Dobré odpoledne, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 ples cechovice 001Sobotní večer patřil Sboru dobrovolných hasičů Krasice. Konal se zde totiž již sedmnáctý ročník jejich tradičního plesu. Návštěvníci se v zaplněné čechovické sokolovně výborně bavili až do brzkých ranních hodin. K dobré zábavě přispěla zejména kapela Tyrkys, která to na pódiu pořádně rozjela. O předtančení se postarala dvojice mladých tanečníků Ladislav Vaverka a Kamila Milarová.

Speciální, starostou hasičů vlastnoručně uvařený guláš a bohatá tombola. To byla další lákadla letošního hasičského bálu, který se konal v sobotu 15. března v Čechovicích. Hlavní výhrou byl tradiční zájezd do Řecka, ovšem mezi cenami se našly i perličky. Někteří mladší účastníci si velmi přáli vyhrát některý z hasicích přístrojů, líbila se jim totiž představa, co by se s ním dalo podniknout například při návštěvě diskotéky... Naštěstí se hasicí přístroje dostaly do zodpovědnějších rukou. Výstřelkem trošku morbidního humoru byl například také takzvaný pohřební balíček. Těžko říct, co skutečně obsahoval.

Již třetím rokem tanečníky plesem provázelo hudební seskupení Tyrkys, které má již dlouholetou historii. Její repertoár se také žánrově proměnil. Vyšel původně v bluegrassu, dnes muzikanti sami sebe charakterizují jako „countryrock band“. Přestože jako své působiště uvádějí Ostravu, někteří jsou z Olomouce či Prostějova.

„V osmdesátých a devadesátých letech, tedy v době, kdy se ještě jezdilo na Portu, byla skupina velmi úspěšná v rámci bluegrassového žánru. V současném složení, které funguje zhruba dva roky, se zaměřujeme spíše na komerci.

V dobrém slova smyslu, prostě na to, co lidi chtějí slyšet a na co si rádi zatančí,“ shrnul vývoj a působení skupiny Mojmír Přikryl kytarista a zároveň člen SDH Krasice.     

„Jsem zde poprvé, kamarádka mě pozvala na dámskou jízdu. Je nás tady devět ženských...(smích) Určitě musím ocenit výkon kapely, které to bezvadně šlape, jenom to mohli trošku dřív rozbalit a zahrát víc modernějších kousků. Chápu, že starší generace si chce zatančit na lidovky, ale na můj vkus jich bylo zbytečně mnoho. Ke konci už to bylo super,“ prozradila Večerníku svůj dojem z plesu slečna Martina z Olomouce.

Během večera mezi návštěvníky několikrát vyvstala otázka, co by se stalo, kdyby najednou začalo hořet a hasiči by museli na výjezd, jako tomu bylo například v případě hasičského plesu v Žešově či Dobromilicích.

„ Nemusíte se bát, myslíme na všechno, pořád máme několik řidičů v pohotovosti,“ prozradil se smíchem starosta SDH Krasice Martin Ressler. To ovšem nakonec skutečně nebylo potřeba a ples tak mohl pokračovat až do zdárného konce, který přišel někdy k ránu...

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments