Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE Něco podobného široko daleko určitě neuvidíte! Uplynulou sobotu dorazilo do areálu bývalé vojenské posádky ve Skřípově nebývalé množství vojenské techniky a tisíce diváků. Všem přítomným bylo jasné, že ve srovnání s předchozími ročníky se oblíbený Military fest zase o hodně posunul. A to nejen z původního prostoru, kde se konal, ale zejména ve své kvalitě. Večerník u toho pochopitelně nechyběl!

Čtvrtý ročník Military festu se rozjel ve velkém stylu. Po dopoledním zahájení napochodovala do ohraničeného prostoru římská vojska a od toho momentu se bylo neustále na co dívat i si leccos na vlastní kůži vyzkoušet. Organizačně nesmírně náročný program měl skutečně nebývalý spád a tak se diváci každou půlhodinu přenesli do jiného století, načež sledovali průběh bitvy mezi dvěma znepřátelenými armádami. Historické rozpětí přitom bylo obrovské, konkrétně od dob starého Říma až po žhavou současnost.

Letos měl navíc Military fest mezinárodní účast. Například při rekonstrukci bitvy, ve které se utkali Francouzi pod vedením Napoleona Bonaparta s Rusy a Prusy se představily i regimenty, které dorazily z Polska. „Ti vojáci mají víc životů, než naše kočka,“ komentoval s úsměvem malý Michal dění na bojišti, kde navzdory neustálé palbě nikdo stále neumíral.

Vskutku pozoruhodná byla rekonstrukce události, ke které skutečně došlo na česko-německých hranicích v předvečer druhé světové války v roce 1938. „Moc se mi líbilo, že akce byla podána jako příběh. Do jeho ztvárnění se zapojila spousta lidí a odsýpalo to. Člověk tak mohl vidět, jak v historii měly malé příčiny velké následky,“ zhodnotil vystoupení jeden z diváků.

Ani to však ani zdaleka nebylo vše, program byl i nadále nabitý. Jeho letošní novinkou byla módní přehlídka šatů z období první republiky, vrcholem celého dne se jako již tradičně stal výjev z konce druhé světové války.  Vedle toho diváci mohli sledovat obrovské množství moderní bojové techniky přímo v akci. V některých obrněncích se rodiče se svými ratolestmi za symbolické jízdné mohli také svézt. K dispozici jim byl dokonce i vrtulník.

Vše odsýpalo ráz na ráz zejména díky „vojensky“ pojaté organizaci. „Letos mě překvapila obrovská návštěvnost. Podle našich odhadů se tu objevilo kolem pěti tisíc lidí! Je to neskutečné číslo, obzvláště pokud si uvědomíte, kolik zajímavých akcí bylo na předposlední prázdninový víkend naplánováno,“ pochvaloval si úspěch sobotní akce Petr Kučera, předseda pořádajícího Association Military Fan (AMF) z Konice.

Faktem je, že akce podobného rozsahu se v celém kraji nekoná. „Bez podpory Olomouckého kraje, ministerstva obrany, řady místních podnikatelů a spousty kamarádů bychom nic podobného pořádat nemohli,“ upozornil Kučera, který na závěr celého programu ze všech stran přijímal poděkování za pořádání výtečného podniku. „V podobném duchu bychom chtěli Military fest udržet i pro příští rok. Jen bychom rádi představili i americké vojáky, kteří se zúčastnili bojů druhé světové války. Řada podnětů od lidí směřovala i k tomu, aby zde účastníci i diváci mohli kempovat. Na tomto ještě budeme muset zapracovat,“ pousmál se Kučera.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments