Dva výkonnostně slabší zápasy absolvovali před Zlínem fotbalisté prostějovského eskáčka. V generálce na soutěžní klání tak měli co napravovat. A napravili. Po utkáních s Líšní a Rosicemi si totiž Prostějov poradil se Zlínem. Ligového soupeře svěřenci Pavla Šustra překvapili aktivním pojetím, řadou šancí v prvním poločase a také dvěma brankami. Dvojnásobné vedení vydrželo téměř až do závěru utkání, tehdy ale Zlín dokázal snížit. To ale bylo vše, a tak eskáčko završilo přípravu výhrou.

Prostějov do utkání vstoupil aktivně. Domácí sice začali napadáním rozehrávky, nicméně se poté dostal k volnému přímému kopu Koudelka. Po následném rohu pak Mach našel nahrávkou pod sebe Kušeje, který se střelou z první trefil – 0:1. A Prostějov pokračoval. Ve 12. minutě mířil Prostějov do přečíslení, v 15. se zase zrodil brejk, akci založil Mach pěknou nahrávkou. Týmy si poté vyměnily střelecké pozdravy, nešlo ale o nic zvlášť nebezpečného. Ve 22. minutě ale Kušej málem skóroval podruhé, dostal pas od Bartolomea, obešel brankáře, obránce ale od prázdné brány stihl odkopnout. V dalších akcích trefil Bartolomeu tyč a po další akci tohoto hráče spálil velkou šanci Koudelka. Ve 28. minutě domácí minuli bránu hlavičkou. Až ve 33. minutě domácí skutečně zahrozili. Didibovu střelu vyrazil Krynskyi, dorážka skončila na rohu. 37. minuta ale přinesla gól na druhé straně. Prostějovský presink slavil úspěch. Navázal na něj Koudelka, který našel pasem Kušeje, jenž se znovu nemýlil – 0:2. Ve 43. minutě zahrozil také Bartolomeu, brankář byl ale pozorný. Po první půli vedl Zlín pouze na rohy. Byl však celkově pasivnějším celkem.

Druhá půle začala velkou šancí Prostějova. Ten sice zprvu nemohl při napadání získat míč, nicméně pak Zlín propadl a bylo to dokonce tři na nikoho. Jenže Elbel na jejím konci neproměnil. V dalších minutách byl znovu vidět více Prostějov. Do velkých šancí se nedostával, byl však více na balónu. V 59. minutě po rohu Koudelky musel zakročit Dostál, následný pokus Kušeje ale skončil sražením míče. Krátce nato se mohl Kušej znovu dostat do zakončení, míč mu ale utekl. V dalších minutách zkoušeli prověřit opakovaně obranu Kulig a Elbel, Dostál však nemusel zasahovat. V 73. minutě Zlín vyvinul krátký tlak na bránu Prostějova, Bobčík ale prohrál hlavičkový souboj a bylo po šanci. V 74. minutě měl příležitost hlavou Elbel, nakonec z toho ale byl jen roh. Zlín se poté hodně trápil v rozehrávce, nedařilo se mu dostávat na půlku soupeře. V 85. minutě nejprve Prostějov přečkal standardní situaci. Krátce nato už ale domácí snížili, o což se postaral Čanturišvili. To ale bylo ze strany Zlína vše, přestože ještě v samém závěru měl možnost rohového kopu. (sob)

pozápasové hodnocení trenérů:

Jana JELÍNEK – FC Tritiny Zlín:

„Nepředvedli jsme dobrý výkon. V přípravě nejde o výsledek, to říkám vždycky, ale o projev na hřišti. A Prostějov vypadal živější, agresivnější, sebevědomější na míči a byl nebezpečnější. Pro nás je to vykřičník. Nemusí se nám dařit technické věci, ale musím určitě vidět větší úsilí a musí se makat. Chyběla mi změna tempa a budeme si to muset vyhodnotit. Za špatným výkonem nevidím únavu, i Prostějov trénuje naplno… Na druhou stranu tohle nebyla sestava, s níž vstoupíme do ligy. Bohužel nás trápí zdravotní problémy, chybí hned několik hráčů, ale jsou věci, které jako trenér neovlivním.“

Pavel ŠUSTR – 1. SK Prostějov:

„Je to jako vždy o výkonu a přístupu hráčů. Dnes bylo v tomhle směru vše v pořádku. Pro nás to byla motivace, hráli jsme proti ligovému soupeři. V zápase jsme předvedli potřebné nasazení, dobrý přístup a také pár pěkných fotbalových akcí. Dali jsme navíc dvě branky a mohli jich přidat ještě víc. Je třeba ale taky říct, že jsme se nevyvarovali i pár věcí, které se nám ve hře nelíbí. Takže zápas je sice povzbuzení, ale až mistrovská utkání ukáží, jak na tom jako tým jsme.“

LETNÍ PŘÍPRAVA 2022 - 6. UTKÁNÍ

FC Trinity Zlín – 1.SK Prostějov

1:2 (0:2)

Branky: 87. Čanturišvili – 8. a 37. Kušej. Rozhodčí: Batík - Paták, Pochylý. Žluté karty: 54. Vukadinovič. Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 1:5. Rohové kopy: 8:5. Diváků: 315

Sestava Zlína: Dostál – Fillo (46. Cedidla), Simerský (46. Kolář), Procházka, Bartošák – Reiter (46. Dramé), Janetzký, Didiba, Čanturišvili – Yunis (66. Hrdlička), Vukadinović (66. Bobčík). Trenér: Jan Jelínek

Sestava Prostějova: Krynskyi – Bolf, Gáč, Bialek, Stříž – Omale - Bartolomeu, Mach, Koudelka, Kušej - Pinc. Střídali: Elbel, Kulig, Schaffartzik, Spáčil, Torfiq, Vlachovský, Zapletal. Trenér: Pavel Šustr.