„Anglický týden" zakončili Hanáci sobotním zápasem na domácím ledě s nováčkem ligy z Kolína. Utkání mělo hodně divoký gólový průběh. Počet branek Jestřábů se zastavil až na čísle 11! Na demolici Severočechů se výrazně podíleli tři útočníci Prostějova, kteří na tento zápas hned tak nezapomenou. Hattrick zaznamenali Petr Mrázek a Dominik Hrníčko, pěti body si statistiky vylepšil Petr Chlán. Po zisku tří bodů za výhru 11:3 se svěřenci trenéra Šejby posunuli na osmé místo prvoligové tabulky.

První formace Kolína rozehrávala rychlou akci a držela se před brankou Bláhy. Jestřábi se z jejich tlaku osvobodili. Žálčík s Hrníčkem se vydali na Sejpala, matadoři týmu ale skóre utkání neotevřeli. Ve 4. minutě to dobře zkusil Motloch, puk projel brankovištěm, žádný domácí hráč jej ale nedorazil. Chlán se pak rozjel na gólmana Středočechů, jeho první střelu Sejpal vyrazil. Chlán byl ale ve střehu a sám pohotově vyražený puk v čase 6:16 uklidil do sítě – 1:0. Domácí měli na ledě dobrou aktivitu a tlak do brány. Není tak divu, že v 10. minutě se Jestřábi radovali podruhé, když se prosadil nejproduktivnější střelec týmu Mrázek – 2:0. Další dobrou akci rozjel Hrníčko, Sejpal měl ale rychlou lapačku. V čase 11:14 dokázali hosté z jednoduché akce vyrovnat. Šafránek se dostal za modrou, pak na kruh a ze zápěstí vyslal střelu do branky – 2:1. V další minutě selhala obrana domácích, když nechala projet před Bláhu Petžílka. Jeho střelu prostějovská jednička ještě chytila, na dorážku Síly už byla krátká – 2:2. První vyloučení bylo na straně domácích po faulu Žálčíka v 16. minutě. Hosté naštěstí nedokázali nic vymyslet a skóre se tak v jejich prospěch neměnilo. Tři vteřiny před první sirénou šel na trestnou kolínský Krejčík, domácí tak čekala v prostřední části první výhoda 5 na 4.

Domácí to v početní výhodě zkoušeli a kombinovali. Skvělou souhru předvedla druhá formace. V čase 21:51 poslal Chlán z kruhu střílenou přihrávku, kterou přizvedl Hrníčko a uklidil puk za záda Sejpala – 3:2. Jedovaté střely poté mířily týmy na oba brankáře, kteří se měli co otáčet. Ve 26. minutě se Mrázek vydal na branku Kolína, v jasné šanci jej fauloval Muška a bylo z toho trestné střílení. Mrázek se ho sám ujal, zkoušel bekhendový blafák, který Sejpal pokryl svojí hokejkou. Domácí se usadili v obranném pásmu Kolína a zkoušeli všemožné kombinace. V čase 27:40 se z tlaku nakonec po chybě Petržílka prosadil Novák – 4:2. V polovině druhé části šel Žálčík sám na gólmana, střelu na levou tyč Sejpal vyrazil. Následně šel na trestnou kolínský Jankovský. Ve 31. minutě využil kapitán Kaut mely před brankou hostů a zvýšil v přesilovce náskok – 5:2. Domácí si stále udržovali herní náskok, napomohla jim k tomu i přesilová hra. Celé dvě minuty ale výhodu neměli, když šel na trestnou Hrdinka. Po konci svého trestu hrál Kolín minutovou početní výhodu. Z gólu se ale opět radoval i přes oslabení Prostějov, když Hrníčko nabral rychlost ve středním pásmu a přesně zakončil – 6:2. V závěru prostřední třetiny hráli hosté další přesilovku, zahrozili v ní ale opět domácí. Po chybě Husy se na Sejpala rozjeli Kaut s Hrníčkem, ale neuspěli. Do šaten tak odcházeli spokojenější Jestřábi za stavu 6:2.

V závěrečné části nastala změna v brankovišti Kolína, když Sejpalu vystřídal Martínek. V čase 40:30 se na nováčka v kolínské bráně rozjel ve vlastním oslabení Hrníčko a završil to hattrickem – 7:2. Domácí ani při vedení o pět branek nepolevili a tlačili se dál před brankou hostů. Svěřenci trenéra Martínka překazili jednu z akcí Hanáků až faulem. Když seděl kolínský Husa na trestné lavici, tak se Jestřábi opět prosadili po střele Mrázka – 8:2. Po minutě se síť za gólmanem hostů rozvlnila znovu po přesné pumelici Ouřady – 9:2. V čase 50:59 se domácí radovali z desáté branky, kterou vstřelil Chlán – 10:2. V 52. minutě šli hosté opět do čtyř po nedovoleném bránění Mušky. Svěřeni trenéra Šejby nezaháleli a po třiceti odehraných sekundách využil výhodu jednoho muže v poli Mrázek, který si zapsal hattrick – 11:2. Jedenáctá branka vyhnala z klece Martínka a vrátil se do ní zpět Sejpal. V čase 53:11 šel na dvě minuty sedět domácí Motloch. První využití přesilovky hostům zařídil Stehlík, který trefil šibenici – 11:3. Do konce zápasu se vysoké skóre už nezměnilo a Jestřábi si zapsali tři body do tabulky Chance ligy.

FOTO – archiv/ LHK web

Jiří ŠEJBA – LHK Jestřábi Prostějov

„Dá se říct, že začátek byl dobrý, lehké vedení 2:0. Následně jak jsme góly lehce dali, tak jsme je i dostali. Po třetině jsme klukům domluvili. Ve druhé jsme odskočili. Byly tam důležité góly od Hrníčka. Pak už bylo vidět, že hosté nestačili hlavně kondičně. My jsme opravdu vyvíjeli tlak, hráli jsme to do hloubky a dohrávali jsme je. Nicméně stále tam jsou chyby. Například to, že obránci nám nechávají hráče. Velké plus, které musím říct, je, že jsme dali góly z přesilovek.“

Petr MARTÍNEK – SC Kolín

„Jsem strašlivě zklamán přístupem hráčů. Tohle jsem dlouho nezažil. Někdy to asi muselo přijít. Loni jsme ve druhé lize takovou nálož dostali také. Měli jsme světlý moment v první třetině druhou desetiminutovku. Pak jsme na začátku druhé třetiny paradoxně v našem oslabení měli dvě šance. Ale jak soupeř dal na 3:2, pak jsme my začali být špatný sparingpartner. Hráli jsme bez zájmu, faulovali jsme zbytečně, soupeř všechno využíval. Domácí využili i svoje oslabení. Prostě všechno špatně. Hráči se z toho musí probrat a srovnat si hlavy. V pondělí nás čeká další utkání. Musíme se na to dobře připravit, a to utkání zvládnout.“

LEDNÍ HOKEJ

Chance liga mužů ČR 2020/21 – 21. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – SC Kolín

11:3 (2:2, 4:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 7. Chlán (Žálčík, Drtil), 10. Mrázek (Krejčí), 22. Hrníčko (Chlán), 28. Novák (Vachutka), 31. Kaut (Hrdinka, Bartoš), 37. Hrníčko (Chlán), 41. Hrníčko, 46, Mrázek (Kaut, Pěnčík), 47. Ouřada (T. Jandus, Chlán), 51. Chlán (Hrníčko, Drtil), 53. Mrázek (Bartoš, Hrdinka) – 12. Šafránek (Husa), 13. Síla (Petržilka, Štohanzl), 54. Stehlík (Veselý, Blaha).

Rozhodčí: Barek, Pilný – Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 5:5. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 0.

Sestava Prostějova: Bláha – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Krejčí, Piegl, Pěnčík – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, Chlán, Hrníčko – Novák, Kaut, Vachutka – Ouřada, Motloch, T. Jandus. Trenéři: Jiří Šejba, Ivo Peštuka a Jiří Vykoukal.

Sestava Kolína: Sejpal (41. - 53. O. Martínek) – Husa, Kulka, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Zdeněk – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Zumr, J. Veselý – Síla, Štohanzl, Petržilka – Semirád, R. Martínek, J. Stehlík. Trenéři: Petr Martínek, Jiří Kadlec a Jiří Pecka.

Dohrávka 9. kola, středa 27. ledna 17:30 hodin:

Slavia - Havířov (pondělí 25. ledna, 18.00), Jihlava - Přerov.

Dohrávka 14. kola, středa 27. ledna 18:00 hodin:

Litoměřice - Frýdek-Místek (17.30), Vrchlabí - Sokolov.

Dohrávka 17. kola, pondělí 25. ledna 17:30 hodin:

Třebíč - Kolín.

Dohrávka 19. kola, pondělí 18. ledna 16:00 hodin:

Litoměřice - Sokolov.

22. kolo, středa 20. ledna 18:00 hodin:

Ústí nad Labem - Frýdek-Místek, Vrchlabí - Slavia, Přerov - Havířov, Benátky n. J. - Prostějov, Kadaň - Třebíč, Sokolov - Jihlava, Šumperk - Poruba, Kladno - Litoměřice.

23. kolo, sobota 23. ledna 17:30 hodin:

Slavia - Kladno, Havířov - Vsetín, Poruba - Vrchlabí, Litoměřice - Přerov, frýdek-Místek - Kadaň, Prostějov - Ústí nad Labem, Kolín - Benátky n. J., Jihlava - Šumperk, Třebíč - Sokolov.

24. kolo, středa 27. ledna 18:00 hodin:

Ústí nad Labem - Benátky n. J., Kadaň - Prostějov, Šumperk - Třebíč, Kladno - Poruba, Kolín - Havířov.

25. kolo, sobota 30. ledna 17:30 hodin:

Slavia - Vsetín (15.00), Poruba - Přerov (16.00), Ústí nad Labem - Kolín (16.00), Litoměřice - Havířov (17.00), Prostějov - Sokolov (17.00), Benátky n. J. - Kadaň (17.00), Frýdek-Místek - Šumperk (17.00), Jihlava - Kladno, Třebíč - Vrchlabí.