Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 berdych_oceneniZa poslední roky sbírá aktuální vítěz ankety Sportovec Olomouckého kraje jedno ocenění za druhým. Aby také ne! Tomáš Berdych členem vítězného extraligového mužstva TK Agrofert Prostějov, s Petrou Kvitovou v loňském roce získal Hopmanův pohár, především je však společně se svými spoluhráči vítězem Davisova poháru.

Získal jste již šesté ocenění v rámci kraje. Kolik jich máte ještě v plánu získat?

(úsměv) Doufám, že samozřejmě co nejvíce. Ať je to jakékoliv ocenění, je to za tu všechnu dřinu, kterou člověk musí dennodenně zvládat a s přibývajícím věkem to bude už jen těžší a těžší.“

Pocházíte z Valašska, ceny sbíráte v rámci Olomouckého kraje. Nezazlívají vám to trochu v rodném kraji?

„Myslím si, že tohle tam vůbec nikdo neřeší. Jsem v podstatě spjat s prostějovským klubem, protože ty podmínky, co mi tady poskytují, jsou zkrátka ty nejlepší. I to je důvod, proč se sem stále vracím dál trénovat a připravuji se na turnaje, ale samozřejmě „Valach jsem a Valachem zůstanu“, tohle se nezmění.“

Vždy jste chtěl překonat dalšího skvělého prostějovského tenistu Jirku Nováka. Těch titulů už máte podstatně víc. Co on na to?

„Já si myslím, že to vezme sportovně. (smích) Mám určitě výhodu v tom, že jsem těchto výsledků dosáhl v mladším věku a v té době, kdy Jirka hrával, nebylo ani tolik ocenění jako v současnosti. Snažím se každý den dělat to nejlepší, co můžu, aby případně těch individuálních ocenění mohlo být co nejvíce. Takže snad budu pokračovat a sbírat jich víc a víc.“

Vraťme se k nedávné minulosti. Jak vám bylo po tom daviscupovém maratonu?

„Upřímně, hned jak zápas skončil, tak to nebylo nic příjemného. Hlava mě bolela díky té době, po kterou se člověk musel soustředit. Když mě kluci viděli, jak jsem byl celý bílý, tak se mi vůbec nedivili. Ale zase si musím i na ně vzpomenout, protože udělali obrovský kus práce, aby mě dali zase dohromady a mohl jsem tak přidat ten potřebný třetí bod k postupu do druhého kola.“

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments