Dobré dopoledne, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ples dubany fotoPříznivci tance a dobré zábavy ze širokého okolí se sjeli v sobotu na dubanský ples.  Čekala je zde bohatá tombola, chutné občerstvení a přátelská uvolněná atmosféra. Z pódia zazněly lidové písně i pořádný bigbít v podání prostějovské hudební skupiny Spectrum II. U toho Večerník nemohl chybět!

Místní sokolovna v loňském roce za pomoci dotace z Evropské unie převlékla kabát, když prošla kompletní venkovní rekonstrukcí včetně nových oken či zateplení. Letošní ples TJ Sokol Dubany byl tudíž první, který se v opravené sokolovně konal. „Dříve jsme pořádali venkovní letní zábavy, které měly vždy velký úspěch. Rozhodli jsme se proto, že uspořádáme ještě jednu taneční akci v zimě. Tradici plesů jsme obnovili asi před osmi lety. Výhodou je, že na rozdíl od zábavy si na bále mohou zatancovat všichni bez rozdílu věku,“ připomenul vznik plesové tradice Ivo Přidal, aktivní člen Sokola a jeden z pořadatelů akce. „Jsem rád, že sem každoročně zavítá tolik návštěvníků. Schází se zde přátelé a známí ze širokého okolí. Kapacita sálu, která je zhruba sto osmdesát míst, je i letos téměř obsazena,“ dodal exkluzivně pro Večerník. Dalším velkým lákadlem plesu byla jistě bohatá a zajímavá tombola, která zahrnovala čtyřiasedmdesát cen. Vždyť, kdo by nechtěl vyhrát zapůjčení zdvižné plošiny či samurajský meč? Hlavní výhrou byl tentokrát vodácký zájezd pro šest osob historickou Olomoucí, na který se může vypravit rodina Dostálova. Již potřetí na plese TJ Sokol Dubnany návštěvníky bavila kapela Spectrum II z Prostějova, o níž se dá napsat, že je to jedna z mála takzvaně „živých“ hudebních skupin v regionu. V jejich repertoáru nenajdete jedinou skladbu, která by nebyla od prvního do posledního tónu zahraná a zazpívaná přímo na pódiu pomocí rukou a hlasivek šesti muzikantů. Na rozdíl od většiny kapel si nikde nevypomáhají žádným počítačovým či jinak nahraným podkladem. Skupina se snaží udržovat „tradiční muzikantství“, což i na tomto plese tanečníci ocenili a výborně se bavili. Vzhledem k tomu, že z tance pořádně vyhládne, bylo připraveno chutné občerstvení v podobě tří druhů chlebíčků a tradičních řízků s bramborovým salátem.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-