Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ples dubany fotoPříznivci tance a dobré zábavy ze širokého okolí se sjeli v sobotu na dubanský ples.  Čekala je zde bohatá tombola, chutné občerstvení a přátelská uvolněná atmosféra. Z pódia zazněly lidové písně i pořádný bigbít v podání prostějovské hudební skupiny Spectrum II. U toho Večerník nemohl chybět!

Místní sokolovna v loňském roce za pomoci dotace z Evropské unie převlékla kabát, když prošla kompletní venkovní rekonstrukcí včetně nových oken či zateplení. Letošní ples TJ Sokol Dubany byl tudíž první, který se v opravené sokolovně konal. „Dříve jsme pořádali venkovní letní zábavy, které měly vždy velký úspěch. Rozhodli jsme se proto, že uspořádáme ještě jednu taneční akci v zimě. Tradici plesů jsme obnovili asi před osmi lety. Výhodou je, že na rozdíl od zábavy si na bále mohou zatancovat všichni bez rozdílu věku,“ připomenul vznik plesové tradice Ivo Přidal, aktivní člen Sokola a jeden z pořadatelů akce. „Jsem rád, že sem každoročně zavítá tolik návštěvníků. Schází se zde přátelé a známí ze širokého okolí. Kapacita sálu, která je zhruba sto osmdesát míst, je i letos téměř obsazena,“ dodal exkluzivně pro Večerník. Dalším velkým lákadlem plesu byla jistě bohatá a zajímavá tombola, která zahrnovala čtyřiasedmdesát cen. Vždyť, kdo by nechtěl vyhrát zapůjčení zdvižné plošiny či samurajský meč? Hlavní výhrou byl tentokrát vodácký zájezd pro šest osob historickou Olomoucí, na který se může vypravit rodina Dostálova. Již potřetí na plese TJ Sokol Dubnany návštěvníky bavila kapela Spectrum II z Prostějova, o níž se dá napsat, že je to jedna z mála takzvaně „živých“ hudebních skupin v regionu. V jejich repertoáru nenajdete jedinou skladbu, která by nebyla od prvního do posledního tónu zahraná a zazpívaná přímo na pódiu pomocí rukou a hlasivek šesti muzikantů. Na rozdíl od většiny kapel si nikde nevypomáhají žádným počítačovým či jinak nahraným podkladem. Skupina se snaží udržovat „tradiční muzikantství“, což i na tomto plese tanečníci ocenili a výborně se bavili. Vzhledem k tomu, že z tance pořádně vyhládne, bylo připraveno chutné občerstvení v podobě tří druhů chlebíčků a tradičních řízků s bramborovým salátem.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments