Ještě ani ne osmnáctiletý zloděj měl minulé úterý velice zjednodušenou cestu k lupu. Před domem v Němčicích nad Hanou totiž našel odstavené auto s klíčky v zapalování. Situaci tak mladík využil a s vozidlem odjel. Ne však daleko, u Mořic havaroval. Pěšky se mu ale nechtělo, takže se dopustil další zlodějny a směrem k Vrchoslavicích se vydal na cizím jízdním kole. A zase neujel daleko, neboť v tu chvíli mu už byly v patách policejní hlídky!

„V úterý desátého listopadu odpoledne se na nás obrátil mladý muž, že mu před malým okamžikem někdo odcizil osobní auto, které měl odstavené před domem v obci Němčice nad Hanou i s klíčky v zapalování. Policejní hlídky ihned dostaly informace z operačního střediska a začalo pátrání po vozidle i pachateli, kterého se podařilo během půlhodiny od oznámení zadržet. Bohužel ke škodě majitele stihl zloděj auto značky Volkswagen Golf nabourat,“ konstatovala Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Šetřením události vyšlo najevo, že mladistvý pachatel využil situace, kdy klíče od vozidla byly v zapalování, nasedl a odjel. „Projel Mořicemi směrem na Vrchoslavice a přibližně půl kilometru za Mořicemi jízdu nezvládl a havaroval mimo komunikaci do pravého příkopu. Nehodu ustál bez zdravotní újmy, bez potíží z vozidla vystoupil a vrátil se pěšky zpátky do obce Mořice, kde našel na kraji dědiny u jednoho z domů neuzamčené jízdní kolo, na které bez výčitek svědomí nasedl a odjel původně zamýšleným směrem na Vrchoslavice okolo auta, které naboural. Do cíle ale nedojel, protože byl zadržen policejní hlídkou a skončil na policejní služebně,“ popsala jak další chování mladistvého, tak i jeho dopadení Zajícová.

Jak následně dodala, později se zjistilo, že se mladík projížděl autem bez patřičného oprávnění, které je k řízení potřeba. „Že by řídil pod vlivem alkoholu, se nepotvrdilo, majitel havarovaného golfu si škodu předběžně stanovil na patncát tisíc korun. Po zadokumentování případu byl mladík propuštěn na svobodu, nicméně je podezřelý z trestných činů krádeže a neoprávněného užívání cizí věci. Při rozhodování o trestu bude soud zajisté přihlížet i k tomu, že se podezřelý uvedeného jednání dopustil v době nouzového stavu,“ zdůraznila policejní mluvčí.