Dobré dopoledne, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Zajímavého hosta na čtvrteční dopoledne pozval ředitel gymnázia Jiřího Wolkera Michal Šmucr do školní auly. Na Hanou zavítal Jan Schneider, někdejší signatář Charty 77, později zpravodajec a v současnosti bezpeční analytik, byť některými médii pro své názory na soužití s Ruskem považován za kontroverzního. V aule nicméně studentům povídal o listopadu 1989, ale zejména o tom, co mu předcházelo. „Správně by se s hodnocením mělo začít u doby před listopadem 1989, která pro následující dění byla rozhodující. Sedmnáctý listopad nezačal sedmnáctého listopadu, ale mnohem dřív,“ vysvětlil.

Post by: Michal Kadlec
 Rada statutárního města Prostějov se k dalšímu jednání sejde v úterý 19. listopadu. Z programu Večerník vyčetl, že prostějovské konšely čekají diskuse nad více než stovkou bodů! Součástí zasedání budou také jednání o přípravách zastupitelstva konaného 3. prosince, které bude věnováno výhradně projednávání rozpočtu města na rok 2020.
Post by: Michal Kadlec

Hned tři dopravní nehody z předminulého týdne, na kterých zřejmě nenesou vinu řidiči, šetří prostějovští dopravní policisté. Ve dvou případech šoféři nedokázali zareagovat na zvířata, která jim přeběhla přes silnici či dálnici. Třetí nehoda byla vskutku kuriózní, neboť starší řidička v Konici najela na otevřený kanál uprostřed silnice!

Post by: Michal Kadlec

 Okresní hygienická stanice v Prostějově eviduje nejvyšší počet chřipkových onemocnění v rámci celého Olomouckého kraje! „Podle aktuálních dat je na Prostějovsku celkem 1 166 případů osob nemocných chřipkou v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Velice důstojným způsobem se Prostějov zapojil do nedělních oslav třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Na náměstí T. G. Masaryka se ve dvě hodiny odpoledne sešlo na pět stovek občanů, aby si připomněly tragické okamžiky poprav českých studentů v roce 1939, ale hlavně sametovou revoluci roku 1989, která odstartovala demokratické změny v naší zemi. Magistrát v rámci nedělních oslav výročí připravil bohatý kulturní program, lidé zapalovali svíčky u sochy prvního československého prezidenta a své poznatky z roku 1989 zapisovali i do připravené pamětní knihy.

Post by: Michal Kadlec

 Prostějovští radní zrušili usnesení, kterým původně doporučovali Zastupitelstvu statutárního města Prostějov schválit návrh nové obecně závazné vyhlášky o regulaci provozování hazardních her na území statutárního města Prostějov s navrženou účinností vyhlášky od 1. ledna 2020. Nově naopak doporučuje zastupitelstvu schválit dokumement s navrženou účinností vyhlášky o měsíc později. O tom musí nyní jednat zastupitelé, zatím ale není vůbec jasné, kdy to bude. Co obsahuje a v čem je největší úskalí?

Post by: Martin Zaoral

Pád na samé dno prožívá Michal Tomiga. Bývalý předseda prostějovského LHK odešel ve čtvrtek 7. listopadu od Krajského soudu v Brně s pětiletým nepodmíněným trestem vězení. Tomiga byl uznán vinným z dotačního podvodu a z krácení daní. Soud tak neuvěřil jeho tvrzení, že v době, kdy žádal statutární město Prostějov a Olomoucký kraj o dotace, proti němu žádné exekuce být vedeny neměly. Rozsudek však ještě není pravomocný, exšéf hokejových Jestřábů se zřejmě odvolá.

Post by: Martin Zaoral

Láska k vlasti se pozná podle toho, jak moc si vážíme své vlastní historie. Pozoruhodné stavby coby dědictví našich předků nenajdeme pouze v Prostějově, Čechách pod Kosířem či Plumlově, ale i v menších obcích. Jedna taková, jíž se navíc v uplynulých dnech dostalo vysoké prestiže, se nachází v Hrubčicích.

Post by: Michal Kadlec

 Zastupitelstvo statutárního města Prostějov schválilo už na svém dubnovém zasedání uspořádání urbanistické soutěže na dostavbu jižní části centra Prostějova. Od konce září tohoto roku měli radní k dispozici už jednadvacet soutěžních návrhů, z nichž hodnoticí porota vybrala tři nejlepší. S výsledky soutěže byli minulý týden seznámeni zastupitelé, ale jaký návrh se přesně bude realizovat, rozhodnuto ještě není.

Post by: Redakce

 Jak už Večerník předeslal v minulém vydání, rekonstrukcí za zhruba 15,7 milionu korun prošla Jiráskova ulice v Konici. Stavební firma opravovala téměř 700 metrů dlouhý úsek od začátku městské zástavby ve směru od obce Skřípov až po kruhový objezd nedaleko centra.

Post by: Michal Kadlec

 Uplynulý pátek půl hodiny před pátou hodinou došlo na sjezdu z dálnice D46 Prostějov-střed ve směru od Vyškova k havárii nákladního automobilu Mercedes-Benz. Čtyřicetiletý řidič dle svých slov zřejmě vlivem mikrospánku nezvládl řízení a po sjetí z dálnice vyjel vpravo mimo komunikaci. Tam postupně narazil do dopravní značky, oplocení areálu prodejce nových vozů a 27(!) zaparkovaných automobilů. Po projetí celým areálem opět prorazil oplocení a zastavil uvnitř...

Post by: Martin Zaoral

 Většina lidí z města ho stále ještě pamatuje. Řeč je o dělu, které desítky let stávalo před radnicí v Kostelci na Hané. Z někdejšího pomníku obětem 2. světové války zbyl už jen podstavec. A to nepůsobilo právě důstojně. Po dlouhých letech se s tím v Kostelci na Hané rozhodli něco dělat...

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.