Dobré ráno, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 ples cechovice 001Sobotní večer patřil Sboru dobrovolných hasičů Krasice. Konal se zde totiž již sedmnáctý ročník jejich tradičního plesu. Návštěvníci se v zaplněné čechovické sokolovně výborně bavili až do brzkých ranních hodin. K dobré zábavě přispěla zejména kapela Tyrkys, která to na pódiu pořádně rozjela. O předtančení se postarala dvojice mladých tanečníků Ladislav Vaverka a Kamila Milarová.

Speciální, starostou hasičů vlastnoručně uvařený guláš a bohatá tombola. To byla další lákadla letošního hasičského bálu, který se konal v sobotu 15. března v Čechovicích. Hlavní výhrou byl tradiční zájezd do Řecka, ovšem mezi cenami se našly i perličky. Někteří mladší účastníci si velmi přáli vyhrát některý z hasicích přístrojů, líbila se jim totiž představa, co by se s ním dalo podniknout například při návštěvě diskotéky... Naštěstí se hasicí přístroje dostaly do zodpovědnějších rukou. Výstřelkem trošku morbidního humoru byl například také takzvaný pohřební balíček. Těžko říct, co skutečně obsahoval.

Již třetím rokem tanečníky plesem provázelo hudební seskupení Tyrkys, které má již dlouholetou historii. Její repertoár se také žánrově proměnil. Vyšel původně v bluegrassu, dnes muzikanti sami sebe charakterizují jako „countryrock band“. Přestože jako své působiště uvádějí Ostravu, někteří jsou z Olomouce či Prostějova.

„V osmdesátých a devadesátých letech, tedy v době, kdy se ještě jezdilo na Portu, byla skupina velmi úspěšná v rámci bluegrassového žánru. V současném složení, které funguje zhruba dva roky, se zaměřujeme spíše na komerci.

V dobrém slova smyslu, prostě na to, co lidi chtějí slyšet a na co si rádi zatančí,“ shrnul vývoj a působení skupiny Mojmír Přikryl kytarista a zároveň člen SDH Krasice.     

„Jsem zde poprvé, kamarádka mě pozvala na dámskou jízdu. Je nás tady devět ženských...(smích) Určitě musím ocenit výkon kapely, které to bezvadně šlape, jenom to mohli trošku dřív rozbalit a zahrát víc modernějších kousků. Chápu, že starší generace si chce zatančit na lidovky, ale na můj vkus jich bylo zbytečně mnoho. Ke konci už to bylo super,“ prozradila Večerníku svůj dojem z plesu slečna Martina z Olomouce.

Během večera mezi návštěvníky několikrát vyvstala otázka, co by se stalo, kdyby najednou začalo hořet a hasiči by museli na výjezd, jako tomu bylo například v případě hasičského plesu v Žešově či Dobromilicích.

„ Nemusíte se bát, myslíme na všechno, pořád máme několik řidičů v pohotovosti,“ prozradil se smíchem starosta SDH Krasice Martin Ressler. To ovšem nakonec skutečně nebylo potřeba a ples tak mohl pokračovat až do zdárného konce, který přišel někdy k ránu...

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments