Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.1.2017
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Večerník u toho byl! Minulé pondělí 9. ledna vpodvečer jsme byli svědky něčeho, co bychom v Prostějově obecně neradi viděli. Trafika uvnitř obchodního domu v centru města byla uzavřena a uvnitř uniformovaní policisté zajišťovali stopy trestného činu. Mezitím lékaři prostějovské záchranky odváděli mladou slečnu do sanitky k ošetření. Trafikantka byla viditelně v šoku. Co se stalo? Policie tvrdí, že došlo k pouhé krádeži. Okolnosti jsou ale daleko podivnější...

Post by: Redakce

Předminulou sobotu 7. ledna krátce po osmnácté hodině v Průmyslové ulici odcizil dosud nezjištěný pachatel z košíku jedoucího jízdního kola dámskou kabelku. Spolu s kabelkou její osmačtyřicetiletá majitelka přišla i o peněženku s finanční hotovostí 1 250 korun, osobní doklady a dvě platební karty. Pachatel odcizené platební karty poté použil k výběru finanční hotovosti a platbě za zboží v prodejně elektro.

Post by: Redakce

Předminulý pátek 6. ledna po jednadvacáté hodině bylo přijato sdělení od řidiče osobního vozu, že nejméně patnáct minut je v provozu výstražné železniční zařízení ve Vrahovicích, ale vlak stále neprojel.

Post by: Redakce

Uplynulé pondělí 9. ledna po jednadvacáté hodině došlo v Pivíně ke krádeži dámské kabelky z osobního automobilu, a to ve chvíli po zaparkování, kdy majitelka ještě seděla uvnitř!

Post by: Michal Kadlec

Během noci ze středy 11. na čtvrtek 12. ledna došlo poblíž centra Prostějova ke vloupání do dvou zaparkovaných automobilů. Ke škodám přišli majitelé aut, kteří své plechové miláčky zaparkovali v Šafaříkově a Kostelecké ulici.

Post by: Redakce

Na začátku září loňského roku došlo ke vloupání do bytu ve zvýšeném přízemí ve Spitznerově ulici. Pachatel do bytu vnikl po překonání balkonových dveří, následně odcizil dámské plavky a přesně nespecifikované množství klobás i mraženého vepřového masa.

Post by: Redakce

Oznamovatelka ve čtvrtek 12. ledna zavolala na linku 156 s tím, že v dopoledních hodinách pobíhal u nákupního střediska osamocený pes, který byl v podvečer znovu spatřen uvázán u téhož obchodu. Domněnka, že psa zde někdo z náhodných kolemjdoucích přivázal, se následně potvrdila.

Post by: Redakce

Nález munice oznámil minulý pátek 13. ledna krátce před polednem na policejní tísňovou linku pětatřicetiletý muž z Prostějovska. Munici našel na břehu vypuštěného rybníka u Dobromilic. Policisté místo nálezu zajistili a střežili až do příjezdu policejního pyrotechnika.

Post by: Redakce

Z trestného činu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění obvinili prostějovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality šestačtyřicetiletého muže z Prostějovska a prostějovskou firmu.

Post by: Michal Kadlec

V přesně nezjištěné době od 27. prosince 2016 do 3. ledna 2017 se dosud neznámý pachatel nezjištěným způsobem vloupal do sklepní kóje bytového domu na Sídlišti E. Beneše v Prostějově. Z kóje pachatel odcizil dvě vrtačky, brusku, přímočarou pilu, řetězovou pilu, pájku, gola sadu a aku šroubovák. Majitelce věcí svým činem způsobil škodu vyčíslenou na 9 300 korun. V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto jednání za přečin krádeže hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

  • Toray
  • interforst
  • spsOL
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Na co se v letošním roce nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Řidiči byli opatrní.

Sníh a náledí provázely řidiče na silnicích prostějovského regionu hlavně během středy a čtvrtka. Pozitivní ovšem je, že kromě pár nehod na Plumlovsku a Konicku nemuseli policisté a lékaři už vůbec řešit žádné závažnější karamboly. Za to patří šoférům určitě palec nahoru. 


Proč pouze krádež?
Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Proč pouze krádež? Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Osobnost týdne

JOSEF LAUFER

03 osobnost tydne laufer
 

Do Hotelu Plumlov si uplynulou sobotu pozvali organizátoři Plesu ve styluosmdesátých let skutečnou hvězdu. Josef Laufer hostům skvělého bálu dokázal, že pořád ještě umí nejenom perfektně zpívat, ale i bavit celou společnost. 

JOSEF LAUFER

Číslo týdne

1 348 987

Až takřka půldruhého milionu korun může znít letošní výnos z Tříkrálové sbírky. Organizátoři jak z konického, tak i prostějovského děkanátu si tak poprávu pochvalují štědrost lidí po celém regionu. V obou případech se jedná o překonání rekordních částek z loňského roku.

Výrok týdne

„PROTI ROKU 1987 JE TO ÚPLNÁ HAVAJ!“  


Božena Černohousová z prostějovské hvězdárny míní, že sedmnáct stupňů pod nulou je oproti třicet let starým třicetistupňovým mrazům úplná pohoda...