Dobré ráno, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

V dopoledních hodinách předminulého čtvrtku 30. července vyjížděli strážníci prověřit telefonické oznámení o slovní potyčce mezi sousedy. Oznamovatelka uvedla, že předchozí večer nalezla ve dveřích bytového domu klíče. Jelikož nevěděla, komu patří, ponechala si je s tím, že se o ně majitel přihlásí.

Post by: Redakce

Uplynulou středu 29. července bylo pětatřicetiletému muži sděleno ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci s jednoletou trestní sazbou odnětí svobody. Co se stalo? Předminulou neděli 26. července v ranních hodinách se pohyboval v Určické ulici a „do cesty“ se mu připletlo vozidlo Hyundai i30.

Post by: Redakce

V Plumlovské ulici se podruhé během krátké doby vloupal neznámý pachatel do zmrzlinového stánku, tentokrát v úterý 28. července. Zloděj odstranil visací zámek na dveřích stánku a po vniknutí dovnitř se opět zajímal o peněžní hotovost.

Post by: Redakce

Před polednem v sobotu 25. července se na linku 156 obrátila oznamovatelka s prosbou o pomoc při zvedání jedné z obyvatelek domu, která upadla v kolárně a nemůže se ani za její pomoci postavit na nohy. Na místo byla vyslána hlídka a strážníci ženě pomohli vstát, lékařské pomoci tedy nebylo zapotřebí.

Post by: Redakce

Během jediné hodiny vyjížděli strážníci v neděli 26. července k odchytu dvou opeřenců. V prvním případě se na linku 156 obrátil jednačtyřicetiletý muž s tím, že se v azylovém centru v Určické ulici nachází ochočený papoušek.

Post by: Redakce

Bez zranění se neobešla jízda na kole pro třiapadesátiletého muže z Konicka. Minulé pondělí 27. července odpoledne se po předchozím popíjení alkoholu rozhodl sednout na kolo a řídit. Jeho cesta ale skončila mezi obcemi Horní Štěpánov a Pohora, odkud již cestoval v sanitce, ovšem jiným směrem než původně chtěl, a to do prostějovské nemocnice.

Post by: Redakce

Další krádež zaměstnala policisty z Prostějova v neděli 26. července ráno. Pravděpodobně nočních hodin využil neznámý pachatel k tomu, aby se dostal do kiosku se zmrzlinou v ulici Plumlovská.

Post by: Redakce

Z neděle 26. na pondělí 27. července si neznámý lapka vyhlédl periferii obce Čechy pod Kosířem a vloupal se tam do dvou objektů. Z novostavby rodinného domu, kam se dostal po přestřižení zajištěného ventilačního okna, které spadlo dovnitř na podlahu a poškodilo podlahové topení, odcizil elektronářadí v hodnotě 4 000 korun.

Post by: Michal Kadlec

To snad není pravda... Bezmála jeden a půl promile nadýchal policistům pětačtyřicetiletý řidič, který se ve čtvrtek odpoledne řítil ve svém voze po dálnici u Prostějova rychlostí výrazně překračující povolený limit. Chlápek se vydal na cestu z Brna do Ostravy poté, co během předchozí noci vypil dva litry vodky! K zamyšlení vede skutečnost, že za riskantní jízdu i výraznou opilost hrozí pirátovi silnic maximálně roční vězení.

Post by: Michal Kadlec

Předminulý týden si převzal sdělení podezření dvaatřicetiletý recidivista z Prostějova, který se dopustil krádeže. Od konce května řešili policisté případ ukradené finanční hotovosti z kanceláře firmy v Prostějově.

Post by: Redakce

V úterý 28. července se na linku 156 obrátila žena s prosbou o pomoc při nezvyklé situaci. Jako důvod uvedla, že do kontejneru na oblečení vyhodila kabelku, ale neuvědomila si, že v ní ponechala peněženku s doklady a platební kartou.

Post by: Redakce

Předminulou sobotu 25. července večer vyjížděli policisté do obce Ludmírov z důvodu oznámené krádeže dvou motorových pil. Majitel po příjezdu hlídky na místo sdělil, že neznámý lapka využil dobu, kdy nebyl doma mezi šestnáctou a dvacátou hodinou a dostal se na jeho pozemek.

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

-