Příjemnou noc, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Další z „lechtivých“ případů mají za sebou strážníci Městské policie Prostějov. Předminulou neděli vyjížděli ke sporu muže s jeho bývalou partnerkou, která se ukrývala v bytě svého kamaráda. Žárlivá scéna byla nevyhnutelná...

Post by: Redakce

Ve středu 7. srpna po dvacáté druhé hodině zastavila policejní hlídka v ulici Wolkerova vozidlo, které řídil jednadvacetiletý mladík, protože chvíli předtím nerespektoval dopravní značení a nedal přednost na křižovatce. Po zastavení byl mladý muž sdílný a ihned policistům řekl, že chvíli před jízdou pil alkohol a taky že není držitelem řidičského oprávnění, což se vzápětí potvrdilo. Provedená dechová zkouška byla pozitivní s výsledky 0,86 a 0,93 promile alkoholu v dechu. Orientační test na přítomnost jiných návykových látek byl negativní. Odběr biologického materiálu v nemocnici odmítl. Případ byl oznámen příslušnému správnímu orgánu, který ho bude řešit ve své pravomoci.

Post by: Redakce

Za všechno může pozdě doručený balík! Před patnáctou hodinou ve čtvrtek 8. srpna bylo přijato oznámení na linku 156 o rozbitém zvonku na dveřích provozovny. Hlídka na místě zjistila od oznamovatele, že zvonek poškodil řidič přepravní firmy, která doručuje balíky, a z místa odešel.

Post by: Redakce

Vpodvečer pátku 9. srpna se stala dopravní nehoda v Kostelci na Hané, kde v blízkosti vlakového nádraží vycouvával z parkoviště jednačtyřicetiletý muž s osobním vozidlem značky Mitshubishi Lancer a přitom přehlédl osmašedesátiletou cyklistku, která jela na elektrokole ve směru od Prostějova. Vzápětí došlo ke střetu, kdy žena na kole nabourala do zadní části auta a spadla na silnici, naštěstí ale vyvázla bez zranění. Škoda nevznikla a provedenou dechovou zkouškou se nepotvrdilo, že by některý z účastníků řídil pod vlivem alkoholu.

Post by: Redakce

Těšil se na příjemné posezení s kamarády, z baru však odcházel naštvaný a zklamaný. Osmatřicetiletý muž byl v jednom z prostějovských podniků okraden zatím neznámým pachatelem. Kapsář mu z kalhot nepozorovaně vytáhl peněženku s doklady, platební kartou i hotovostí.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 4. srpna odpoledne zastavila policejní hlídka v Kostelecké ulici vozidlo značky Opel Agila, které řídila pětapadesátiletá letá žena. Při dechové zkoušce se přišlo na to, že žena neřídí s čistou hlavou, ale je notně v podroušeném stavu.

Post by: Redakce

Minulé úterý 6. srpna po jedenácté hodině bylo na linku 156 přijato oznámení o podomním prodeji v ulici Slezská. Strážníkům se podařilo na místě zastihnout dvojici, která nabízela levnější energie. Ta si byla vědoma zákazu podomního prodeje, ale přesto nabízela energetické produkty.

Post by: Redakce

Z přečinu krádeže je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se někdy v rozmezí od 15. července do 3. srpna vloupal do zahradní chatky v katastru Němčic nad Hanou. Z ní pak odcizil nejen motorovou kosu a sekeru s dřevěnou rukojetí, ale i láhev alkoholu a plastový kanystr, ve kterém byly čtyři litry benzínu.

Post by: Michal Kadlec

Vrátil se z vězení a s největší pravděpodobností tam zamíří znovu. Sedmadvacetiletý mladík se dostal zcela lehce do domu svého otce v jendé z obcí na Prostějovsku a po vylámání interiérových dveří se zmocnil finanční hotovosti. Přestože měl od nemovitosti svého rodiče klíč, policisté jej podezírají z vloupání a následné krádeže. Kvůli recidivě mladíkovi teď hrozí až tři roky kriminálu.

Post by: Redakce

V dopoledních hodinách čtvrtku 8. srpna řídil jednašedesátiletý muž osobní vozidlo Volkswagen Bora v Kostelní ulici, kde vycouvával z řady stojících vozidel zaparkovaných kolmo ke komunikaci. Ke své smůle přehlédl sloup veřejného osvětlení a narazil do něj. Vlivem toho ze světla upadla na silnici kopule, která se rozbila. Škoda byla vyčíslena na 2 500 korun. Požití alkoholu řidičem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou

Post by: Redakce

Zřejmě nenapravitelný je devětadvacetiletý muž, který byl dvakrát během jediné hodiny předminulé soboty 3. srpna zadržen ostrahou supermarketu při krádeži. V prvním případě si vložil na prodejně mezi regály odcizené zboží do batohu a prošel pokladní zónou bez zaplacení. Způsobená škoda byla vyčíslena na 880 korun.

Post by: Redakce

Z přečinu krádeže je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se někdy v rozmezí od 15. července do 3. srpna vloupal do zahradní chatky v katastru Němčic nad Hanou. Z ní pak odcizil nejen motorovou kosu a sekeru s dřevěnou rukojetí, ale i láhev alkoholu a plastový kanystr, ve kterém byly čtyři litry benzínu. Majiteli tak způsobil škodu odcizením za přibližně 4 400 korun, poškozením pak asi za 1 000 korun. V případě zjištění pachatele mu za uvedený přečin hrozí až dva roky za mřížemi.

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 22:00

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...