Nejbližších pět dnů stráví volejbalové reprezentantky České republiky věkové kategorie U16 na soustředění v Prostějově. Trénovat budou v místním Národním sportovním centru a přípravu si zpestří i jedním mezinárodním přátelským duelem.
Sport
Dalšími přátelskými zápasy pokračovala končící jarní fotbalová část. Premiéru v roce 2021 tak měly tento týden například hráči Pivína, první zápas čekal taky Vrchoslavice, které doma nestačily na Brodek u Prostějova. Fotbalisté Kralic se poměřili s divizními Novými Sady, na které nakonec nestačili. Konice pro změnu sehrála vyrovnaný zápas s Dolany, které hrají o soutěž výš. Výhru v domácím prostředí zaznamenaly celky hrající I.B třídu Olomouckého KFS. Nezaváhaly Otaslavice, Smržice, ani Klenovice, které si zastřílely proti Kojetínu.
Jak už Večerník informoval, celý uplynulý ročník Hanácké volejbalové ligy smíšených družstev 2020/21 padl za oběť hygienickým opatřením proti šíření koronaviru a s tím spojeným zákazům neprofesionálního sportování. Alespoň jeden turnaj na závěr zrušené sezóny však vedení soutěže – dlouhodobě hrané v Prostějově – přece jen zorganizuje. Uskuteční se pod názvem O POHÁR HVL aneb umíme to ještě? A to v sobotu 12. června od 8.00 hodin ve venkovním areálu U Rockyho v prostějovské Krasické ulici vedle aquaparku.
Dvě vítězství v kategoriích juniorů a juniorek, k tomu třetí místo v mužích Elite! To je fantastický účet cyklistického týmu TUFO PARDUS Prostějov na závodech 500 + 1 kolo. Etapové klání na dráze složené z pěti bodovacích dílů je svým charakterem unikátní. V Brně jde o tradiční i velmi oblíbenou akci, která ve svém 54. ročníku přilákala na start skvělou mezinárodní konkurenci.
Dlouhodobým plánem vrátit se do nejvyšší české soutěže se nikterak netají vedení hokejového VHK ROBE Vsetín. A teď jsou tyhle vize o postupu do extraligy znovu o něco reálnější díky navýšení klubového rozpočtu.
Hned tři velké trenérské odchody se v posledních dnech odehrály na Prostějovsku. Vedle odcházejícího kouče 1.SK Prostějov Pavla Šustra přišli o lodivoda také v Pivíně a Plumlově. Zatímco z Pivína odešel dlouholetý šéf lavičky Jaroslav Svozil, v Plumlově se rozloučil Petr Matoušek.
Pouze týden nakonec trvalo klubu 1. SK Prostějov, aby si našel nového trenéra, náhradu za Pavla Šustra. Druholigový tým nakonec povede Jiří Jarošík. „Jednali jsme se třemi trenéry a nakonec jsme se domluvili s panem Jarošíkem. Realizační tým jinak zůstává stejný, beze změn.
Sotva uběhla sezóna 2020/2021, klub se pustil do skládání týmu na tu novou. Nebude lehké navázat na předchozí úspěchy, na podzim tým skončil pátý, po jarní části dokonce třetí. Zdá se ale, že bude mít eskáčko jak navazovat. Jak potvrdil sportovní ředitel klubu Ladislav Dudík, velká většina hráčů včetně mnoha opor na Hané zůstává.
Smutná zpráva přišla nedávno z Prostějovska pro lukostřelecký svět. Opustil ho totiž někdejší reprezentant, mistr Československa a mistr Československa v terčové lukostřelbě František Sedláček.
Za normálních okolností by v současné době probíhaly závěrečné boje regionálních celků ve všech soutěžích. Vinou pandemie však byla letošní sezóna předčasně ukončena a kluby tak čekala jen krátká jarní předpříprava na podzimní start příštího ročníku. V rámci přípravných duelů se čtveřice mužstev Čechovice, Kostelec, Určice a Slavonín rozhodla o zpestření vytvořením miniturnaje, kde se během tří týdnů utkaly systémem každý s každým. Nejlépe se tento turnaj vydařil pořádajícímu celku Čechovic, který ovládl všechny tři duely. V pátek si proto převzal od svého předsedy Josefa Sklenáře pohár pro vítěze.
Prakticky všechny sportovní soutěže aktuálně odpočítávají start dalšího ročníku. To však neznamená, že dění v jednotlivých klubech utichlo. Například basketbalistky K2 Prostějov se nyní chystají na velmi důležité akce, a to včetně reprezentačních. Hned tři hráčky totiž bojují o reprezentaci.
Velmi akční týden za sebou mají lukostřelci z Prostějova. Přestože tentokrát většina z nich nevyrazila na žádný závod, nenudili se. A to proto, že se uskutečnilo regionální soustředění SCM, tedy Sportovního centra mládeže. V něm figuruje i nemálo Prostějovanů.
Úvodní ze dvou turnajů základní části Golden European League žen 2021 absolvovaly volejbalistky Slovenska v ukrajinském Záporoží. Původně čtyřčlenná skupina B se jim přitom už dopředu ztenčila pouze na tři celky kvůli odstoupení Finska z důvodu koronaviru. Kromě jednoho kontumačního vítězství ale reprezentantky SR zbylé dva duely prohrály, jeden hladce a druhý těsně.
Čtvrtou a současně – alespoň prozatím - poslední novou hráčkou, která přichází do kádru volejbalistek VK Prostějov z jiného klubu jako posila, je mladá smečařka Michaela Smolková. Odchovankyně Dukly Liberec podepsala na Hané dlouhodobou smlouvu.
Už podruhé za sebou nepozná extraliga družstev mužů v boxu ČR svého vítěze ani další medailisty. Stejně jako loni byla totiž kvůli koronaviru zrušena, rovněž aktuální ročník soutěže 2020/21 tak zůstane nedokončen.






