Dobré ráno, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Přes noc z neděle 12. na pondělí 13. ledna vnikl dosud nezjištěný pachatel na pozemek u rodinného domu v Luční ulici v Prostějově a z domu odcizil měděný okapový svod délky 2,6 metru a měděné koleno.

Post by: Redakce

Před šestou hodinou ranní v neděli 12. ledna se obrátil s žádostí o pomoc na tísňovou linku 156 pětadevadesátiletý muž.

Post by: Redakce

 K dalšímu násilí mezi partnery došlo v bytě v okrajové části města. Mladá žena vyčetla svému partnerovi, že je znovu opilý. A to zřejmě neměla dělat... Muž pod vlivem alkoholu uhodil svoji přítelkyni pěstí do nosu, až jí začala téct krev. Strážníci případ řeší pro přestupek.

Post by: Michal Kadlec

Dobrá práce! Strážníci zadrželi muže podezřelé z trestného činu. Díky okamžitému upozornění od občanů se hlídka městské policie neprodleně vydala po stopách dvou mužů, kteří minulý čtvrtek rozbili výkladní skříň na náměstí a vykradli ji. Za pár minut byli oba chlápci v poutech!

Post by: Redakce

Začátkem ledna tohoto roku si sedmatřicetiletý muž z Prostějova v rámci tematicky zaměřené „skupiny“ na sociální síti dohodl zakoupení kamery typu GoPro Hero 7 s příslušenstvím.

Post by: Redakce

V pondělí 13. ledna po patnácté hodině bylo přijato na linku 156 oznámení o podomním prodeji na Sídlišti E. Beneše. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala oznamovatele. Ten uvedl, že mu dva muži nabízeli smlouvu na energie a chtěli mluvit výhradně s osobou, která je majitelem plynoměru.

Post by: Michal Kadlec

 Lidská hyena závislá na drogách! Jinak snad ani nelze pojmenovat devětatřicetiletou ženu, která v prodejně v centru Prostějova dvakrát okradla seniorky. Samozřejmě vždy využila nepozornosti nakupujících starších dam a přivlastnila si jejich kabelku či jejich drahocenný obsah. Nyní zlodějce hrozí až tři roky vězení, protože nejde ani zdaleka o její první lumpárny. Policistům se po zadržení přiznala, že seniorky okrádala, aby měla na drogy.

Post by: Redakce

Minulé pondělí 13. ledna si sedmatřicetiletý muž od policistů převzal záznam o sdělení podezření z přečinu krádeže. Uvedený muž si dne 9. prosince loňského roku po dvacáté hodině v prodejně v ulici Újezd v Prostějově vyhlédl hudební nástroj – dětské elektronické bicí.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 12. ledna v šestnáct hodin vyjížděla hlídka řešit krádež, která se odehrála v prodejně v centru města. Za pokladní zónou byl zadržen ostrahou neznámý muž. Ten si na prodejní ploše vložil zboží do nákupního košíku a poté se pokusil z obchodu odejít, samozřejmě bez zaplacení.

Post by: Redakce

V týdnu od 6. do 10. ledna proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na chodce. Na Prostějovsku akci realizovali policisté dopravního inspektorátu. Ti kromě preventivního působení řešili také 25 dopravních přestupků.

Post by: Redakce

V pátek 3. ledna přišla na obvodní oddělení Prostějov 1 patnáctiletá dívka oznámit odcizení mobilního telefonu. K tomu mělo však dojít již 18. prosince 2019, když si šla na poštu v Prostějově vyzvednout balíček.

Post by: Redakce

Zřejmě přiletěl zaplatit daně. Hodinu po poledni v úterý 7. ledna se s netradiční žádostí o pomoc obrátil na městskou policii zaměstnanec prostějovského územního pracoviště Finančního úřadu.

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.