Příjemnou noc, dnes je pátek 24.3.2017
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Policisté je nazývají zlodějskými fantomy. Několik měsíců se totiž nedařilo chytit pachatele, kteří vykrádali sklepy v domech samotného centra Prostějova a jeho okolí. Past sklapla minulý týden, kdy kriminalisté zatkli dvojici mužů, kteří mají na svědomí patnáct případů vloupání do sklepních kójí. Brali vše, co jim přišlo pod ruku a mohli jednoduše zpeněžit. Peníze pak, jak je v podobných případech běžné, používali nejčastěji na nákup drog...

Post by: Redakce

Dosud nezjištěný pachatel v době mezi 8. až 11. březnem tohoto roku nezjištěným způsobem prolomil přístupové heslo k profilu na sociální síti devětadvacetileté ženy z Prostějova. Následnou manipulací s profilem ženě z bankovního účtu neoprávněně odčerpal částku přesahující 450 amerických dolarů. Poškozené ženě tak svým činem neznámý pachatel způsobil škodu vyčíslenou na 11 520 korun.

Post by: Redakce

Před polednem v neděli 12. března vyjížděli strážníci k oznámené události, kdy na oplocený pozemek poblíž krasického rybníka vlétla labuť a nedařilo se jí dostat ven. Toho si povšiml pětatřicetiletý muž, který událost nahlásil na linku 156.

Post by: Redakce

Z trestného činu zanedbání povinné výživy podezírají policisté třiatřicetiletého muže z Konice. Toho se měl dopustit tím, že nejméně v období od března roku 2015 do ledna 2017 řádně neplnil svou vyživovací povinnost na své dvě dcery.

Post by: Michal Kadlec

Ve čtvrtek 9. března večer byla nahlášena žena, která ležela u lavičky v centru města. Strážníci na místě zjistili, že jde o sedmašedesátiletou bezdomovkyni. Ta byla silně podnapilá, pomočená a pozvracená. Na nose měla krvavé zranění. Dechovou zkoušku nebylo možné provést vzhledem k silné intoxikaci alkoholem. Žena byla sanitkou převezena k ošetření do nemocnice na urgentní příjem. Zde bylo lékařkou rozhodnuto o umístění do protialkoholní záchytné stanice.

Post by: Michal Kadlec

Minulý čtvrtek 16. března krátce po půlnoci policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou v obci Doloplazy viděli od hostince odjíždět dodávku značky Fiat. Po několika desítkách metrů vozidlo zastavili a zkontrolovali. Dechovou zkouškou čtyřicetiletému řidiči změřili hodnotu 2,08 promile alkoholu v dechu. Řidič přiznal, že během večera vypil dvanáct točených piv a nyní odjíždí do místa bydliště v nedaleké obci.

Post by: Michal Kadlec

Mít psa na volno se nevyplácí. O tom se minulé úterý 14. března přesvědčil osmašedesátiletý muž, venčící svého dobrmana na sídlišti Hloučela bez vodítka, načež mu pes utekl a pobíhal po sídlišti. Tohoto jednání si povšimla oznamovatelka a celou událost nahlásila na linku 156. Dále uvedla, že muž odchází směrem domů a psa nechává pobíhat po venku bez dozoru.

Post by: Michal Kadlec

V polovině ledna tohoto roku obdrželi prostějovští policisté oznámení o odcizení notebooku značky Acer přímo z prostějovského bytu třiadvacetileté ženy. Provedeným ohledáním místa činu nezjistili žádné známky násilného vniknutí do bytu. Následně se provedeným prověřováním podařilo jako pachatelku ustanovit třicetiletou rodinnou známou poškozené ženy. Ta do bytu neoprávněně vnikla za použití shodného klíče. Po odhalení podezřelá žena odcizený počítač v hodnotě bezmála čtyř tisíc korun policistům vydala.

Post by: Michal Kadlec

Jak někdo může být tak důvěřivý? Muž z Prostějova pořádně naletěl podvodníkům ze Zlína a Prahy, kteří mu slibovali dodat dvě luxusní vozidla značek BMW. Zájemce bez mrknutí oka vyplatil zálohy v eurech v celkové výši 1 800 000 korun! A co myslíte? Podvodníci mu nedodali ani ventilek!

Post by: Michal Kadlec

Uplynulé pondělí 6. března v nočních hodinách prováděli policisté dopravního inspektorátu hlídkovou činnost ve Vrahovické ulici. Ve 22:35 hodin směrem k centru města jel cyklista, který nebyl schopen držet přímý směr jízdy a kličkoval po celé šířce svého jízdního pruhu. Policisté čtyřiašedesátiletého muže předepsaným způsoben zastavili a provedenými dechovými zkouškami u něho změřili hodnoty 1,95, 2,19 a 2,22 promile alkoholu v dechu.

 • Pozvánka basket
 • caje
 • konstrukta
 • berani
 • U vezicek
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI BESEDA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Kavárna ve Špalíčku bude!

Dva a půl roku to trvalo, ale milovníci dobré kávy a ještě k tomu v atraktivním prostředí, se konečně dočkají. Po byrokratických průtazích a jednáních s Olomouckým krajem otevře konečně prostějovské muzeum vlastní kavárnu ve Špalíčku. Muzeum si ale muselo půjčit u banky...

 
Prošustrovaná licence!

Kdo z hokejových fanoušků doufal, že licence na první ligu je pod kuratelou magistrátu a nelze prodat do jiného města, toho vyvedlo z omylu pondělní jednání zastupitelstva. Licenční právo na WSM ligu má soukromého majitele! A prý hned dokonce dva, k vlastnictví se hlásí jak Michal Tomiga, tak i Jaroslav Luňák...

Osobnost týdne

Bohumil Pácl
12 pacl

Nestor zimního a dálkového plavání v exkluzivním rozhovoru pro Večerník prozradil několik fíglů, jak vyzrát na studenou vodu a přitom si neuhnat zápal plic. Bezmála sedmasedmdesátiletý otužilec zároveň přiznal, že přeplavání kanálu La Manche už nechá těm mladším...

Číslo týdne

20 000

PROSTĚJOVSKÝ Večerník se pořádně plácne přes kapsu! Pěkně zakulacenou částku vyplatí nejčtenější regionální periodikum letošnímu vítězi celoroční tipovačky „FOTBALOVÁ DEVÍTKA“. Ten tak dostane na ruku dvacet „prutů“, jelikož právě kulaté narozeniny tohoto čísla se chystáme slavit.

Výrok týdne

„UŽ MĚ NEFOŤTE, JÁ BYL U VÁS JIŽ PĚTKRÁT!“


Jednomu z bezdomovců u místního nádraží se pranic nelíbil fotograf Večerníku, který se ho snažil zvěčnit u pojídání polévky...