Dobrý podvečer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: Dvaadvacátý ročník festivalu Prostějovské dny hudby se pomalu blíží ke konci. Ve čtvrtek 15. května nabídl další ze zajímavých koncertních vystoupení. Na Komorním koncertě v přednáškovém sále se představily pedagožky ZUŠ Vladimíra Ambrose zpěvačka Pavlína Přikrylová a klarinetistka Edita Müllerová se svými hosty violoncellistkou Bohdanou Onderkovou a klavíristkou Danou Drápelovou.

Stejně jako celý letošní ročník festivalu, i Komorní koncert nabídl výběr skladeb různých období i žánrů. Návštěvníci mohli slyšet například Bachovo Preludium ze Suity G dur pro sólové violoncello či Beethovenovo Trio pro klavír, klarinet a violoncello. Zájem posluchačů vyvolalo také několik operetních a muzikálových árií ve vynikajícím podání Pavlíny Přikrylové, která se už od roku 1993 věnovala koncertní činnosti a v současné době vyučuje na ZUŠ Vladimíra Ambrose zpěv. Hosty koncertu byly Bohdana Onderková, členka orchestru opery a baletu Moravského divadla v Olomouci a Dana Drápelová, jež působí na JAMU v Brně a je členkou několika hudebních souborů.

Největší třešničkou na dortu celého komorního vystoupení byly ovšem tři písně současného hudebního skladatele žijícího v Mnichově Karla Řičánka. Ty mají zásadní spojitost s Prostějovem, protože vznikly na poetické texty z cyklu Obyčejné písně bývalého ředitele Městské knihovny Miloše Kvapila.

„ Přestože se mi líbí trošku jiný druh hudby, koncert mě zaujal. Jsem odchovankyně prostějovské ZUŠ, tak jsem byla zvědavá na vystoupení jejích pedagogů. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Nejvíc mě zaujala hudební báseň od Karla Řičánka a Miloše Kvapila s názvem Červen. Byla velmi expresivní,“ přispěla svými dojmy devětadvacetiletá posluchačka Petra.

V rámci letošních Dnů hudby mají posluchači možnost navštívit ještě dva koncerty, a to Koncert komorního dua USA – Karen Bentley Polock (housle), Ivana Sokolova (klavír) 19. května a Koncert učitelů ZUŠ 22. května.    

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments