Večerník už v předchozích vydáních informoval o plánu města vybudovat ochráncům přírody z Regionálního sdružení IRIS na Husově náměstí novou stavbu jejich sídla. A tento investiční záměr má po úterním jednání již konkrétní obrysy. Konšelé vybrali stavební firmu, která zahájí práce demolicí staré zchátralé budovy už na konci tohoto měsíce!
Zpravodajství
Nová politická garnitura, nové pořádky. A k nim vesměs nepatří kumulace funkcí. Alespoň takový signál zatím vysílá vedení Olomouckého kraje. Rada ve složení zástupců ODS, Spojenců pro Olomoucký kraj a Pirátů spolu se STAN má totiž mezi sebou také politiky, kteří dosud působili na komunální úrovni. Patří mezi ně i Ivo Slavotínek, rodák z Prostějova.
Necelý týden po zasedání zastupitelstva se ke svému jednání sejdou opět prostějovští radní. Schůze rady města se uskuteční v úterý 24. listopadu a konšelé budou mimo jiné jednat také o dotacích sportovním oddílům na profesionální úrovni. Na programu budou ale i další zajímavé body jako například dar Armádě spásy či volba přísedících u Okresního soudu v Prostějově.
Pokud někomu upadne na autě kolo, natož na nákladním, je na malér vždy zaděláno. Nemluvě o tom, když se něco podobného stane na dálnici za hustého provozu. A přesně to se stalo minulou středu! Odpadlá pneumatika z kamionu poškodila škodovku, jejíž řidič jel za kamionem.
K neskutečnému vandalskému činu došlo minulý týden v Krasicích. „Chtěl bych upozornit, že nějací magoři hodili do krasického rybníka žlutý kontejner na tříděný odpad!
Nádraží ve Vrbátkách provází tragická smůla. Na konci září loňského roku zde tragicky zahynul dvaaosmdesátiletý místní senior, kterého kvůli jeho vlastní neopatrnosti přejel přijíždějící vlak. Bohužel minulý týden došlo na stejném místě k další nehodě. Tentokrát ale naštěstí jednapadesátiletá žena přežila.
Město Prostějov přijalo na podzim roku 2001 Deklaraci projektu Zdravé město, ve které se přihlásilo k jeho principům. Naplnění jednotlivých kritérií v celostátní databázi bylo soutěžní, ve smyslu každoročních přidělování jednotlivých kategorií.
Bohatý program mělo poslední zasedání zastupitelstva v Malém Hradisku. Kromě toho, že řešilo například osud pobočky pošty (Večerník informoval v minulém čísle – pozn.red.), zabývalo se rovněž opravou některých místních komunikací.
Na vlastní bezpečnost si nyní musí dávat pozor lidé procházející Žižkovým náměstím v Prostějově. V bezprostřední blízkosti budovy spořitelny probíhají od středy 11. listopadu stavební práce na výměně oken budovy, která jsou v havarijním stavu.
Nějaký čas je už ve Vrahovicích klid, ovšem běsnění zatím neznámého gaunera, který v různých ulicích této příměstské části Prostějova poničil desítky osobních nebo dodávkových aut, nemá stále tu potřebnou zlatou tečku. Policie totiž po vandalovi stále pátrá.
Už v pátek 6. listopadu se začaly autobusy v regionu řídit jízdními řády platnými pro jarní prázdniny. Nejinak tomu bude i v nadcházející dnech.
Složité životní chvilky prožíval zřejmě muž z Prostějova, jehož manželka propadla alkoholu. Během minulé středy manžel navíc nahlásil policistům její zmizení. Po krátkém pátrání byla žena nalezena. Jelikož ale měla značně popito a zle dorážela i na muže zákona, skončila v poutech na záchytce.
V polovině října zasáhly prostějovský region vytrvalé deště. Hloučela v Soběsukách se dokonce dostala až na třetí povodňový stupeň značící stav ohrožení. Povodňovou vlnu zastavila až plumlovská přehrada, která se zaplnila nevídaným způsobem. Pamětníci Večerník upozornili, že hladina nádrže v minulosti sahala už i výše.
Po vleklých problémech s nákazou covid-19 a povinnou karanténou u jednotlivých pracovníků byla po opakovaném prodloužení uzavření uplynulou středu konečně obnovena činnost oddělení matriky prostějovského magistrátu.
Mají (staro)novou plošinu a nebojí se ji použít! To platí pro dobrovolné hasiče z Konice, kteří se začátkem uplynulého týdne pustili do prořezávání větví stromu rostoucího na hlavním náměstí.






