Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: Dvaadvacátý ročník festivalu Prostějovské dny hudby se pomalu blíží ke konci. Ve čtvrtek 15. května nabídl další ze zajímavých koncertních vystoupení. Na Komorním koncertě v přednáškovém sále se představily pedagožky ZUŠ Vladimíra Ambrose zpěvačka Pavlína Přikrylová a klarinetistka Edita Müllerová se svými hosty violoncellistkou Bohdanou Onderkovou a klavíristkou Danou Drápelovou.

Stejně jako celý letošní ročník festivalu, i Komorní koncert nabídl výběr skladeb různých období i žánrů. Návštěvníci mohli slyšet například Bachovo Preludium ze Suity G dur pro sólové violoncello či Beethovenovo Trio pro klavír, klarinet a violoncello. Zájem posluchačů vyvolalo také několik operetních a muzikálových árií ve vynikajícím podání Pavlíny Přikrylové, která se už od roku 1993 věnovala koncertní činnosti a v současné době vyučuje na ZUŠ Vladimíra Ambrose zpěv. Hosty koncertu byly Bohdana Onderková, členka orchestru opery a baletu Moravského divadla v Olomouci a Dana Drápelová, jež působí na JAMU v Brně a je členkou několika hudebních souborů.

Největší třešničkou na dortu celého komorního vystoupení byly ovšem tři písně současného hudebního skladatele žijícího v Mnichově Karla Řičánka. Ty mají zásadní spojitost s Prostějovem, protože vznikly na poetické texty z cyklu Obyčejné písně bývalého ředitele Městské knihovny Miloše Kvapila.

„ Přestože se mi líbí trošku jiný druh hudby, koncert mě zaujal. Jsem odchovankyně prostějovské ZUŠ, tak jsem byla zvědavá na vystoupení jejích pedagogů. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Nejvíc mě zaujala hudební báseň od Karla Řičánka a Miloše Kvapila s názvem Červen. Byla velmi expresivní,“ přispěla svými dojmy devětadvacetiletá posluchačka Petra.

V rámci letošních Dnů hudby mají posluchači možnost navštívit ještě dva koncerty, a to Koncert komorního dua USA – Karen Bentley Polock (housle), Ivana Sokolova (klavír) 19. května a Koncert učitelů ZUŠ 22. května.    

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments