Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Přesně před rokem a čtyřmi dny šel na obhlídku svého bytu v Brněnské ulici muž a nevěřil svým očím. Uvnitř totiž našel pytle nedoručených poštovních zásilek! Předchozí nájemnice se je totiž jaksi neráčila ani „uklidit“ poté, co je za dobu své působnosti u doručovací společnosti nepředala adresátům. Policisté ženu honili až na Slovensku, načež případ minulý týden konečně uzavřeli.

Post by: Redakce

Na jednom z internetových prodejních portálů si devatenáctiletá žena z Prostějova vyhlédla mobilní telefon typu Apple iPhone X. Prostřednictvím e-mailové komunikace se s prodejcem dohodla na způsobu úhrady a dodání zboží. Ve středu 3. října pak zadala příkaz k bezhotovostní platbě ze svého účtu splatný následujícího dne. Dne 4. října však od prodejce obdržela e-mailovou zprávu, že obchod ruší z důvodu jejího údajného neseriózního jednání. Ve zprávě prodejce dále na vysvětlení uvedl, že mu dohodnutá platba údajně nepřišla. Na následné zprávy kupující již nereagoval a stal se nekontaktním. Ženě tak vznikla škoda ve výši 18 240 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvodu. V případě, že se provedeným šetřením prokáže, že prodejce jednal s úmyslem se takto neoprávněně obohatit, hrozí mu za toto jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Redakce

Uplynulou sobotu 13. října v osmnáct hodin přijali policisté oznámení o nalezení většího počtu nábojů, zřejmě do kulometu. Devětadvacetiletý oznamovatel uvedl, že munici našel při provádění výkopových prací v Klopotovicích. Přivolaný pyrotechnik na místě zajistil a převzal třicet kilogramů nevybuchlé malorážkové munice 7,92 x 53 milimetrů Mauser ze druhé světové války, která bude odborně zlikvidována. Při zajištění munice nedošlo k evakuaci osob.

Post by: Redakce

Předminulou sobotu 6. října před polednem kontaktoval v centru města strážníky muž, který je požádal o pomoc. Uvedl, že měl slovní rozepři s neznámou osobou, která mu nadávala a vyhrožovala. Hlídce se za pomoci oznamovatele podařilo konfliktního muže najít a zkontaktovat před Zlatou bránou. Jednatřicetiletý chlapík je tím, že vyhrožoval jinému újmou na zdraví a vůči jinému se dopustil jiného hrubého jednání, podezřelý z přestupku proti občanskému soužití, za který mu ve Konflikt na náměstí správním řízení hrozí pokuta do 20 000 korun.

Post by: Redakce

V sobotu 29. září večer bylo od ostrahy supermarketu v Olomoucké ulici přijato oznámení, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Oznamovatel strážníkům na místě uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal, když uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé pak bylo vráceno zpět do prodeje. Přestupkové jednání třiadvacetiletého muže bylo postoupeno příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

Post by: Redakce

V dopoledních hodinách minulého pondělí 1. října si strážník okrskové služby v okolí lázní v ulici Blahoslavova povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný byl předveden na obvodní oddělení Policie ČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

Post by: Redakce

Během pěti minut v pondělí 1. října dopoledne, co nebyl řidič přítomný u vozidla značky Fiat Ducato zaparkovaného ve volně přístupném dvoře jedné ze základních škol v Prostějově, rozbil neznámý pachatel na autě přední sklo na pravých dveřích. Z vozidla po jeho zásahu zmizely palubní kamera a ledvinka, ve které se nacházela finanční hotovost 13 000 korun. Na odcizených věcech vznikla celková škoda 13 800 korun a na poškozeném vozidle nebyla škoda doposud vyčíslena. Událost policie kvalifikuje jako trestný čin krádeže s dvouletou trestní sazbou.

Post by: Redakce

Uplynulý pátek 5. října v odpoledních hodinách kontrolovali policisté obvodního oddělení Prostějov 2 v Křenůvkách osobní motorové vozidlo Škoda Fabia. U sedmadvacetiletého řidiče provedli jak dechovou zkoušku, tak i test na omamné a psychotropní látky. Zatímco v prvním případě byl výsledek negativní, druhý prokázal požití amfetaminu-metamfetaminu a cannabisu.

Post by: Redakce

Kolem půlnoci z pátku 5. na sobotu 6. října došlo na komunikaci ve směru od Budětska do Konice, ke střetu osobního vozidla se zvěří. Z provedeného šetření vyplývá, že osobnímu vozidlu Volkswagen Passat, které řídil pětadvacetiletý řidič, vběhla náhle z levé strany do jízdní dráhy srna. Ta po střetu utekla neznámo kam. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda je odhadována na 20 000 korun.

Post by: Redakce

Po volebním poutači malovaly i ženy! Předminulý pátek 28. září v nočních hodinách zaznamenal strážník na operačním středisku pomocí městského kamerového dohlížecího systému čtveřici osob malujících fixem po billboardu politické strany hanlivé výrazy. Na místo byla ihned vyslána hlídka a uvedená čtveřice byla zadržena při odchodu.

Post by: Redakce

V dosud přesně nezjištěné době ve dnech 27. či 28. září využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti obyvatele bytu v Rejskově ulici. Neuzamčenými vstupními dveřmi vstoupil do bytu, kde z chodby odcizil odložený batoh. S tím jeho třiatřicetiletý majitel přišel i o svazek klíčů, dioptrické brýle a peněženku s doklady, platební kartou a finanční hotovostí 300 korun.

Post by: Michal Kadlec

Z obyčejné návštěvy dítěte se vyklubal případ pro policii. Městští strážníci zasahovali minulý čtvrtek 4. října v noci proti mladému násilníkovi, který přišel navštívit přítelkyni a jejich společné dítě. Vše se nakonec zvrhlo ve fyzické napadení, při kterém tekla i krev.

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková