Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: Dvaadvacátý ročník festivalu Prostějovské dny hudby se pomalu blíží ke konci. Ve čtvrtek 15. května nabídl další ze zajímavých koncertních vystoupení. Na Komorním koncertě v přednáškovém sále se představily pedagožky ZUŠ Vladimíra Ambrose zpěvačka Pavlína Přikrylová a klarinetistka Edita Müllerová se svými hosty violoncellistkou Bohdanou Onderkovou a klavíristkou Danou Drápelovou.

Stejně jako celý letošní ročník festivalu, i Komorní koncert nabídl výběr skladeb různých období i žánrů. Návštěvníci mohli slyšet například Bachovo Preludium ze Suity G dur pro sólové violoncello či Beethovenovo Trio pro klavír, klarinet a violoncello. Zájem posluchačů vyvolalo také několik operetních a muzikálových árií ve vynikajícím podání Pavlíny Přikrylové, která se už od roku 1993 věnovala koncertní činnosti a v současné době vyučuje na ZUŠ Vladimíra Ambrose zpěv. Hosty koncertu byly Bohdana Onderková, členka orchestru opery a baletu Moravského divadla v Olomouci a Dana Drápelová, jež působí na JAMU v Brně a je členkou několika hudebních souborů.

Největší třešničkou na dortu celého komorního vystoupení byly ovšem tři písně současného hudebního skladatele žijícího v Mnichově Karla Řičánka. Ty mají zásadní spojitost s Prostějovem, protože vznikly na poetické texty z cyklu Obyčejné písně bývalého ředitele Městské knihovny Miloše Kvapila.

„ Přestože se mi líbí trošku jiný druh hudby, koncert mě zaujal. Jsem odchovankyně prostějovské ZUŠ, tak jsem byla zvědavá na vystoupení jejích pedagogů. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Nejvíc mě zaujala hudební báseň od Karla Řičánka a Miloše Kvapila s názvem Červen. Byla velmi expresivní,“ přispěla svými dojmy devětadvacetiletá posluchačka Petra.

V rámci letošních Dnů hudby mají posluchači možnost navštívit ještě dva koncerty, a to Koncert komorního dua USA – Karen Bentley Polock (housle), Ivana Sokolova (klavír) 19. května a Koncert učitelů ZUŠ 22. května.    

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-