Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ples dubany fotoPříznivci tance a dobré zábavy ze širokého okolí se sjeli v sobotu na dubanský ples.  Čekala je zde bohatá tombola, chutné občerstvení a přátelská uvolněná atmosféra. Z pódia zazněly lidové písně i pořádný bigbít v podání prostějovské hudební skupiny Spectrum II. U toho Večerník nemohl chybět!

Místní sokolovna v loňském roce za pomoci dotace z Evropské unie převlékla kabát, když prošla kompletní venkovní rekonstrukcí včetně nových oken či zateplení. Letošní ples TJ Sokol Dubany byl tudíž první, který se v opravené sokolovně konal. „Dříve jsme pořádali venkovní letní zábavy, které měly vždy velký úspěch. Rozhodli jsme se proto, že uspořádáme ještě jednu taneční akci v zimě. Tradici plesů jsme obnovili asi před osmi lety. Výhodou je, že na rozdíl od zábavy si na bále mohou zatancovat všichni bez rozdílu věku,“ připomenul vznik plesové tradice Ivo Přidal, aktivní člen Sokola a jeden z pořadatelů akce. „Jsem rád, že sem každoročně zavítá tolik návštěvníků. Schází se zde přátelé a známí ze širokého okolí. Kapacita sálu, která je zhruba sto osmdesát míst, je i letos téměř obsazena,“ dodal exkluzivně pro Večerník. Dalším velkým lákadlem plesu byla jistě bohatá a zajímavá tombola, která zahrnovala čtyřiasedmdesát cen. Vždyť, kdo by nechtěl vyhrát zapůjčení zdvižné plošiny či samurajský meč? Hlavní výhrou byl tentokrát vodácký zájezd pro šest osob historickou Olomoucí, na který se může vypravit rodina Dostálova. Již potřetí na plese TJ Sokol Dubnany návštěvníky bavila kapela Spectrum II z Prostějova, o níž se dá napsat, že je to jedna z mála takzvaně „živých“ hudebních skupin v regionu. V jejich repertoáru nenajdete jedinou skladbu, která by nebyla od prvního do posledního tónu zahraná a zazpívaná přímo na pódiu pomocí rukou a hlasivek šesti muzikantů. Na rozdíl od většiny kapel si nikde nevypomáhají žádným počítačovým či jinak nahraným podkladem. Skupina se snaží udržovat „tradiční muzikantství“, což i na tomto plese tanečníci ocenili a výborně se bavili. Vzhledem k tomu, že z tance pořádně vyhládne, bylo připraveno chutné občerstvení v podobě tří druhů chlebíčků a tradičních řízků s bramborovým salátem.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments