Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 carodejniceNejen do okolí Prostějova se opět slétly houfy čarodějek, aby oslavili příchod jara, který se letos dostavil s menším zpožděním, zato ve velkém stylu. Příjemné počasí přálo čarodějnickým sabatům i soutěžím v celém okolí a večer před svátečním dnem volna tak strávilo u hranice s hořící slámovou ježibabou bezpočet návštěvníků čarodějnických akcí.

Každoročně se na tradičních pálení čarodějnic usmaží na hranicích po celé republice spousta pomyslných vyznavaček černé magie. Přesto ani letos tomu nebylo jinak, a tak ježibaby, babizny a malé čarodějky nastartovaly košťata a vyrazily na slet, podělit se s kolegyněmi o nejnovější recepty na sladké i dietní perníčky, vhodné na stavbu perníkové chaloupky a typy pro pečení a grilování dětí. Už tradičně se čarodějnice nejen upalovaly, ale i soutěžily a bavily se v Plumlově, Tištíně, Brodku u Konice, Víceměřicích i na „Běláku“. Příležitost obléknout se do kostýmu čarodějnice a čarodějů si nenechají ujít stovky dětí a také dospělých, kteří v tom děti nechtějí nechat samy, „dceřina kamarádka bohužel onemocněla, tak jsme se namaskovaly taky, aby jí nebylo líto, že jde v kostýmu sama,“ usmívá se paní Markéta z Mostkovic, která se na čarodějnický slet na Plumlově stylově vymódila i s dcerou Míšou. Přehlídka ježibab v nejrůznějších kostýmech byla letos nadmíru bohatá, především proto, že nočnímu upalování předcházelo příznivé počasí, obzvláště příhodné k letu na koštěti. Některé z čarodějnic všeho věku upřednostňují stylový čarodějnický obleček dostupný v hračkářstvích a papírnictvích, jiné vsázejí na originalitu a domácí výrobu. Tak jako tak se každoročně kostýmy víc a víc zdokonalují a někdy už je opravdu na pováženou, jestli jde o kostým nebo jestli před vámi stojí skutečná ježibaba.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments