 na 3. potom zkrácenou přesilovku domácích. Anebo také velké šance Jáchyma a Buriana. Konečný stav ale po 60 minutách už zůstal na 6:2 pro Prostějov.

28. kolo Chance ligy

SC Marimex Kolín – LHK jestřábi Prostějov 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Branky: 38. Pajer (MatěJček), 45. Morong (Dlouhý, Veselý) – 28. Venkrbec (Novák, Jiránek), 49. Novák (Jáchym, Pěnčík) – 5. Jiránek (T. Jáchym, Jansa), 11. Staněk (Hašek), 30. Jansa, 33. M. Novák (Ostřížek), 34 Jansa (Malák, Slanina), 44. Jansa (T. Jáchym, Poledna). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Jindra, Štofa. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Počet diváků: 600. Vývoj zápasu: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6.

Sestavy:

Kolín: Soukup (30. Sajdl) – ČápT. JelínekAubrechtNiko, Cibák, Křepelka, Naar – DlouhýMorongVeselý – SklenářMoravecOuřada – SílaMatějčekPajer – Lang. Trenér: Jan Šťastný.

Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – KubešValentaMalákPolednaStaněkPěnčíkHamšík – JiránekT. JáchymMar. Novák – V. BurianOstřížekHašek – SlaninaVenkrbecJansa – JandusMaruna. Trenér: Aleš Totter.