Dobré odpoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

Minulé úterý 10. září byla v Křížkovského ulici nedaleko finančního úřadu v Prostějově uložena do chodníku první pětice dlažebních kostek s mosazným štítkem a jménem. Dalších šest podobných kamenů múžete nově najít v ulicích Kostelní, Rejskově, Partyzánské a Erbenově. Ve všech případech se jedná o připomínku na prostějovské Židy zavražděné v průběhu druhé světové války.

Post by: Michal Kadlec

 Je za námi v pořadí již deváté zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov v tomto volebním období. Minulé úterý se komunálním politikům podařilo projednat všech devětačtyřicet bodů programu. Navzdory úvodnímu „zadrhnutí“, kdy jednání o budoucím nakládání s komunálním odpadem a také hádky o údajné škodě způsobené vyplacením odškodného bývalému vedoucímu kina Metro 70 Ivanu Čechovi trvaly přes tři hodiny, zastupitelstvo skončilo téhož dne ve večerních hodinách. A tomu věřil málokdo...

Post by: Michal Kadlec

 Banální nehoda, přesto jeden ze zúčastněných řidičů z místa ujel, aniž by se snažil něco řešit. Minulé úterý 10. září po sedmé hodině ranní došlo na komunikaci mezi obcemi Lhota u Konice a Brodek u Konice ke střetu zrcátek dvou vozidel.
„Jedním z nich byl linkový autobus řízený sedmačtyřicetiletým řidičem a druhým dosud přesně neustanovený nákladní automobil. Podle slov řidiče autobusu měl protijedoucí nákladní automobil najet částečně do protisměru.

Post by: Redakce

Během uplynulého srpna celkový počet uchazečů o zaměstnání v celém Olomouckém kraji znovu klesl,a to tentokrát o 0,7 procenta na 11 357 osob. Počet hlášených volných pracovních míst naopak vzrostl o 0,3 procenta na 10 708 a podíl nezaměstnaných osob stagnoval na hodnotě 2,6 procenta. Také v Prostějově došlo k opětovnému poklesu nezaměstnanosti a podíl lidí bez práce u nás činí 1,9 procenta! Hrozně nízké číslo...

Post by: Martin Zaoral

I tohle se může stát. Oblíbený obchod v Mořicích musel na tři dny zavřít. Důvodem byly zejména myši. „Od minulého pondělí už ale máme opět otevřeno, všechny závady jsme odstranili,“ prozradila Večerníku komunikativní a příjemná zaměstnankyně prodejny.

Post by: Michal Kadlec

Tragicky osudové místo pro Prostějovany. Uplynulou středu 11. září přišla smutná zpráva z Pardubicka, která dala vzpomenout na osmnáct let starou událost. Po čelní srážce s kamionem tam na silnici mezi Holicemi a Chvojencem zahynul třiadvacetiletý řidič dodávkového vozidla Lukáš H. z Prostějova.

Post by: Michal Kadlec

 Prostějovský magistrát se přihlásil do rodiny třiasedmdesáti měst České republiky, která si každoročně nechávají zpracovávat analýzu profilu města. Ta byla i za rok 2018 vytvořena v rámci Benchmarkingové iniciativy 2005. A nutno říci, že Prostějov v konečném vyhodnocení obstál. Zařadili jsme se do popředí měst s nejlepším ekonomickým hospodařením, ovšem analytici brali v potaz i spoustu dalších aspektů veřejného života.

Post by: Redakce

 Stejně jako v předchozích letech může veřejnost ke sportování využívat školní hřiště Střední odborné školy podnikání a obchodu v prostějovské Rejskově ulici. Díky finanční podpoře statutárního města Prostějov mohou zájemci navštěvovat tento sportovní areál poblíž centra města.

Post by: Michal Sobecký

Dobrovolní hasiči z Prostějova mohou být zase o něco spokojenější. Olomoucký kraj společně se zdejším magistrátem jim přispěl na ochranné pomůcky jako například kukly, světla na přilby, ale také čtyři zásahové komplety, které kromě automobilů patří mezi nejdražší části vybavení.

Post by: Michal Sobecký

Velké plány mají aktuálně v Kostelci na Hané. Po několika letech úvah se blíží rekonstrukce sportovní haly, jedné z největších v regionu.

Post by: Martin Zaoral

 Koncem dubna 2019 v odpoledních hodinách se do bytu jednaosmdesátileté ženy v panelovém domě nedaleko centra města Prostějova vloudila neznámá žena. Vymyslela si příběh o tom, že potřebuje počkat na svou známou bydlící v sousedním domě. Seniorka legendě uvěřila a zcela neznámou osobu si do bytu pustila. A to neměla dělat...

Post by: Redakce

 Na jaře letošního roku se spolek Hanácký Jeruzalém obrátil na prostějovský magistrát s návrhem aktualizovat geometrický plán starého židovského hřbitova v dnešní Studentské ulici a zapsat tuto kulturní památku pod samostatnými parcelními čísly do katastru nemovitostí. Město Prostějov s návrhem souhlasilo.

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.