Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 ples cechovice 001Sobotní večer patřil Sboru dobrovolných hasičů Krasice. Konal se zde totiž již sedmnáctý ročník jejich tradičního plesu. Návštěvníci se v zaplněné čechovické sokolovně výborně bavili až do brzkých ranních hodin. K dobré zábavě přispěla zejména kapela Tyrkys, která to na pódiu pořádně rozjela. O předtančení se postarala dvojice mladých tanečníků Ladislav Vaverka a Kamila Milarová.

Speciální, starostou hasičů vlastnoručně uvařený guláš a bohatá tombola. To byla další lákadla letošního hasičského bálu, který se konal v sobotu 15. března v Čechovicích. Hlavní výhrou byl tradiční zájezd do Řecka, ovšem mezi cenami se našly i perličky. Někteří mladší účastníci si velmi přáli vyhrát některý z hasicích přístrojů, líbila se jim totiž představa, co by se s ním dalo podniknout například při návštěvě diskotéky... Naštěstí se hasicí přístroje dostaly do zodpovědnějších rukou. Výstřelkem trošku morbidního humoru byl například také takzvaný pohřební balíček. Těžko říct, co skutečně obsahoval.

Již třetím rokem tanečníky plesem provázelo hudební seskupení Tyrkys, které má již dlouholetou historii. Její repertoár se také žánrově proměnil. Vyšel původně v bluegrassu, dnes muzikanti sami sebe charakterizují jako „countryrock band“. Přestože jako své působiště uvádějí Ostravu, někteří jsou z Olomouce či Prostějova.

„V osmdesátých a devadesátých letech, tedy v době, kdy se ještě jezdilo na Portu, byla skupina velmi úspěšná v rámci bluegrassového žánru. V současném složení, které funguje zhruba dva roky, se zaměřujeme spíše na komerci.

V dobrém slova smyslu, prostě na to, co lidi chtějí slyšet a na co si rádi zatančí,“ shrnul vývoj a působení skupiny Mojmír Přikryl kytarista a zároveň člen SDH Krasice.     

„Jsem zde poprvé, kamarádka mě pozvala na dámskou jízdu. Je nás tady devět ženských...(smích) Určitě musím ocenit výkon kapely, které to bezvadně šlape, jenom to mohli trošku dřív rozbalit a zahrát víc modernějších kousků. Chápu, že starší generace si chce zatančit na lidovky, ale na můj vkus jich bylo zbytečně mnoho. Ke konci už to bylo super,“ prozradila Večerníku svůj dojem z plesu slečna Martina z Olomouce.

Během večera mezi návštěvníky několikrát vyvstala otázka, co by se stalo, kdyby najednou začalo hořet a hasiči by museli na výjezd, jako tomu bylo například v případě hasičského plesu v Žešově či Dobromilicích.

„ Nemusíte se bát, myslíme na všechno, pořád máme několik řidičů v pohotovosti,“ prozradil se smíchem starosta SDH Krasice Martin Ressler. To ovšem nakonec skutečně nebylo potřeba a ples tak mohl pokračovat až do zdárného konce, který přišel někdy k ránu...

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments