Ani na pátý pokus to fotbalistům Kostelce nevyšlo a ze Skaštic si svěřenci kouče Keluce neodvezli jediný bod. V zápase se sice dostali do vedení, ale domácí ještě do poločasu dokázali srovnat a ve druhé půli otočili průběh zápasu na svou stranu. Daleko užší hřiště, než na jaké jsou hosté zvyklí, bylo pro ně velkým problémem. Kouč uznal, že domácí celek si za body šel daleko víc. Velmi ho také zlobí lajdáckost většiny hráčů na hřišti, ve svém hodnocení chválil jen tři hráče.

„Přijeli jsme na hřiště soupeře, kde je rozměrově daleko užší hřiště, než jsme zvyklí. Dalo se čekat, že to bude hlavně o soubojích. Bohužel to bylo tak zhuštěné a u soupeře bylo znát, že je přeci jen zkušenější, dokázal uhrávat náročné míče. V podstatě byli v optickém tlaku, ale bylo to bez šancí. My jsme se naopak dostali do vedení po standardní situaci a tím se hra vyrovnala. V závěru poločasu jsme ale dovolili soupeři zbytečně srovnat, nechali jsme projet míč malým vápnem a zaspali jsme, z čehož soupeř dokázal dát jednoduchou branku do prázdné – bylo srovnáno. Tím poločas skončil a šlo se do kabin za remízového stavu,“ vracel se za průběhem první půle kouč Kostelce Lubomír Keluc.

Do druhé půle se rozhodl hru trochu oživit a sáhl ke střídání. To se Kostelci povedlo. „Dvacet až pětadvacet minut jsme byli lepším mužstvem my, ale paradoxně tam měl soupeř šanci, kdy hlavou nastřelil břevno. Poté přišel asi klíčový moment zápasu, šli jsme tři na jednoho a mohli jsme utkání zlomit na svou stranu, ale vyřešili jsme to ránou pět metrů vedle,“ pokračoval trenér, který toto považuje za stejnou chybu, která proběhne vzadu.

„Nemám rád klasickou poučku nedáš – dostaneš, ale tohle tak přesně bylo. Nedokázali jsme odkopnout míč a soupeř ho dostal z vápna do branky, protože na to měl prostor. Soupeř se tímto dostal do pohody a byl aktivnější. Třetí branku bych pak nazval ódou na fotbal. Podběhli jsme centr, ale borec to trefil z rohu vápna z voleje do zadní šibenice. Nádherná branka a srdce zaplesalo, i když byla do naší sítě. Musím říct, že Skaštice vyhrály asi zaslouženě, protože my jsme působili v určitých fázích lajdácky, což se nesmí stávat. Pochválit můžu jen tři hráče, a to všechny stopery, jinak to byl bohužel podprůměr. A s tím se dá jen těžko vyhrát,“ pokračoval Keluc.

Závěrem nechyběl dotaz i na místní publikum, které často umí vytvořit hodně nepřátelskou atmosféru. „Je pravdou, že zde jsou fanoušci hodně blízko a jsou slyšet, ale nic nesportovního jsem nezaznamenal. Je to také individuální, někoho to svazuje, dalším to zase ještě k výkonu přidá. Jejich fandění ale určitě na naši prohru vliv nemělo,“ zakončil kouč.

Skaštice

FC Kostelec na Hané

3:1 (1:1)

Branky: 36. Kvasnička, 70. a 82. Konečník – 19. Ondroušek. Rozhodčí: Mitura – Krupa, Burgr. Žluté karty: 64. Motal, 90. Štěpják – 69. Preisler, 76. Pavlíček. Diváků: 182.

Sestava Kostelce: Hradečný – Fajstl, Ondroušek, Zbožínek, L. Grulich (46. Hruban) – Kořenovský (80. Lužný), Los (64. Brhel), Klimeš, Škrabal (46. Pavlíček) – Denis Holub (46. Skalník), Preisler. Trenér: Lubomír Keluc.

DIVIZE – sk. E

11. kolo: Baťov – Vsetín 0:2 (0:1). Branky: 18. a 85. Strachoň. ŽK: 31. Bršlica, 45. Lendler, 71. Buchta – 35. Matyáš, 71. Venený. * Nový Jičín – Bzenec 1:5 (1:3). Branky: 27. Cacek – 6., 12. a 29. Kasala, 77. Skřivánek, 88. Janás. ŽK: 44. Kaňa, 69. Mlýnek. * Nové Sady – Holešov 2:1 (0:0). Branky: 52. Ambrož, 68. Popelka – 46. Kovář. * ŽK: 72. Dokoupil, 82. Pančochář, 89. Ambrož – 60. Pospíšilík, 60. Kovář, 72. Gettler. * Přerov – Strání 0:4 (0:2). Branky: 13. Kičin, 43. Miklovič, 63. Hruboš, 67. Jahoda. ŽK: 41. Kuča. ČK: 8. Javora. * Šternberk – HFK Olomouc 0:0. ŽK: 39. Vítek, 50. M.Kuba, 70. D.Kuba, 75. Drmola – 72. Kachlík, 79. Nemeth. * Skaštice – Kostelec na Hané 3:1 (1:1). Branky: 36. Kvasnička, 70. a 82. Konečník – 19. Ondroušek. ŽK: 64. Motal, 91. Štěpják – 69. Preisler, 76. Pavlíček. * Slavičín – Všechovice 2:1 (0:1). Branky: 83. Staněk, 91. Naňák – 8. Richter. ŽK: 45. Vincour – 69. Lasovský, 79. Hoffmann, 85. Bezděk. * Kozlovice - Rýmařov 1:1 (1:1). Branky: 23. Smékal – 7. Hleba. ŽK: 15. Smékal, 45. Vítek, 82. Řehák, 89. Smolka – 44. Furik, 88. Čikl, 90. Hleba, 90. Kocúr.

1          Strání   11        10        0          1          37:9     30

2          KOZLOVICE     11        8          2          1          20:8     26

3          Vsetín   11        8          1          2          20:9     25

4          Bzenec             11        6          2          3          27:11    20

5          ŠTERNBERK    11        5          2          4          14:20    17

6          HFK Olomouc   11        5          1          5          13:15    16

7          Holešov            11        5          0          6          26:17    15

8          Nové Sady        11        4          3          4          21:22    15

9          Skaštice           11        4          2          5          19:21    14

10        Rýmařov           11        3          5          3          22:25    14

11        Slavičín            11        4          1          6          12:23    13

12        Přerov 11        3          2          6          10:23    11

13        Baťov   11        2          3          6          14:16    9

14        Všechovice       11        2          3          6          22:27    9

15        Kostelec na Hané          11        3          0          8          14:24    9

16        Nový Jičín         11        2          1          8          9:30     7