V obci Hošťálková poblíž Vsetína došlo v úterý 17. listopadu k brutální vraždě. Původní zprávy o sraženém cyklistovi přiblížila policie. Muž svého známého srazil a na místě ubodal. Poté z místa utekl. Bezúspěšně.

Jako zvíře se zachoval pětačtyřicetiletý muž v Hošťálkové na Vsetínsku. V okrese, který má velice nízkou kriminalitu, jsou podobné případy velice výjimečné.

Policisté neměli těžkou práci s jeho dopadením. Napadený muž zůstal ležet zaklíněný pod vozidlem. Vrah vzal tedy nohy na ramena a utíkal. Po cestě se vyzul a vysvlékl, aby pes nezachytil jeho stopu. Proti policistům neměl žádnou šanci. Dříve či později by ho stejně našli už podle SPZ. Útěk mu jistě neulehčil ani pervitin v krvi.

Díky pohotovosti mužů zákona skončil v poutech velmi rychle. Nečeká ho právě příjemná budoucnost. Za čin hodný pohrdání může pykat až dvacet let. „Ze zvlášť závažného zločinu vražda obvinil dnes vyšetřovatel pětačtyřicetiletého muže, který včera nejprve úmyslně vozidlem srazil svého šestatřicetiletého známého jedoucího na kole, poté ho fyzicky napadl a znovu ho úmyslně přejel vozidlem. Útočník pak z místa utekl. V době incidentu byl pod vlivem pervitinu. Za vraždu mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody,“ shrnula policejní mluvčí Lenka Javorková.

Na Vsetínsku se kriminalitu daří držet na uzdě. Jenže afektovaným rozhodnutím jednotlivců se opravdu nedá vyhnout. Případ vyrazil dech celé vesnici. Obzvlášť brutalita, kterou vrah v tu chvíli vládl.

Policisté na Vsetínsku zaznamenali velice málo podobných případů. Vražda je zde zcela ojedinělá. Jedna z posledních se odehrála v roce 2016, kdy ve Valašském Meziříčí dvaatřicetiletý muž ubodal svého osmatřicetiletého kamaráda. „Dnes v ranních hodinách zahájil vrchní komisař odboru obecné kriminality trestní stíhání dvaatřicetiletého muže z Ostravy, který ubodal o šest let staršího muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy a přečinu porušování domovní svobody,“ uvedla tehdy Javorková. Tomuto muži hrozilo také 20 let odnětí svobody. Jeho osud není znám.