Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 carodejniceNejen do okolí Prostějova se opět slétly houfy čarodějek, aby oslavili příchod jara, který se letos dostavil s menším zpožděním, zato ve velkém stylu. Příjemné počasí přálo čarodějnickým sabatům i soutěžím v celém okolí a večer před svátečním dnem volna tak strávilo u hranice s hořící slámovou ježibabou bezpočet návštěvníků čarodějnických akcí.

Každoročně se na tradičních pálení čarodějnic usmaží na hranicích po celé republice spousta pomyslných vyznavaček černé magie. Přesto ani letos tomu nebylo jinak, a tak ježibaby, babizny a malé čarodějky nastartovaly košťata a vyrazily na slet, podělit se s kolegyněmi o nejnovější recepty na sladké i dietní perníčky, vhodné na stavbu perníkové chaloupky a typy pro pečení a grilování dětí. Už tradičně se čarodějnice nejen upalovaly, ale i soutěžily a bavily se v Plumlově, Tištíně, Brodku u Konice, Víceměřicích i na „Běláku“. Příležitost obléknout se do kostýmu čarodějnice a čarodějů si nenechají ujít stovky dětí a také dospělých, kteří v tom děti nechtějí nechat samy, „dceřina kamarádka bohužel onemocněla, tak jsme se namaskovaly taky, aby jí nebylo líto, že jde v kostýmu sama,“ usmívá se paní Markéta z Mostkovic, která se na čarodějnický slet na Plumlově stylově vymódila i s dcerou Míšou. Přehlídka ježibab v nejrůznějších kostýmech byla letos nadmíru bohatá, především proto, že nočnímu upalování předcházelo příznivé počasí, obzvláště příhodné k letu na koštěti. Některé z čarodějnic všeho věku upřednostňují stylový čarodějnický obleček dostupný v hračkářstvích a papírnictvích, jiné vsázejí na originalitu a domácí výrobu. Tak jako tak se každoročně kostýmy víc a víc zdokonalují a někdy už je opravdu na pováženou, jestli jde o kostým nebo jestli před vámi stojí skutečná ježibaba.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments