Dobré dopoledne, dnes je neděle 29.3.2020
svátek slaví Taťána,
zítra Arnošt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

Násilí plodí násilí, lži plodí jen další lži. To je přesně i případ Martina Valenty z Pěnčína, který se nechal pohltit tobogánem nejrůznějších půjček a úvěrů. Při jejich sjednávání dodal zfalšované potvrzení o svých příjmech a opakovaně tajil rozsah svých dalších dluhů. Když se k tomu přidalo ještě vydírání, prostřednictvím něhož chtěl získat 800 tisíc korun, závěrečný účet zněl tři roky natvrdo. V úterý mu ho vystavil prostějovský senát.

Post by: Martin Zaoral

Zatímco mnozí lidé jsou kvůli koronaviru zalezlí v domácí karanténě, řada zaměstnanců stále chodí normálně do práce. Platí to nejen pro zdravotníky či prodavačky, ale třeba i stavbaře, kteří se aktuálně podílejí na vzniku dvou nejvýznamnějších investic v našem regionu: severního obchvatu a cyklostezky kolem plumlovské přehrady.

Post by: Michal Sobecký

 „Každý rok opravíme jednu ulici.“ S tímto heslem už několik let pracují v Kostelci na Hané. Zatímco v minulém roce se dočkali například v Legionářské ulici a opravami prošlo i náměstí s okolím, letos bude město pokračovat se stavebními pracemi severněji.

Post by: Martin Zaoral

 Letos a v příštím roce by měla být provedena sanace vlhkosti v baště plumlovského zámku. „Dojde k odstranění podkladních vrstev dlažby na terase, položení nové „skladby“ a odstranění omítek.

Post by: Redakce

 V době uzavřeného magistrátu se na internetových stránkách města občané neustále dotazují, co mají dělat v případech, kdy nutně potřebují vyřídit neodkladné záležitosti. Největší tlak je na odboru dopravy.

Post by: Michal Kadlec

 Už se o tom hovoří minimálně dva roky. Olomoucká ulice není schopna pojmout hustý dopravní provoz vyskytující se v této ulici zejména během špiček, to znamená okolo osmé hodiny ranní a v rozmezí od čtrnácté do šestnácté hodiny odpolední. Na vině jsou také špatně nastavené semafory, což nyní vedení magistrátu hodlá napravit. Konečně! Pomyslí si mnozí.

Post by: Martin Zaoral

Hned šest nových psů přibylo během jediného dne v útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Jeho provozovatel netají obavy, zda se podaří pro všechny najít nový domov. Příčinou nárůstu jsou nejen pokuty za nedodržování zákona o povinném čipování, ale i aktuální krize ohledně koronaviru.

Post by: Martin Zaoral

V polovině loňského března se v obecním domě v Pivíně uskutečnila velká premiéra představení Princezna ze mlejna v podání místního dětského divadla. Během uplynulého roku stejnou pohádku vidělo v jedenácti dalších obcích něco přes tisíc diváků. Tím to ovšem celé rozhodně neskončilo!

Post by: Michal Kadlec

Přestože po dvou hodinách diskusí na mimořádném jednání zastupitelstva v úterý 10. března schválili zastupitelé výběr zhotovitele multifunkční budovy pro hokejovou mládež vedle zimního stadionu v Prostějově, nyní je stále otázkou, kdy se skutečně tolik vytoužené šatny pro mladé hokejisty a také krasobruslaře začnou stavět. Jak totiž Večerník zjistil, smlouva se stavební firmou dosud není podepsána a těžko říct, jak se Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy postaví také k udělení dotace vzhledem k aktuální koronavirové hrozbě a tím spojenými potížemi s financemi v celém státě.

Post by: Martin Zaoral

 Přestože budování hloubkové kanalizace v Plumlově a Žárovicích bylo již dokončeno, někteří obyvatelé Žárovic stále vypouští své odpadní vody do staré dešťové kanalizace.

Post by: Michal Kadlec

 Stále více Prostějovanů upozorňuje magistrát na nefunkčnost informačních radarů na měření rychlosti, které jsou instalovány ve čtyřech lokalitách města.

Post by: Michal Sobecký

Vylepšit své zázemí, opravit nebo přistavět. To všechno mohou spolky nebo sportovní oddíly na Prostějovsku. Místní akční skupiny, takzvané MAS, totiž postupně od začátku roku vyhlašovaly výzvy na příjem projektů. Skupiny díky penězům ze Státního zemědělského a intervenčního fondu (SZIF) poskytují na jednotlivé projekty statisíce korun. Celkově spolky mohou získat miliony.

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Aspoň něco hezkého, jaro je tady!

Uplynulý pátek deset minut před pátou hodinou ranní nastala jarní rovnodennost. A to krásné období roku o sobě dává vědět už v každé ulici, když nejen v Prostějově kvetou sněženky, bledule, a dokonce už i fialky. Tak snad nám to zlepší celkově smutnou „koronavirovou“ náladu…

Výpovědi hokejistům.

Nepříjemný závěr sezóny v podání prostějovských Jestřábů podtrhl klub několika výpověďmi pro hokejisty. Klub dle kuloárních hlasů údajně přišel o smlouvy a tím pádem i o příjmy. Pro fanoušky možná překvapení, pro některé z hokejistů však, podle jejich slov, ani ne. A bohužel půltucet už obdržel padáka. Poštou…

Osobnost týdne

Anna Hanáková

Známá prostějovská numeroložka přispěchala v exkluzivním rozhovoru pro rubriku Servis pro ženy alespoň s kouskem nádechu optimismu, že by ten letošní rok nemusel být až tak špatný. A dokonce poradila, jak se obrnit proti strachu. A to se právě v těchto dnech hodí!

11 stasova

Číslo týdne

12

Počet lidí s prokázanou nákazou Covid-19 v Olomouckém kraji do nedělního večera vzrostl na 85. Během víkendu výrazně přibylo nakažených zejména na Prostějovsku, kde bylo nově evidováno už plný tucet případů.

Výrok týdne

„NEJEN MY JSME TEĎ MĚSTEM DUCHŮ...“

Náměstek primátora Jiří Rozehnal přiznal, že zahájení jakékoliv stavební investice je v těchto dnech velkým problémem

Z_Kalendar