Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čtrnáctý ročník největšího festivalu keltské muziky v České republice se uskuteční již za tři týdny. Dvoudenní akce s nadupaným programem proběhne v pátek 24. a v sobotu 25. července tradičně v kempu Žralok pod plumlovským zámkem a můžeme se těšit na téměř dvě desítky českých, slovenských i zahraničních hudebních skupin a široký doprovodný program.

Festival Keltská noc se za dobu své existence stal již fenoménem. Jedná se o největší akci svého druhu u nás a každoročně se na ni sjíždějí návštěvníci z celé republiky, ale i okolních států. Program je vždy velmi rozmanitý a zahrnuje to nejlepší, co je v našich podmínkách možno v rámci „keltství“ vidět.
Letos tomu nebude jinak. Již potřinácté na akci vystoupí miláček publika, irská skupina Sliotar, z tuzemských kapel to budou například Quanti Minoris, Happy to meet, Kelt Grass Band a spousta dalších. Diváci se ale mohou těšit na kapely z celé Evropy. Z Rakouska přijedou Celtica Pipes Rock, z Dánska Tradish, z Polska Percival, vystoupí také maďarsko-rumunští Selfish Murphy či slovenští Irish rose. Oba dva festivalové dny budou průběžně k vidění také keltská bojová umění a Scottish living history, keltské řemesla a boje Daoine Ceilte a Latenart (keltský tábor), keltský druid Lunwer, keltská kovárna a další zajímavosti ze života Keltů.
V dalších vydáních Večerníku vám přineseme exkluzívní rozhovory s největšími zahraničními hvězdami festivalu.
Předprodej vstupenek už je v plném proudu. Lístky si můžete zakoupit v síti TICKETSTREAM nebo v Prostějově v Office systemu na Žižkově náměstí 11 či prodejně Gama Expert na Vrahovické ulici 41. Permanentka na celý festival vyjde na 450 Kč. Informace naleznete na www.keltska-noc.cz.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-