Dobré dopoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: Dvaadvacátý ročník festivalu Prostějovské dny hudby se pomalu blíží ke konci. Ve čtvrtek 15. května nabídl další ze zajímavých koncertních vystoupení. Na Komorním koncertě v přednáškovém sále se představily pedagožky ZUŠ Vladimíra Ambrose zpěvačka Pavlína Přikrylová a klarinetistka Edita Müllerová se svými hosty violoncellistkou Bohdanou Onderkovou a klavíristkou Danou Drápelovou.

Stejně jako celý letošní ročník festivalu, i Komorní koncert nabídl výběr skladeb různých období i žánrů. Návštěvníci mohli slyšet například Bachovo Preludium ze Suity G dur pro sólové violoncello či Beethovenovo Trio pro klavír, klarinet a violoncello. Zájem posluchačů vyvolalo také několik operetních a muzikálových árií ve vynikajícím podání Pavlíny Přikrylové, která se už od roku 1993 věnovala koncertní činnosti a v současné době vyučuje na ZUŠ Vladimíra Ambrose zpěv. Hosty koncertu byly Bohdana Onderková, členka orchestru opery a baletu Moravského divadla v Olomouci a Dana Drápelová, jež působí na JAMU v Brně a je členkou několika hudebních souborů.

Největší třešničkou na dortu celého komorního vystoupení byly ovšem tři písně současného hudebního skladatele žijícího v Mnichově Karla Řičánka. Ty mají zásadní spojitost s Prostějovem, protože vznikly na poetické texty z cyklu Obyčejné písně bývalého ředitele Městské knihovny Miloše Kvapila.

„ Přestože se mi líbí trošku jiný druh hudby, koncert mě zaujal. Jsem odchovankyně prostějovské ZUŠ, tak jsem byla zvědavá na vystoupení jejích pedagogů. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Nejvíc mě zaujala hudební báseň od Karla Řičánka a Miloše Kvapila s názvem Červen. Byla velmi expresivní,“ přispěla svými dojmy devětadvacetiletá posluchačka Petra.

V rámci letošních Dnů hudby mají posluchači možnost navštívit ještě dva koncerty, a to Koncert komorního dua USA – Karen Bentley Polock (housle), Ivana Sokolova (klavír) 19. května a Koncert učitelů ZUŠ 22. května.    

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments