Divoký zápas za sebou mají prostějovští Jestřábi. V sobotu odehráli souboj s Baníkem Sokolov. Zápas, který neměl jasného favorita, vyústil v divokou přestřelku, která ve třetí třetině gradovala. Jestřábi se na soupeře ze zdánlivě bezvýchodné situace dokázali dotáhnout. Jenže krátce před koncem domácí celek rozhodl a urval všechny tři body pro sebe. Z posledních tří klání tak svěřenci Aleše Tottera brali pouze jediný bod.

Zápas začal svižně. Už ve třetí minutě dostal do rychlosti puk Vracovský. Ten projel po pravém křídle a následně trefil do vzdálenějšího růžku brány. Týmy si pak vyměnily po přesilovce. Zatímco Jestřábi ji nevyužili, Baník byl úspěšný a v 10. minutě se tak prosadil Šmerha střelou z kruhu – 0:2. Následně se znovu mohl prosadit Šmerha. Při neutuchajícím tlaku se Aleš Totter rozhodl vzít si oddechový čas. Zprvu ale nezabral. Necelé tři minuty poté trefil Vracovský stejný růžek, jako předtím. A upravil už na 3:0 pro domácí.

Druhá třetina přinesla zvýšenou aktivitu Prostějova. Mrázek si ve velké šanci vynutil faul a nařízení trestného střílení. To však neproměnil. 24. minuta ale přinesla trefu, navíc od svátečního střelce: nahozením se prosadil Miloslav Jáchym. V dalších minutách to navíc na ledě začalo jiskřit. Diváci byli svědky potyčky Pohla s jedním Jestřábem, 27. minuta přinesla celou sérii šarvátek. Ta poslala jestřáby do oslabení, navíc přišli o Jana Kloze, který byl vyloučen do konce zápasu. V dalším průběhu třetiny zahrozili hlavně Vracovský a na druhé straně Jiránek. Skóre už se však neměnilo.

Prostějov vstupoval do třetího dějství s dvoubrankovým mankem. Brzy už to ale neplatilo. Nejprve měl Cichoň namále, situaci ale ještě zvládl. 43. minuta ale už znamenala snížení: Petr Beránek po vyhraném buly napřáhl a potvrdil střeleckou formu. Následně se hra přelévala ze strany na stranu, bez větších šancí. Závěr utkání ale na ně byl bohatý. V 51. minutě Šmerha poslal zpoza brány Bílkovi a ten se štěstím prostřelil Bláhu – 2:4. Během minuty ale znovu snížil Motloch, k němuž se odrazil před modrou čáru puk a dělovkou si připsal první branku v sezóně. Další tlak tu byl v 54. minutě. Nakonec jej k napálení puku do prázdné brány využil Miloslav Jáchym, 4:4! Když už to ale vypadalo, že si týmy uhájí alespoň bod, udeřil Baník. Po akci na jeden dotek se stal devátým a posledním střelcem zápasu Daniel Přibyl.

Chance liga, 35. kolo:

HC Baník Sokolov – LHK Jestřábi Prostějov – 5:4 (3:0, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 3. Vracovský (Hašek), 11. Šmerha (J. NovákKverka), 18. Vracovský (T. JandusD. Zeman), 51. V. Bílek (ŠmerhaJiskra), 59. D. Přibyl (KverkaWeinhold) – 24. M. Jáchym (T. KoblížekŠtefka), 43. P. Beránek (T. Jáchym), 51. Motloch (M. JáchymP. Beránek), 54. M. Jáchym (ŠtefkaJaneček). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Hnát, Dědek. Vyloučení: 3:7, navíc Kloz (PRO) 5 min. + do konce utkání (sekání). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 38:36. Počet diváků: 532.

HC Baník Sokolov: Cichoň (A. Beran) – KlejnaJ. PohlVodičkaA. RulíkJ. NovákD. ZemanWeinhold – JurčíkŠmerhaPrymula – VracovskýT. RohanJiskra – KverkaHašekTomi – V. BílekD. PřibylT. Jandus. Trenér: Štrba

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – HusákKlimíčekM. JáchymP. KrejčíMotlochVala – P. BeránekMartin NovákJiránek – T. KoblížekT. JáchymJ. Kloz – JanečekM. ŠvecMrázek – Š. JelínekŠtefkaRačuk. Trenér: Totter.

1. Litoměřice 34 138:83 82
2. Třebíč 33 105:63 73
3. Vsetín 33 124:76 69
4. Jihlava 34 126:93 65
5. Sokolov 34 115:85 62
6. Prostějov 34 115:95 57