Dobré odpoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Petr Kozák

 Že by se pohnuly ledy? Večerník dlouhodobě sleduje situaci kolem diskotéky DCM Morava, kde je až neúnosná situace kolem jejího provozu a především pak výtržností, jež se dějí v přilehlém okolí. Tamní obyvatelé už řekli dost a vzali situaci do svých rukou. V rámci vyřešení stížností proběhlo na radnici opětovné jednání. Setkání nejen s provozovateli diskotéky, ale také s dotčenými občany inicioval primátor města František Jura a náměstkyně pro oblast životního prostředí Milada Sokolová.

Post by: Martin Zaoral

Tohle by asi naštvalo každého! Když ve čtvrtek 6. srpna ráno přišel majitel Škody Fabia ke svému autu, zjistil že má rozmlácené přední sklo u řidiče. Motivací pro zloděje byla zřejmě peněženka, kterou si muž z Výšovic nechal v přihrádce dveří u řidiče. Místní našel v interiéru auta jen kámen.

Post by: Michal Kadlec

Národní dům v Prostějově získá další obnovenou vitráž, tentokrát ve vstupním vestibulu divadelní části. Magistrát tak chce této části „Národa“ vrátit původní tvář, kterou za druhé světové války zničili nacisté.

Post by: Martin Zaoral

Hned na dvou místech v Dubanech aktuálně vznikají nová místa pro přecházení. Tato místa mají usnadnit přecházení chodců přes silnici a zvýšit jejich bezpečnost v této místní části Vrbátek.

Post by: Martin Zaoral

Říká se, že slušně vychovaný muž, který se chystá močit na veřejnosti, se nejprve rozhlédne, zda v jeho okolí nejsou jiní lidé. Sice mu to může být jedno, ale jedná se prostě o slušnost. Tohoto pravidla se v polovině července nedržel třiatřicetiletý chlapík v Konici, kterého při vykonávání potřeby načapala žena.

Post by: Michal Kadlec

Na začátku prázdnin informoval Večerník o tom, že i přes protesty obyvatel Čunína se do této malebné vesničky na Konicku přistěhovaly dvě etnicky smíšené rodiny Hangurbadžů a Komárků. Zatímco po více než měsíci se Romové s domorodými obyvateli celkem úspěšně sžívají, nad jejich přistěhováním stále převládá pachuť. Starosta Konice Michal Obrusník totiž upozornil na fakt, že rodiny platí za dům v nefunkčním stavu nehorázné peníze. Tedy lépe řečeno, 17 tisíc korun měsíčně za obě rodiny platí sociálka...

Post by: Martin Zaoral

Jak Večerník informoval v minulém vydání, koronavirus dorazil i na prostějovský magistrát. Nejprve bylo zjištěno, že manžel jedné z úřednic je nakažený, následně byla na covid-19 pozitivně testována i sama zaměstnankyně odboru životního prostředí. Zajímalo nás, jak se situace vyvíjela dál.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE:  Červenec a srpen nejsou jen měsíci dovolených a krásného počasí. Ale také uzavírek. Své o tom ví také v Prostějově, kde do minulého týdne byla například uzavřená ulice Vápenice – jedna z nejfrekventovanějších ulic ve městě. Jak Večerník informoval již v minulém vydání, v pondělí 3. srpna už ale opět mohla na opravenou vozovku auta. Práce nakonec trvaly pouze měsíc a dva dny k tomu, přičemž si vyžádaly investici 12,6 milionů korun. Peníze šly z krajského rozpočtu.

Post by: Michal Sobecký

O možnost zkrátit si cestu přišli mnozí řidiči na Prostějovsku. Ode dneška až do konce roku totiž bude uzavřena takzvaná Tichá v Prostějově. Důvodem je rekonstrukce křižovatky s hlavním tahem číslo 366 na Kostelec na Hané.

Post by: Martin Zaoral

Ministerstvo zdravotnictví na začátku uplynulého týdne ukázalo aktuální mapu Česka podle epidemiologického rizika v jednotlivých regionech.

Post by: Martin Zaoral

 „Můj dům, můj hrad,“ říkal si zřejmě šedesátiletý opilý muž, který po nehodě na křižovatce v Ohrozimi ujel do nedalekého místa svého bydliště. Jenže se přepočítal a spravedlnost jej dostihla. Nyní mu hrozí, že přijde o řidičák a ještě zaplatí mastnou pokutu.

Post by: Martin Zaoral

Lobbing za Prostějovsko bude na celostátní politické úrovni alespoň o trochu větší. Pouhé trio v parlamentu totiž získalo čtvrtého poslance. Přesněji řečeno první poslankyni. Po Jaroslavu Faltýnkovi, Ladislavu Oklešťkovi (oba ANO 2011) a Radimu Fialovi (SPD) se „čtvrtou do mariáše“ v Poslanecké sněmovně ČR stala Irena Blažková (ANO 2011). Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahrazuje svého přerovského kolegu Petra Vránu.

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

-