Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Není to žádná novinka. Nejmenovaná komunita žijící v Prostějově vysílá velice často do supermarketů děti, aby kradly. Nejinak tomu bylo v uplynulých dnech, kdy strážníci Městské policie Prostějov zaznamenali hned několik případů. Hlavní roli sehrály slečny ve věku od 12 do 17 let, které jsou podle strážníků v příbuzenském vztahu. Nezletilé zlodějky ochránci pořádku po zadržení vždy předali rodičům.

Post by: Redakce

Předminulou sobotu 2. února ve večerních hodinách byl u křižovatky směrem na Čechovice kontrolován policejní hlídkou osmatřicetiletý muž jakožto řidič osobního motorového vozidla Citroen C3. Policisté jej vyzvali k dechové zkoušce, která byla negativní, ale při prováděném orientačním testu na návykové látky byl výsledek opačný. Zařízení vyhodnotilo pozitivitu řidiče na amfetamin a metamfetamin. Muž se výsledku nebránil a sdělil, že si předchozího dne v ranních hodinách dal kokain. Lékařskému vyšetření se odmítl podrobit. Pokračovat v jízdě mu policisté zakázali, a navíc mu zadrželi řidičský průkaz. Jeho jednání bude řešit příslušný správní orgán.

Post by: Redakce

U Městských lázní v Blahoslavově ulici si předminulou sobotu 2. února strážníci povšimli osoby, která konzumovala alkohol na místě, kde je to vyhláškou města zakázáno. Dotyčný byl hlídkou kontaktován a poučen o protiprávním jednání. Rozpitou dvoulitrovou lahev s vínem strážníci muži odebrali. Přestupkové jednání třiačtyřicetiletého bezdomovce bylo předáno k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 3. února v dopoledních hodinách byl v Olšanech u Prostějova kontrolován policejní hlídkou osmatřicetiletý muž, který jel v osobním motorovém vozidle Škoda Felicia. Řidič se podrobil dechové zkoušce, která vykázala pozitivní výsledky. Při prvním měření nadýchal 0, 47 a při druhém 0, 46 promile alkoholu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a policistům sdělil, že o sobotním večeru vypil jedenáct piv a dva panáky hořké. Kontrolou řidiče v evidencích bylo následně zjištěno, že není ani držitelem žádného řidičského oprávnění, tudíž neměl za volantem co dělat. Další jízdu mu muži zákona zakázali.

Post by: Michal Kadlec

 Není to žádná novinka. Nejmenovaná komunita žijící v Prostějově vysílá velice často do supermarketů děti, aby kradly. Nejinak tomu bylo v uplynulých dnech, kdy strážníci Městské policie Prostějov zaznamenali hned několik případů. Hlavní roli sehrály slečny ve věku od 12 do 17 let, které jsou podle strážníků v příbuzenském vztahu. Nezletilé zlodějky ochránci pořádku po zadržení vždy předali rodičům.

Post by: Redakce

Minulé pondělí 4. února mezi půl druhou a pátou hodinou vnikl přes plot na pozemek rodinného domu ve Sportovní ulici neznámý pachatel, který rozbil okno vedoucí do sklepa, které otevřel a dostal se jím dovnitř. Odtud jeho kroky směřovaly po schodech do bytu, kde mu stály v cestě ještě jedny dveře, které musel vypáčit. Byt, který si tímto způsobem zpřístupnil, prohledal, ale nic z něj neodcizil. Majiteli přesto způsobil škodu na poškození ve výši 2 000 korun. Případ policisté šetří pro pokus trestného činu krádeže a pro trestný čin porušování domovní svobody.

Post by: Redakce

Při kontrolní činnosti v prostorách hlavního nádraží a jeho okolí si hlídka v pátek 1. února povšimla na peróně muže popíjejícího pivo. Ten neustále pokřikoval a nadával kolemjdoucím lidem. Strážníci muže vyzvali, aby zanechal hlasitých projevů. Na výzvu dotyčný nereagoval. Při řešení celé situace strážníkům neustále nadával a urážel je. Tím, že neuposlechl výzvy a znevážil postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, se třiačtyřicetiletý muž dopustil přestupku proti veřejnému pořádku. Věc odmítl s hlídkou na místě jakkoliv řešit. Celá záležitost tak byla předána příslušnému správnímu orgánu. Ten má možnost uložit pokutu do výše deseti tisíc korun.

Post by: Redakce

Pravděpodobně v nočních hodinách z pondělí 4. na úterý 5. února zacílil svoji pozornost prozatím neznámý zloděj na zemědělské družstvo v Dětkovicích. Po překonání oplocení se dostal do areálu, kde vypáčil rolovací vrata a vnikl do budovy skladu. Prohledal kancelář a ukradl z ní pět litrů jablečného moštu v hodnotě 180 korun. Velkou škodu za tisíce korun ale způsobil na poškození, a to konkrétně 8 500 korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy krádeže a poškození cizí věci.

Post by: Michal Kadlec

V době od 17. do 25. ledna na parkovišti v ulici 1. máje v Nezamyslicích navrtal dosud nezjištěný pachatel palivovou nádrž dodávkového automobilu značky Peugeot. Z nádrže poté pachatel odčerpal asi 20 litrů motorové nafty. Tím majiteli vozidla způsobil škodu ve výši 600 korun odcizením a 3 000 korun poškozením automobilu. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Post by: Michal Kadlec

Před jedenáctou hodinou večer vyjížděli strážníci prověřit přijaté oznámení o spícím dítěti v baru nedaleko Brněnské ulice. Na místě byla událost hlídkou potvrzena.

Post by: Michal Kadlec

V pátek 25. ledna po osmnácté hodině využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti třiapadesátileté ženy a zmocnil se její kabelky uložené na zadním sedadle neuzamčeného automobilu na parkovišti u jednoho z prostějovských supermarketů.

Post by: Michal Kadlec

 Nikdo by mu už nikdy nedal ani korunu, tak si půjčoval na svého otce! Policisté z hospodářské kriminálky v Prostějově uzavřeli případ podvodu, kterého se dopustil muž středního věku na svém starém otci. Třiačtyřicet úvěrů na jeho jméno potomek nesplácel, teď mu hrozí až pět let kriminálu.

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016