Dobré poledne, dnes je pondělí 21.10.2019
svátek slaví Brigita,
zítra Sabina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Podzimní úklid probíhá v Prostějově v měsíci říjnu, přičemž zahájen byl v úterý 1. října 2019. Počínaje tímto dnem jsou po městě rozmisťovány velkoobjemové vany v termínech níže uvedeného seznamu. Stejně jako každý rok se odpad třídí na velkoobjemový (jedná se o odpad z domácností, který je rozměrný a není možno ho umístit do popelnic (např. koberce, linolea, starý nábytek) a biologický (odpad ze zahrad), který se má odkládat do speciálních pytlů.

Post by: Martin Zaoral

 Takové manévry snad ještě nezažili! Téměř 150 hasičů, policistů i civilistů se zapojilo do pátrání po houbaři, který se uplynulou středu ztratil v lesích poblíž Laškova. Společně vytvořili rojnici dlouhou bezmála půl kilometru. Nakonec třiasedmdesátiletého Jana Štěrbu z Olomouce objevil hasič z Náměště na Hané. V tu chvíli již byl bohužel mrtvý.

Post by: Michal Kadlec

 Rekonstrukce Plumlovské ulice a s ní spojená výstavba autobusového terminálu na Floriánském náměstí jdou do konečného finále. Během uplynulého týdne dělníci položili v Plumlovské i Blahoslavově ulici nový asfaltový koberec.

Post by: Martin Zaoral

 Sbor dobrovolných hasičů ve Dzbelu má celkem sedmdesát členů. Dlouhou dobu jim byla vyhrazena pouze garáž, ve které stála jejich cisterna.

Post by: Michal Kadlec

 Velice obsáhlým programem disponuje nadcházející jednání Rady statutárního města Prostějov, které se uskuteční v úterý 22. října. Konšelé mimo jiné budou jednat i o nové vyhlášce regulující hazard v Prostějově, ale také o finanční podpoře druholigových fotbalistů, výběru pomníku E. Husserla a dalších záležitostech.

Post by: Michal Kadlec

 Radní nedávno prezentovali výsledky letošního průzkumu spokojenosti obyvatel se životem v Prostějově. Ten provádí studenti Střední odborné školy a podnikání Prostějov už od roku 2008 a znovu v něm oslovili na osm stovek respondentů všech věkových kategorií. Odpovědi odráží pocit kvality života, která je součástí udržitelné společnosti. Výsledky jsou překvapivé snad pouze v tom, že celkový počet naprosto spokojených lidí oproti loňsku mírně poklesl o 4 procenta. Index spokojenosti na stupnici od nuly po desítku však zůstal stejný na úrovni 6,6 bodu. Lidé se vyjadřovali i k otázkám bezpečnosti, možnosti zaměstnání, k životnímu prostředí, komunálním službám, kvalitě úředníků magistrátu a dalším aspektům, které je provázejí životem v Prostějově.

Post by: Redakce

 Již dnes, tj. v pondělí 21. října, pořádáme na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově tzv. Den tisku. V prostoru vedle muzea bude od 14:30 hodin připraven bohatý program pro všechny věkové kategorie. Nachystány máme soutěže pro děti o hodnotné ceny, tvořivou dílničku, skládání papírových čepic, ale také například dojení kozy na čas, přičemž na nejrychlejšího z vás čeká jízda městem v limuzíně! Dospělí si mohou přijít pro aktuální číslo nejčtenějšího regionálního periodika periodika, pobavit se s redaktorem či obchodní manažerkou o tvorbě novin, navíc obdrží upomínkové předměty. Přijdou i speciálně pozvaní hosté. Vše odstartuje minibeseda s autogramiádou fotbalisty Jana Koudelky, následovat bude malý kytarista a účastník televizní soutěže Česko Slovensko hledá talent Ríša Dobiášek. Na závěr pak rozkrojíme „večerníkovský“ dort!

Post by: Martin Zaoral

Před rokem toho bylo všude plno. Vyroste u aquaparku krytý bazén dlouhý 25 nebo 50 metrů? Bude v něm šest nebo osm drah? Tyto otázky před komunálními volbami zaměstnávaly nejen politiky, ale i veřejnost. Jak se nyní ukazuje, celá věc nebyla zase až tak žhavá. Diskuse o výstavbě nového bazénu totiž s rozdělením postů na radnici jakoby utichly a nic nenasvědčuje tomu, že by se měly v brzké době opět rozběhnout...

Post by: Martin Zaoral

Pěna, která se vytvořila na hladině mlýnského náhonu, zaujala jednu z našich čtenářek. „Poprvé jsem ji ve vodě viděla asi před deseti dny a je to čím dál horší, je jí ve vodě čím dál víc!“ burcovala Jana Slováková. Přestože je pěna na vodní hladině obzvláště na podzim běžnou záležitostí, rozhodli jsme se zjistit, jak se v tomto případě věci mají.

Post by: Michal Kadlec

Cizinci začínají být i v Prostějově velmi žhavým a žádaným artiklem mezi zaměstnavateli. Na konci srpna tohoto roku jich ve firmách v prostějovském regionu pracovaly necelé dvě tisícovky. A toto číslo se bude v blízké budoucnosti neustále zvyšovat. Večerníku to v exkluzivním rozhovoru potvrdil Jaroslav Mikšaník (na snímku), analytik trhu práce Úřadu práce ČR, krajské pobočky v Olomouci.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE:  Pět stolů s odborníky a představiteli magistrátu, pět oblastí. A v závěru priority, které by měl magistrát následně řešit. Takové bylo ve stručnosti fórum, součást projektu Zdravé město, jež se ve středu uskutečnilo v Prostějově po dvou letech. A opět si našlo své účastníky. Ti následně mohli usednout ke stolům v kavárně Národního domu, kde se řešilo vzdělávání, sociální otázky či životní prostředí. Nechyběla ani dopravní problematika. U těchto míst po diskusi zazněla témata, kterými by se pak následně úřady měly zabývat. S tím, že poté se má vyjádřit veřejnost formou ankety. Mezi účastníky byl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Post by: Redakce

Z důvodu nízkého zájmu rodičů o poskytování činnosti školních družin v době všech prázdnin bude zajištěna jejich činnost v průběhu školního roku vždy v jedné vybrané škole tak, aby zákonní zástupci dětí měli vždy možnost umístění dítěte. „Máme zájem co možná nejvíce pomoci rodičům a v době školních prázdnin zajistit provoz družin.

  • Dyne
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla