Příjemnou noc, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

 Tohle nemohlo jinak dopadnout! Dvakrát během uplynulé středy vyjížděli strážníci k opilé ženě. Potřetí už byla ve stavu, kdy nebyla schopna ovládat své chování. Lékaři společně se strážníky tak logicky rozhodli o jejím převozu na záchytku.

Post by: Redakce

Uplynulý pátek 27. března v ranních hodinách bylo přijato prostřednictvím linky 156 oznámení o zraněné labuti na městském rybníku.

Post by: Michal Kadlec

Zřejmě si neuvědomil, že za lumpárnu spáchanou během nouzového stavu hrozí každému dvojnásobný trest vězení. Přesto se stále neznámý poberta odhodlal z kraje minulého týdne pod rouškou noci ke zlodějně v Plumlovské ulici v Prostějově. Za jindy běžnou krádež mu teď ale hrozí až osm let basy!

Post by: Redakce

Krátce před polednem v sobotu 21. března bylo přijato telefonické oznámení o odcizení tašky kolemjdoucím mužem. Na místo byla vyslána hlídka.

Post by: Redakce

V ranních hodinách během pondělí 23. března vyjížděli strážníci do supermarketu ve Vrahovické ulici prověřit telefonické oznámení o drobné krádeži.

Post by: Michal Kadlec

Během uplynulého týdne dostával nejen Večerník, ale i ostatní média ze strany mluvčích Policie České republiky pouze strohé a velmi omezené informace o případech trestné činnosti na území Prostějovska. Policisté minimum poskytnutých informací vysvětlují už druhý týden v řadě tím, že drtivá většina z nich se nyní podílí na preventivních akcích spojených s nařízením o nouzovém stavu, tudíž nezbývá čas na informování médií o běžné kriminalitě. „Ve svodkách poskytujeme novinářům jen ty nejzákladnější informace o nejzajímavějších případech. Omlouváme se za omezení přísunu informací, ale drtivá většina strážců zákona i z řad tiskových oddělení plní své povinnosti v terénu,“ uvedla Lenka Vanková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Z výše uvedených důvodů tedy Večerník nemůže na tomto místě zveřejnit policejní příspěvky, které jinak pravidelně plní rubriku „Černá kronika“, do které tentokrát nedorazila ani jediná zpráva. Že by koronavir utlumil i krádeže, nehody a další trestné činnosti?

Post by: Redakce

V polovině ledna došlo ke vloupání do výlohy prodejny na náměstí T. G. Masaryka. Po rozbití skleněné výlohy pachatel z prostoru za ní odcizil dvě paruky a dámskou kabelku, čímž způsobil škodu bezmála tisíc korun na odcizených věcech a téměř devět tisíc korun na rozbité výloze.

Post by: Redakce

V podvečer během soboty 14. března se na linku 156 obrátil občan s tím, že zadržel mladého muže, který ukopl odpadkový koš u zastávky v okrajové části města.

Post by: Redakce

Škodu za 300 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel, který vnikl do nezajištěné kanceláře v obci u Prostějova.

Post by: Redakce

V dosud přesně nezjištěné době přes noc ze čtvrtku 12. na pátek 13. března vnikl dosud nezjištěný pachatel do firemního areálu v Kojetínské ulici. V ranních hodinách policisté přijali oznámení o odcizení dvou disků s pneumatikami z přístřešku v areálu, provedením dalšího šetření v areálu pak zjistili vloupání do tří osobních a jednoho nákladního automobilu.

Post by: Redakce

Ani v době nouzového stavu si alkohol neodepřou! Při kontrolní činnosti a dohledu na veřejný pořádek zjistil strážník ve čtvrtek 19. března dvě osoby sedící na lavičce na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově.

Post by: Redakce

Podezřelého vozidla si policisté všimli v Určicích. Podezření se potvrdilo krátce poté, co věc v pátek 13. března oznámil starosta obce.

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Z_Kalendar