Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.6.2018
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Další slovní i fyzickou rozepři mezi partnery, tentokrát už bývalými, řešili strážníci před jedním z domů v Prostějově. Muž středního věku tam hodil šutr do okna své dřívější milence a po příjezdu městské policie dokonce napadl strážníka. Jelikož byl totálně namol, v poutech skončil na záchytce.

Post by: Michal Kadlec

Přes noc ze středy 13. na čtvrtek 14. června se dosud nezjištěný pachatel vloupal do kanceláře firmy ve Vrahovické ulici. Pachatel po násilném vniknutí oknem kancelář prohledal a odcizil z ní notebook značky Sony, akumulátorovou vrtačku značky Parkside a repasovanou vojenskou vzduchovku z roku 1947. Škoda způsobená odcizením věcí byla předběžně vyčíslena na 36 tisíc korun. Škoda způsobená poškozením okna pak zjevně přesáhne částku 5 000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci a přečinu krádeže. Za ty pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Michal Kadlec

Z přečinu ohrožování výchovy dítěte viní prostějovští kriminalisté osmatřicetiletou ženu z obce na Prostějovsku. Tohoto skutku se měla žena dopustit tím, že v průběhu druhého pololetí současného školního roku neposílala do školy svou sedmiletou dceru a desetiletého syna. Žena řádnou docházku svých dětí do školy nezajistila, přestože byla na jejich narůstající absenci ze strany školy opakovaně upozorňována. Za uvedený přečin obviněné ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Michal Kadlec

Předminulou sobotu 9. června dvě hodiny po půlnoci si strážníci povšimli zraněného muže v blízkosti městských lázní. Sedmdesátiletý senior uvedl, že zranění na ruce si způsobil sám poté, co ho strhl na zem jeho pes. U sebe měl i jízdní kolo. Strážníci muži poskytli první pomoc ovázáním poraněné ruky, poté byl převezen do nemocnice na odborné ošetření. Psa i kolo strážníci umístili na služebně. O vzniklé situaci strážníci vyrozuměli manželku zraněného muže. Ta uvedla, že pro psa a kolo se dostaví druhý den ráno.

Post by: Michal Kadlec

Povedený synáček! V pětapadesáti letech bydlí stále u rodičů, a přestože na domácnost nepřispívá jedinou korunou, vlastní matce se navíc odvděčil tím, že ji okradl. Případ z nejmenované obce na Prostějovsku už šetří policie a synovi příživníkovi hrozí až pětiletý kriminál.

Post by: Michal Kadlec

Během sobotní noci 2. června strážníci vyjížděli na několik oznámení o rušení nočního klidu. Ve dvou případech se protiprávní jednání prokázalo. První situace byla řešena s přestupcem v centru města, kde v podniku probíhal koncert. Další rušení nočního klidu bylo nahlášeno nad ránem v ulici Újezd. Hlasitá hudba a hovor vycházely z bytu s otevřeným oknem. I v tomto případě záležitost strážníci vyřešili na místě pokutou v příkazním řízení.

Post by: Michal Kadlec

Po půldruhé hodině, co vypil láhev vodky, sedl neohroženě a bez špetky zdravého rozumu za volant osobního vozidla sedmačtyřicetiletý muž z Prostějova a uplynulou sobotu 9. června v nočních hodinách jel ve směru z centra města k obchodnímu domu. V ulici Konečná ho zastavila policejní hlídka, která u něj mimo běžnou kontrolu provedla i dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Při prvním měření řidič nadýchal 3,63 promile a při opakované zkoušce 3,54 promile alkoholu v dechu. K tomu, že před jízdou pil, se řidič přiznal. Za svoje jednání se bude nyní zodpovídat a je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s jednoletou trestní sazbou odnětí svobody.

Post by: Michal Kadlec

Uplynulou sobotu 9. června odpoledne jela devětadvacetiletá řidička s osobním vozidlem Škoda v obci Vojtěchov na Konicku ve směru od Olomouce. Na přímém směru odbočovala vlevo na místo ležící mimo komunikaci a bočně se střetla s motocyklem, který jel ve stejném směru a škodovku v dané době předjížděl. Při nehodě se zranil sedmadvacetiletý motorkář, který byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc.

Post by: Redakce

I takové příběhy přináší sám život... Mladý muž si vyšel s přítelkyní do baru, načež prý byli domluveni, že dáma zaplatí útratu. Co ale čert nechtěl, oba milenci se u skleničky pohádali a slečna utekla. Na muže, který v kapse neměl ani korunu, tak obsluha baru přivolala strážníky!

Post by: Michal Kadlec

Vpodvečer předminulého pátku 1. června bylo na lince 156 přijato telefonické oznámení o ležící podnapilé ženě v centru města. Hlídka tam zjistila jednašedesátiletou ženu, která byla dezorientovaná a neschopná samostatného pohybu. Provedenou orientační dechovou zkouškou bylo potvrzeno požití většího množství alkoholu. Přístroj ukázal hodnotu 3,06 promile. Jelikož se žena nebyla schopna sama o sebe postarat, bylo rozhodnuto o jejím umístění do protialkoholní záchytné stanice.

Post by: Michal Kadlec

Se sankcí 1 000 korun se musel v úterý 5. června ve večerních hodinách vypořádat třiatřicetiletý řidič nákladního vozidla DAF s návěsem, který jel po dálnici D46 v katastru Prostějova. Při jízdě se mu uvolnilo z prostřední nápravy špatně utažené levé kolo, které spadlo na vozovku. Na povrchu dálnice, kole a návěsu vznikla škoda 20 000 korun. Alkohol byl u řidiče negativní. Ze strany policie byla nehoda vyřešena uložením blokové pokuty ve výše uvedené částce.

Post by: Redakce

Pravděpodobně pod rouškou tmy ze soboty 2. na neděli 3. června vnikl násilím skrz okno do novostavby rodinného domu v obci Bedihošť neznámý pachatel. Cílem vloupání byla krádež a zloděj si přivlastnil čtyři kusy nenainstalovaných vodovodních baterií, elektrickou brusku, kotouče, sadu vykružováků, křížový stavební laser se stativem a ruční nářadí.

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne