Příjemnou noc, dnes je pátek 28.4.2017
svátek slaví Vlastislav,
zítra Robert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Minulé úterý 11. dubna kontrolovali policisté dodržování rychlostních limitů na dálnici D46. Krátce po poledni u Olšan u Prostějova, v úseku s nejvyšší povolenou rychlostí 110 kilometrů v hodině, změřili osobnímu automobilu rychlost jízdy 139 kilometrů.

Post by: Redakce

V rámci velikonoční dopravně bezpečnostní akce kontrolovali prostějovští policisté také řidiče v Kojetínské ulici. Ve středu 12. dubna po jednadvacáté hodině zadrželi devatenáctiletého řidiče osobního vozidla BMW. Ten měl orientační zkoušku na přítomnost zakázaných látek pozitivní na pervitin a extázi. Hned na počátku dalšího dne policisté na stejném místě v Kojetínské ulici v Prostějově zjistili řidiče, tentokrát podnapilého. Byl jím krátce po páté hodině ráno kontrolovaný devětatřicetiletý řidič osobního automobilu typu Škoda Felicia. Tomu policisté provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 0,33 promile.

Post by: Redakce

Během pěti dnů byla nahlášena tři nezabezpečená vozidla. V prvním případě se jednalo o starší automobil stojící poblíž restaurace U Posledního haléře.  Zde byly zanechány klíče v zámku kufru. Řidiče se strážníkům nalézt nepodařilo. Za stěračem byl ponechán vzkaz o klíčích uschovaných na služebně městské policie. Za dvě hodiny se majitel dostavil a klíče si převzal. Druhá událost byla oznámena o dva dny později u školky v Melantrichově ulici.

Post by: Redakce

Minulou neděli 9. dubna dopoledne nahlásil sedmapadesátiletý muž nález kožené tašky s notebookem na parkovišti v centru města. Z dokladů, které se nacházely v aktovce, byl zjištěn majitel. Toho strážníci ihned telefonicky vyrozuměli a následně mu věci předali. O dva dny později v ranních hodinách odevzdala jednatřicetiletá žena strážníkům v Brněnské ulici peněženku i s hotovostí, kterou našla na toaletě benzinky. Z dokladů byla zjištěna majitelka, jenž byla telefonicky vyrozuměna. Pro peněženku se dostavila ve večerních hodinách. Oběma nálezcům ztracených věcí patří velký dík.

Post by: Redakce

V odpoledních hodinách minulého úterý 18. dubna bylo přijato telefonické sdělení o odchycené korele na zahradě oznamovatele v Rejskově ulici. Strážníci vyjeli na místo a opeřence od muže převzali. Papoušek byl předán do zverimexu ve Vodní ulici. Zda si ho někdy vyzvedne majitel, to zůstává ve hvězdách...

Post by: Redakce

V období od 14. do 17. dubna se dosud nezjištěný pachatel vloupal do rodinného domu v severovýchodní části města. Pachatel do domu vnikl po násilném překonání okna. Následně dům prohledal a odcizil z něho dva notebooky značek Asus a Sony, finanční hotovost dvacet tisíc korun, tři sta amerických dolarů, sedm stovek euro a pětadvacet kusů zlatých šperků. Škodu na odcizených věcech majitel vyčíslil na 115 000 korun.

Post by: Redakce

Nejenom ve městě se hosté perou v baru a napadají strážce zákona. Policisté měli co dělat i s dvojicí mužů, kteří se do sebe pustili při pijatice v Němčicích nad Hanou. Velikonoční oslava skončila neslavně, jeden z hrubiánů skončil spoutaný na záchytce!

Post by: Redakce

V noci z pátku 21. na sobotu 22. dubna se neznámý pachatel vloupal do rodinného domu v malé obci na Prostějovsku, odkud odcizil více jak padesát tisíc korun v hotovosti. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a trestného činu krádež, za které lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Post by: Michal Kadlec

V přesně nezjištěnou dobu během velikonočního víkendu se dosud nezjištěný pachatel vloupal do budovy živočišné výroby zemědělské společnosti v obci na Konicku. Pachatel do objektu vnikl po násilném překonání okna. V budově poté odcizil asi třicet let starou křemíkovou svářečku typu KS-250 R šedé barvy s kabely. K odvezení svářečky pachatel použil kolečka, která taktéž odcizil v budově.

Post by: Michal Kadlec

I ženy bývají agresivní. Během velikonočních svátků byli strážníci čtyřikrát přivoláni ke sporům mezi partnery. Ve dvou případech se jednalo o napadení muže ženou. První nahlášená událost se stala předminulý pátek 14. dubna hodinu po půlnoci. Dotyčný jednapadesátiletý muž o dvanáct let mladší ženě sprostě nadával a i před přítomnými strážníky ji neustále urážel.  Po půl hodině vyjížděla hlídka na podobné oznámení. V tomto případě byla útočníkem dvaadvacetiletá žena. Dle slov osmadvacetiletého muže bylo její chování velice agresivní.  Z důvodné obavy o svoje zdraví použil proti podnapilé partnerce slzný sprej a poté utekl ven.

  • Arkáda - Vůně JARA
  • Velebová
  • caje
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSPŮDCE KOVÁRNA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Stoletých přibývá.

Prostějovská primátorka Alena Rašková poblahopřála paní Josefě Schlesingerové z Prostějova. Tato dáma se totiž v plné svěžesti dožila 101. narozenin, které oslavila v plné parádě. Její recept na dlouhověkost je prostý - ničím se netrápit! Večerník se samozřejmě připojuje ke gratulacím. 

 
Kolečkářová to vzdala! 

Ignorovala dvě jednání nového zastupitelstva, před tím třetím podala společně s Janou Pavlíčkovou Hlebovou dokonce rezignaci na post opoziční zastupitelky! Bývalá starostka Držovic Blanka Kolečkářová zřejmě nepřenesla přes srdce nedávnou drtivou porážku v předčasných volbách. .

Osobnost týdne

TOMÁŠ HANÁK 

 

Populární herec a moderátor bavil v pátek večer diváky sedmnáctého ročníku Doteků módy v sále prostějovského divadla. Miláček především ženských srdcí byl excelentním průvodcem večera, od pořadatelů tradiční akce to byl skvělý tah.    

 

spa48c342 hanak
 

JOSEF LAUFER

Číslo týdne

300

Právě tolik lidí se uplynulý čtvrtek přišlo do kostela Povýšení svatého Kříže rozloučit s bývalým ředitelem Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova a dlouholetým komunálním politikem Václavem Kolářem. Církevní obřad trval půldruhou hodinu. Výrok týdne

„JÁ TO FURT ŘÍKALA, ALE NIKDO MĚ NEPOSLOUCHAL!“. 

Náměstkyně primátorky Ivana Hemerková takto komentovala výsledky pátečních
zápisů do základních škol a další úbytek dětí, což před lety ona sama předpovídala