Situace s pandemií koronaviru je v Olomouckém kraji stále nejhorší v republice. Zcela nejvíce je nyní zasažen právě okres Olomouc a na tuto situaci se už rozhodl reagovat krizový štáb města, který se rozhodl zrušit program Vánočních trhů i slavnostní rozsvícení stromečku, jenž se mělo konat tuto neděli. Stánky i punče však v centru města zatím zůstávají. Místo živé hudby se návštěvníci dočkají vánoční atmosféry alespoň pomocí reprodukované hudby.
Společnost
Do konce listopadu by měla být hotová přestavba objektu bývalé prádelny na novou klubovnu pro místní dobrovolné hasiče.
Ve čtvrtek 11. listopadu jsme si připomněli výročí uzavření příměří, které v roce 1918 ukončilo Velkou válku, dnes známou jako 1. světová válka. Dnem veteránů si zároveň připomínáme všechny válečné veterány.
Pěkné zakončení uplynulého týdne si zejména pro děti nachystali v Želči, kde uspořádali lampionový průvod. Panovala příjemná atmosféra a pohoda, navíc pohádkové znělky z Macha a Šebestové či Šíleně smutné princezny znějící z místního rozhlasu. Zkrátka příjemná pohoda umocněná lampiony.
Položením věnce uctil ve středu 17. listopadu hejtman Josef Suchánek, společně s prvním náměstkem Ivem Slavotínkem, Den boje za svobodu a demokracii. Pietní akt se konal u památníku před budovou Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
Vůbec poprvé se olomoucké hejtmanství rozhodlo ocenit ty, jež se chovají společensky odpovědně. Soutěž byla určená jak organizacím podnikatelského, tak i veřejného sektoru, včetně škol a obcí. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v prostorách olomoucké Pevnosti poznání.
Počet lidí bez práce v celém Olomouckém kraji neustále klesá. A tento stav pokračuje i v Prostějově. V říjnu poklesl celkový počet uchazečů o zaměstnání na 13 161, počet hlášených volných pracovních míst naopak vzrostl na již 9 545 a podíl nezaměstnaných osob poklesl na 3,0 procenta. To jsou základní fakta ze statistik k poslednímu říjnovému dni, které média obdržela od Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Olomouci.
Pietní vzpomínka se uskutečnila dnes (16. 11. 2021 v 10.00 hodin) u sochy T. G. Masaryka před budovou radnice. Následně byl ve Smetanových sadech zasazen památný strom Václava Havla.
Milé přítelkyně, milí přátelé,
vítám vás v listopadovém vydání Servisu pro ženy a nejen pro ně. Je fajn, že jsou stále dny, kdy tu a tam ještě zasvítí ostré sluníčko, září modrá obloha a při mírném vánku slyšíme padající listí. Pokud je to možné, zkuste se nahřát, co to jen jde. Dodá vám to nejen potřebný vitamin, ale i spoustu energie, a vy mu můžete zkusit vědomě odevzdat vaše trápení, umí si s tím velice dobře poradit.
Tohle je určitě velká škoda. Ale za dané situace zřejmě nebyla jiná možnost. Veskrze oblíbený lampionový průvod v Určicích, který každoročně bývá spojen s uspáváním zvířátek a následnou divadelní pohádkou v sokolovně, se letos konat nebude.
Připomínáme si sto padesát let od narození prostějovského rodáka a starosty města Stanislava Manhard
Vážený a oblíbený starosta, bytostný demokrat, dobrý a poctivý člověk.
Narodil se 13. listopadu 1871 v Prostějově jako nejstarší syn obuvnického mistra Františka Manharda. Studoval čtyři roky na prostějovské reálce. Z finančních důvodů však byl nucen studia zanechat. Otec jej přivedl do řad sociální demokracie. Stal se zakladatelem čtenářsko - pěveckého spolku Svornost a působil v Dělnické tělovýchovné jednotě.
Další díl nekonečného seriálu soubojů mezi dobrem a zlem, světlem a tmou či strachem a statečností se uplynulý pátek 12. listopadu odehrál v Kralicích na Hané. Místní hasiči ve spolupráci se zdejším občanským sdružením a radnicí připravili v pořadí 12. ročník Průvodu světýlek, který je každoročně spojený se stezkou odvahy nachystanou v místním parku. Letos se na ni v doprovodu rodičů vydalo celkem 96 statečných dětí, které odcházely s originálním hrníčkem.
Jubilejní desátý ročník akce Strom splněných přání bude pořádat Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s občanským sdružením Dobré místo pro život. Radost budete opět moci udělat dětem i seniorům z prostějovského regionu.
Ve čtvrtek 11. listopadu uplynulo dvacet let od tragické nehody, při níž zahynul RNDr. Petr Albrecht s manželkou a starším synem. Po tehdejším prostějovském zastupiteli a známém ochránci přírody je dnes pojmenována Botanická zahrada v Prostějově.






