Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už sedmý ročník divadelního festivalu na konickém zámku uspořádalo místní městské kulturní středisko o nedělním odpoledni. Právě polovina prázdnin je tradiční čas na trochu kultury v letním příjemném lenošení. Tentokrát se na zámecké nádvoří sjely čtyři divadelní soubory, přičemž první polovina programu byla jako vždy určena dětem.

„Hodně záleží na počasí, máme sice vždy připravené náhradní prostory pod střechou, ale není to ono,“ přemítala starostlivě se zrakem upřeným na zataženou oblohu Milena Navrátilová, ředitelka kulturního střediska. „V parném počasí je většina lidí na koupališti, dnes to zatím vypadá příznivě,“ doufala při pohledu na zaplněné nádvoří, z něhož téměř polovinu tvořili dětští diváci.
První kabaretní představení „Řádu červených nosů“ z Blatnice pod Svatým Antonínkem ještě počasí přálo. Děti se na křídlech fantazie přenesly spolu s kohoutkem a vrabčákem do všech světadílů, aby se nakonec zase vrátily tam, kde nejlépe, domů. Pásmo vtipů, písniček, scének, říkanek a tanečků se malým divákům líbilo, spokojeni byli i účinkující. „Byli jsme tu už před dvěma roky a do nádherné kulisy konického zámku se rádi vracíme. Děti byly vděčné publikum,“ svěřil se po představení exkluzivně Večerníku Michal Bartoník.
Jestliže se děti bavily už při prvním představení, tak druhé je přímo vtáhlo do děje. Skupina Klaun Family z Olomouce, kterou zastupovali Hubert s Olinou, totiž pro děti uspořádala Konkurz do cirkusu Pižďuch. Přestože se do rozjetého výběru vhodných adeptů na skákací blechy, provazochodce či krotitele zvířat začaly mísit dešťové kapky, celý program nakonec dopadl na jedničku.
Po tanečním vystoupení patřilo hlediště především dospělým. Divadelní soubor Eduarda Vojana z Brněnce přijel s letošním premiérovým představením Poslední aristokratka aneb Jak je důležité míti rodokmen, zpracovaného do formy scénického čtení na námět knihy Evžena Bočka. A závěrem přišla opravdová lahůdka - brilantní komedie plná záměn Nájemníci pana Swana v podání Ochotnického divadla Boskovice. „Vzhledem k termínu není jednoduché sehnat účinkující, kteří tráví léto jinak než divadelními zájezdy. Velmi toužím po Divadelním odboru litovelského Sokola, ale tam to termínově asi nesladíme. Některé soubory jsme už u nás uvítali opakovaně,“ poodhalila dramaturgickou přípravu festivalu Navrátilová. Jeden ze tří hlavních každoročních podniků kulturního střediska se letos v Konici vydařil.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-