Příjemnou noc, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 degustacePili jste někdy pálenku z mrkve? Pokud ještě ne, pak jedinečnou možnost budete mít při letošním sedmém ročníku Mostkovického kaléšku. Kromě této „pochoutky“ budete moci v sobotu 12. dubna v místní sokolovně ochutnat i některý z dalších celkem 799 vzorků. Kaléšek konaný pod heslem „Není důležité zvítězit, ale vypálit!“ i tentokrát potvrdil pověst největší akce svého druhu v Olomouckém kraji.

Kořalky do Mostkovic dorazily ze všech koutů ČR i Slovenska. „Nejvzdálenější vzorek ze západu pochází z Loun, z východu pak z Rimavské Soboty,“ sdělil nám Lubomír Karafiát z vodáckého oddílu SQ Prostějov, který organizačně náročnou akci již několik měsíců připravuje.

Všech přesně 800 vzorků v celkem 11 kategoriích budou moci příchozí vyzkoušet v mostkovické sokolovně již příští sobotu od 15.00 hodin. Jejich kvalitu už otestovali degustátoři, jejichž úkolem bylo stanovit pořadí jednotlivých pálenek. „Když k nám lidé na Mostkovické kaléšek přijdou, dostanou katalog, kde budou seřazeny všechny pálenky a označeno jejich pořadí. Z nich si budou moci vybrat ty, které okoštují. Je logické, že největší zájem bude o vítěze jednotlivých kategorií, nicméně mohu ubezpečit, že za okoštování určitě stojí všechny,“ nechal se slyšet Lubomír Karafiát.

Organizátorům se kromě pálenek ze švestek, jablek, hrušek, meruněk, broskví, vína či třešní přihlásilo i několik kořalek z malin, šípků či dokonce z mrkve. Zajímavostí budou určitě také pálenky z oskeruší. Tyto stromy jsou typické pro Slovácko, tedy kraj, kde slivovici nejenže milují, ale také ji perfektně rozumí. Stejně jako loni bude k dobré pohodě hostům vyhrávat živá cimbálová muzika Prameň. K zakousnutí bude připraven i tradiční guláš, lidé si budou moci odnést zajímavé ceny z tomboly. Vstupné činí třicet korun, akce se koná za finanční podpory Olomouckého kraje. 

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments