Dobrý podvečer, dnes je pondělí 20.1.2020
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

 Zdánlivě obyčejná, větší hanácká obec. Tak na první pohled mohou vypadat Olšany u Prostějova. A v mnohém tomu tak skutečně je. S jednou výjimkou. Pod Olšany už dvacet let místo podzemní vody číhá jedovatý mrak plný chemikálií. Po havárii, která propukla v devadesátých letech minulého století, a za níž stála tehdejší Sigma, zůstala zamořená část podzemních vod, zejména v okolí olšanské části Hablov a nedaleko Duban. Že je něco v oblasti špatně, prozrazují modrožluté vrty, které jsou rozeseté po celé oblasti. Jak Večerník zjistil, nyní se rýsuje řešení, obec totiž získala na sanaci nutné peníze.

Post by: Michal Kadlec

Právě v těchto dnech jsme svědky situace, kdy i u běžných popelnic v Prostějově lidé vyhazují odstrojené vánoční stromečky. Podle magistrátu tak činit mohou, k tomu jsou pak ještě na sídlištích rozmístěny speciální kontejnery.

Post by: Michal Kadlec

Nedal přednost a zavinil zranění mladé ženy. Předminulou neděli 12. ledna po čtrnácté hodině došlo v křižovatce v Kralicích na Hané k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Viník nehody se po nárazu přetočil s autem přes střechu.

Post by: Michal Kadlec

Čerstvě vydaná statistika počtu dopravních nehod v Olomouckém kraji nevyznívá moc přívětivě. V roce 2019 došlo k pětiprocentnímu nárůstu počtu nehod, a co je velice podstatné, lidé při nich umírali.

Post by: Michal Kadlec

 Během posledních dnů zasáhly prostějovskou veřejnost tři smutné zprávy o úmrtích výrazných osobností. Minulou středu byla ve svém bytě nalezena bez známek života ředitelka Domova pro seniory v Jesenci a bývalá prostějovská zastupitelka Zuzana Bratterová, členka ČSSD.

Post by: Petr Kozák

 Eliška, Sofie, Tereza, Jakub, Jan, Tomáš a Filip. To jsou nejčastější jména 832 dětí, které v uplynulém roce 2019 přišly na svět ve zdejší porodnici. Pouze jednou se přitom narodila dvojčata. Celkem tak v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, proběhlo 831 porodů, což je o 62 méně, než tomu bylo v předešlém letopočtu 2018. Už druhý rok za sebou přitom zvítězili chlapci, kterých se narodilo 436, kdežto děvčat „pouze“ 396. Nejplodnějším měsícem za uplynulý rok se stal červen, ve kterém zdravotníci zapsali do porodní knihy 87 maminek. V globálním kontextu pak uplynulý rok potvrdil smutný trend, kdy se rodí nejen v Prostějově stále méně. Na vysněnou metu tisíce narozených dětí už tudíž čekáme dlouhých osm let...

Post by: Michal Sobecký

Léta plánování a čekání jsou u konce. A obyvatelé Kostelce na Hané se mohou radovat: místní sídliště Sport totiž získá zcela novou podobu. Pro necelou tisícovku lidí, co tam a v nejbližším okolí bydlí, by mělo nabídnout více komfortu a celkově modernější vzhled. O brzkém započetí první etapy rekonstrukce informovalo město na konci loňského roku prostřednictvím Facebooku.

Post by: Michal Kadlec

Stovky spokojených Prostějovanů ho využívaly bezmála dva měsíce, během uplynulého týdne konstrukci ale dělníci rozebrali a jednotlivé díly odvezli. Mobilní kluziště na náměstí T. G. Masaryka zmizelo, znovu se bude montovat až v listopadu. „S provozem jsme maximálně spokojeni, taktéž s vysokou návštěvností. Uděláme všechno pro to, aby se tato oblíbená atrakce v listopadu do Prostějova zase vrátila,“ nechala se slyšet náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová.

Post by: Redakce

Jak už Večerník informoval, Dobrochov čeká rekonstrukce průtahu obcí v režii Správy silnic Olomouckého kraje. Na tento fakt zareagovalo vedení obce. Zastupitelstvo tedy plánuje současně s opravou silnice nechat vybudovat nový chodník dlouhý celkem 434 metrů, který by měl zajistit potřebnou bezpečnost chodců.

Post by: Michal Kadlec

Revitalizace sídliště Moravská v Prostějově dostala konečně zelenou! V listopadu loňského roku Večerník informoval o málo vídané záležitosti, kdy žádná z projektových kanceláří neměla zájem zúčastnit se výběrového řízení na vypracování projektu této investiční akce magistrátu v celkové hodnotě dvou milionů korun. Opakovaný konkurz už ale přinesl úspěch a minulý týden prostějovští radní oznámili, že veřejnou zakázku obdržela olomoucká společnost Alfa projekt. Byla totiž v opakovaném konkurzu jediným účastníkem...

Post by: Michal Kadlec

Nejen obyvatelé Lidické ulice v Prostějově, ale všichni řidiči, kteří touto lokalitou projíždějí, se musí připravit na další dopravní komplikace a částečnou uzavírku.

Post by: Martin Zaoral

Život tropí hlouposti. Skutečně pozoruhodnými kotrmelci si prošla Ivana Pluhařová. Doktorka filozofie byla pravomocně uznána vinnou z celé řady podvodů. To je o to kurióznější, že ona sama se snažila vystupovat jako expertka v oboru etikety. Jejím cílem mělo být „podporovat ty, kteří chtějí, aby se slušnost, ohleduplnost a takt staly přirozenou součástí jejich života“...

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…