Jen málo míst v pomyslném kalendáři klubu Lukostřelba Prostějov zeje prázdnotou. Nejvíce je jich ale tradičně na podzim a zčásti přes zimu. Letošek ale bude výjimkou. Oddíl se totiž chystá sám sobě splatit poměrně velký dluh v podobě nedostatečného sociálního zázemí. Místo svištění luků a šípů tak v areálu v Prostějově pomalu začne růst něco, na co zdejší sportovci čekali už opravdu dlouho. Lukostřelci k budování mohli přistoupit i proto, že město jim přenechalo potřebné pozemky.

Předsedkyně klubu Magda Robová pak pro Večerník prozradila, co vše v místě vznikne. „Napojíme stavbu na halu. Chystáme tři toalety, z toho jednu pro vozíčkáře. Rovněž sprchový kout a také místnost na luky, na uskladnění, aby závodníci v hale měli více místa při střelbě,“ prozradila s tím, že v plánu je nyní hlavně začátek prací představujících napojení místa na kanalizaci.

Zatím je vše v začátcích, probíhá dořešení administrativních náležitostí. „Čekáme na podepsání smlouvy, zaměření a zapsání do katastru. Pak se pustíme do práce,“ poznamenala dále Robová. Nebude to ale nic levného. Klub přitom zatím nemá jistotu, že s financováním někdo pomůže. „Snažíme se o to, aby náklady nebyly příliš velké. Nechtěli bychom tak překročit hranici jednoho milionu korun. Pokud budou vypsané, tak zažádáme o investiční dotaci. Kdyby ne, tak budeme pomalu budovat z našich zdrojů,“ vysvětlila Magda Robová. Vše ale zatím svědčí o tom, že je zvelebení areálu na dobré cestě.