Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.10.2019
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 vějířeStálé expozice se doplnila ve výstavních prostorách Muzea Prostějovska v Prostějově krátce před začátkem prázdnin o dvojici výstav s názvem Jiří Trnka – Ve službách imaginace a Kouzlo vějířů.

Výstavu věnovanou legendárnímu českému malíři a ilustrátorovi, který mimo jiné vdechl život Karafiátovým Broučkům, můžete navštívit v těchto dnech pod střechou prostějovského muzea. A nejen to! Jestlipak víte, co znamená, když žena před vámi upustí na zem svůj vějíř? Nebo co, když si vějíř přitiskne na ústa? Vějířovou mluvu, kterou ovládala každá dáma uplynulého století, si můžete procvičit ve výstavních prostorách muzea a přesvědčit se tak, že si i v dobách minulých věděli zamilovaní rady i bez esemesek a vzkazů na sociálních sítích. „Návštěvníci si mohou prohlédnout na osmdesát exponátů ze sbírek Západočeského muzea v Plzni od období baroka až po padesátá léta 20. století. Připomene historický vývoj tohoto neodmyslitelného doplňku každé dámy, k vidění jsou vějíře z různých materiálů a zajímavých konstrukcí, zdobené nejrůznějšími technikami. K vidění jsou vějíře francouzské, italské, anglické i holandské provenience,“ uvedla průvodkyně muzea. Druhá část výstavy představí návštěvníkům loutky, kresby a ilustrace legendy mezi českými ilustrátory - Jiřího Trnky a nechybí ani filmová projekce, která přiblíží návštěvníkům život slavného výtvarníka.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments