Dobré odpoledne, dnes je pátek 19.4.2019
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

Zatímco v Konici a Kostelci na Hané městská policie roky funguje, v Plumlově a Němčicích nad Hanou před lety ukončili její činnost. Ve druhém případě to už vypadalo, že se vše od nového roku změní. Ovšem nestalo se.

Post by: Michal Kadlec

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Zdeňka Ptáčka, narozeného 6. února 1953, posledně bytem v ulici Šárka 3333/44 v Prostějově, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Post by: Michal Kadlec

 Prostějovský magistrát byl v posledních letech hojně kritizován za to, že se špatně stará o veřejnou zeleň a hlavně že nechává kácet více stromů, než kolik zpětně vysadí. Že jde o nesmysl, doložil i nedávno Večerník konkrétními čísly. Další důkaz předložili současní radní, kteří na tiskové konferenci po prvním dubnovém jednání konšelů zveřejnili aktuální a již realizovaný plán na výrazné rozšíření zeleně v blízkosti Říční ulice.

Post by: Michal Kadlec

 Už na konci loňského roku se město Prostějov konečně stalo majitelem pozemků za místním nádražím. Stále však není jasné, co s nimi plánuje. „Řešíme teď jiné investiční priority, například rekonstrukci Společenského domu a jeho okolí. Stále ale platí to, co máme takzvaně na papíře a co již prezentoval do médií kolega Jiří Pospíšil. A to, že na pozemcích za místním nádražím by mohlo vyrůst nové sportovní zařízení a velké parkoviště. To všechno je pochopitelně spojeno s demolicí starých budov, které tu zbyly z majetku Českých drah. V tuto chvíli ale ještě o nějakém projektu je předčasné hovořit,“ uvedl pro Večerník Jiří Rozehnal, náměstek prostějovského primátora pro stavební investice.

Post by: Martin Zaoral

 Tento týden by měly být zahájeny stavební práce na úpravách sklepních prostor sokolovny v Kostelci na Hané. Po rekonstrukci by v místech, kde svého času fungovala známá diskotéka, měli nalézt zázemí místní úspěšní lukostřelci a kušisté. Celkové náklady na opravu byly vyčísleny na 780 000 Kč včetně DPH.

Post by: Redakce

Počínaje měsícem dubnem se českým, respektive všem evropským inovativním malým a středním podnikům naskýtá zajímavá možnost pro získání financování. Dne 1. 4. 2019 byla zahájena výzva k podání žádostí o poskytnutí finančních prostředků prostřednictvím projektu INNOWWIDE, který byl spuštěn začátkem tohoto roku.

Post by: Michal Kadlec

 Prostějovský magistrát se rozhodl regulovat vzhled předzahrádek před kavárnami, bary či restauracemi v centru města a jeho okolí. Nedávno vydal novou vyhlášku, jak by taková ideální předzahrádka měla vypadat. Radní tak učinili většinou na základě požadavků z řad památkářů, kterým vadí okrasná zeleň u předzahrádek, rozdílné slunečníky, reklamní štíty či panely, a dokonce i plastové stoly plus židle. Provozovatelé jsou nyní zděšeni a radnici zasypali radnici stížnostmi. Primátor a jeho náměstci ovšem poukazují na fakt, že s majiteli provozoven chtěli již dříve na téma nové vyhlášky diskutovat a probrat s nimi všechny novinky, zájem o tato setkání však nebyl ze strany kavárníků a restauratérů žádný nebo zcela mizivý. Ve městě se tak zrodila nová KAUZA, o níž se hovoří nejen u kávy či na sociálnch sítích...

Post by: Michal Kadlec

 Obvodní oddělení Policie ČR v Plumlově končí, ministerstvo vnitra nemá peníze na odkup budovy, ve které mají strážci zákona služebnu! Přesně takové informace se nyní šíří nejen Plumlovem rychleji než nedávná chřipková epidemie. Večerník zjišťoval, co je na tom pravdy a nechal se informovat u člověka nejpovolanějšího. Starostka Plumlova Gabriela Jančíková označila všechny tyto zprávy za naprostý nesmysl...

Post by: Michal Kadlec

 Mít dnes psa, to patří již jaksi k samozřejmostem. Těchto zvířat i jejich majitelů v Prostějově každoročně přibývá a vedení magistrátu jim jde na ruku. Více prostoru pro výběh psů ve městě, to je snaha současných radních, kteří chtějí pomoci při volání pejskařů po rozšíření psích louček a vzniku hřiště pro psy.

Post by: Michal Kadlec

 Místo toho, aby dával pozor při řízení automobilu, zapaloval si za volantem cigárko! Přesně tento moment se stal osudným řidiči středního věku, který uplynulou sobotu večer havaroval na komunikaci u Štarnova na Konicku. S těžkým zraněním byl posléze přepraven do Fakultní nemocnice Olomouc.

Post by: Redakce

 Odbor správy a údržby majetku města nechá zrenovovat kříž v Kostelní ulici. „Odstraněna bude nepůvodní podesta a památka bude celkově zrestaurována,“ potvrdil první náměstek primátora Jiří Pospíšil (Pévéčko) poté, co se na kříž byl ve středu 10. dubna osobně podívat a zkontrolovat jeho neblahý technický stav. „Náklady na rekonstrukci památky jsou kalkulovány na 342 500 korun včetně DPH,“ doplnil.

Post by: Michal Kadlec

 Motorkářská sezóna začala a policisté nestačí apelovat na opatrnost nejen šoférů silných motocyklů, ale i řidičů vozidel. Jakoukoliv opatrnost ovšem nebral v potaz osmapadesátiletý motocyklista, který předminulou neděli 7. dubna před patnáctou hodinou na stroji značky Suzuki havaroval při jízdě z Kostelce na Hané do Prostějova.

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...