Před startem turnaje v italské Parmě si mohla Kateřina Siniaková stěžovat na hodně těžký los. Česká tenistka ale nesložila hlavu a po výborných výkonech dosáhla na okruhu na nejlepší výsledek v posledních dvou letech, když postoupila až do semifinále a porazila dokonce Serenu Williamsovou.

„Vzala jsem to za správný konec a po dlouhé době se cítila na kurtu absolutně volná. Měla bych se snažit, abych takový pocit měla pokaždé. Snad se to povede,“ prohlásila po turnaji Siniaková.

V prvním kole porazila Dánku Claru Tausonovou a pak už velkou tenisovou legendu, když především ve druhém setu na kurtu excelovala. „Nedělala jsem chyby a podařilo se udržet hru na vysoké úrovni po celý zápas. Soupeřka to vycítila, začala riskovat a to se jí nevyplatilo,“ uvedla Siniaková.

Také ve čtvrtfinále narazila hráčka ze stáje prostějovského manažera Miroslava Černoška na nasazenou tenistku a také Carolinu Garciaovou z Francie vyřadila ve dvou setech. „Klíčem k výhře byl první set, v němž jsem zvládla koncovku a získala převahu,“ poznamenala vítězka. Její cesta se zastavila až kousek pod vrcholem. Semifinálové utkání zvládla lépe Američanka Cori Gauffová. „Za stavu 5:4 jsem nevyužila svůj servis, to byl důležitý okamžik. Sice se podařilo vyrovnat, ve třetím setu už mi trošku chyběly síly,“ uznala Siniaková. 

 

ŽENY

Parma – WTA Tour

Dvouhra – 1. kolo: Siniaková – Tausonová (Dánsko) 6:1, 6:3. 2. kolo: Siniaková – S. Wiiliamsová (1-USA) 7:6, 6:2. Čtvrtfinále: Siniaková – Garciaová (8-Francie) 7:5, 6:1. Semifinále: Siniaková – Gauffová (3-USA) 5:7, 6:1, 2:6.

Bělehrad – WTA Tour

Dvouhra – 1. kolo: Kristýna Plíšková – Dodinová (Francie) 3:6, 5:7.