Dobré ráno, dnes je sobota 21.4.2018
svátek slaví Alexandra,
zítra Evľénie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Martin Zaoral

Waldemar Malík z Malého Hradiska se nechvalně „proslavil“ tím, že v červenci 2016 půllitrem napadl herečku Veroniku Zelníčkovou vystupující mimo jiné v seriálech TV Nova Ordinace v růžové zahradě či Ulice. Jak informovala celostátní média, první březnový den letošního roku zemřel, když v borské věznici spáchal sebevraždu.

Post by: Redakce

V březnu jsme nakonec skutečně za kamna vlezli, protože příchod jara byl spíše příchodem zimy. A jestli se naplnilo ono: „Duben, ještě tam budem“, tak to už dnes taky víme, a to při dalším listování kronikami.

Post by: Redakce

V přesně nezjištěné chvíli od 6. do 9. dubna se dosud nezjištěný pachatel vloupal do rodinného domu v rekonstrukci v Nezamyslicích. Násilným překonáním vrat do dvora získal pachatel přístup do celého domu. Ten prohledal a odcizil z něj míchačku betonu, stavební kolečko, hliníkový žebřík, osm pytlů cementu, šest pytlů omítky, příslušenství k rozvodům vody a jiné drobné věci.

Post by: Redakce

Na základě telefonického oznámení vyjížděla hlídka ve středu 11. dubna do ulice Stanislava Manharda, kde se měl k oznamovateli do bytu vloudit muž nabízející levnější energie.

Post by: Martin Zaoral

Tudy cesta opravdu nevede! Na občanku své sousedky chtěl v úterý 3. dubna vyzvednout balík na hlavní poště v Prostějově důchodce Ivan D. z Prostějova. Odmítnutí těžce nesl a se stížností se obrátil i na prostějovské strážníky.

Post by: Martin Zaoral

Více jak dvacet let byl v Určicích starostou. Vystupoval rázně a sebevědomě, působil vždy dojmem, že má vše pevně v rukou. Na podzim 2015 však Vlastimil Konšel sám na svoji funkci rezignoval. Jako důvod tehdy uvedl zdravotní problémy a atmosféru v zastupitelstvu, jehož jednání tehdy byla plná pří a osobních útoků. Nyní má další velký problém. Uplynulé úterý a následně i ve čtvrtek čelil před prostějovským soudem trestní žalobě. Ve hře je moc.

Post by: Redakce

Práce na významné investiční akci prostějovské nemocnice - rekonstrukci dětského oddělení, kterou společnost Agel zahájila na sklonku loňského roku, se pomalu blíží k závěru. Dětské oddělení dostává nový kabát po třiceti letech a malí pacienti by se do nového prostřední měli vrátit nejpozději během měsíce června. Investice do stavebních úprav a modernizace vybavení si vyžádala devatenáct miliónů korun.

Post by: Martin Zaoral

Smržická firma SEMO postaví na katastru Čelechovic na Hané novou halu pro třídicí linku. Hala vznikne v průmyslovém areálu na okraji obce u silnice ve směru na Stařechovice.

Post by: Martin Zaoral

Do mapy cyklostezek na Prostějovsku brzy přibyde další významná komunikace. Už od minulého roku se pracuje na stezce, která by měla propojit Kralice na Hané a Bedihošť.

Post by: Tomáš Kaláb

Známé úsloví, že čeho je moc, toho je už příliš, dostává v současném světě nečekaně pestrou náplň. Nevím, jak jste na tom byli ve škole vy, ale chemie nebývá úplně oblíbený předmět. Přitom jarní vánek nese světem chemický odér, až běda.

Post by: Michal Kadlec

V průběhu uplynulého čtvrtka vyjížděli hasiči v celém Olomouckém kraji k sérii požárů ve volné přírodě. Jeden případ byl také zaznamenán na Prostějovsku, konkrétně v Určicích.

Post by: Michal Kadlec

Během března tohoto roku celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji klesl o neuvěřitelných 8,1 procenta na 17 618 osob, naopak počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o 3,5 procenta na 9 914 a podíl nezaměstnaných osob klesl na 4,0 procenta. Krajské statistiky zaznamenaly i další historické rekordy v nezaměstnanosti.

  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Na podzim nás čekají senátní volby. Máte jasno, z kterého subjektu bude váš kandidát?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Příjezd hvězd.

Že je Prostějov epicentrem setkání tuzemských hvězd všeho druhu, není žádná novinka. Potvrdil to i uplynulý týden, kdy jej navštívilo hned několik slavných osobností v čele s Markem Ebenem, Jiřím Lábusem, Josefem Vojtkem, Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem či skupinou Chinaski. To se ale máme...

Naprosto nepolepšitelní.

Blokové čištění města je noční můrou pro mnoho řidičů. Asi ale s výjimkou těch, kteří absolutně nerespektují skutečnost, že úklid ulic i parkovacích míst je prostě potřebný. Nechat svůj vůz na jeden den jinde, je snad ani nenapadne. Za první dva týdny úklidu tak už strážníci registrují skoro padesát přestupků! 

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

TOMÁŠ OVÁD
Nedávno devatenáctiletý student prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera si před maturitou z češtiny, francouzštiny, fyziky, chemie a matematiky odskočil na asijský kontinent, kde uspěl na prestižním vědeckém klání v čínském Pekingu, odkud si dovezl stříbro. Roste z něj nadějný vědec, zní stále více hlasů.  

ovad

Číslo týdne

2,8
Tohle Prostějovsko od dob komunistické totality nepamatuje! Úřad práce České republiky vydal aktuální statistiku nezaměstnanosti, ze které vyplývá další rekord pro celý region. Míra lidí bez práce se už dostala výrazně pod tři procenta, tudíž firmy mají kritickou nouzi o nové pracovníky. Co s tím?

Výrok týdne

„„K ŽÁDNÉMU VÝTOKU NEDOŠLO!“

Takto svérázně okomentovala náměstkyně prostějovské primátorky Ivana HEMERKOVÁ počin mladíků směrem k básníkovi Jiřímu Wolkerovi, který odpočívá na lavičce před radnicí.