Dobré ráno, dnes je sobota 25.2.2017
svátek slaví Liliana,
zítra Dorota
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Zdeněk Vysloužil

Smutná zpráva zasáhla nejen fotbalovou rodinu 1.SK Prostějov. Ve věku 68 let zesnul ve čtvrtek 23. února 2017 předseda klubu Petr LANGR.

Post by: Michal Kadlec
Už za minulého režimu to byla nálevna, která otvírala štamgastům své dveře už ve čtyři hodiny ráno. Oblíbený „Plecháč“ ve Wolkerově ulici ale v novodobé historii na pár let zmizel, vařili zde Vietnamci, pak čeští pronajímatelé. Jak si ale Večerník těsně před uzávěrkou tohoto vydání všiml, nad dveřmi do plechové „boudy“ se znovu objevila velká cedule s legendárním názvem podniku! Copak vstal z mrtvých? Večerník to do příštího vydání zjistí!
Post by: Martin Zaoral

Něco tak rozlehlého u nás už dlouho nikdo nepostavil. Řeč je o skleníku o velikosti dvou a půl hektaru, který by měl vyrůst mezi Smržicemi a Čelechovicemi. V souvislosti s jeho výstavbou se objevují hlasy PRO i PROTI. Ty první mají svoji logiku, ty druhé jsou o to více slyšet. Zásadně se liší hlavně v tom, od koho pocházejí. Většina zastánců skleníku totiž na rozdíl od odpůrců nebude muset v jeho bezprostřední blízkosti žít.  

Využívat teplo z bioplynové stanice k vytápění skleníku mně osobně přijde jako vytvoření zajímavého systému, který je účinný i ekologický zároveň.

Post by: Redakce

FOTO: Chladným večerem loňského bedihošťského předjaří zazněly dva výstřely. Sedmašedesátiletý Antonín Pospíšil tam 16. března 2016 jednou provždy skoncoval s tyranským tchánem (†85). Do hlavy mu vpálil dvě kulky. Olomoucký vrchní soud mu uplynulou středu potvrdil za vraždu třináctiletý trest, který mu už v listopadu 2016 nařídil Krajský soud v Brně. Zmírněn mu byl alespoň typ věznice, kam bude zařazen...

Post by: Redakce

Na začátku loňského roku byla uzavřena tradiční prodejna pečiva a cukroví na náměstí E. Husserla, kterou od února 2002 provozovala společnost Penam. Mnozí se báli, že prostory zůstanou dlouhodobě neobsazené. Nic takového se však nestalo. Na rozdíl od jiných měst totiž zájem o podnikání v centru Prostějova stále neutuchá.

Post by: Martin Zaoral

Konec zákuskům, konec zmrzlině. Mezi Prostějovany ještě nedávno dosti oblíbená cukrárna AIDA, kterou jste mohli najít nedaleko od centra města, je od začátku února zavřená. Její dlouholetí makedonští provozovatelé Refet a Mesut Halimi se už delší čas topí v dluzích, často jim nezbývalo ani na nájem. A tak majitelům došla trpělivost...

Post by: Michal Kadlec

Tohle nečekal! Zloděj, který obral ve Svatoplukově ulici o peněženku cizího státního příslušníka, se nestačil divit. Okradený totiž kapsáře odhalil a okamžitě se do něho pustil. Roztržku museli hasit až strážníci.
„V pátek desátého února okolo šesté hodiny vzal čtyřiadvacetiletý kapsář v ulici Svatoplukova kolemjdoucímu muži peněženku. Okradený tento skutek záhy zjistil a dožadoval se vrácení. Na to se mezi oběma strhla potyčka. Přivolaná hlídka zjistila, že oloupeným je jednatřicetiletý cizinec. Zloděj si stěžoval na poranění hlavy, takže byl Záchrannou zdravotnickou službou převezen na ošetření do nemocnice,“ konstatovala Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.

Post by: Martin Zaoral

Přes deset let stál ve vedení Vrbátek Ivo Zatloukal. Jak Večerník zjistil, poslední lednovou neděli na svoji funkci rezignoval. O svoji budoucnost se však bát nemusí. Pětapadesátiletý vystudovaný lesní hospodář se před třemi roky stal členem ANO 2011. Po úspěchu hnutí v krajských volbách byl jmenován ředitelem společnosti Nemocnice Olomouckého kraje. Ve vedení Vrbátek jej nahradil dosavadní místostarosta Pavel Novotný.

Post by: Michal Kadlec
To snad ani jedna z dívčin nemohla myslet vážně! S mrazením v zádech pozorovaly svědkyně v neděli 12. února odpoledne dvě zhruba čtrnáctileté puberťačky, jak na stavbě ve Vodní ulici v Prostějově šplhají na třicet metrů vysoký jeřáb! Děvčata se dokonce v obrovské výšce věšela za nohy hlavou dolů a vzájemně se fotografovala!!! Z jejich kaskadérských kousků se kolemjdoucím dělalo mdlo, jedna z přihlížejících dam málem omdlela. Naštěstí další přivolal policii...
Post by: Michal Kadlec

Policisté museli vynaložit hodně fyzického úsilí, aby zpacifikovali totálně opilého muže, který předminulou neděli napadl vlastního bratra. To mu ale nestačilo, a tak se po příjezdu hlídky pustil i do policistů, na které vzal dokonce karabáč! Není divu, že strážci zákona sáhli po prostředcích, které jim v těchto případech zákon dovoluje. Holt, na hrubý pytel patří hrubá záplata!

  • Kendrion
  • Auto Kubicek
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak jste spokojeni s právě skončenou hokejovou sezonou a 9. místem Jestřábů?

DM_ZOUBKY
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Přidali se i další.

Student Jan Šmída a zastupitelka Milada Sokolová už nejsou sami, bezdomovcům u místního nádraží pomáhají i jiní jakožto například zástupce ředitelky Střední zdravotnické školy Martin Mokroš. Díky těmto dobrým lidem už nezůstává pouze u horké polévky, ale k mání jsou i chlebíčky, zákusky a spousta ovoce.

Ztrácejí autoritu a respekt?

Za našich mladých let jsme se třepali strachem, když jsme spatřili policajta, říkají pamětníci. Dnes je zřejmě jiná doba. Na dva ochránce zákona si v obci na Prostějovsku vyšlápl opilý násilník, dokonce je napadl s pohrabáčem v ruce. Jediné štěstí, že strážci zákona mu hned ukázali, zač je toho loket!

Osobnost týdne

VÁCLAV VYDRA
08 vydra
Potlesk vyprodaného sálu Městského divadla v Prostějově si naprosto zasloužil. Společně se svojí manželkou Janou Bouškovou, Svatoplukem Skopalem a dalšími slavnými herci exceloval před prostějovskými diváky v divadelní hře Rukojmí bez rizika.  
Reportáž najdete v příštím tištěném vydání Večerníku!

Číslo týdne

8
Až tolik fotbalových hřišť by se vlezlo na plochu, která má být u Kostelce na Hané zaplněna skleníky pro pěstování rajčat. Něco tak rozlehlého se v historii prostějovského regionu asi ještě nikdy nestavělo!

Výrok týdne

„PROČ MAJÍ MÍT MRTVÍ PŘEDNOST PŘED ŽIVÝMI?“   

Bouři potlesku při besedě se zástupci židovské obce sklidila primátorka Alena Rašková tímto zřetelným výrokem