Dobré ráno, dnes je úterý 10.12.2019
svátek slaví Julie,
zítra Dana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 carodejniceNejen do okolí Prostějova se opět slétly houfy čarodějek, aby oslavili příchod jara, který se letos dostavil s menším zpožděním, zato ve velkém stylu. Příjemné počasí přálo čarodějnickým sabatům i soutěžím v celém okolí a večer před svátečním dnem volna tak strávilo u hranice s hořící slámovou ježibabou bezpočet návštěvníků čarodějnických akcí.

Každoročně se na tradičních pálení čarodějnic usmaží na hranicích po celé republice spousta pomyslných vyznavaček černé magie. Přesto ani letos tomu nebylo jinak, a tak ježibaby, babizny a malé čarodějky nastartovaly košťata a vyrazily na slet, podělit se s kolegyněmi o nejnovější recepty na sladké i dietní perníčky, vhodné na stavbu perníkové chaloupky a typy pro pečení a grilování dětí. Už tradičně se čarodějnice nejen upalovaly, ale i soutěžily a bavily se v Plumlově, Tištíně, Brodku u Konice, Víceměřicích i na „Běláku“. Příležitost obléknout se do kostýmu čarodějnice a čarodějů si nenechají ujít stovky dětí a také dospělých, kteří v tom děti nechtějí nechat samy, „dceřina kamarádka bohužel onemocněla, tak jsme se namaskovaly taky, aby jí nebylo líto, že jde v kostýmu sama,“ usmívá se paní Markéta z Mostkovic, která se na čarodějnický slet na Plumlově stylově vymódila i s dcerou Míšou. Přehlídka ježibab v nejrůznějších kostýmech byla letos nadmíru bohatá, především proto, že nočnímu upalování předcházelo příznivé počasí, obzvláště příhodné k letu na koštěti. Některé z čarodějnic všeho věku upřednostňují stylový čarodějnický obleček dostupný v hračkářstvích a papírnictvích, jiné vsázejí na originalitu a domácí výrobu. Tak jako tak se každoročně kostýmy víc a víc zdokonalují a někdy už je opravdu na pováženou, jestli jde o kostým nebo jestli před vámi stojí skutečná ježibaba.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments