Extraligovou dohrávku 9. kola proti Modrým Slonům ze Znojma odehráli v sobotu na své palubovce korfbalisté a korfbalistky prostějovského „ergéčka“. Během první půle se hrál vyrovnaný duel a skóre se drželo dlouho vyrovnané. Na konci první půle se ale hosté dostali do trháku a své vedení už následně hlídali až do konce zápasu. Prostějované během druhé půle i hodně protočili sestavu a prostor tak dostali i budoucí naděje.

Úvodní minuty střetnutí znamenaly koše na obou stranách a výsledek byl dlouho vyrovnaný. V závěrečných minutách první půle se ale podařilo odskočit sérii košů hostujícímu Znojmu, které si dokázalo do přestávky vypracovat náskok pěti košů (7:12), na kterém mohli v druhém dějství stavět. „První poločas byl poměrně vyrovnaný, kdy se v prvních minutách vedení přelévalo ze strany na stranu. Postupně nám ale soupeř utekl na rozdíl dvou, tří košů, a tento náskok ještě v závěru poločasu dokázal zvýšit,“ doplnil kouč korfbalistů Prostějova David Konečný.

Do druhého poločasu přišly i další změny v sestavě domácího „ergéčka“, které se muselo obejít bez Petra Šnajdra, jenž se nechal v minulém duelu vyloučit. Odpočinout nechal kouč Konečný také Tichého. Jejich místo tak zabrali dorostenci a ukázali své kvality. Koše padaly permanentně na obou stranách a náskok hostů se nadále udržoval. Skóre se nakonec zastavilo na výsledku 21:28 a Znojmo tak mohlo odjet spokojené.

Korfbalisté a korfbalistky si tak v této sezóně připsali třetí porážku, ale i přes ní nadále jasně vévodí tabulce extraligy a po odhlášení mužstva Českých Budějovic ze soutěže už mají také jistou účast ve finále. „Do druhé půle jsme sestavu pozměnili a prostor dostali dorostenci. Musím je pochválit, protože se mi jejich hra líbila. Celkově se v tom druhém poločase hrál takový uvolněný korfbal s řadou košů. Na vyrovnání to ale nebylo a zapisujeme tak další porážku,“ uvedl Konečný.