Jak Večerník informoval v minulém vydání, mezi Vánocemi a Silvestrem se v Prostějově uskuteční velký třídenní turnaj v šachu O zlaté prasátko 2023, jehož 1. ročník uspořádá Šachový klub Rošáda Prostějov od čtvrtka 28. do soboty 30. prosince v prostějovském zámku na Pernštýnském náměstí. Půjde o premiéru nové sportovní akce pod taktovkou oddílu vyhlášeného svou organizační aktivitou.

„Chtěl jsem úplný závěr roku mezi nejkrásnějšími svátky šachově oživit dalším turnajovým podnikem, který náš klub zorganizuje. Proto tahle novinka, která věřím, že naláká k účasti řadu hráčů i hráček všeho věku jak z našeho regionu, tak z okolí, ale i vzdálenějších míst České republiky,“ řekl Večerníku šéf Rošády Prostějov a současně předseda Okresního šachového svazu PV Pavel Navrátil.

Klání O zlaté prasátko bude zároveň Otevřeným přeborem okresu Prostějov v praktickém šachu jednotlivců 2024. Pro aktéry je připraven švýcarský systém na 7 kol v tempu 2x 60 minut + 15 sekund na tah. Startovné činí 400 až 650 korun, ale cenový fond pro nejlepší je tradičně bohatý a plný finančních odměn i věcných cen.

„Vždy se snažíme o to, aby si účastníci našich akcí dobře zahráli v co nejlepší atmosféře a domů se pak vraceli spokojení. Proto chci už předem poděkovat všem partnerům za spoustu cen, jež k téhle spokojenosti určitě přispějí,“ pravil s úsměvem Navrátil, nezdolný propagátor šachové hry.

Premiérová edice turnaje O zlaté prasátko 2023 odstartuje 28. prosince prezencí do 12.45 hodin, od 13.00 se bude hrát úvodní kolo a od 16.00 druhé. Další tři kola jsou na programu 29. prosince se začátkem v 9.30 hodin, načež vše vyvrcholí 30. prosince rovněž od 9.30 hodin šestým, následně sedmým dějstvím. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v 15.00 hodin.

Zájemci o účast mohou posílat přihlášky na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo se hlásit telefonicky na čísle 602 572 476. Uvést je potřeba jméno, příjmení, rok narození a oddíl. 

 

47 sachy

 

47 sachy letak