Dobré ráno, dnes je sobota 25.2.2017
svátek slaví Liliana,
zítra Dorota
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

V časných ranních hodinách předminulého pátku 10. února byl na linku 156 nahlášen pohyb ženy obléknuté jen v pyžamu, nazouvácích a s batohem na zádech. Strážníci pětadevadesátiletou seniorku na uvedené ulici našli. Jelikož v místě jejího bydliště se nepodařilo zkontaktovat rodinné příslušníky, byl přivolán lékař. Ten rozhodl o převozu seniorky do nemocnice.

Post by: Michal Kadlec

Mít dobrou místní znalost se vyplácí. Při kontrole svěřeného okrsku na parkovišti před nákupní pasáží v ulici Anenská si strážník v pondělí 13. února povšiml celostátně hledané osoby, která právě vystupovala ze zaparkovaného vozidla. Jednalo se o třiačtyřicetiletého muže.

Post by: Redakce

Z přečinu zpronevěry podezírají němčičtí policisté třicetiletou ženu z Bystřice pod Hostýnem. Tohoto skutku se měla dopustit tím, že si pro svoji potřebu ponechala zálohu ve výši deseti tisíc korun určenou na zakoupení dětského kolotoče pro obec na Prostějovsku. Žena polovinu z celkově smluvně sjednaných dvaceti tisíc korun převzala počátkem prosince 2015. Do současnosti však kolotoč ani nedodala, ani nevrátila převzatou zálohu. Ve věci je tak vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelé ženě za přečin zpronevěry hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Post by: Redakce
Minulé pondělí 10. února před čtrnáctou hodinou v prodejně elektra v Konečné ulici odcizil dosud nezjištěný pachatel dva vystavené notebooky typu Lenovo IdeaPad bílé barvy. Poškozené společnosti svým činem pachatel způsobil škodu ve výši bezmála šestadvaceti tisíc korun. V případě dopadení a prokázání viny mu za přečin krádeže hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.
Post by: Redakce
Uplynulý čtvrtek 16. února oznámil muž pokousání svého psa druhým zvířetem, který sice měl v dohledu páníčka, ale ten nestihl zabránit v napadení. Jelikož při útoku nedošlo ke zranění žádného z pejsků ani k jiné škodě na majetku, událost byla vyřešena na místě s přestupcem blokovou pokutou. Ta se za volné pobíhání psa na veřejných prostranstvích mimo určená místa může vyšplhat až na pět tisíc korun!
Post by: Redakce

Předminulou sobotu 11. února před jedenáctou hodinou kontrolovali v obci na Plumlovsku policisté dvaatřicetiletého řidiče osobního automobilu. Provedenou orientační zkouškou u muže zjistili přítomnost látky amphetamin/metamphetamin. Během předcházejících osmi dní to byla již třetí silniční kontrola tohoto muže se stejným výsledkem. Také při předchozích kontrolách ve dnech 3. a 10. února u něho testem zjistili přítomnost zakázaných látek. Muž ve všech případech užití drogy popřel a dobrovolně se podrobil odbornému lékařskému vyšetření. Další jízdu mu policisté zakázali.

Post by: Redakce

V noci z pátku 10. na sobotu 11. února se dosud nezjištěný pachatel vloupal do rodinného domu v Trávnické ulici. Pachatel nejprve překonal zděné oplocení pozemku a poté za použití násilí vnikl dovnitř. Objekt následně prohledal a odcizil z něj dvě platební karty i šperky v hodnotě předběžně vyčíslené na padesát tisíc korun. Poškozením zařízení domu pak vznikla další škoda ve výši dvaceti tisíc korun. V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto skutku za přečin porušování domovní svobody, přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 12. února o půl čtvrté ráno vyrušil oznamovatel skupinu mladíků při krádeži poklic ze zaparkovaných automobilů. Ihned svůj poznatek telefonicky předal strážníkům. Ti i přes veškeré úsilí pachatele nenalezli. Celá událost byla předána policistům k dalšímu šetření. Zlodějům se podařilo sundat z vozidel osm kusů originál poklic Škoda, z nichž tři byly poškozené...

Post by: Redakce

V pátek 17. února po osmnácté hodině vnikl dosud nezjištěný pachatel na pozemek u rodinného domu v ulici Otakara Ostrčila v Prostějově. Pachatel se po překonání zdi kolem pozemku pokusil vloupat i do rodinného domu. Páčením poškodil plastové okno a dveře, do domu však nevnikl. Přestože pachatel při činu nic neodcizil, poškozením způsobil škodu vyčíslenou na 30 000 korun. Pro své jednání je podezřelý z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže ve stádiu pokusu. V případě dopadení a prokázání vinu mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Post by: Michal Kadlec

V sobotu 18. února před třiadvacátou hodinou při provádění autohlídky si policisté u Mostkovic všimli podezřelého chování řidiče osobního motorového vozidla značky Peugeot a rozhodli se ho zkontrolovat. Po dojetí vozidla dali policisté jeho řidiči světelným výstražným zařízením s rozsvíceným nápisem STOP pokyn k zastavení. Tento pokyn řidič nerespektoval a naopak se policistům pokusil ujet. Policisté vozidlo pronásledovali až do Mostkovic, kde řidič konečně zastavil. V řidiči policisté zjistili osmnáctiletého muže. Dalším šetřením zjistili, že vozidlo v hodnotě asi 25 tisíc korun mladík užil bez vědomí a svolení jeho majitele, kterým je jeho otec. Pro své jednání je nyní podezřelý ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

  • Kendrion
  • Auto Kubicek
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak jste spokojeni s právě skončenou hokejovou sezonou a 9. místem Jestřábů?

DM_ZOUBKY
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Přidali se i další.

Student Jan Šmída a zastupitelka Milada Sokolová už nejsou sami, bezdomovcům u místního nádraží pomáhají i jiní jakožto například zástupce ředitelky Střední zdravotnické školy Martin Mokroš. Díky těmto dobrým lidem už nezůstává pouze u horké polévky, ale k mání jsou i chlebíčky, zákusky a spousta ovoce.

Ztrácejí autoritu a respekt?

Za našich mladých let jsme se třepali strachem, když jsme spatřili policajta, říkají pamětníci. Dnes je zřejmě jiná doba. Na dva ochránce zákona si v obci na Prostějovsku vyšlápl opilý násilník, dokonce je napadl s pohrabáčem v ruce. Jediné štěstí, že strážci zákona mu hned ukázali, zač je toho loket!

Osobnost týdne

VÁCLAV VYDRA
08 vydra
Potlesk vyprodaného sálu Městského divadla v Prostějově si naprosto zasloužil. Společně se svojí manželkou Janou Bouškovou, Svatoplukem Skopalem a dalšími slavnými herci exceloval před prostějovskými diváky v divadelní hře Rukojmí bez rizika.  
Reportáž najdete v příštím tištěném vydání Večerníku!

Číslo týdne

8
Až tolik fotbalových hřišť by se vlezlo na plochu, která má být u Kostelce na Hané zaplněna skleníky pro pěstování rajčat. Něco tak rozlehlého se v historii prostějovského regionu asi ještě nikdy nestavělo!

Výrok týdne

„PROČ MAJÍ MÍT MRTVÍ PŘEDNOST PŘED ŽIVÝMI?“   

Bouři potlesku při besedě se zástupci židovské obce sklidila primátorka Alena Rašková tímto zřetelným výrokem