Staré a zejména suché třešně lemující silnici vedoucí z Mostkovic do Ohrozimi by měly zmizet. Populární alej, kam v minulosti řidiči často mířili za samosběrem ovoce, bude vykácena.
Tak klidnou silvestrovskou noc nepamatuje ani ředitel Městské policie Jan Nagy. Zesílené hlídky moc práce na přelomu roku neměly, strážníci dokonce na rozdíl od desítek případů z předešlých let nezaregistrovali letos ani jeden zničený odpadkový koš! Během 31. prosince a 1. ledna neudělili „měšťáci“ ani jednu pokutu za porušení nařízení o zákazu vycházení.
Větší nebezpečí pro cyklisty i pro řidiče. Na to upozorňují někteří lidé žijící nebo pracující v Plumlovské ulici, která prošla v minulém roce rekonstrukcí. Na jejím konci vznikla podélně při okraji vozovky nově parkovací místa. Právě výjezd z nich je ale podle některých obyvatel nedořešený. Při hustém provozu a nultém úhlu při rozhlížení hrozí srážky. Na nebezpečí upozorňuje třeba Martin Popelka, vlastník jedné z firem sídlících v Plumlovské ulici.
Posledních pět let byla předvánoční doba na prostějovském náměstí T. G. Masaryka neodmyslitelně spjata s provozem mobilního kluziště, které před muzeem využívaly tisíce bruslařů během posledních dvou měsíců v roce a v jednom případě i v lednu. Vloni již s dostatečným předstihem vedení magistrátu deklarovalo, že Vánoce roku 2020 se budou muset kvůli tvrdým covidovým opatřením obejít bez této populární atrakce. Radní ale přislíbili, že kluziště by mohlo být k dispozici v lednu či únoru. Jak ovšem Večerník během uplynulého týdne zjistil, ani tento odklad už není aktuální. Respektive je zcela nesplnitelný.
Tohle prostě nepochopíte! Láska má mnoho podob. Pro lidi může být požehnáním, stejně jako prokletím. Druhý případ určitě platí i pro Michala Šobra a paní Tatianu. „Když mě propustili, tak mi máma říkala, ať se k ní nevracím, že se kvůli ní dostanu zase do vězení.
Silvestrovská noc v Olomouckém kraji z pohledu Policie České republiky proběhla bez významnějších incidentů. Nejvíce výjezdů policisté připsali na konto narušování občanského soužití, porušení zákazů vycházení během silvestrovských oslav zaznamenali pouze ve čtyřech případech.
Koledníci s korunkou na hlavě patří již tradičně k novoročním událostem, které jsou vyvrcholením Vánoc. Do doby nedávné bylo nepředstavitelné, že by malí koledníci osobně nezazpívali svým věrným posluchačům známou melodii koledy a nenapsali svěcenou křídou na dveře K+M+B. Události, které ovlivnily značnou část loňského roku a pokračují i v tom letošním, nás donutily mnohé změnit a Tříkrálová sbírka není výjimkou. Letošní koledu všem našim příznivcům přineseme online.
Supermarkety jsou v době nejtvrdších protiepidemických opatření jedním z mála míst, kde si lidé mohou nakoupit potraviny.
Zřejmě po podzimní orbě zůstalo na poli u Stínavy něco, co tam rozhodně nemohlo ležet jen tak. Patnáctiletého chlapce vyděsil dělostřelecký granát ze druhé světové války. Policisté z Plumlova museli zavolat pyrotechnika, který munici odvezl k likvidaci.
Pěkné nadělení! V pondělí 28. prosince se desítky rodin ve třech ulicích ve Vrahovicích ocitly bez vody. V ulici Kpt. Nálepky totiž prasklo potrubí a voda tak přestala téct lidem v uvedené ulici, ale také v přilehlých bydlištích s adresou Josefa Suka a Jana Rokycany. Kohoutky v domácnostech byly „suché“ více než šest hodin.
Pátý ročník ankety 7 divů Olomouckého kraje byl vyhlášen na konci loňského roku. Lidé mohli hlasovat pro některou z celkem 15 památek. Organizátoři je tentokrát hledali výhradně mezi hrady a zříceninami. A nominován byl i odvěký symbol Otaslavic, kterým jsou zbytky středověkého hradu známé jako hladomorna. S odstupem času Večerník zajímalo, jak vše skončilo. Po přehlídce se totiž doslova slehla zem...
V Statutární město Prostějov disponuje celkem pěti městskými společnostmi, které různými způsoby spravují jeho majetek. Pouze ve dvou z nich má ovšem magistrát stoprocentní podíl a může tak sám tyto společnosti řídit i rozhodovat o jejich činnosti. V ostatních třech už má jen dílčí procenta akcií. Největší drží ve společnosti Vodovody a kanalizace, nejmenší pak v dopravní společnosti FTL Prostějov. Co to vůbec znamená pro Prostějov a proč v některých z nich město nenavýší svůj majetkový podíl, rozebíral Večerník v rámci dnešního tématu s prvním náměstkem primátora Jiřím Pospíšilem.
Kdo málo chodí, sám sobě škodí! To si nepochybně řekli lidé, kteří i v době koronavirové dodrželi tradici a na Nový rok si vyšlápli na nejvyšší hanácký kopec. Kosíř i tentokrát zaplnili turisté ze širokého okolí, a to navzdory tomu, že si zde nemohli dát guláš ani si z jeho vrcholu neodnášeli památeční medaili. Přestože celkově byl počet poutníků přece jen nižší, než bývalo zvykem, na Kosíři bylo celkem rušno. Navíc přišli i ti, kteří sem normálně nechodí. Večerník je ale tradičním účastníkem tohoto výšlapu a ani v první den roku 2021 tomu nebylo jinak.
Podvodníci to zkoušejí různě. Podomní prodej už je prakticky všude zakázaný, na podezřelé e-maily už také jen tak někdo nenaletí. Jsou stále tací, kteří zkouší oklamat banky a pojišťovny, i když se to mnohdy nevyplácí.
Seděl v dešti částečně schovaný pod stříškou supermarketu a smutně pozoroval okolí. Štědrý den pro zhruba šedesátiletého muže neskýtal žádné veselé vyhlídky.






