Dobrý večer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 stasovaNenapodobitelná Simona Stašová okouzlila v první únorovou neděli prostějovské publikum svým brilantním ztvárněním hlavní role v italské tragikomedii Filumena Marturano aneb „Manželství po italsku“. Jako jedné z mála se jí podařilo vystoupit z hereckého stínu své slavné matky a živelným hereckým projevem strhla k potlesku diváky stejně jako v nesčetných divadelních inscenacích, televizních filmech i seriálech.  V exkluzivním rozhovoru pro Večerník mimo jiné prozradila, které role jsou jí nejbližší a jak vidí budoucí profesionální spolupráci se svým nejstarším synem, začínajícím režisérem...

mikrofonPřijela jste do Prostějova s představením Filumena Marturano aneb „Manželství po italsku“, můžete jej ve zkratce představit divákům, kteří se na představení nedostali?

„Je to nádherný tragikomický příběh, který je mi hrozně blízký hlavně proto, že tématem nebo motivem hlavní hrdinky je mateřská láska. Ta, jak se ve hře ukazuje, je mnohem větší než láska partnerská. Střídají se tu tragické a komické chvíle, jako je tomu mnohdy i v životě, což dokazuje i fakt, že se hra s úspěchem hrála po celém světě. Pro Italy je takovým kultovním, jakou je pro nás třeba Maryša, je to prostě taková italská klasika...“

mikrofonJaká role byla pro vás zásadní? Kterou postavu, ať už filmovou, divadelní či televizní, jste hrála nejraději?

„Víte, já mám vždycky ráda ty role, které právě hraju. A vzhledem k tomu, že si v posledních pěti letech sama svůj divadelní repertoár vybírám, tak mám ty svoje role jako svoje divadelní děti a nedělám mezi nimi rozdíly. Ať už je to monodrama Shirley Valentine, Drobečky z perníku, Poslední ze žhavých milenců, Římské noci nebo Filumena Marturano. Každá z nich je jiná, všechny jsou však vtipné, vášnivé a ženské, tak jak to mám ráda... (úsměv)

mikrofonMohli jsme vás vidět v divadelních, televizních i filmových rolích, dáváte některému odvětví přednost před ostatními? Upřednostňujete například divadelní hru před rolí ve filmu nebo televizi?

„Cítím se být především divadelní herečkou, nejvíc divadlu rozumím, nejvíc ho mám osahané a na jevišti se cítím jako doma. Taky mám pocit, že diváci na mě nejraději chodí do divadla, protože vědí, že jim vždycky přivezu něco kvalitního. To mě samozřejmě zavazuje a vždycky chci dostát jejich očekávání. Měli by se smát i plakat, z divadla chodit naplněni a mít chuť přijít znova. To je můj cíl.“

mikrofonJste slavnou dcerou slavné matky, sledovala jste jako malá filmy či seriály, ve kterých hrála Jiřina Bohdalová? 

„Samozřejmě,že jsem máminu kariéru sledovala a vždycky jsem se také od ní nechávala inspirovat. Je to veliké štěstí mít vedle sebe tak inspirativního člověka a mít možnost sledovat její práci a učit se. Jsem za ten dar v životě vděčná.“

mikrofonVáš syn Marek studuje čtvrtým rokem na Filmové akademii Miroslava Ondříčka režii. Uvažujete do budoucna o spolupráci na nějakém filmovém projektu?

„Copak já bych se svým synem ráda pracovala, ale obávám se, že toho se hned tak nedočkám... (smích) Jako každé herecké dítě si chce jít svojí vlastní cestou a nechce, aby mu někdo z rodiny klestil cestičku. Takže ani já, ani babička určitě nebudeme ´jeho´ herečky. A tak je to myslím správné. Budeme mu obě držet palce, aby si tu svoji cestu našel a aby měl radost z tvorby. A pokud bude mít úspěch, budeme obě šťastné.“

mikrofonKdybyste nebyla herečkou, jaké povolání by vás nejvíc lákalo a proč?

„Dnes už bych povolání měnit nechtěla, ale kdybych musela, tak bych stejně dělala něco s divadlem. Asi bych byla dramaturg, nebo bych třeba herectví učila. Ale dnes mám jen tak tak čas sama na svoje divadlo, se kterým jezdím po vlastech českých, takže zatím žádnou změnu neplánuji.“

mikrofonExistuje nějaká role, která vás vždy lákala a kterou byste si ráda zahrála?

„Všechny své divadelní sny si postupně plním a realizuju je. Ještě jich pár mám, ale zatím neprozradím. Až je budu hrát, tak vás určitě pozvu... (úsměv)

mikrofonSe kterým hercem byste určitě neodmítla spolupráci a proč?

„Určitě bych neodmítla spolupráci s Oldou Kaiserem nebo s Jirkou Lábusem. Myslím, že jsou to naši vynikající tragikomici, kteří vynikají v každé ze svých rolí a já je oba miluju! (úsměv)

mikrofonMáte, nebo měla jste nějaký herecký vzor?

„Mým prvním vzorem byla samozřejmě moje maminka. Ale mým velkým hereckým motorem byla a je vynikající italská herečka Anna Magnani. Shodou všech krásných náhod si přímo ji a její život mohu zahrát v představení Římské noci, které hrajeme s Oldou Víznerem. Je to pro mě veliké štěstí.“

mikrofonMáte při svém povolání vůbec čas na odpočinek a koníčky? Jaké jsou vaše koníčky, případně jak relaxujete?

„Relaxovat se musí, to by jinak nešlo. Ráda si čtu, ráda samozřejmě cestuji a moc ráda spím. U toho se zrelaxuju asi nejvíc... (smích)

mikrofonJako herečka jistě máte mnoho fanoušků a obdivovatelů v ženské i mužské části publika. Máte zkušenost i s milostnými dopisy ze strany vašich obdivovatelů? Nebyla jste někdy v pokušení se s některým z nich setkat?

„Tak milostným objektem pro fanoušky přímo nejsem, spíš mám fanoušky divadelní, kteří za mnou chodí do divadla, a tak jich i pár znám osobně. Je to vždy milé, když vám někdo přijde říct, že vás obdivuje. Je to potvrzení, že svoji práci nedělám špatně a že oni si odnášejí zážitek... (úsměv)


kdo je Simona Stašová

Dcera české herecké legendy Jiřiny Bohdalové a seismologa i geofyzika Břetislava Staše se narodila 19. března 1955 v Praze. První herecká příležitost se jí naskytla již v průběhu studia hned na dvou školách (DAMU a konzervatoři) v roce 1976 v českobudějovickém Jihočeském divadle. Nejdéle působila v Divadle E. F. Buriana, kde zakotvila na celých čtrnáct let. Byla nominována mimo jiné na cenu Českého lva, cenu Elsy, Thálie a další. Díky svému výraznému hereckému projevu je režiséry hojně obsazována do divadelních, filmových i televizních rolí. Mohli jste ji tak vidět i ve filmech Román pro ženy, Pelíšky, Pětka s hvězdičkou, Musíme si pomáhat a v dalších. Vdaná byla celkem třikrát, prvním manželem byl známý i oblíbený herec Pavel Trávníček, potom následoval italský profesor a kritik Eusebio Ciccotti (se kterým má syna Marka) a posledním byl Pavel Skřípal, který je otcem druhého syna, Vojty.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments