Hokejisté s jestřábem na prsou potvrdili, že jim i po reprezentační pauze venkovní zápasy sedí. První část pondělního utkání na ledě Ústí nad Labem byla vyrovnaná, když do obou branek padlo po jednom gólu. Ve druhé dvacetiminutovce se dvakrát trefil Petr Mrázek a poslal Prostějov do vedení 3:2. V poslední dvacetiminutovce přidali úspěšné střely do ústecké branky Kloz s Jáchymem. Zisk tří bodů posunul Hanáky na páté místo prvoligové tabulky.

Úvodní chvíle pondělního střetnutí vyšly lépe hostujícímu Prostějovu. V čase 2:24 však přišlo v jejich řadách vyloučení po faulu Koblížka. Slovanu se nedařilo usadit v útočné třetině a nijak Bláhu neohrozili. Naopak velkou šanci si vytvořil prostějovský kapitán Novák, po jeho střele musel gólman Ústeckých zasahovat betonem. Ve 4. minutě zahrozil na druhé straně Havránek, který to zkoušel z ideální pozice hned po vhazování. Chvíli na to se do slibného brejku dostal Ouřada,jeho rána nebyla přesná a mířila nad. Od 7. minuty měli Prostějovští jednoho hráče v poli navíc, ale stejně jako Ústí tuto výhodu nevyužili. V čase 9:56 obkroužil branku Slovanu Martin Novák, kterého nikdo neatakoval, a uklidil puk za záda Zajíčka – 0:1. V dalších minutách však Hanáci hráli v oslabení. Ani tato přesilovka domácích nevypadala dobře, trápila je hlavně koncovka. Pět minut před koncem se Ondřej Bláha musel mezi třemi tyčemi otáčet. Nejprve to na něj šikovně zkoušel Štěpán Bláha, ale ani na dvakrát se neprosadil. Následně prostějovskou jedničku prověřil Tůma. V čase 17:25 ale bylo po tlaku Slovanu vyrovnáno. Vrdlovec nastřelil kotouč před branku, kde úspěšně dorážel kapitán Travníček – 1:1. Vyrovnávací branky se svěřenci trenéra Tottera nezalekli a ještě v závěrečném čase se snažili si vzít vedení zpět. To se jim i přes dobré kombinace nepovedlo. Po první třetině se tak šlo do šatny za stavu 1:1.

Po šestnácti vteřinách minul Tomáš Jáchym z dobré pozice ústeckou klec. V čase 21:09 se Ústí z rychlého protiútoku dostalo před prostějovskou branku a tuto akci úspěšně zakončil Milfait – 2:1. Stejně jako po první brance soupeře, se Jestřábi nestáhli, a naopak si vytvářeli dobré šance. Ve 23. minutě nikým nebráněný Rudovský střílel z mezikruží, proti jeho střele zasáhl Zajíček lapačkou. Další, kdo to v prostějovském náporu zkoušel byl Beránek, ale neúspěšně. Útočné akce hostující lavičky se stupňovaly. V čase 28:25 byl před ústeckým brankovištěm v důrazu bezchybný Petr Mrázek – 2:2. Aktivita Hanáků ani nadále neutichala. Ve 32. minutě mohli jít prostějovští do vedení díky přesilové hře. Ve vlastním oslabení ale soupeř dobře vyhazoval, a dokonce se jednou dostal i do protiútoku. Druhá polovina třetiny byla hodně bojovná. V čase 35:56 se skóre po střele Petra Mrázka měnilo znovu. Prostějovský kanonýr vybruslil mezi kruhy a ranou bekhendem překvapil Zajíčka – 2:3. Krátce na to mohl vedení Jestřábů navýšit Jan Kloz, ale mířil do lapačky. Ústecký gólman chvíli před koncem nahrál puk na hokejku Švece, ten ale poodkrytou branku nedokázal trefit.

Slovan měl do třetí třetiny hodně aktivní vstup. Pak se ale ke slovu dostali hokejisté Prostějova a diktovali tempo. Ve 44. minutě ale mohlo být vyrovnáno, když Trávníček využil nepozornosti v obranném pásmu hostů. Jeho střelu Ondřej Bláha pohotově chytil. Hra se přesouvala ze strany na stranu. V čase 48:42 využil Novák nepřesností před domácí brankou, poslal puk na Jana Kloze a ten jej uklidil za záda Zajíčka – 2:4! Po 70 sekundách ještě  vedení navýšil  Prostějova Tomáš Jáchym, který dorážel do odkryté klece – 2:5. V čase 51:06 se na Bláhu rozjeli Ouřada s Bernatem. Po dohrání této akce inkasovala hanácká jednička nepříjemný náraz od vlastního spoluhráče. Bláha se udeřil do horní tyče, těžce se zvedal z ledu a místo něj zaklel v prostějovské brance Micka. Závěr utkání a vedení si Jestřábi kontrolovali. Za výhru 5:2 pak brali tři důležité venkovní body!