Prostějov měl na programu v sobotu už čtyřicátý zápas aktuálního ročníku Chance ligy. Tým z Hané zajel do Frýdku-Místku. Z loňska nepříliš oblíbený soupeř se radoval třikrát, z toho dvakrát díky přesilovkám. Prostějov měl velkou část zápasu více ze hry a mnohem více šancí. Ale nestačilo to: efektivita byla na straně domácích. Výsledkem je vítězství 3:2 pro Frýdek-Místek.

Hosté měli zkraje zápasu několik velkých šancí. Ale nevyužil je. Blízko gólu byl přitom třeba Macháček. Oba týmy si vyzkoušely po jedné přesilovce. Obě zůstaly také bez využití, ve své druhé početní výhodě už ale Frýdek-Místek mohl slavit: V 17. minutě od modré čáry nahodil Daniel Kowalczyk a díky bloku hráčů se puk ocitl až v síti – 1:0. S jednobrankovým náskokem šli frýdečtí také do druhé třetiny.

Ta začala lépe pro Prostějov. Jestřábi byli aktivnější a rychlejší. Také se dostávali do řady šancí. Největší měl ve 28. minutě Jandus, který tečoval střelu od modré. Přesně v polovině zápasu ale domácí hráči zase skórovali a opět v přesilovce: Michal Hotěk dokázal tečovat ránu exprostějovského Sovy do sítě. 35. minuta přinesla snížení a opět padl gól v přesilovce: Roman Vlach dorážel ve zmatku před bránou puk za brankáře – 2:1. Ještě do konce třetiny ale znovu na rozdíl dvou gólů navýšil Jakub Doktor, který dostal puk na kruh, najel si osamocený před brankáře a zakončil na lapačku.

Jestřábi odehráli velmi dobře třetí třetinu, kdy se tlačili za vyrovnáním. Ve 43. a 44. měli velký tlak, v 51. minutě měl po sérii střel Jestřábů velkou šanci Vlach. Neproměnil. Zadařilo se až v 53. minutě, kdy se ránou z otočky do růžku brány prosadil Filip Jansa. Následně tlaku Jestřábů uškodilo vyloučení Haška. Poté už se ale hosté soustředili znovu na vyrovnání. Vyprodukovali teč Veselého či střelu Ostřížka. Ale vše bylo marné, všechny body zůstaly Frýdku-Místku.

40. kolo Chance ligy

HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 17. Kowalczyk (Bednář, Klimša), 30. Hotěk (Sova), 39. Doktor (Vrdlovec) – 35. Vlach (Veselý, Jansa), 53. Jansa (Slanina). Rozhodčí: Cabák, Rapák – Vašíček, Bohuněk. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Střely: 25:45. Počet diváků: 822.

HC Frýdek-Místek: Mokry (Švančara) – KarešZeleňákHomolaŽůrekKowalczykSovaJ. Adámek – Dostálek (A), Vrdlovec (C), Doktor – LyszczarczykHotěkCedzo – BednářMatějKlimša (A) – GeidlMacháčekRamik. Trenér: Martin Janeček

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – HamšíkValentaStaněkBartkoPolednaPěnčíkMalák – Jiránek (A), VlachVeselý – V. BurianOstřížekIlléš – SlaninaVenkrbec (C), Jansa – JandusHašekMaruna. Trenér: Aleš Totter

Dohrávka 39. kolo: Frýdek-Místek – Litoměřice 3:1 (1:0, 1:1, 1:1). Branky: 19. Hotěk, 33. Doktor (Vrdlovec, Lyszczarczyk), 43. Matěj (Klimša, Bednář) – 31. Slavíček (Válek).

P          Klub                 Z          V          Vp        P          Pp        Skóre   R         B            Poslední zápasy

1. HC RT TORAX Poruba 2011  39        20        6          10        3          128:90  38        75

2. SK Horácká Slavia Třebíč      40        22        4          13        1          107:86  21        75

3. VHK ROBE Vsetín    40        23        1          15        1          117:93  24        72

4. HC Stadion Litoměřice           39        18        5          12        4          125:107            18            68

5. HC ZUBR Přerov       39        15        5          9          10        103:90  13        65

6. LHK Jestřábi Prostějov        40        17        4          13        6          105:108            -3            65

7. HC Frýdek-Místek     40        15        5          16        4          103:99  4          59

8. HC Slavia Praha        40        15        4          18        3          109:106            3          56

9. SC Marimex Kolín     40        14        5          17        4          110:111            -1         56

10. PSG Berani Zlín      40        13        5          17        5          104:105            -1         54

11. HC Baník Sokolov   39        14        4          17        4          99:123  -24       54

12. HC Dukla Jihlava     40        15        2          18        5          91:117  -26       54

13. HC Dynamo Pardubice B     40        10        3          22        5          99:121  -22       41

14. DRACI PARS ŠUMPERK    40        8          6          22        4          107:151            -44            40

41. kolo, středa 25. ledna 17.30 hodin:

Sokolov – Slavia Praha (18.00), Prostějov – Kolín (18.00), Třebíč – Přerov, Jihlava – Frýdek-Místek, Litoměřice – Pardubice „B“, Vsetín – Poruba, Zlín – Šumperk.

42. kolo, sobota 28. ledna 17.00 hodin:

Zlín – Jihlava (17.30), Pardubice „B“ – Vsetín (18.00), Slavia Praha – Přerov (15.00), Prostějov – Poruba (16.00), Šumperk – Sokolov, Kolín – Litoměřice, Frýdek-Místek – Třebíč.