Páté kolo Chance ligy přiválo na prostějovský zimák Frýdek-Místek. Hosté už v čase 16:38 vedli 3:0 a vyhnali Ondřeje Bláhu z brankoviště. Jestřábi prohrávali dokonce již 1:5, ale po dramatickém finiši a střelecké převaze 46:18 se přiblížili na gól a sahali po vyrovnání. Na venkovní výhru ale Hanáci nedokázali v sobotu navázat, a tak na první domácí vítězství svěřenci trenéra Tottera stále čekají.

Oběma mužstvům trvalo, než se pořádně dostala do zápasu. Pak se ale farmáři extraligového Třince zakousli před Bláhou a zkoušeli ho překonat. Jestřábi se bránili a bylo z toho první vyloučení. V něm se ale dokonce prostějovský Koblížek rozjel na frýdecko-místeckého Foltána, bez úspěchu. Ve 14. minutě využil aktivitu Rysů Roman Szturc, který nejprve z bekhendu prostějovského gólmana nepřekonal, jenže forhendová dorážka už byla úspěšná – 0:1. Další rychlou ránu dostali Hanáci při vlastní přesilovce. Kapitán hostů Vít Christov najel za kruhy a střelou přes obránce Husáka pokořil Bláhu – 0:2. Kvůli hře Prostějova v šesti přišel další trest na dvě minuty. Frýdek-Místek sehrál výhodu dobře a vytvořil si tříbrankový náskok. Po přihrávce od pravého mantinelu nejprve zakončoval Komorski, tuto střelu ještě Bláha vyrazil, následně puk přes rozkročeného gólmana protlačil Martynek – 0:3. Tento gól vyhnal jedničku Hanáků z jeho brankoviště. Ani ke konci první třetiny se svěřencům trenéra Tottera nedařilo dostat se pořádně do hry, naopak hosté tlačili do jejího úplného konce.

Na začátku druhé části měli Jestřábi aktivní pohyb. Na Foltána to zkoušeli v rychlém sledu za sebou Koblížek, Babka nebo Jelínek. Ve 23. minutě Jelínek zpětnou přihrávkou vybídl do šance svého spoluhráče, ale Krejčí z mezikruží přestřelil branku, o chvíli později minul branku i Kloz. Hned po této akci vystřelil na hostujícího brankáře Zajíc. V čase 27:59 se domácí hokejisté poprvé radovali, když Tomáš Jiránek dorazil puk do poodkryté branky – 1:3. Slezané ovšem byli i tak útočně hodně aktivní a po 25 sekundách si znovu vzali zpět svůj třígólový náskok po trefě exprostějovského Matyáše – 1:4. V polovině druhé dvacetiminutovky unikl do obranného pásma hostů Švec, ale zápěstím pálil jen vedle branky. Frýdek byl i v následujících minutách aktivnější, napomohly mu k tomu i dvě přesilové hry. Snížit ještě před koncem druhé třetiny chtěli Zajíc, Babka či Klimíček. Hosté ale svůj prostor před brankovištěm pořádně střežili.

Do závěrečné části Jestřábi vlétli. Jejich tlak ale ukončilo vyloučení Klimíčka. Vypadalo to, že Frýdek-Místek další přesilovou hru nevyužije, ale v posledních sekundách se to podařilo Komorskimu – 1:5. Ani velký rozdíl čtyř branek Hanáky neodradil a tlačili se ke zvrácení špatného zápasu. V čase 44:06 vystřelil Petr Mrázek a svojí dělovkou nedal Foltánovi žádnou šanci – 2:5. Tato branka prostějovské hráče nakopla a tlačili se nadále do branky Rysů. Ti ji bránili tak, až z toho byl faul na jejich straně. Po křížné přihrávce Kloze prudce vypálil z první Babka – 3:5. Velký tlak si Prostějov držel i nadále, pomohla mu k tomu i početní výhoda. Střela Kloze v 50. minutě z pravého kruhu se odrazila od brankáře Foltána k Novákovi, ale ten rychlým švihem neusměrnil kotouč do soupeřovy branky. V čase 55:05 už to bylo pouze o jediný gól. Autorem kontaktní branky prostějovského týmu byl Klimíček, který si sjel na mezikruží a přesnou střelou udělal ze zápasu pořádné drama – 4:5. V závěru utkání si vzali trenéři Jestřábů time-out, po kterém poslali svůj tým hrát přes minutu bez gólmana. Vyrovnávací branka však už nepadla, a tak Prostějov i nadále čeká na svoji první domácí výhru.

Aleš TOTTER – LHK Jestřábi Prostějov

„Vstup byl výborný, ale nejsme schopní proměnit šance a dostat se do vedení 1:0. Nechali jsme si soupeře utéct na 3:0. Když jsme pak vždycky dali kontaktní gól, tak jsme znovu inkasovali. Měli jsme v závěru ještě nějaké šance. Je škoda ta porážka o branku, a navíc druhá domácí prohra. Ty domácí zápasy nás velmi mrzí, vůči našim divákům. Musíme mít jiný přístup. Na druhou stranu nám to zase ukázalo nějaké věci, na kterých můžeme stavět. Dvě domácí prohry jsou ale škoda a určitě to pro nás není dobrý start.“

Mojmír TRLIČÍK – HC Frýdek-Místek

„Přijeli jsme s taktikou velice dobré a zabezpečené obrany, aktivního bránění středního pásma, zbytečně se nehonit za kotoučem a napadat za každou cenu. Chtěli jsme z dobré obrany a zachytávání kotoučů ve středním pásmu anebo rychlého otáčení hry chodit do brejků. To si myslím, že se nám více než dvě třetiny dařilo. Utekli jsme na dost vysoký náskok, nicméně obraz hry nebyl až takový, že bychom byli o tolik gólů lepší. Domácí se dostali do hry našimi vyloučeními a jejich přesilovou hrou. Svůj tlak pak stupňovali až do úplného konce. Myslím si, že naše vůle po vítězství, úsilí to ubránit a blokování střel nakonec slavily úspěch za tři body.“

Hokej, Chance liga

5. kolo: Ústí nad Labem – Havířov 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) Branky: 6. Bílek (Milfait, D. Tůma), 15. Vrdlovec (D. Tůma, Trávníček), 37. Tůma (Vrdlovec), 55. Tůma (Bílek) – 9. Dostálek (Hudeček, D. Pastor), 41. Hudeček, 48. Dostálek (Hudeček, J. Doktor) * Přerov – Vsetín 4:3 sn (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0) Branky: 20. J. Svoboda (Kubeš, M. Kratochvíl), 27. F. Dvořák (Krisl, Seemann), 50. Kratochvíl (Hrdinka), rozhodující nájezd Pšurný – 22. Vítek (Kucharczyk), 29. Berger (Ondračka), 34. R. Půček (M. Indrák) * Vrchlabí – Jihlava 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0) Branky: 17. Machač (Kynčl, Voženílek) – 19. Harkabus (Kauppila, Čachotský), rozh. nájezd Harkabus * Litoměřice – Kadaň 5:2 (2:0, 1:0, 2:2) Branky: 11. Chlubna (M. Kadlec, Válek), 20. Sihvonen (Válek, J. Holý), 40. Jebavý (Sihvonen, Ticháček), 51. Kracík (Sihvonen, J. Holý), 59. O. Procházka (Kracík, M. Kadlec) – 56. Zorko (M. Zabloudil), 58. Štochl (Konášek, Z. Zabloudil) * Slavia Praha – Šumperk 5:4 (3:1, 0:3, 2:0). Branky: 14. D. Krejčí, 6. Žejdl (R. Havel), 18. Pšenička (Ondráček, Barák), 53. Vlček (Všetečka, Kružík), 59. Všetečka (Kružík, Vlček) – 19. Macuh (Furch, P. Kratochvíl), 21. Šilhavý (Macuh, Vildumetz), 23. D. Kindl (Vildumetz, Pěnčík), 34. Vachutka (D. Kindl, Macuh) * Sokolov – Benátky nad Jizerou 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Branky: 14. Vracovský (Kverka, T. Rohan), 23. Jiskra (Tomi), 37. Vracovský (Kverka), 46. Hašek (Šmerha) – 4. Dušek (Kolmann) * Třebíč – Kolín 4:1 (2:0, 0:1, 2:0). Branky: 10. Nedvídek (L. Doudera), 15. Nedvídek (Krliš), 42. Vodný (Forman, Nedvídek), 55. Ferda – 25. Piegl (V. Čížek) * Prostějov – Frýdek-Místek 4:5 (0:3, 1:1, 3:1).