Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.1.2017
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Je možné svádět svou vlastní nepozornost na pátek třináctého? To těžko! Jeden ze šoférů udělal na křižovatce mezi Kralicemi na Hané a Vrbátkami fatální chybu. Nedal přednost vozidlu jedoucímu po hlavní komunikaci a o neštěstí bylo postaráno. Při srážce byli zraněni dva lidé.

Post by: Redakce

V případě výstavby Galerie Prostějov v centru města se výrazně pohnuly ledy. Hlavní investor projektu, společnost Manthellan, zaslal vedení magistrátu návrh budoucího uspořádání obchodního centra u Špalíčku. A co je hlavní, Manthellan přímo radním ukázal, na kterém místě chce stavět nový kulturní sál místo stávajícího Společenského domu. Ten totiž přijde zbourat! Konšelé nyní vyčlenili peníze z rozpočtu na studii, která má nabídku investora posoudit.

Post by: Redakce

O finanční podporu z celkem tří dotačních programů v oblasti dopravy mohou v tomto roce žádat obce a města v regionu. Peníze pomohou zvýšit bezpečnost provozu na území celého Olomouckého kraje.

Post by: Redakce

Domov u rybníka ve Víceměřicích hledá nového ředitele či ředitelku. Nastoupit by měla od dubna letošního roku. Dosavadní šéfka Marcela Burová byla totiž vedením obce odvolána. Důvody tohoto kroku odmítl starosta obce pro Večerník komentovat.

Post by: Redakce

Po neznámém řidiči teď pátrají prostějovští policisté. Zatím neznámý pirát narazil do zaparkovaného dodávkového automobilu v ulici E. Králíka v Prostějově. Místo toho, aby havárii oznámil a počkal na policii nebo aspoň na majitele nabouraného auta, z místa v tichosti odjel. Strážci zákona teď při pátrání prosí veřejnost o pomoc.

Post by: Redakce

Prodejna supermarketu Lidl v prostějovské ulici Újezd bude od úterý 24. ledna uzavřena. Jak již Večerník informoval, důvodem je vyklizení a zbourání objektu. Na stávajícím místě vyroste nová moderní budova, která mimo jiné nabídne i toalety pro zákazníky. Zahájení nového provozu je naplánováno na červenec tohoto roku.

Post by: Michal Kadlec

Závěr loňského roku nepřinesl z hlediska zaměstnanosti příliš optimistická čísla. V prosinci 2016 celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji vzrostl o 8 procent na 26 495 osob, počet hlášených volných pracovních míst naopak klesl o 3,7 procenta na 6 282 a podíl nezaměstnaných osob vzrostl na 5,9 procenta.

Post by: Michal Kadlec

Minulé úterý 10. ledna o půl osmé ráno došlo v Jungmannově ulici v Prostějově ke dvěma dopravním nehodám. A představte si, za obě může jeden a tentýž řidič nákladního auta! Nejhorší je, že svou nesvědomitostí v prvním případě zranil ženu stojící na chodníku.

Post by: Michal Kadlec

Celková rekonstrukce Národního domu za více než sto milionů korun je rozplánována až do roku 2020, ovšem už letos dojde k první etapě. Tou bude nová střecha celé secesní budovy, kterou obstará vítěz konkurzu firma ze Vsetína.

Post by: Michal Kadlec

Na jezdeckou chybu doplatila řidička „škodovky“, která skončila v zasněženém příkopu u silnice poté, co se údajně lekla protijedoucího auta. Karambol se naštěstí obešel bez zranění, šoférka ale byla policisty „ohodnocena“ pokutou.

  • Toray
  • interforst
  • spsOL
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Na co se v letošním roce nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Řidiči byli opatrní.

Sníh a náledí provázely řidiče na silnicích prostějovského regionu hlavně během středy a čtvrtka. Pozitivní ovšem je, že kromě pár nehod na Plumlovsku a Konicku nemuseli policisté a lékaři už vůbec řešit žádné závažnější karamboly. Za to patří šoférům určitě palec nahoru. 


Proč pouze krádež?
Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Proč pouze krádež? Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Osobnost týdne

JOSEF LAUFER

03 osobnost tydne laufer
 

Do Hotelu Plumlov si uplynulou sobotu pozvali organizátoři Plesu ve styluosmdesátých let skutečnou hvězdu. Josef Laufer hostům skvělého bálu dokázal, že pořád ještě umí nejenom perfektně zpívat, ale i bavit celou společnost. 

JOSEF LAUFER

Číslo týdne

1 348 987

Až takřka půldruhého milionu korun může znít letošní výnos z Tříkrálové sbírky. Organizátoři jak z konického, tak i prostějovského děkanátu si tak poprávu pochvalují štědrost lidí po celém regionu. V obou případech se jedná o překonání rekordních částek z loňského roku.

Výrok týdne

„PROTI ROKU 1987 JE TO ÚPLNÁ HAVAJ!“  


Božena Černohousová z prostějovské hvězdárny míní, že sedmnáct stupňů pod nulou je oproti třicet let starým třicetistupňovým mrazům úplná pohoda...