Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Martin Zaoral

Jako kluk chtěl být asi zbojník, v dnešní době se však naprosto minul povoláním... Karel Bauer nějaký čas žil skutečně jako štvanec, když se živil výhradně krádežemi a přespával, kde se dalo. Loni v listopadu jej místní objevili, jak se skrývá v seníku bývalého zemědělského družstva v Přemyslovicích.

Post by: Michal Kadlec

V letošním roce se to každý měsíc zdá být jako již obehraná písnička. Ale rovněž během září došlo v Olomouckém kraji k dalšímu poklesu klientů evidovaných na úřadech práce. V září se celkový počet uchazečů o zaměstnání snížil o 3,4 % na 13 667 osob, počet hlášených volných pracovních míst ale také mírně poklesl a to o 0,8 % na 11 565. Podíl nezaměstnaných osob pak klesl o 0,1 procentního bodu na 3,1 %. V Prostějově je situace ještě výraznější, tady činí podíl lidí bez práce pouze 2,2 procenta!

Post by: Tereza Machová

FOTOGALERIE: V Němčicích nad Hanou konečně, i když s drobným zpožděním, otevřeli naučnou stezku Masaryková lípa. K této slávě se přidal dokonce i sám prezident Tomáš Garrigue Masaryk, kterého tam skutečně asi nikdo nečekal! Po přestřižení pásky se všichni společně vydali po cestě lemované stromy a keři až k remízku, kde stála ona Masarykova lípa. A Večerník byl koncem září u toho!

Post by: Michal Kadlec

Až za humornou můžeme považovat celou historii snahy vedení magistrátu udělit právě se tvořící ulici v Čechovicích nové jméno. Konšelé původně zamýšleli pojmenovat budoucí komunikaci na Hruškovou, ale se zlou se potázali jak u místních lidí, tak u češtinářů!

Post by: Redakce

Okolnosti tomu zřejmě chtějí. Od příštího roku se počítá s tím, že Městská policie se rozroste o dva nové strážníky. „Tento materiál jsme zatím odložili, ale vzali ho na vědomí s tím, že o rozšíření počtu strážníků a zároveň i kamer v ulicích města rozhodne až nové vedení města. Já osobně si myslím, že hlídková služba městské policie posílení potřebuje,“ uvedl Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek prostějovské primátorky.

Post by: Martin Zaoral

Znáte pohádky Tisíce a jedné noci? Krásná Šeherezáda v nich vypráví svému manželovi každou noc příběh, aby tím zabránila své popravě. Slovenka Marta Ahmed Abdelkarim - žijící aktuálně s rodiči v Krumsíně - sice zdaleka není tak půvabná jako ona, nejrůznější příběhy si však vymýšlí se stejnou lehkostí a bravurou jako její arabská kolegyně. Rozdíl je v tom, že zatímco Šeherezádě hrozil trest smrti, opakovaně trestané podvodnici maximálně několik let vězení. Naslouchat jejím příběhům mohl kdokoliv, kdo v úterý zavítal k prostějovskému soudu. Večerník byl tomu svědkem.

Post by: Martin Zaoral

Po dlouhých osmi letech se v kostele sv. Máří Magdalény v Němčicích opět konalo biřmování. Dvacet uchazečů o něj mohlo k němu přistoupit po celoroční přípravě. Stalo se tak poslední zářijovou sobotu, kdy společně se svými příbuznými a přáteli do posledního místa zaplnili slavnostně vyzdobený němčický kostel.

Post by: Michal Kadlec

Už na jaře letošního roku Večerník informoval o daru městu Prostějovu, který připravovala společnost Toray k příležitosti 100. výročí vzniku Československa. A nyní je už jasné, že patnáct kusů lip za desítky tisíc korun budou brzy vysazeny u nemocnice v ulici Josefa Lady v Prostějově.

Post by: Redakce

Minulé úterý 9. října po jednadvacáté hodině zjistila policejní hlídka konající hlídkovou činnost v Čelechovicích na Hané prostředkem komunikace jedoucího a výrazně kličkujícího cyklistu. Po jeho zastavení u třiapadesátiletého muže provedenými dechovými zkouškami změřili hodnotu 2,4 promile alkoholu.

Post by: Michal Kadlec

FOTO: Drsná srážka, po které však naštěstí nebyl nikdo zraněn. Ve čtvrtek 11. října po patnácté hodině došlo na okružní křižovatce ulic Olomoucká - Konečná - Za Olomouckou k dopravní nehodě osobního automobilu se čtyřkolkou.

Post by: Michal Kadlec

Dokonáno jest! Od pondělí 15. října už v Prostějově oficiálně existuje nová radniční koalice hnutí ANO, PéVéčka, ODS a ČSSD. Lídři těchto politických subjektů podepsali ve dvě hodiny odpoledne v zasedací místnosti Rady statutárního města Prostějova koaliční smlouvu. Slavnostní akt provázely samé úsměvy, zástupci velké čtyřky deklarovali úzkou a hlavně jednotnou spolupráci ve vedení města na příští čtyři roky. Nové vzniklé koalici přijel osobně popřát hodně úspěchů i hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Post by: Redakce

Výsledky zajímavé ankety kolují sociálními sítěmi. Redaktoři jednoho celostátního deníku měli určit nejvlivnější osobnosti českého sportu, přičemž na čtvrtém místě skončil prostějovský manažer Miroslav Černošek. Na základě hlasování respondentů předstihl například šéfa Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala, vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličku, nebo předsedu Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále. Pořadí celostátního průzkumu kontrastují s názory některých Prostějovanů, kteří Černoška nemají v oblibě a poukazují na jeho přehnaný vliv.

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková