Dobré dopoledne, dnes je pátek 17.8.2018
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Stalo se to už poněkolikáté, ovšem dvaapadesátiletý násilník si přesto nedá říct. A tak opět surově napadl svoji čtyřiasedmdesátiletou matku, kterou mlátil pěstí a způsobil jí ta mnohačetná zranění. Jak po příjezdu na místo policisté zjistili, oba aktéři incidentu byli totálně opilí. Ovšem pouze syn skončil na záchytce...

Post by: Redakce

To je opravdu vrchol drzosti! Ve středu 8. srpna o půl třetí ráno kontrolovali policisté v Okružní ulici osobní automobil Volkswagen Passat a jeho devětatřicetiletého řidiče. Pozornost strážců zákona k sobě muž přitáhl sám jízdou s rozsvícenými světly pouze pro denní svícení. Řidič nadýchal 1,52 promile alkoholu. S naměřenou hodnotou souhlasil a přiznal vypití šesti lahvových dvanáctistupňových piv. Dále směle uvedl, že více lahví doma neměl, proto autem vyrazil nakoupit další. Na výzvu policistů se poté dobrovolně podrobil odbornému lékařskému vyšetření.

Post by: Redakce

Během tří dnů, a sice od soboty 4. do pondělí 6. srpna, strážníci vyjížděli ke třem nezajištěným vozidlům. První auto se staženým oknem nahlásil všímavý kolemjdoucí v ulici B. Šmerala, přičemž řidič se nikde v okolí nenacházel. Z dokladů uvnitř vozidla byl zjištěn provozovatel, kterého se strážníci snažili kontaktovat v místě bydliště.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 5. srpna před půlnocí kontrolovali policisté v Bedihošti osobní automobil značky BMW a jeho šestadvacetiletého řidiče z Přerova. Po negativní dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu policisté u muže provedli také orientační zkoušku na přítomnost jiných návykových látek.

Post by: Redakce

Minulé úterý 7. srpna v době od 11:30 do 12:15 hodin vnikl dosud nezjištěný pachatel po násilném otevření dveří do odstaveného autobusu značky Karosa zaparkovaného v Pražské ulici. Z autobusu zloděj odcizil volně odložený chladič z vozidla Volkswagen a dvě hliníkové ližiny na konstrukci posunu sedadel. Majiteli autobusu tím způsobil škodu vyčíslenou na 4 000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Redakce

To není fotr, ale lotr! V chapadlech policie nyní skončil chlápek, který už jedenáct let neplatí alimenty na svoji dceru. Nezaměstnaný muž, který má už svoji kriminální minulost, nyní muže jít znovu na dva roky za mříže.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 29. července dopoledne kontrolovala policejní hlídka vozidlo Volkswagen Golf, které řídil šestadvacetiletý muž a jel ve směru od centra obce Baldovec ke kempu. Po kontrole všech potřebných dokladů se podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Vzápětí byl u řidiče proveden i orientační test na návykové látky, ten byl pozitivní na amfetaminy a metamfetaminy.

Post by: Redakce

V nočních hodinách z pondělí 6. na úterý 7. srpna vnikl dosud neznámý pachatel po překonání oplocení na pozemek se zahradní chatkou v Němčicích nad Hanou. Tam se za použití násilí vloupal do zahradní chatky jednapadesátileté majitelky. Z chatky odcizil ruční nářadí a balení šesti plastových lahví nealkoholických nápojů. Následně po vytvoření otvoru v oplocení vnikl na sousední pozemek, kde se vloupal do další zahradní chatky. Z té však nic neodcizil. Další vytvořenou dírou v oplocení pak z pozemku odešel. Celková výše způsobené škody byla vyčíslena na 480 korun na odcizených věcech a na 1 000 korun poškozením. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže. Za ten pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Redakce

Minulé úterý 7. srpna strážníci vyjížděli do supermarketu v Okružní ulici. Tam ostraha zadržela dvojici, která přes pokladní zónu pronesla zboží bez zaplacení. Hlídkou bylo zjištěno, že dvojice zaplatila pouze část nákupu u samoobslužné pokladny a zboží ponechané v nákupním vozíku již neuhradila. Jednalo se o šestadvacetiletou ženu a šestnáctiletého mladíka. Odcizené zboží v hodnotě 312 korun si následně odkoupili. Oba dva jsou důvodně podezřelí z přestupku proti majetku. Věc byla postoupena k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 29. července krátce před půlnocí zastavila policejní hlídka ve Výšovicích vozidlo Škoda Octavia, které řídil pětadvacetiletý muž. Na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce, která byla negativní.

Post by: Redakce

Z neděle 29. na pondělí 30. července si neznámý pachatel vyčíhl dodávkové vozidlo Fiat Ducato, které bylo zaparkované na ulici J. B. Pecky. Nejdřív se pokusil dostat dovnitř skrz přední dveře, což se mu ale nepodařilo, tudíž rozbil okno a dveře si otevřel zevnitř. Jakmile měl volný přístup do vozidla, vzal z něho autorádio a zpod sedadla nabíječku s akumulátorem. Majiteli vozidla a odcizených věcí způsobil předběžnou škodu 8 000 korun. Případ je šetřen pro trestný čin krádeže.

Post by: Redakce

Uplynulou středu 1. srpna dopoledne přijali strážníci oznámení o neznámém muži, který uložil papírové role ke kontejnerům. Oznamovatel strážníkům uvedl, že muže dokonce i upozornil na jeho nevhodné chování. Ten na to nereagoval a se slovy, že je mu to jedno, místo opustil. Oznamovatel hlídce sdělil i registrační značku auta, se kterým neznámý muž odjel. Z evidence byl zjištěn provozovatel. Svým jednáním je dotyčný podezřelý z přestupku a může dostat pokutu do 50 000 korun.

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...