Další výhru si připsali prostějovští Jestřábi. A to velice cenou. Ve 29. kole totiž vyzvali první Porubu. Ta začala lépe, stříleli však zprvu pouze Jestřábi. Poruba snižovala až na 3:1. Jestřábi si ale vzali tříbrankový náskok zpět, a nakonec dokráčeli k pohodlné výhře.

Úvod zápasu byl mnohem lepší pro Porubu. Kombinovala, střílela a hrozila. Jestřábi se naopak nemohli dostat přes střední pásmo. A také v jejich vlastní přesilovce málem inkasovali, když v 9. minutě z brejku nastřelil Šlahař tyč. Hned minutu a půl nato ale skóroval střelou tahem z osy Martin Pěnčík – 0:1. Poruba byla nadále více vidět, velkou šanci mě třeba Pšurný. A šance byly vidět i při hře čtyř na čtyři. Tentokrát na obou stranách. Až v závěru třetiny se ale tečí Valentova nahození prosadil Filip Jansa – 0:2.

V úvodu třetiny měl velkou šanci Gřeš, Pavelka jej ale vychytal. Potom přišlo oslabení Prostějova. Ten jej ustál, navíc po faulu Dolejše šly oba týmy do čtyř. A tuto situaci Jestřábi využili. Ostřížek vybojoval kotouč, který převzal Daniel Malák a z osy hřiště zakončil k tyči – 0:3. Dolejš poté vystřídal a pustil místo v Prostějově dobře známému Ondřeji Bláhovi. Ve 33. minutě měl obrovskou šanci Hrníčko, zblízka ale bekhendem trefil pouze tyč. Ve 37. minutě došlo k podražení Vachovce, který jel do velké šance. Následné nařízené trestné střílení zakončil do růžku brány a snížil tak na 1:3. Přesně minuta však stačila Jestřábům k odpovědi: přečíslení zakončil přesně Jan Slanina – 1:4.

Třetí třetina nabídla hlavně dobývání prostějovské brány. Ve 42. minutě byl vyloučen Hašek,  Jestřábi ale přesilovku hostí, ač pod tlakem, ustáli. V 50. minutě se Jandus naopak propracoval do zajímavého zakončení, ale minul. Během přesilové hry Jestřábů mohlo být v 52. minutě hotovo, Burianovu ránu do prázdné brány ale vytěsnil někdo z obránců. V dalších minutách Poruba tlačila, ale stoprocentní šance si nevytvářeli. Dvě minuty před koncem naopak ujel Maruna, který však z úhlu neproměnil. Velkou šanci měl poté Šlahař, z mezikruží neuspěl. Poruba Jestřábům nedala gól ze hry a prohrála 1:4, Jestřábi naopak zapsali pátou výhru v řadě.

29. kolo Chance ligy

HC RT Torax Poruba – LHK jestřábi Prostějov 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Branky: 37. z trestného střílení Vachovec – 10. Pěnčík (Ostřížek), 20. Jansa (Valenta), 27. Malák (Burian, Ostřížek), 38. Slanina (Jiránek). Rozhodčí: Šudoma, Micka – Polák, Bezděk. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na bránu: 39:32. Počet diváků: 841. Vývoj zápasu: 0:3, 1:3, 1:4.

Poruba: Dolejš (27. O. Bláha) – KlimíčekLemckeMlčákVoráčekSedlákKrenželokDluhoš – GřešVachovec (C), Šoustal – ŠlahařPšurný (A), Berisha – BrodekStřondalaHrníčko – HäringKarafiát. Trenér: Jiří Režnar

Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – ValentaKubešMalákPolednaStaněkPěnčíkBenda – JiránekT. JáchymMar. Novák – V. BurianOstřížekHašek – SlaninaVenkrbecJansa – JandusMaruna. Trenér: Aleš Totter.

29. kolo: Jihlava – Zlín 4:3 pp (3:1, 0:1, 0:1 – 1:0). Branky: 10. Miškář (Bilčík), 14. Cachnín (Pořízek, Skořepa), 20. Handl, 64. Kolář (Pořízek, Handl) – 10. Mrázek (Bartko, Honejsek), 32. Riedl (Kachyňa, Mrázek), 51. Kachyňa (Mrázek, Honejsek) * Vsetín – Pardubice „B“ 3:2 (0:0, 2:1, 1:1). Branky: 38. Berger (Smetana, Rob), 40. Štefka (O. Němec), 55. Smetana – 29. Matýs (Zdráhal, Kaut), 46. Hanousek (Kaplan, P. Machač) * Sokolov – Šumperk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Branky: 35. Rulík (Osmík), 46. Hauser (Kverka, Pohl) – 6. Nedvídek (Dudycha) * Poruba – Prostějov 1:4 (0:2, 1:2, 0:0). Více v kupónu * Přerov – Slavia Praha 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Branky: 2. Macuh (Svoboda), 53. Březina (Chroboček) * Litoměřice – Kolín 2:1 sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0). Branky: 39. Válek (Procházka, P. Svoboda), rozh. náj. Slavíček – 31. Morong (Veselý) * Třebíč – Frýdek-Místek 4:1 (0:1, 3:0, 1:0). Branky: 23. Krliš (Malý, Jekel), 31. Malý, 36. Dočekal (Vodný), 60. D. Michálek (Ferda, Holec) – 2. Ramik.

Dohrávka 12. kola, pondělí 12. prosince 18.00 hodin:

Sokolov – Kolín.

Dohrávka 10. kola, úterý 13. prosince 17.30 hodin:

Vsetín – Přerov.

30. kolo, pondělí 19. prosince 18.00 hodin:

Zlín – Vsetín (neděle 18. prosince, 15.30), Poruba – Přerov (17.30), Slavia Praha – Litoměřice, Kolín – Třebíč, Frýdek-Místek – Sokolov, Pardubice „B“ – Prostějov, Šumperk – Jihlava.

31. kolo, středa 21. prosince 18.00 hodin:

Vsetín – Frýdek-Místek (17.30), Litoměřice – Poruba (17.30), Třebíč – Šumperk (17.30), Sokolov – Zlín, Prostějov – Jihlava, Přerov – Kolín, Slavia Praha – Pardubice „B“.