Hned na začátku sezony si prostějovská tenistka Sára Bejlek vylepšila své postavení na žebříčku WTA, když v tuniském Monastiru postoupila na turnaji ITF do semifinále. Do stejné fáze se probojoval také David Poljak litevském Vilniusu.

Bejlek narazila na výrazně zkušenější soupeřky, přesto až do posledního utkání ztratila jediný set a uspěla i ve vyrovnaném 2. kole s o devět let starší Egypťankou Sandrou Samirovou. Tří setový maraton patnáctileté naději vzal hodně sil, což se projevilo především v semifinále. S Korejkou Na-Lee Chan uhrála pouhé dvě hry, přesto se ve světovém pořadí posunula o jednatřicet míst na 348. příčku.

Monika Kilnarová v Monstairu bezchybně zvládla kvalifikaci, v hlavní soutěži pak nestačila na druhou nasazenou Bulharku Isabellu Šinikovovou a po divokém průběhu prohrála ve třech setech přestože soupeřce ve druhém setu nadělila kanára. Nasazená Anna Sisková nestačila na Samirovou a první utkání prohrála také Brenda Fruhvirtová.

Ve Vilniusu plnil pozici osmého nasazeného David Poljak a na kurtu se rozhodně nenudil. Hned třikrát rozhodovala o jeho postupu až rozhodující sada. Vyrovnaný byl také souboj s Finem Otto Virtanenem, v němž v každém setu rozhodl jeden brejk.

ŽENY

Australian Open

Dvouhra – 1. kolo: Krejčíková(4)  – Petkovicová (Něm.) 6:2, 6:0, Kvitová (20) - Cirsteaová (Rum.) 2:6, 2:6, Siniaková - Kontaveitová (6-Est.) 2:6, 3:6, 2. kolo: Krejčíková - Wang Si-jü (Čína) 6:2, 6:3, 3. kolo: Krejčíková - Ostapenková (26-Lot.) 2:6, 6:4, 6:4, 4. kolo: Krejčíková – Azarenková (24-Běl.) 6:2, 6:2.

Monastir

Dvouhra – 1. kolo: Bejlek – Okamura (Jap.) 6:2, 6:4, Sisková (6) – Samirová (Egypt) 2:6, 1:6, Kilnarová – Šinikovová (2-Bul.) 3:6, 6:0, 1:6, B. Fruhvirtová – Abduraimovová (Uzb.) 6:7, 3:6, 2. kolo: Bejlek – Samirová 6:7, 6:4, 6:4, čtvrtfinále: Bejlek – Makarovová (Rus.) 6:1, 7:5, semifinále: Bejlek – Han (5-Korea) 1:6, 1:6.