V rámci sobotního 17. kola, které bylo posledním kolem první třetiny Chance ligy, zavítala na prostějovský led první Třebíč. Překvapivý lídr prvoligové tabulky si během první třetiny díky dobré aktivitě vytvořil dvoubrankové vedení. Jediným střelcem Jestřábů byl Petr Mrázek, který se prosadil ve druhé části. Po výhře 2:1 si celek z Vysočiny připsal další body do tabulky a Hanáci vyšli podruhé za sebou naprázdno.

Hned v úvodu sobotního zápasu vytvořili Hanáci nebezpečný závar před Mičánem, který si po půlminutě zapsal svůj první zákrok. Na druhé straně měla Třebíč první samostatný únik v podání Ferdy. V čase 2:48 přišlo vyloučení po faulu Beránka a hosté tak hráli brzy přesilovku. V její polovině ji potrestal Střondala, když vyražený puk uklidil za záda Bláhy – 0:1. Po brance si Třebíč musela několikrát bránit svoje pásmo. I nadále ale byly Bílé hvězdy aktivnější v předbrankovém prostoru a ostřelovaly prostějovskou jedničku. Od 8. minuty byli Hanáci opět ve čtyřech. V přesilovce proti nepříjemné střele Krliše předvedl Ondřej Bláha fantastický zákrok. Při následující hře 5 na 5 jel prostějovský kapitán Novák sám na třebíčskou branku. Puk po jeho střele ale skončil pouze ve výstroji gólmana. Třebíč byla v průběhu první části velmi rychlá. Osamocený Bittner využil volný prostor v naší obraně a v čase 13:34 poslal Třebíč do dvoubrankového vedení – 0:2. Každá střela hostů mířila přesně na branku Jestřábů. Tři minuty před koncem ohrozila Mičána první formace Hanáků. Hned nato ale vyhrála Třebíč ve svém pásmu buly a obratem se rychle vydala na Bláhu. I přes velkou snahu šli domácí hokejisté po dvaceti minutách do šatny s dvougólovým mankem.

Na začátku druhé části to rychle z kruhu zkoušel Rudovský, ale pálil mimo. Ve 22. minutě hráli Jestřábi první přesilovku. Dobré střely v ní vytvořili Tomáš Jáchym, Rudovský, Mrázek či Jiránek. Brankář Mičán byl ale pohotový. Oba celky hrály v rychlém sledu. Ve 28. minutě získali svěřenci trenéra Tottera další přesilovku. V ní měli několik dobrých dorážek před třebíčskou brankou, ale bohužel bez využití. S ubývajícím časem se aktivita obou mužstev snižovala. V čase 32:45 využil kanonýr Petr Mrázek pohotovou střelou z levého kruhu přesnou nahrávku Nováka – 1:2. Tento gól Prostějov nakopl a snažil se o rychlé vyrovnání. Ve 35. minutě si pěknou akci vytvořil Tomáš Jáchym, ale jeho snaha skončila neúspěšně. Na Mičána šlo hned několik střel, ten ale držel. Po chvíli se sám na branku Třebíče rozjel Kloz, ale gólman hostů zasáhl hokejkou. I přes dobré snahy domácí zápas ve druhé třetině nevyrovnali.

Závěrečnou dvacetiminutovku začali Hanáci přesilovou hru po faulu třebíčského Mlčáka. Třebíči se ale dařilo hru domácího mužstva číst a puk vyhazovala. Pak se po dobrém tlaku dostal před odkrytou klec opět Kloz, ale střílel mimo. V čase 45:14 získal Švec kotouč ve středním pásmu a rozjel se na branku hostů, ale ani on neuspěl. I nadále se Mičán měl v brance co otáčet. V polovině poslední části hráli Jestřábi další početní výhodu, v ní měli několik šancí, avšak bez využití. Hra byla opět velmi aktivní s viditelnou převahou jestřábího celku. Střela Rudovského v 54. minutě mířila opět mimo hostující branku. Bílé hvězdy musely hodně bránit svoje pásmo. Od 58. minuty hráli Prostějovští bez Ondřeje Bláhy. Tuto power-play sehráli Hanáci dobře a hlídali si pečlivě odkrytou klec. Vyrovnávací gól ale domácí šestice nevstřelila. Ze zápasu tak s prvním celkem Chance ligy Jestřábi vyšli podruhé v třízápasovém týdnu bez bodu.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Aleš TOTTER – LHK Jestřábi Prostějov

„První třetinu jsme dvě tři minuty začali dobře. Pak ale děláme chyby v útočném pásmu a faulujeme. V první části jsme byli všude ti druzí a pustili jsme soupeře do vedení 2:0. Ve druhé třetině jsme se začali prokousávat přes střední pásmo. Za druhou ani třetí třetinu nemám týmu co vytknout. Stačilo to bohužel jen na jeden gól. Naše střelecká nemohoucnost je špatná, neproměňujeme šance. Dnes rozhodly speciální formace. My jsme nedali gól v přesilovce a naopak jsme dostali v oslabení. Přesilovky soupeř vyhrál 1:0, no a nám ten jeden gól chyběl. Je to škoda. Potřebujeme vydržet do středy, protože máme hodně hráčů nachlazených. Někteří hráči dnes hráli pod injekcemi. Jsem ale rád, že i tak jsme dokázali potrápit suverénního lídra soutěže. Bohužel nám to nic nepřineslo. Počítají se jen body a s tím nejsme spokojení.“

Kamil POKORNÝ – SK Horácká Slavia Třebíč

„Troufám si tvrdit, že jsme sehráli jednu z nejlepších prvních třetin od začátku sezóny. Ta nesla naprosto všechny parametry jak v obraně, tak směrem do útoku. Utekli jsme v ní soupeři na 2:0. V té třetině jsme ještě měli dát více gólů. Na začátku druhé části jsme u dobré hry zůstali. Znovu jsme ale neproměnili dvě nebo tři příležitosti. Pak přišlo pár ztrát na útočné modré, dva fauly a soupeř se dostal do velkého tlaku. Naši individuální chybu Prostějov potrestal. Co se týče třetí třetiny, tak tu mužstvo odpracovalo. Domácí po druhé třetině cítili, že by zápas mohli překlopit na svoji stranu. Myslím si, že obětavým výkonem, výbornou defenzivou a kvalitním výkonem brankáře Mičána si zaslouženě vezeme tři body. Za ty jsme samozřejmě hodně rádi.“

Chance liga mužů ČR 2021/2022 – 17. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – SK Horácká Slavia Třebíč

1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Mrázek (Novák) – 4. Střondala (Nedvídek, Krliš), 14. L. Bittner (Šťovíček). Střely na branku: 34:28. Rozhodčí: Obadal, Valenta – Měkýš, Vašíček. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 1420

Sestava Prostějova: Bláha – Klimíček, Husák, Vala, Babka, M. Jáchym, Zajíc – Rudovský, T. Jáchym, Jiránek – Mrázek, J. Kloz, Martin Novák – M. Švec, Štefka, P. Beránek – Š. Jelínek, T. Koblížek, Dubský. Trenér: Aleš Totter.

Sestava Třebíče: Mičán – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – Vodný, Dočekal, M. Zabloudil – Křehlík, D. Michálek, Ferda. Trenér: Kamil Pokorný.

Hokej, Chance liga

17. kolo: Ústí nad Labem – Slavia Praha 3:4 pr (1:0 1:0, 1:3 – 0:1). Branky: 11. O. Bláha (Milfait), 25. Přindiš (Vrdlovec, J. Drtina), 59. Milfait (Vrdlovec, J. Drtina) – 48. T. Knotek (P. Machač), 49. Šteiner (Weinhold, Vlček), 51. Šteiner (J. Brož, R. Havel), 62. Šteiner (P. Machač) * Havířov - Litoměřice 1:3 (1:1, 0:0, 0:2). Branky: 9. Pechanec (L. Bednář, Severa) – 7. Sihvonen (R. Přikryl, Válek), 51. J. Jícha (O. Procházka, P. Urban), 59. Koláček (M. Kadlec) * Frýdek-Místek – Vrchlabí 1:5 (0:2, 0:3, 1:0). Branky: 56. Šlahař (Teper) – 17. Mrňa (T. Kaut, D. Chalupa), 19. O. Vála (T. Kaut, Urban), 21. Kajínek (Chrtek, Pochobradský), 23. z trestného střílení T. Zeman, 34. T. Kaut (Mrňa, T. Kynčl) * Benátky nad Jizerou – Přerov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0). Branky: 33. Měchura (Fasko-Rudáš, Bukač), 34. E. Čermák (Kunst), 56. Jiruš (Čederle) * Kolín – Poruba 2:1 (1:0, 1:1, 0:0). Branky: 10. Z. Král (Šafránek, Piegl), 30. J. Veselý (Šafránek, Jankovský) – 27. Hrníčko (Bitten, Husa) * Šumperk – Vsetín 2:7 (0:3, 1:2, 1:2). Branky: 38. J. Horký (Macuh, Březák), 48. Žálčík (Pěnčík, Macuh) – 5. R. Vlach (J. Říha, D. Březina). 7. R. Vlach (Buchta, A. Zeman), 13. Kucharczyk, 21. Jonák (Rob, Gago), 33. D. Březin (Hryciow, Hořanský), 42. Berger (Kucharczyk, A. Zeman), 60. Berger (Kucharczyk, Buchta) * Kadaň – Jihlava 2:5 (0:2, 2:1, 0:2). Branky: 21. Bernat (Steinocher, Routa), 35. Routa (Zorko) – 13. Lichanec (Helt), 15. Skořepa (Helt, T. Havránek), 38. T. Harkabus (L. Mareš, F. Seman), 54. Helt (Eliáš, Fronk), 60. Skořepa (T. Havránek) * Prostějov – Třebíč 1:2 (0:2, 1:0, 0:0). Více v kupónu.