Dobrý večer, dnes je čtvrtek 13.12.2018
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Z přečinu zpronevěry podezírají prostějovští policisté osmačtyřicetiletou pracovnici jedné z prostějovských čerpacích stanic. Podezřelá se tohoto skutku měla dopouštět minimálně v období od 9. srpna do 2. září tohoto roku.

Post by: Michal Kadlec

Uplynulou středu 5. prosince hodinu před polednem bylo na lince tísňového volání přijato oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak, proto mu není dobře.

Post by: Michal Kadlec

Během uplynulých dní měli státní policisté i strážníci městské policie plné ruce práce, aby pořešili množství případů spojených s násilím. Je až s podivem, kde se v tomto adventním čase bere v lidech tolik brutality. Nejdříve hlídka městské policie vyjížděla v sobotu 1. prosince k prostějovské nemocnici.

Post by: Michal Kadlec

Minulé pondělí 3. prosince přijali policisté na Prostějovsku dvě oznámení o vniknutí do neuzamčeného vesnického rodinného domu. K oběma skutkům došlo krátce po poledni, při obou majitelé domů přišli o částky kolem 1 500 korun a z domů odešli pachatelé nezpozorováni. K jednomu případu došlo na Konicku a ke druhému na Určicku. Policisté z obvodních oddělení Konice i Prostějov 2 ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody. Za ten pachatelům obou skutků v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Michal Kadlec

Další zásah na drogové scéně mají za sebou prostějovští policisté. Přímo ve městě odhalili muže a ženu, kteří na své zahradě vypěstovali pět rostlin konopí. Za tento pěstitelský počin ovšem nedostanou žádnou cenu od zahrádkářů, ale naopak jim hrozí až pětiletý kriminál!

Post by: Redakce

V pátek 9. listopadu přibližně hodinu a půl po půlnoci kontrolovali policisté v Kostelecké ulici osobní automobil značky Škoda a jeho osmadvacetiletého řidiče. Ten jevil zjevné známky ovlivnění alkoholem a tím byl také cítit. Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili postupně hodnoty 1,63, 2,07 a 1,25 promile alkoholu v dechu.

Post by: Redakce

Minulé úterý 9. října tohoto roku po šestnácté hodině v Kostelci na Hané kontrolovali policisté osobní automobil značky Fiat a jeho devětatřicetiletého řidiče. Ten při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Následným šetřením pak policisté zjistili, že řidič má exekučním příkazem z února letošního roku nařízeno pozastavení platnosti řidičského oprávnění.

Post by: Redakce

V průběhu pondělí 26. listopadu se na služebnu městské policie dostavil třiapadesátiletý muž s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na náměstí T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele. Nález byl předán Magistrátu statutárního města Prostějova, oddělení ztrát a nálezů.

Post by: Michal Kadlec

Z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení podezírají koničtí policisté jednatřicetiletého majitele domu v obci na Konicku. Podezřelý se tohoto skutku měl dopustit předminulou neděli 25. listopadu v dopoledních hodinách tím, že na svém pozemku nechal bagrem provádět výkopové práce a bagristu před jejich započetím ujistil, že v místě nejsou vedeny žádné rozvody.

Post by: Michal Kadlec

Vpodvečer středy 28. listopadu se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl, a strachoval se, aby se mu něco nestalo. Na místo byla vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák, na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Strážníkům se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže, který se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat. Přes operační středisko byl přivolán lékař. Sanitkou byl senior převezen do nemocnice na ošetření.

Post by: Michal Kadlec

Strážníci Městské policie v Prostějově řešili zapeklitou situaci, která vyvrcholila násilným činem. Muž v bytě v centru města napadl svoji partnerku, která utrpěla krvavé zranění v obličeji. Jak se posléze snažil vysvětlit strážníkům, na ženě mu vadilo, že nepřiměřeně pije alkohol, proto jí dal facku! Přitom sám byl opilý jako Dán...

Post by: Michal Kadlec

Dneska se krade snad už všechno! Přes noc z 20. na 21. října odcizil dosud nezjištěný pachatel mobilní toaletu umístěnou u mostu přes Určický potok v katastru příměstské části Prostějova Žešova. Policisté věc šetřili pro podezření z přestupku proti majetku. Po vyčíslení způsobené škody pak v těchto dnech ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže. Škoda byla totiž majitelem vyčíslena na bezmála 13 000 korun. Pachateli tohoto jednání v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.