Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: Dvaadvacátý ročník festivalu Prostějovské dny hudby se pomalu blíží ke konci. Ve čtvrtek 15. května nabídl další ze zajímavých koncertních vystoupení. Na Komorním koncertě v přednáškovém sále se představily pedagožky ZUŠ Vladimíra Ambrose zpěvačka Pavlína Přikrylová a klarinetistka Edita Müllerová se svými hosty violoncellistkou Bohdanou Onderkovou a klavíristkou Danou Drápelovou.

Stejně jako celý letošní ročník festivalu, i Komorní koncert nabídl výběr skladeb různých období i žánrů. Návštěvníci mohli slyšet například Bachovo Preludium ze Suity G dur pro sólové violoncello či Beethovenovo Trio pro klavír, klarinet a violoncello. Zájem posluchačů vyvolalo také několik operetních a muzikálových árií ve vynikajícím podání Pavlíny Přikrylové, která se už od roku 1993 věnovala koncertní činnosti a v současné době vyučuje na ZUŠ Vladimíra Ambrose zpěv. Hosty koncertu byly Bohdana Onderková, členka orchestru opery a baletu Moravského divadla v Olomouci a Dana Drápelová, jež působí na JAMU v Brně a je členkou několika hudebních souborů.

Největší třešničkou na dortu celého komorního vystoupení byly ovšem tři písně současného hudebního skladatele žijícího v Mnichově Karla Řičánka. Ty mají zásadní spojitost s Prostějovem, protože vznikly na poetické texty z cyklu Obyčejné písně bývalého ředitele Městské knihovny Miloše Kvapila.

„ Přestože se mi líbí trošku jiný druh hudby, koncert mě zaujal. Jsem odchovankyně prostějovské ZUŠ, tak jsem byla zvědavá na vystoupení jejích pedagogů. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Nejvíc mě zaujala hudební báseň od Karla Řičánka a Miloše Kvapila s názvem Červen. Byla velmi expresivní,“ přispěla svými dojmy devětadvacetiletá posluchačka Petra.

V rámci letošních Dnů hudby mají posluchači možnost navštívit ještě dva koncerty, a to Koncert komorního dua USA – Karen Bentley Polock (housle), Ivana Sokolova (klavír) 19. května a Koncert učitelů ZUŠ 22. května.    

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments