Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.6.2017
svátek slaví Jan,
zítra Ivan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Přibližně v polovině února tohoto roku odcizil tehdy neznámý pachatel z volně přístupného areálu zemědělského družstva v obci na Drahansku naftový dvouválcový motor, když jej nekompletní vymontoval přímo ze speciálního obraceče lnu. Zemědělskému družstvu svým činem způsobil škodu vyčíslenou na sedmnáct tisíc korun. Provedeným šetřením plumlovští policisté jako pachatele ustanovili sedmašedesátiletého muže. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému muži za přečin krádeže hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Redakce

Předminulou sobotu 10. června před půlnocí bylo přijato telefonické oznámení o rušení nočního klidu, načež hlídka na místě zjistila hádku mezi partnery. Křik a nadávky slyšeli strážníci už na chodbě domu. Osmačtyřicetiletá žena uvedla, že má neshody se svým o pět let starším přítelem. Za přítomnosti strážníků se situace na místě uklidnila, muž z bytu odešel.  Oba byli poučeni o tom, že svým chováním jsou podezřelí z přestupku proti veřejnému pořádku. Ten projedná příslušný správní orgán.

Post by: Redakce

Z trestného činu zanedbání povinné výživy je podezřelý pětačtyřicetiletý muž z Prostějova. Matce svých dvou dětí od prosince roku 2015 do května 2017 neplatí řádně výživné, přestože mu tak bylo stanoveno rozhodnutím Okresního soudu v Prostějově. Ten stanovil výživné ve výši čtyř tisíc korun měsíčně na každé z dětí. V současné době tak podezřelý k rukám matky dluží celkem 139 000 korun. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Redakce

Toho si nemohli nevšimnout! Prostějovské policisty „zaujala“ v noci cyklistka, která projížděla Anenskou ulicí. Silnice byla povedené dámě příliš úzká, na kole totiž přejížděla ze strany na stranu. Hlídka ženu okamžitě zastavila, byla totiž hrozbou nejenom pro sebe. Výsledek její dechové zkoušky překvapil i zkušené strážce zákona.

Post by: Redakce

To je už na pováženou! Uplynulý pátek v noci spěchali policisté do prostějovské nemocnice, odkud lékaři nahlásili napadení značně opilým mladíkem, kterého sem převezla záchranka k ošetření. Opilce strážci zákona zpacifikovali, ten se ovšem ještě v poutech bránil odvozu na záchytku. I v tomto případě následoval přiměřený zásah policistů...

Post by: Redakce

Půldruhou hodinu po půlnoci v neděli 11. června nahlásila žena přes linku 156 nevhodně se chovající osobu, která zvonila přes půl hodiny na její domovní zvonek. Hlídkou byl na místě zjištěn pětatřicetiletý muž, který se pokoušel dozvonit na svého bratra bydlícího ve stejném domě jako oznamovatelka.

Post by: Redakce

V době mezi 29. květnem a 13. červnem vnikl dosud nezjištěný pachatel do rodinného domu v ulici Rudé armády v Plumlově. Po násilném překonání vstupních dveří pachatel dům prohledal a odcizil z něho věci v hodnotě vyčíslené na více než deset tisíc korun.

Post by: Redakce

Minulé pondělí 12. června před jedenáctou hodinou kontrolovali policisté v Kralické ulici osobní automobil značky Opel a jeho pětadvacetiletého řidiče, který nepředložil řidičské oprávnění. Policisté následně zjistili, že mu byl rozhodnutím Magistrátu města Prostějova vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a sice na dobu od 1. června do 1. prosince tohoto roku. Provedeným orientačním testem byla dále zjištěna přítomnost látky cannabis.

Post by: Michal Kadlec

V minulém vydání Večerník informoval o nebývale rozsáhlé razii prostějovské policie v jednom z objektů v areálu bývalé Vitany v Sokolské ulici. Komando zde odhalilo obrovskou pěstírnu konopí, podle zdrojů Večerníku šlo o tisíce rostlin. Kromě policie však stále mlčí i majitel objektu.

Post by: Michal Kadlec

V nočních hodinách předminulé soboty 10. června vyjížděla hlídka na oznámení do baru v centru města, kde opilý host nadával personálu. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dvacetiletý muž slovně urážel a vyhrožoval obsluze i hostům provozovny. Muž k celé věci uvedl, že až ve svém bytě uslyšel hlasitou hudbu, a proto se vydal do provozovny udělat pořádek. Domníval se, že hluk vychází z baru, což se ovšem nepotvrdilo. I přesto si dovolil křičet na barmanku a přítomné hosty. Mladík nebyl schopen hodnověrným způsobem prokázat svoji totožnost. Proto byl předveden k jejímu zjištění na obvodní oddělení Policie ČR. Svým jednáním je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku a občanskému soužití.  

  • U Věžiček
  • Prostějov Cup 2017
  • Keltská noc
  • legendy
  • Finsys
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI „U DITTRICHŮ“

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Voda v přehradě je čistá.

Hodně lidí chtivých koupání netrpělivě čekalo na pondělní měření kvality vody v plumlovské nádrži. A hygienici všechny potěšili! V přehradě nejsou žádné sinice ani jiný „binec“ a voda tak dostala nejlepší možnou známku čistoty. Takže neváhejte a jděte si pořádně zaplavat.  

 

 
Bez uzávěrky

Naprostou ostudou skončilo hlasování zastupitelů o Závěrečném účtu města Prostějova za rok 2016, když Účetní závěrka nebyla schválena, přičemž chyběl jeden jediný hlas! Na Ministerstvu financí ČR nyní budou mít těžkou hlavu, očekávat se dá série kontrol na prostějovském magistrátu... 

Osobnost týdne

MARASD
25 marasd

V domácím prostředí na konickém festivalu „Legendy se vrací“ vystoupila nejen regionálně známá skupina. Rocková kapela vznikla v roce 1990 právě v Konici po rozpadu tehdejší legendární kapely Merkur. A že stále dokáže rozpálit své věrné fanoušky, předvedla i při sobotním koncertu.     

Číslo týdne

26+32

Uplynulou sobotu vyhasly na Prostějovsku životy dvou mladých mužů. Šestadvacetiletý naprosto bezproblémový mladík z Čehovic skočil v Bedihošti pod nákladní vlak a pár minut poté dvaatřicetiletý řidič narazil v Dětkovicích autem do stromu. Oba byli na místě mrtví. 

Výrok týdne

„NENECHÁM ZE

SEBE UŽ DĚLAT

ŽÁDNÝHO VOLA!“ 

Prostějovský zastupitel a náměstek hejtmana
František Jura byl hodně zklamán
z přístupu Jestřábů k řešení problematiky
mládežnického hokeje. A naštval se pořádně!.