Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE Něco podobného široko daleko určitě neuvidíte! Uplynulou sobotu dorazilo do areálu bývalé vojenské posádky ve Skřípově nebývalé množství vojenské techniky a tisíce diváků. Všem přítomným bylo jasné, že ve srovnání s předchozími ročníky se oblíbený Military fest zase o hodně posunul. A to nejen z původního prostoru, kde se konal, ale zejména ve své kvalitě. Večerník u toho pochopitelně nechyběl!

Čtvrtý ročník Military festu se rozjel ve velkém stylu. Po dopoledním zahájení napochodovala do ohraničeného prostoru římská vojska a od toho momentu se bylo neustále na co dívat i si leccos na vlastní kůži vyzkoušet. Organizačně nesmírně náročný program měl skutečně nebývalý spád a tak se diváci každou půlhodinu přenesli do jiného století, načež sledovali průběh bitvy mezi dvěma znepřátelenými armádami. Historické rozpětí přitom bylo obrovské, konkrétně od dob starého Říma až po žhavou současnost.

Letos měl navíc Military fest mezinárodní účast. Například při rekonstrukci bitvy, ve které se utkali Francouzi pod vedením Napoleona Bonaparta s Rusy a Prusy se představily i regimenty, které dorazily z Polska. „Ti vojáci mají víc životů, než naše kočka,“ komentoval s úsměvem malý Michal dění na bojišti, kde navzdory neustálé palbě nikdo stále neumíral.

Vskutku pozoruhodná byla rekonstrukce události, ke které skutečně došlo na česko-německých hranicích v předvečer druhé světové války v roce 1938. „Moc se mi líbilo, že akce byla podána jako příběh. Do jeho ztvárnění se zapojila spousta lidí a odsýpalo to. Člověk tak mohl vidět, jak v historii měly malé příčiny velké následky,“ zhodnotil vystoupení jeden z diváků.

Ani to však ani zdaleka nebylo vše, program byl i nadále nabitý. Jeho letošní novinkou byla módní přehlídka šatů z období první republiky, vrcholem celého dne se jako již tradičně stal výjev z konce druhé světové války.  Vedle toho diváci mohli sledovat obrovské množství moderní bojové techniky přímo v akci. V některých obrněncích se rodiče se svými ratolestmi za symbolické jízdné mohli také svézt. K dispozici jim byl dokonce i vrtulník.

Vše odsýpalo ráz na ráz zejména díky „vojensky“ pojaté organizaci. „Letos mě překvapila obrovská návštěvnost. Podle našich odhadů se tu objevilo kolem pěti tisíc lidí! Je to neskutečné číslo, obzvláště pokud si uvědomíte, kolik zajímavých akcí bylo na předposlední prázdninový víkend naplánováno,“ pochvaloval si úspěch sobotní akce Petr Kučera, předseda pořádajícího Association Military Fan (AMF) z Konice.

Faktem je, že akce podobného rozsahu se v celém kraji nekoná. „Bez podpory Olomouckého kraje, ministerstva obrany, řady místních podnikatelů a spousty kamarádů bychom nic podobného pořádat nemohli,“ upozornil Kučera, který na závěr celého programu ze všech stran přijímal poděkování za pořádání výtečného podniku. „V podobném duchu bychom chtěli Military fest udržet i pro příští rok. Jen bychom rádi představili i americké vojáky, kteří se zúčastnili bojů druhé světové války. Řada podnětů od lidí směřovala i k tomu, aby zde účastníci i diváci mohli kempovat. Na tomto ještě budeme muset zapracovat,“ pousmál se Kučera.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments