Příjemnou noc, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Sociální sítě zaznamenaly další téma spojené se statutárním městem Prostějov. Tentokrát je v centru pozornosti výpověď někdejšímu zaměstnanci kina Metro 70 Ivanu Čechovi a údajná škoda, která měla magistrátu vzniknout, když se s ním konšelé dohodli na finanční kompenzaci celého sporu. V závěru minulého týdne se Večerníku k celé záležitosti vyjádřil první muž radnice František Jura.

Post by: Martin Zaoral

Jako by se nic nestalo... Přitom takový oheň jako ze začátku loňského srpna v Chobyni nepamatují. U obřího požáru, který doprovázely i výbuchy, zasahovalo celkem jedenáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Ti dostali pořádně zabrat, z plamenů sálal takový žár, že roztavil i plastové majáky na jednom z hasičských vozů zaparkovaných zhruba ve vzdálenosti patnácti metrů. Okolnosti vzniku požáru byly dle místních více než podezřelé. Jenže ani po roce to vypadá, že za konkrétní záležitost nenese odpovědnost absolutně nikdo.

Post by: Michal Kadlec

 Předposlední červencový den nechal magistrát po Prostějově rozmístit nádoby na sběr kovového odpadu na sídlištích s největší koncentrací obyvatel. Zatím jich je deset. „Na konci roku vyhodnotíme, jak se sběr kovového odpadu do kontejnerů osvědčil a poté rozhodneme, zda bude počet stanovišť rozšířen i do jiných částí města. Zatím budou tyto kontejnery vyváženy jednou měsíčně. Naopak kontejnery na oleje a tuky po smažení jsou a budou i nadále jen ve sběrných dvorech,“ uvedla Alena Rašková, náměstkyně primátora.

Post by: Michal Sobecký

Příjemnou zprávu pro turisty mají ve Skalce a Pivíně. Obce po předminulém týdnu spojuje nová naučná stezka. Osm zastavení informuje návštěvníky lokality o historii obcí, lázní ale i o přírodě a myslivosti. Stezku vytvořila studentka Cyrilometodějského gymnázia Veronika Janíková, realizovala ji pak ve spolupráci s obcemi Skalka a Pivín. Zajímavostí je, že na projekt nezískaly dotaci, pouze příspěvek na slavnostní otevření od Olomouckého kraje.

Post by: Michal Kadlec

 Minulé úterý 6. srpna v dopoledních hodinách realizovali policisté ve spolupráci se strážníky prostějovské městské policie a krajským koordinátorem BESIP preventivní akci zaměřenou na cyklisty jedoucí po cyklostezce v Martinákově ulici v Prostějově. Zatímco cyklistům neměli policisté pomalu co vytknout, mnohem více starostí natropili nesvědomití chodci...

Post by: Redakce

Máme tady druhý prázdninový měsíc a léto pomalu, ale jistě vrcholí. I tak se opět můžeme ponořit do kronik, abychom věděli, co se v Prostějově stalo a co město neminulo. Obzvlášť když jde o měsíc, který je historicky zapsaný jako jeden z nejdůležitějších a nejvýznamnějších...

Post by: Martin Zaoral

 Tohle by byla paráda! Hojně využívaná cyklostezka mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané se snad v dohledné době dočká svého prodloužení až na Bělecký Mlýn. Za nápadem stojí zejména vedení obce Bílovice-Lutotín a Lesů ČR. Zajímavý projekt je připraven, vyhlíží však peníze z dotací.

Post by: Michal Kadlec

Prostějovský magistrát zavádí novinku pro vánoční trhy, která pomůže chránit přírodu. Už letos totiž pořídí kelímky z nezávadného materiálu. Doposud vypitý punč mířil každoročně do desítek tisíc „nerozložitelných“ umělohmotných kelímků, čemuž je nyní konec.

Post by: Michal Kadlec

Každým rokem jde o stejnou písničku, ovšem s nepříliš voňavým podtextem. Prostějov na začátku uplynulého týdne opět zamořil neúnosný puch z polí okolo města. Určický statek se pustil do tradiční práce a tekutým hnojivem „zaplavil“ veškerou ornou půdu v jižní části města. K zápachu se vyjádřilo i magistrát s tím, že nejde o nic neobvyklého a hnojení bude pokračovat i nadále. Takže, zacpat nosy a vydržet!

Post by: Michal Sobecký

Léto nepředstavuje jen dovolené, koupání a opalování. Ale také řadu venkovních občerstvení. Právě na ta se předminulý týden zaměřily kontroly hygieniků na Prostějovsku, aby nyní Krajská hygienická stanice poskytla vskutku zajímavá čísla. Ta se týkají například kiosků a občerstvení v okolí plumlovské přehrady, kontroly se ale dotkly také provozovatelů z biokoridoru Hloučela.

Post by: Michal Kadlec

Velmi mírný trest vynesl minulé pondělí senát Okresního soudu v Prostějově nad devětačtyřicetiletým Jiřím Hrdličkou z Bystřice pod Hostýnem. Soudkyně Ivona Otrubová jej potrestala pouhou dvouletou podmínkou s tříletou zkušební dobou a pětiletým zákazem řízení všech motorových vozidel. Jen připomeňme, že Hrdlička v lednu tohoto roku na dálnici D46 havaroval s kamionem plně naloženým betonovými panely. Policistům pak po nehodě nadýchal přes tři a půl promile alkoholu!

Post by: Redakce

Během prvního pololetí tohoto roku řešili strážníci Městské policie Prostějov celkem 3 776 dopravních přestupků. To je hodně, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku jde totiž o nárůst 667 případů.

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 22:00

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...