Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 legendySobota se na plumlovské pláži U Vrbiček nesla ve znamení legend české i zahraniční hudební scény. Revivalové kapely  KATAPULT, JIŘÍ SCHELINGER, BON JOVI, JOE COCKER, , AC/DC a BEATLES si na pódiu řádně zařádily a několika stovkám pravověrných fanoušků klasické rock music zpříjemnily letní podvečer.

Slibný začátek

Dokonalé letní počasí, skvělá hudba, parta přátel a výborné jídlo a pití, tak by se dal ve zkratce shrnout už šestý ročník tradičního festivalu revivalových kapel Legendy se vrací, který letos nabídl rockovým fajnšmekrům k poslechu opravdové lahůdky. První návštěvníky festivalu uvítala svým vystoupením známá prostějovská kapela 3P a pak už pódium patřilo pokračovatelům slavného odkazu hudebních velikánů. Skupina KATAPULT revival si k radosti publika ověřila, jestli si děti mají kde hrát a revivalová skupina Jiřího Schelingera ani tentokrát nezapomněla na jahody mražený. Za vydatnou pěveckou výpomoc si publikum  vysloužilo potlesk od všech členů kapely Láďa Tomis & Jiří Schelinger revival band z Ostravy, kteří si stejně jako ‚revivaloví katapulti‘ ověřili přízeň fanoušků ještě za světla.

Rockový večer

S ubývajícím světlem si na pláž U Vrbiček našla cestu další várka příznivců kvalitní hudby. Po zástupcích české hudební scény na poli revivalových kapel obsadili pódium představitelé zahraničních hvězd a tak bylo rozhodně čemu tleskat. „Ti Ostraváci byli výborní, ale jsem hrozně zvědavý na Joe Cockera,“ nechal se slyšet návštěvník Marek, který na festival dorazil spolu s přítelkyní. A Joe Cocker v podání Jindry Houdka rozhodně nezklamal. „Kdy vám tady konečně napustí tu vodu?“ zavtipkoval si představitel rockové legendy s nezaměnitelným chraplavým hlasem na konto prázdné přehrady. Ve velkém stylu se předvedla i jedna z hvězd loňského festivalu, kapela BON JOVI revival. „Super zážitek, jen škoda, že všichni mají na vystoupení jen tak málo času,“ posteskla si paní Jana, když kapelu BON JOVI, vystřídali drsní rockeři z AC/DC revival, kteří svou velkolepou music show dostali přítomné publikum skutečně do varu. Třešničkou na vyšperkovaném hudebním dortu sobotního festivalu bylo vystoupení revival kapely BEATLES. „Nečekala jsem, že budou tak perfektní,“ hodnotila vystoupení ‚legendárních brouků‘ paní Alice z Prostějova a paní Věra z Mostkovic, „i ty kostýmy mají dokonalé.“

Festivalová atmosféra

Neodmyslitelnou součástí festivalu na pláži U Vrbiček se staly i hejna komárů, na které ale návštěvníci vyzráli po svém. „Komáři nemají rádi pivo, takže jsem za vodou,“ směje se jeden z návštěvníků akce. Přes ranní bouřkovou výstrahu se festival konal pod širým nebem a i to se odrazilo na návštěvnosti akce. Vždyť kdo by seděl doma, když si může typicky letní odpoledne a večer vychutnat současně s řádkou skvělých songů a zavzpomínat na rockové legendy, které ovlivnily hudební svět? „Byli jsme tu už loni a moc se nám tu líbilo. Je tu výborná hudba, dost jídla i piva a počasí je taky super,“ hodnotí akci babičky Iva a Zdeňka a dědové Mirek a Ivoš. „Tenhle festival je pro mě každé léto největší akcí,“ potvrzuje Michal Hovorka, který je pravidelným návštěvníkem festivalu od jeho začátku v roce 2008. „Hrají tu výborné kapely a já jsem rád, že mám možnost si je vyslechnout v příjemné atmosféře na jednom místě,“ chválil brněnský Joe Cocker alias Jindra Houdek výběr i kvalitu hudby. „Jsem maximálně spokojen, vzhledem k letošnímu výběru si tu dle mého názoru každý našel ten svůj hudební ‚šálek čaje‘ a myslím si, že to tak byl úžasný hudební zážitek pro všechny zúčastněné, kdo nepřišel mohl litovat,“ zhodnotil akci majitel pořadatelské agentury Hit Trade Petr Zlámal.

Komu byl sobotní festival nabitý špičkovými revival bandy málo, může si už 13. července dojít pro rockový nášup ROCK MEMORY VI., kde se představí kapely PLUS, QUERCUS, KONTAKT, KEKS, KATAPULT revival a letos poprvé i skupina ATD inspirovaná hudební tvorbou Pražského výběru. Více na www.hittrade.cz

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments