Dobrý podvečer, dnes je středa 21.2.2018
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Minulé pondělí 29. ledna v odpoledních hodinách proběhla na silnicích Prostějovska dopravně bezpečnostní akce zaměřená kromě kontroly ostatních povinností zejména na dodržování rychlostních limitů jízdy a zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek řidiči.

Post by: Michal Kadlec

Vpodvečer během soboty 27. ledna se na strážníky obrátila žena žijící mimo Prostějov a požádala o pomoc. Potřebovala zjistit, zda je její tchán v pořádku. Uvedla, že se mu celý den nemůžou dovolat. Do místa bydliště seniora byla vyslána hlídka, ale v domě se nepodařilo muže kontaktovat. Sousedé jej také neviděli. Na základě dotazu v nemocnici bylo zjištěno, že sedmaosmdesátiletý muž je hospitalizován na interně. Informace byla telefonicky předána rodinným příslušníkům.

Post by: Michal Kadlec

Včera, tj. v neděli 4. února kolem půl páté ráno kontrolovali prostějovští policisté vozidlo Ford Mondeo. U devatenáctiletého řidiče provedli jak orientační dechovou zkoušku, tak i orientační test na omamné a psychotropní látky. Dechová zkouška byla negativní, zato test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na pervitin. Řidič se po poučení dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici.

Post by: Michal Kadlec

Po třinácté hodině ve středu 31. ledna byla vyslána hlídka městské policie do obchodního domu Zlatá brána k nahlášené krádeži v obchodě. Na tom by nebylo až tak nic neobvyklého, podobných hlášení mají strážníci denně několik. Tentokrát se ovšem jednalo o případ mladé slečny, která na prodavačky vyzkoušela svůj „fígl“...

Post by: Michal Kadlec

Škodu za 14 000 korun způsobil neznámý pachatel, který se u Zdětína vloupal do rekreační chaty. Někdy v době od pondělí 5. do pátku 9. února překonal oplocení zahrady a vypáčil jedno z oken. Poté chatu prohledal a z obývacího pokoje odcizil LCD televizor značky LG se satelitním přijímačem. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody.

Post by: Michal Kadlec

Předminulou neděli 4. února v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka na oznámení o ležící osobě v příkopu v ulici Určická. Následně bylo zjištěno, že se jedná o pětatřicetiletou ženu bez domova. Ta byla ve stavu, kdy nekontrolovala své chování, nebyla schopna se o sebe sama postarat, natož tak postavit se na vlastní nohy. Při provedení orientační dechové zkoušky strážníci u bezdomovkyně naměřili 2,93 promile alkoholu. K posouzení jejího zdravotního stavu byl přivolán na místo lékař.

Post by: Michal Kadlec

V přesně nezjištěné době v období od 28. prosince loňského roku do letošního 5. února měl dosud nezjištěný pachatel vniknout do volně přístupných sklepních prostor a do volně přístupné místnosti bytu v domě v ulici Újezd. Ze sklepa a z bytu měl pachatel poté odcizit svařovací soupravu se třemi lahvemi, skládací lešení, krbová kamna, sedmačtyřicet kusů elektrického nářadí, sedm kusů litinových topných těles a sto padesát balíků skelné vaty. Celkem poškozený škodu vyčíslil na 413 000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže. V případě dopadení hrozí pachateli až pět let vězení.

Post by: Michal Kadlec

Přes noc z pondělí 5. na úterý 6. února utrpěli obrovskou ztrátu majitelé prodejny potravin ve Vrahovicích. Zatím neznámý zloděj se vloupal dovnitř a doslova z podlahy vyrval trezor s padesáti tisíci korunami. Škoda ale bude daleko vyšší, protože pachatel si odnesl i velké množství různého zboží.

Post by: Michal Kadlec

Minulý čtvrtek 8. února před šestnáctou hodinou kontrolovali policisté v obci Bedihošť osobní automobil značky Ford a jeho dvaašedesátiletou řidičku. Žena jevila známky ovlivnění alkoholem a provedenou dechovou zkouškou u ní policisté změřili hodnotu 2,05 promile alkoholu v dechu. Seniorka se změřenou hodnotou souhlasila a přiznala vypití dvou malých odlivek tatranského čaje v době od třinácté do patnácté hodiny. Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Pro své jednání je nyní podezřelá z přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek. Za ten jí v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta, peněžitý trest a zákaz řízení motorových vozidel.

Post by: Michal Kadlec

Po poledni v neděli 4. února bylo přijato oznámení o drobné krádeži v supermarketu ve Vrahovické ulici. Přestupku proti majetku se zde dopustila devatenáctiletá slečna. Na prodejní ploše si do kabelky vložila zboží v hodnotě přes tisíc korun. S ukrytými věcmi pak prošla přes pokladní zónu bez zaplacení, načež ji zadržela ochranka a strážníkům později uvedla, že „to zkusila, protože to dělají i ostatní...“ U správního orgánu jí hrozí pokuta za přestupek až do výše padesát tisíc korun.

Post by: Michal Kadlec

Na diskotéce v Prostějově přišly dvě ženy o své kabelky. Uplynulou sobotu 10. února okolo třetí hodiny ranní si je odložily u tanečního parketu. Zloději stačilo pár minut a obě kabelky odcizil. Slečny nyní postrádají své peněženky, osobní doklady, platební karty, mobilní telefony a podobně. To vše v hodnotě 10 100 korun.

Post by: Michal Kadlec

Na tohle musí mít člověk kachní žaludek... Policie pátrá po ženě, která se prostřednictvím naprosto lživé legendy o údajném vrácení přeplatku za vodu vetřela do bytu pětaosmdesátiletého stařečka. Ten před ní nechal na stole peněženku se svými úsporami. A to neměl dělat! Po odchodu podvodnice si senior až příliš pozdě všiml ztráty peněz.

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě