Dobré odpoledne, dnes je pondělí 26.10.2020
svátek slaví Erik,
zítra Šarlota a Zoe
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Dvaašedesátiletá seniorka s trvalým bydlištěm v prostějovském regionu záhadně zmizela. Minulé úterý 20. října odešla z domova a od té doby se rodině neozvala. Policie upozorňuje, že pátrání po pohřešované je spojeno i s rizikem její nákazy!

Post by: Michal Kadlec

Velice zkušený komunální i celostátní politik Jaroslav Faltýnek se během minulého týdne dostal doslova mezi mlýnské kameny. Prostějovan Jaroslav Faltýnek dlouhá léta byl a stále vlastně je pravou rukou premiéra Andreje Babiše. Ten ho ale nyní – alespoň na první pohled - hází přes palubu a důvodem není nic jiného než Faltýnkova podivná noční schůzka v pražské restauraci s ministrem zdravotnictví Prymulou.
O tajemném nočním jednání v pražské restauraci na Vyšehradě mezi Faltýnkem a Prymulou informoval jako první deník Blesk. Totální arogance při dodržování protiepidemických vládních opatření bude stát Romana Prymulu post ministra zdravotnictví, nejpozději ve čtvrtek by měl premiér Babiš osobně představit prezidentu Zemanovi jeho nástupce.

Post by: Michal Kadlec

Hrůzostrašnou nehodu ze středečního večera vyšetřují dopravní policisté. U Vrbátek nezvládl mladý řidič své vozidlo, se kterým v protisměru narazil do traktoru. Auto se po nárazu převrátilo na střechu a zpět na kola. V něm jeli celkem čtyři lidé, které sanitka převezla do nemocnice.

Post by: Martin Zaoral

 Do rozsáhlé výstavby kanalizace a čističky odpadních vod se pustili v Dětkovicích. V této souvislosti se musí řidiči připravit na uzavírku silnic v okolí místní kapličky a autobusové zastávky.

Post by: Michal Kadlec

 S pompou byla minulé pondělí po delší rekonstrukci či spíše doplnění potřebného vybavení pro personál otevřena botanická zahrada v Lidické ulici v Prostějově. Návštěvníci se ale pohledem na regionální flóru a cizokrajné rostliny dlouho nekochali...

Post by: Michal Kadlec

Příšerné! Už zákeřný COVID-19 nepodceňujme a netvařme se, že nikomu z nás nehrozí. Během uplynulého týdne rostl počet nakažených v kraji až o 800 případů denně, v sobotu večer pak bylo v Prostějově aktuálně nemocných 1 569 lidí!

Post by: Michal Kadlec

Poměrně nedávno rozebral Večerník na tomto místě velice podrobně vývoj počtu obyvatel Prostějova za posledních deset let. Ukázalo se, že ročně městu ubývá v rozmezí od 200 do 300 občanů. Hlavně je to dáno tím, že celá populace výrazně stárne a úmrtnost je vyšší než porodnost. A navíc se v posledních deseti letech z města vždy odstěhovalo ročně víc lidí, než se přistěhovalo. Tento poslední trend se podařilo nyní zastavit, ovšem také aktuální údaje za první pololetí tohoto roku ukazují, že zastavit se nepodařil celkový úbytek obyvatel Prostějova.

Post by: Redakce

Zimní čas se vrací. Kdo se tedy chystáte v neděli vstávat do práce nebo máte v plánu cokoli jiného vázaného na přesný čas, nezapomeňte pohnout ručičkami. Ve tři hodiny ráno je potřeba posunout čas o hodinu zpět.

Post by: Redakce

Úřad práce ČR v rámci své činnosti administruje a vyplácí kromě opakujících se dávek pomoci v hmotné nouzi, také dávku mimořádné okamžité pomoci (MOP). Pro osoby, které nemají dostatek prostředků, připravil v souvislosti epidemickou situací v ČR zjednodušenou formu žádosti o MOP COVID-19. „Jak o ni žádat a co je nutné Úřadu práce ČR doložit? Jaký je rozdíl mezi MOP a MOP COVID-19?“ to jsou otázky, na které v poslední době zaměstnanci ÚP ČR odpovídají nejčastěji.

Post by: Redakce

Ani zpřísněná hygienická opatření v souvislosti s covid-19 neodradila Olomoucký kraj od pořádání dalšího pravidelného setkání se zástupci provozovatelů sociálních služeb. To se uskutečnilo prostřednictvím videohovoru, do kterého se zapojilo na 150 osob.

Post by: Michal Kadlec

Vydatné deště měly během uplynulého týdne vliv i na stav hladin říček protékajících Prostějovem. Ve středu hrozilo reálné nebezpečí ve Vrahovicích, kde rozvodněná Hloučela podemlela letitou vrbu rostoucí u břehu. Strážníci museli povolat do akce hasiče.

Post by: Michal Sobecký

Jesenec, Kostelec na Hané, Konice, to jsou namátkou obce a města, kde staví nebo nedávno dostavěli hasičské zbrojnice. Důvody pro to byly různé, ať už nedostatečné zázemí, těžký výjezd hasičské techniky, nebo nulové sociální zázemí. O něčem podobném uvažují už několik let také v Protivanově. Místní jednotka patří k nejvytíženějším, ročně provede i přes padesát zásahů, navíc se řadí k jednotkám požárním ochrany číslo 2, je tedy jen úroveň pod profesionálními sbory.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

-