Dobrý večer, dnes je pátek 20.10.2017
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Martin Zaoral

Občan z Šafaříkovy ulice chtěl po městu odškodnění za to, že v zimním období po spadu zhruba deseti centimetrů sněhu mu nějaké vozidlo postříkalo a tím znečistilo fasádu domu. Radní mu ale odmítli zaplatit požadované odškodné ve výši patnácti tisíc korun.

Post by: Martin Zaoral

Prostějovská policie požádala minulou středu všechna média včetně Večerníku o stažení pátrací relace po hledaném mladém muži z Prostějovska, který je podezřelý z rozsáhlé trestné činnosti. Na základě aktuální informaci totiž vyplývá, že byl kriminalisty již zadržen!
„Dne čtvrtého září tohoto roku jsme vás žádali o zveřejnění výzvy ke spolupátrání po hledaném muži z Prostějovska. Dotyčný byl již zadržen, proto prosím o stažení této výzvy. Jméno uvádím pouze pro vaši orientaci, ale s ohledem na zákon o ochraně osobních údajů ho již nesmíme zveřejnit,“ uvedl v prohlášení zaslaném e-mailovou poštou František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.

Post by: Martin Zaoral

„Víte, jak poznáte, že je muž zamilovaný? Že na několik dní ztratí zájem o své auto...“ Zatímco pro jednoho je vůz pouze prostředkem majícím ho co nejrychleji a nejbezpečněji dopravit z bodu A do bodu B, pro druhého může být automobil cílem neobyčejné péče, starostlivosti a zbožňování, dalšímu zase poskytuje symbol společenského postavení dávajícím všem jasně najevo, za co ho mají považovat. Ať už právě vy patříte do jakékoliv z těchto skupin, jisté je, že vaše auto vás bude spolehlivě vozit, hýčkat či reprezentovat pouze v případě, kdy mu zajistíte patřičný servis. Abyste se ve světě aut a péče o ně lépe orientovali, přináší vám PROSTĚJOVSKÝ Večerník tuto tematickou dvoustranu.

Post by: Martin Zaoral

Po čase tu opět máme nejdůležitější volby po roce 1989. Alespoň tak o nich mluví mnozí z politiků. Pro většinu z nich takto zásadními určitě jsou, neboť se rozhoduje o jejich živobytí na příští čtyři roky. Přestože si to třeba neuvědomujeme, jejich budoucnost je do určité míry spojena i s tou naší. Samozřejmě že politici nám lepší příští sami o sobě nezajistí,

Post by: Michal Kadlec

Zatímco počty prasat v posledních letech neustále klesaly, počet krav se po propadu na konci devadesátých let stabilizoval a v současné době se dokonce mírně zvyšuje. Tento trend lze vysledovat i z rekonstrukce, kterou chystá zemědělské družstvo Agro Rozstání. Stáj pro výkrm prasat zde plánují předělat na moderní odchovnu jalovic. Budova by po rekonstrukci měla mít kapacitu 180 ustájovacích míst.

Post by: Michal Kadlec

V minulém vydání Večerník informoval o neštěstí, ke kterému došlo v sobotu 7. října před desátou hodinou na Sídlišti Svobody v Prostějově. Pětaosmdesátiletý senior vystoupal na střechu panelového domu a skočil... Pád z více než dvacetimetrové výšky nemohl skončit jinak než smrtí. Sebevražda starého pána je i devět dnů od tragické události stále zahalena rouškou tajemství.

Post by: Redakce

Po několika desetiletích se na křižovatkách ulic Tovární, Říční a Kpt. Nálepky na samém okraji Sídliště Svornosti ve Vrahovicích konečně změní režim přednosti v jízdě vozidel. A nejenom to, rozsáhlou rekonstrukcí projdou parkovací plochy.

„V současnosti probíhá výběrové řízení na zhotovení projektové dokumentace pro vydání územního rozhodnutí stavebního povolení na křižovatku Tovární a Říční, kde bude probíhat stavební úprava stávající komunikace.

Post by: Redakce
Už letos v červnu zavřeli kvůli propadlé vozovce kamenný most v centru Dobromilic. Celková rekonstrukce stavby známé svými dvěma sochami sv. Jana Nepomuckého a sv. Jana Sarkandra měla skončit letos v listopadu. Už nyní je jasné, že se tak nestane. Dle informací Správy silnic Olomouckého kraje bude zbývající část prací provedena na počátku příštího roku, jakmile to umožní počasí.
Post by: Redakce

Okamžitý a pravidelný přehled o spotřebách vody přinese novinka, kterou magistrát nechá osadit vodoměry. Dálková měřidla na sedmi vodoměrech v budovách magistrátu jsou novinkou, která má zajistit nejen detailní přehled o spotřebách, ale také informaci o případných haváriích.

Post by: Michal Kadlec

Rychlá a hlavně účinná akce konických policistů i hasičů přispěla k nalzení seniorky, která se ztratila při hledání hub v lesích právě na Konicku. Její zmizení nahlásil manžel...

 • supersektor
 • finsis
 • olympic
 • Pozvánka na box
 • koncert
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI „U RYBÁŘE“?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu