Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 vějířeStálé expozice se doplnila ve výstavních prostorách Muzea Prostějovska v Prostějově krátce před začátkem prázdnin o dvojici výstav s názvem Jiří Trnka – Ve službách imaginace a Kouzlo vějířů.

Výstavu věnovanou legendárnímu českému malíři a ilustrátorovi, který mimo jiné vdechl život Karafiátovým Broučkům, můžete navštívit v těchto dnech pod střechou prostějovského muzea. A nejen to! Jestlipak víte, co znamená, když žena před vámi upustí na zem svůj vějíř? Nebo co, když si vějíř přitiskne na ústa? Vějířovou mluvu, kterou ovládala každá dáma uplynulého století, si můžete procvičit ve výstavních prostorách muzea a přesvědčit se tak, že si i v dobách minulých věděli zamilovaní rady i bez esemesek a vzkazů na sociálních sítích. „Návštěvníci si mohou prohlédnout na osmdesát exponátů ze sbírek Západočeského muzea v Plzni od období baroka až po padesátá léta 20. století. Připomene historický vývoj tohoto neodmyslitelného doplňku každé dámy, k vidění jsou vějíře z různých materiálů a zajímavých konstrukcí, zdobené nejrůznějšími technikami. K vidění jsou vějíře francouzské, italské, anglické i holandské provenience,“ uvedla průvodkyně muzea. Druhá část výstavy představí návštěvníkům loutky, kresby a ilustrace legendy mezi českými ilustrátory - Jiřího Trnky a nechybí ani filmová projekce, která přiblíží návštěvníkům život slavného výtvarníka.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments