Dobrý večer, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Sucho a sucho. Uplynulou sobotu sice dlouhotrvající období trochu narušil déšť, na některých místech bylo i bahno, nicméně půda na střední Hané zůstává nadále vyprahlá, popraskaná. A toky poloprázdné. Nejeden zemědělec tak už nyní napjatě vyhlíží, co počasí s jeho plodinami provede. „Sucho je srovnatelné s tím loňským, možná je to ještě o něco horší,“ smutní například sadař Pavel Melka. Nejenom on vnímá, že situace je letos opravdu vážná! Nízké množství srážek už dělá pořádné vrásky jak zemědělcům, tak i dalším odvětvím, která jsou na dešti závislá.

Post by: Michal Kadlec

 V úterý 2. června už od desáté hodiny dopolední zasednou prostějovští konšelé k dalšímu jednání Rady statutárního města Prostějov. Na programu mají několik desítek bodů. Zřejmě nejzajímavější bude projednávání návrhů na držitele Cen města Prostějova za rok 2019.

Post by: Michal Kadlec

Cyklista středního věku ´opilý, jak zákon káže´ se „přerazil“ po pádu na silnici u Nezamyslic. Řidička projíždějícího auta zastavila a ze středu silnice jej odtáhla do bezpečí ke krajnici. Tím ale vše neskončilo. V protisměru se vyřítila škodovka, jejíž šofér přejel jízdní kolo opilého nešťastníka, které zůstalo ležet na dělící středové čáře vozovky!

Post by: Michal Kadlec

 Vydatné srážky během soboty 23. května hodně potěšily zahrádkáře i zemědělce. Podle údajů meteorologického oddělení prostějovské hvězdárny napršelo v tento den 25,7 milimetru srážek, což je jarní rekord.

Post by: Michal Kadlec

 Bohužel tragický konec měla v pátek 29. května dopravní nehoda, ke které došlo před šestnáctou hodinou za Protivanovem ve směru na Blansko. Devatenáctiletý řidič Škody Octavie na silnici až příliš hazardoval, což se mu nakonec vymstilo. Následovala naprosto zbytečná smrt, která byla následkem mladické nerozvážnosti a riskování.

Post by: Michal Kadlec

 Na úterním zasedání Rady statutárního města Prostějov konšelé podrobně projednávali výsledky hospodaření města za rok 2019. Loňský rozpočet počítal s daleko většími ztrátami než je výsledný schodek ve výši 45,63 milionu korun. Prostějovský primátor si hospodaření magistrátu pochvaluje, radnice prý nejvíce ušetřila na výdajích.

Post by: Michal Kadlec

 Základní škola Jana Železného na Sídlišti Svobody je známa mimo jiné sportovními atletickými třídami. A mladí sportovci potřebují také kvalitní zázemí, aby z nich do budoucna mohli vyrůst noví „Železní, Změlíci a třeba i Zátopci“. Jsou si toho vědomi i radní tohoto města, kteří minulý týden schválili vytvoření projektu tunelu. Nebojte, žádné spojení s jakýmkoliv „odkloňováním“ peněz v tom nehledejte!

Post by: Michal Sobecký

 Že se i místo uprostřed polí může proměnit v oblíbený cíl turistů a cyklistů, dokazuje už řadu let Mokroš. Malý mokřad s altánkem a zelení pro ptactvo láká výletníky zdaleka, letošní sucho mu však nepřeje. Z dříve vodnatého mokřadu se stala pouhá louže.

Post by: Michal Kadlec

 V loňském roce měla uvedená služba občanům Prostějova premiéru a od té chvíle se sdílení kol stalo ve městě doslova fenoménem. Prostějovští radní uzavřeli smlouvu s jejím provozovatelem do konce října letošního roku a minulý týden se navíc rozhodli, že ji prodlouží o další dva měsíce, tedy až do prosince 2020.

Post by: Michal Sobecký

Jak už Večerník informoval, pořádnou bouři vzbudilo nedávné zastupitelstvo v Mořicích. Ač tomu program zasedání nenasvědčoval, hlasovalo se o budoucnosti starosty Martina Obruči. A výsledkem bylo jeho odvolání a nahrazení Tomášem Pavelkou. Bouřlivé zasedání ale mohlo mít ještě další dohru...

Post by: Martin Zaoral

 Tohle byste nikomu nepřáli... Obří balvan smutku valící se z kopce a stále na sebe nabalující další a další bolest připomíná případ náhlého úmrtí Zuzany V. (†27).

Post by: Martin Zaoral

Čilý pracovní ruch aktuálně panuje na obou plážích u plumlovské přehrady. Zatímco pláž U Vrbiček po potřebných investicích s očekáváním vyhlíží start nové sezóny, U Lázničků to tak nadějně nevidí. Vše ovlivňuje aktuálně probíhající výstavba cyklostezky kolem přehrady. „Škoda že takovou komunikaci nepostavili dál od vody,“ lituje dlouholetý provozovatel pláže Miloš Láznička.

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.