Sváteční odpoledne nabídlo v Prostějově souboj mladších žáků „A" s HK Opava. SK si vytvořil v úvodu první třetiny dvoubrankový náskok, který ale v posledních minutách první dvacetiminutovky ztratil, když pouhých 12 sekund před koncem otočil soupeř skóre na svoji stranu. Druhá část ale patřila prostějovským mladíkům, kteří brzy vyrovnali, a pak odskočili opět o dvě branky. V závěrečné části si SK pojistil výhru třemi góly.

Na začátku byl k vidění vyrovnaný hokej. Oba týmy se tlačily dopředu k první brance. V čase 4:58 otevřel zápas domácí Dominik Kovář, který obdržel nahrávku na kruh a prostřelil hostujícího gólmana – 1:0. Hned nato se do brejku dostal Jakub Procházka, svižnou ranou vymetl levý horní roh Richterovy branky – 2:0. V sedmé minutě přišlo první vyloučení utkání z celku SK. Šel na trestnou lavici Kadlčík. Po 41 sekundách se k němu přidal ještě Kovář, a soupeř tak hrál přesilovku 5 na 3. V té byl na druhou dorážku prostějovský gólman krátký a hosté tak dvojnásobnou přesilovku využili – 2:1. V polovině první třetiny šel poprvé do čtyř i hostující celek. SK se usadil před opavskou brankou, ale na rozdíl dvou branek zpět neodskočil. Ke konci první dvacetiminutovky bylo hned několik vyloučení. Když hrála přesilovku Opava, tak prostějovští hokejisté dobře napadali a nepustili ji před branku Marka. Tři minuty před koncem hrál s jedním hráčem navíc i SK, který dělal Richterovi velké problémy. Minutu před koncem se z rychlého protiútoku dostal z vlastního obranného pásma opavský Langa, který přehodil prostějovského brankáře – 2:2. Vyrovnávací branka Opavu nakopla a 12 sekund před koncem první části se dostala do vedení po gólu – 2:3.

Po úvodním buly druhé třetiny se hned na Richtera vydal Procházka, ale zakončil jen do opavského brankáře. Po odehrané minutě se hrálo 4 na 4, když byl nejprve vyloučený Bross a chvíli po něm hostující Vrobel. Při následném závaru před Richterem, ale SK nesrovnal. Nahrávku Brosse využil Kováč a ve 25. minutě bylo vyrovnáno – 3:3!  Po chvíli zvonila vrchní tyč po střele Brosse. V polovině zápasu byl k vidění tlak domácího celku. Tomáš Mouka vzal puk ve středním pásmu a sám zakončoval do opavské branky – 4:3. Další gól mohl chvíli nato přidat Danko, který sebral puk u branky SK, obkličkoval tři obránce. V zakončení zkusil ale fintu a tou orazítkoval jen tyčku. Hned nato ale Prostějovští slavili branku, když střela od Procházky skončila až za Richterem – 5:3. Pak bylo hned několik přerušení, ve kterých se za tresty na obou stranách vylučovalo. Ke konci se hra přelévala ze strany na stranu.

Brankář Marek si hned v úvodu zapsal dobrý zákrok. Ani ve třetí třetině tempo hry nepolevovalo. Do brejku se dostal prostějovský Adam Danko a uklidil puk za záda Richtera – 6:3. Po vyloučení Brosse hráli hosté přesilovku. Do šancí se ale po dobré práci v obraně dostával SK. Při následné hře 5 na 5 byla Opava kousavá a posílala nepříjemné střely na prostějovskou branku, gólman Marek ale předváděl parádní zákroky a svůj celek držel. 7 minut před koncem se hrálo opět po vyloučeních ve čtyřech na obou stranách. Po minutě bylo ale vše jinak a SK měl možnost přesilovky 4 na 3. Prosadil se ale až při krátké hře 5 na 3. Puk do branky uklidil Lukáš Holub – 7:3. V čase 56:16 se po tlaku Prostějovských prosadil ještě Jakub Procházka – 8:3. Jak se blížil finální hvizd, byla vidět čím dál tím vetší převaha Prostějova. Hráči SK Prostějov 1913 si pětibrankový náskok udrželi a slavili tak domácí vítězství.

HODNOCENÍ TRENÉRA

Filip SMEJKAL – SK Prostějov 1913

„Byli jsme s trenérem soupeřů nějakým způsobem domluveni, že přijede tým ročníku 2010 a nějaké hráče 2011. Tomu jsme i my uzpůsobili sestavu. Měli jsme tam mladé kluky a účel to splnilo. Zápas byl víceméně vyrovnaný. Jsme rádi, že jsme vyhráli a že ty naše 2011, které jsme tam dnes dali, vůbec nezklamaly, ba naopak.“

Regionální liga juniorů 2021/2022 sk. 11

V minulém týdnu prostějovská juniorka nehrála.

7:2 (2:2, 3:0, 2:0)

Rozhodčí: Kužílek – Dubský, Lainka. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 28.

Sestava Prostějova: Kroupa (Černý) – Tsubera, Řepa, Svoboda M., Dostál, Čermák, Svoboda T., Pospíšil, Hračová, Žák Tománek, Slíva, Hozman, Kasal, Němec, Pippal a Kubík. Trenér: Půček

Sestava Vlašské Meziříčí: Vašica – Bartoněk, Sviták, Capil, Škrhla, Matoška, Zeťák, Jandík, Klein, Jež, Ostrčil a Hrdý. Trenér: Doboš.

Liga dorostu 2021/2022 sk. 12 – 28. října

HK Kroměříž – SK Prostějov 1913

3:7 (0:5, 2:1, 1:1)

Rozhodčí: Kučera a Osina. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 51.

Sestava Kroměříže: Trnka (Kobliha) – Švajda, Tatýrek, Došlík, Rožnovjaková, Ondriš, Šejba, Čapka, Večerka, Macek, Dobeš, Tunker, Müller, Ondík a Dvořák. Trenér: Rožnovjak.

Sestava Prostějova: Kroupa (Černý) – Tsubera, Řepa, Janků, Svoboda M., Dostál, Čermák, Svoboda T., Zatloukal, Pospíšil, Nevrlý, Hračová, Žák, Tománek, Slíva, Hozman, Kasal, Němec, Pippal a Kubík. Trenér: Půček.

Liga dorostu 2021/2022 sk. 12 – 31. října

HC SPARTAK Uherský Brod – SK Prostějov 1913

5:9 (3:1, 2:4, 0:4)

Rozhodčí: Šmíd – Kubiš, Šobán. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 58.

Sestava Uherského Brodu: Popelka (Pospíšil) – Horenský D., Gonzales, Dubravka, Pešák, Šobán, Mrázek, Šín, Kopřiva, Škubal, Diviš, Konečný, Horenský T. A Dostalík. Trenér: Kůdela.

Sestava Prostějova: Kroupa (Černý) – Tsubera, Řepa, Janků, Svoboda M., Hračová, Svoboda T., Pospíšil, Nevrlý, Žák, Tománek, Slíva, Kasal, Martiňák, Němec a Pippal. Trenér: Půček.

10:0 (2:0, 3:0, 5:0)

Rozhodčí: Kužílek – Studený, Kroupa. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69.

Sestava Prostějova: Štourač (Rychlý) – Pítr, Vrba, Palánek,  Hračová, Fiala, Fröml, Kumstát, Špičák, Marek, Rais, Vitásek, Hozman, Kutmon a Klíma. Trenér: Smejkal.

Sestava Opavy: Kremer – Žíek, Vizauer, Suchánek L., Václavek, Římský, Juroš, Dudek, Ciminga, Harasim, Suchánek J., Úvíra, Suchánek V., Weczerek, Benš, Pšenák a Glos. Trenér: Vnenk.

Liga starších žáků „B“ sk. 25 – Olomoucká  2021/2022 – 30. října

SK Prostějov 1913 (starší žáci) – HC Černí vlci

10:11 (5:4, 3:3, 2:4)

Rozhodčí: Kužílek – Skokánek, Kroupa. Vyloučení: 6:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 77.

Sestava Prostějova: Štourač (Rychlý) – Pítr, Vrba, Palánek,  Hračová, Fiala, Fröml, Kumstát, Špičák, Marek, Rais, Vitásek, Kutmon a Klíma. Trenér: Smejkal.

Sestava Rožnova pod Radhoštěm: Vašek (Kruntorád) – Machač, Křenek D., Křenek R., Vik, Kysela, Václavík, Ondřej, Elich, Vrečka, Miklas, Marek, Sluka, Chalupa a Jurča.  Trenér: Valentík.

Liga starších žáků „B“ sk. 25 – Olomoucká  2021/2022 – 31. října

HC Studénka – SK Prostějov 1913 (starší žáci)

5:24 (1:7, 2:8, 2:9)

Rozhodčí: Janda – Šimiček, Frais. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45.

Sestava Studénky: Holaň (Vaculík) – Tomášek, Václavík, Langer, Macháček, Kubáč, Strachovič, Krischke, Olivík, Křepelka, Gubr, Nový, Legerský, Brojvák, Šeděnka a Hudec. Trenér: Krahula.

Sestava Prostějova: Štourač (Rychlý) – Vrba, Palánek,  Pítr, Fiala, Fröml, Kumstát, Špičák, Marek, Rais, Vitásek, Kutmon a Klíma. Trenér: Pěcha.

8:3 (2:3, 3:0, 3:0)

Rozhodčí: Studený a Kroupa. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 41.

Sestava Prostějova: Marek – Holub, Mudrla, Kovář, Kadlčík, Mouka, Procházka, Musil, Kapec, Frelich, Danko, Bross a Krištofík. Trenér: Smejkal.

Sestava Opavy: Richter – Rousek, Moša Ri., Hrbáček, Gebauer, Thiemel, Hollesch, Hanzlík, Vrobel, Moša Ro., Benda, Harasim, Weczerek, a Mičker. Trenér: Vnenk.

Liga mladších žáků „D“ sk. 25 – Olomoucká  2021/2022 – 29. října

HC Černí vlci B – SK Prostějov 1913 (mladší žáci A)

4:20 (0:10, 1:5, 3:5)

Rozhodčí: Cverna a Bártek. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 3:0. Diváci: 28.

Sestava Rožnova pod Radhoštěm: Vašek (Goláň) – Cabák, Křenek, Hajda, Vik, Sušeň, Dobiáš, Koláček, Kalinec, Adamová, Vanduch, Holý, Machač, Marek, Devera a Polášek. Trenér: Valentík.

Sestava Prostějova: Marek (Micka) – Holub, Mudrla, Prášil, Kovář, Mouka, Procházka, Kučera, Kapec, Frelich, Danko a Bross. Trenér: Wind.

Liga mladších žáků „D“ sk. 25 – Olomoucká  2021/2022 – 30. října

SK Prostějov 1913 (mladší žáci A) – HC Černí vlci

1:12 (0:0, 0:6, 1:6)

Rozhodčí: Kužílek a Kroupa. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 52.

Sestava Prostějova: Marek (Micka) – Florýková, Mudrla, Prášil, Kovář, Kadlčík, Mouka, Procházka, Kučera, Frelich, Danko, Selinger, Bross a Krištofík. Trenér: Smejkal.

Sestava Rožnova pod Radhoštěm: David (Goláň) – Křenek, Vik, Sušeň, Dobiáš, Koláček, Šena, Frydrýn, Adamová, Vanduch, Holý, Krejčí, Devera a Polášek. Trenér: Valentík.