Dobré dopoledne, dnes je neděle 20.8.2017
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Podvádět se nevyplácí a tak kvůli pár ušetřeným korunám může devětačtyřicetiletá žena z Prostějova zaplatit pokutu v řádu desítek tisíc! V jednom z prostějovských supermarketů jí totiž nevyšel podvod s vážením hroznového vína...

Post by: Redakce

Ve středu 9. srpna krátce před polednem nakupovala v prodejně s oblečením v ulici Kravařova šestašedesátiletá žena. V nestřeženém okamžiku jí neznámý pachatel ukradl z kabelky, kterou měla zavěšenou na ruce, peněženku s finanční hotovostí 4 000 korun, osobními doklady a platební kartou. Operační důstojník ženě volající na linku 158 řekl, že na místo posílá hlídku a také jí doporučil, aby si neprodleně zablokovala platební kartu. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Post by: Redakce

Uplynulý čtvrtek 10. srpna byla na Prostějovsku v odpoledních hodinách provedena dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Do opatření byli nasazeni čtyři policisté, kteří zkontrolovali celkem osmdesát vozidel a odhalili dva přestupky. Ty byly v obou případech vyřešeny v blokovém řízení v celkové částce tří set korun. Požití alkoholu či návykových látek řidiči motorových vozidel nebylo zjištěno.

Post by: Redakce

Předminulý pátek 4. srpna odpoledne odchytli strážníci v centru města volně pobíhajícího psa. V daný moment se nepodařilo zjistit, komu zvíře patří, proto byl umístěn do odchytových kotců městské policie. Chvíli poté se majitel dostavil na služebnu. Bylo zjištěno, že pes není očipovaný, nemá platné očkování a majitel za něj ani neuhradil poplatek, natož aby provedl jeho přihlášení do evidence vedené finančním odborem. Zjištěný osmadvacetiletý muž je podezřelý z přestupku proti zákonu o veterinární péči, porušení obecně závazné vyhlášky města o trvalém označování psů. O jeho trestu rozhodne správní orgán.

Post by: Redakce

Minulé pondělí 7. srpna pět minut po půlnoci zastavovala policejní hlídka v ulici Kralická za pomoci modrého výstražného světla a s červeným nápisem ´STOP´ cyklistu. Na pokyn muž na jízdním kole nereagoval a pokračoval v cestě po uvedené ulici dál. Na mostě přes kolejovou trať byl opět policisty zastavován a na tento pokyn již zastavil. Z předložených dokladů policisté zjistili, že se jednalo o dvacetiletého muže. Provedenou dechovou zkouškou odhalili, že je pod vlivem alkoholu, když nadýchal 0,27 promile. Cyklista se přiznal k vypití necelého litru piva, další jízdu mu policisté zakázali. Mladík se dopustil přestupku proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích.  

Post by: Michal Kadlec

Podvádět se nevyplácí a tak kvůli pár ušetřeným korunám může devětačtyřicetiletá žena z Prostějova zaplatit pokutu v řádu desítek tisíc! V jednom z prostějovských supermarketů jí totiž nevyšel podvod s vážením hroznového vína...

Post by: Redakce

Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali předminulou sobotu 5. srpna dopoledne. Žena oznámila, že soused z vedlejšího domu částečně zkrátil živý plot a ostříhané větvičky pak hodil na její pozemek a do bazénu. Muž strážníkům vysvětlil, že tak učinil proto, jelikož živý plot přesahuje na jeho pozemek. Se sousedkou prý není rozumná domluva ohledně jeho údržby. Hlídka vzhledem k neshodám obou sousedů oznámila případ k projednání z přestupku proti občanskému soužití správnímu orgánu.

Post by: Redakce

Během uplynulého týdne v zatím přesně nezjištěnou dobu se prozatím neznámý pachatel vloupal do rodinného domu ve Vranovicích. Do objektu se dostal po rozbití okna na verandě a odtud pokračoval dál do objektu. Uvnitř všechno přeházel a prohledal. Nakonec z domu odnesl nalezenou krabičku se dvěma prsteny, přívěskem a hodinkami. Škoda byla vyčíslena na devět a půl tisíce korun na odcizených věcech, na poškození domu pak tři sta korun. Policisté případ šetří pro trestné činy krádeže a porušování domovní svobody, za které pachateli, v případě dopadení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Post by: Michal Kadlec

Začalo to běžným úvěrem na bydlení. V roce 2011 si ovšem sedmačtyřicetiletá Prostějovanka zřejmě vůbec nepomyslela, že by statisícovou půjčku nebyla schopna splatit. O tři roky později však začaly její velké problémy. Velký úvěr přestala splácet, po několika měsících bance došla trpělivost a zesplatněnou půjčku prodala jinému věřiteli. A dá se jen tušit, že ten byl mnohonásobně tvrdší při vymáhání peněz. Žena z Prostějova si proto na splátky začala půjčovat, uzavřela tak celkem devětadvacet nových úvěrů...

Post by: Redakce

Předminulou neděli 30. července v době od 5:30 do 15:45 hodin vnikl dosud nezjištěný pachatel do bytového domu v Okružní ulici. Po násilném překonání dveří vnikl do kolárny domu, odkud odcizil pánské trekingové jízdní kolo typu Merida Crossway 100. Majiteli kola tímto způsobil škodu vyčíslenou na dvanáct tisíc korun. Bytovému družstvu poškozením dveří vznikla škoda vyčíslená na půldruhého tisíce korun. V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto skutku za přečin krádeže hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

  • militaryfest
  • Mikroregion Nemcicko
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak tipujete umístění fotbalistů 1.SK Prostějov po návratu do MSFL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Jsme nejlepší!

Prostějov si aktuálně jako jediné město v Olomouckém kraji udržuje nižší nezaměstnanost, než je celorepublikový průměr. Bez práce je u nás 2 755 lidí, z toho 1 594 žen. Podíl nezaměstnaných se ustálil na rovných třech procentech, což by nám měl závidět celý zbytek republiky. 

 

 
Vyhrála, ale tajemnicí není.

Výběrové řízení na post tajemníka prostějovského magistrátu skončilo neslavně. Konkurz vyhrála přesvědčivě současná vedoucí odboru kanceláře tajemníka Jana Orságová. Nakonec ale odmítla do funkce po Lubomíru Balášovi nastoupit, prý se tak dohodla s primátorkou... 

Osobnost týdne

JAN KANYZA

33 02 kanyza
Většina z nás jej velmi dobře zná z televizních obrazovek, jako herec je naprosto famózní. Nyní v Prostějově přesvědčuje o tom, že je také skvělý malíř. Uplynulé pondělí zahájil svoji výstavu v muzeu vernisáží, která přinesla rekordní návštěvnost. 

Číslo týdne

7

Tohle není zrovna šťastné číslo, alespoň ne pro notorického vykradače bytů Antonína Tesaře. Ten je nyní souzen za vloupání do sedmi bytů na teritoriu Prostějova, přičemž majitelům způsobil bezmála půlmilionovou škodu. Už podruhé má jít na pět let do kriminálu. A to může být ještě hůř...

Výrok týdne

„„UŽ TADY NEVIDÍM

BĚHAT TOHO PSA,

NENÍ V TOM GULÁŠI?““


Návštěvník sobotní akce Guláš Rock Fest
u plumlovské přehrady měl trochu
obavy ze surovin, které obsahoval
jeden z nabízených voňavých gulášků