Vít Kopřiva se v Mnichově první letošní výhry na tenisovém okruhu ATP nedočkal. Při třetím startu v hlavní soutěži v sezóně podlehl v úvodním kole šestému nasazenému Britovi Jacku Draperovi za dvě a čtvrt hodiny. Prostějovský tenista doplatil na těžký los, přestože podal velice kvalitní výkon.

„Porážka mrzí, protože ve třetím setu se mi dařilo na returnu. Bohužel jsem se nemohl spolehnout na vlastní podání. To bylo z pohledu konečného výsledku rozhodující,“ ohlédl se za nepovedeným střetnutím český tenista.

Šestadvacetiletý Kopřiva ztratil se suverénním Draperem první set za necelou půlhodinu. Ve druhém si ale na příjmu vypracoval dvě šance na brejk, obě využil a vynutil si třetí sadu. V ní sice soupeři opět dvakrát sebral podání, sám ale o servis přišel třikrát a na turnaji skončil

MUŽI

Barcelona

Dvouhra – 1. kolo: Macháč – Šang Ťün-čcheng (Čína) 6:4, 6:4, 2. kolo: Macháč – Davidovich – Fokina (11-Šp.) skreč.