Příjemnou noc, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 ples cechovice 001Sobotní večer patřil Sboru dobrovolných hasičů Krasice. Konal se zde totiž již sedmnáctý ročník jejich tradičního plesu. Návštěvníci se v zaplněné čechovické sokolovně výborně bavili až do brzkých ranních hodin. K dobré zábavě přispěla zejména kapela Tyrkys, která to na pódiu pořádně rozjela. O předtančení se postarala dvojice mladých tanečníků Ladislav Vaverka a Kamila Milarová.

Speciální, starostou hasičů vlastnoručně uvařený guláš a bohatá tombola. To byla další lákadla letošního hasičského bálu, který se konal v sobotu 15. března v Čechovicích. Hlavní výhrou byl tradiční zájezd do Řecka, ovšem mezi cenami se našly i perličky. Někteří mladší účastníci si velmi přáli vyhrát některý z hasicích přístrojů, líbila se jim totiž představa, co by se s ním dalo podniknout například při návštěvě diskotéky... Naštěstí se hasicí přístroje dostaly do zodpovědnějších rukou. Výstřelkem trošku morbidního humoru byl například také takzvaný pohřební balíček. Těžko říct, co skutečně obsahoval.

Již třetím rokem tanečníky plesem provázelo hudební seskupení Tyrkys, které má již dlouholetou historii. Její repertoár se také žánrově proměnil. Vyšel původně v bluegrassu, dnes muzikanti sami sebe charakterizují jako „countryrock band“. Přestože jako své působiště uvádějí Ostravu, někteří jsou z Olomouce či Prostějova.

„V osmdesátých a devadesátých letech, tedy v době, kdy se ještě jezdilo na Portu, byla skupina velmi úspěšná v rámci bluegrassového žánru. V současném složení, které funguje zhruba dva roky, se zaměřujeme spíše na komerci.

V dobrém slova smyslu, prostě na to, co lidi chtějí slyšet a na co si rádi zatančí,“ shrnul vývoj a působení skupiny Mojmír Přikryl kytarista a zároveň člen SDH Krasice.     

„Jsem zde poprvé, kamarádka mě pozvala na dámskou jízdu. Je nás tady devět ženských...(smích) Určitě musím ocenit výkon kapely, které to bezvadně šlape, jenom to mohli trošku dřív rozbalit a zahrát víc modernějších kousků. Chápu, že starší generace si chce zatančit na lidovky, ale na můj vkus jich bylo zbytečně mnoho. Ke konci už to bylo super,“ prozradila Večerníku svůj dojem z plesu slečna Martina z Olomouce.

Během večera mezi návštěvníky několikrát vyvstala otázka, co by se stalo, kdyby najednou začalo hořet a hasiči by museli na výjezd, jako tomu bylo například v případě hasičského plesu v Žešově či Dobromilicích.

„ Nemusíte se bát, myslíme na všechno, pořád máme několik řidičů v pohotovosti,“ prozradil se smíchem starosta SDH Krasice Martin Ressler. To ovšem nakonec skutečně nebylo potřeba a ples tak mohl pokračovat až do zdárného konce, který přišel někdy k ránu...

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments