Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

17 hanacky_krojV Olomouckém kraji se letos uskuteční čtvrté setkání Hanáků. Po Velké Bystřici, Doloplazech a Tovačově je tentokrát bude hostit Prostějov. Akce se uskuteční v sobotu 14. září a jeho součástí bude opět pokus o rekord v počtu krojovaných Hanáků shromážděných na jednom místě. Akci podporuje Olomoucký kraj, k němuž se letos připojilo také statutární město Prostějov. „Celý program se uskuteční přímo na centrálním náměstí,“ konstatovala Hana Pospíšilíková za pořádající Hanácké folklorní sdružení. Město bude zároveň od 14. do 15. září pořádat Prostějovské hanácké slavnosti.

Ještě před Setkáním Hanáků se v regionu uskuteční řada dalších akcí s folklorní tématikou. Od 10. do 12. května to bude dětský festival Zpěváček pořádaný tradičně ve Velkých Losinách na Šumpersku. Od 14. do 15. června bude Přerov hostit akci V zámku a podzámčí obsahující mimo jiné dětské soutěže ve zpěvu a výtvarném umění. Doloplazy na Olomoucku budou místem konání tradiční Jízdy králů. Od 14. do 19. srpna se bude konat Mezinárodní folklorní festival Šumperk a 8. září se ve Velké Bystřici představí účastníci festivalu Lidový rok. „Folklorní akce v našem regionu mají dlouhou tradici a zkušené organizátory,“ uvedl náměstek hejtmana Radovan Rašťák zodpovědný za kulturu.

Vyhlášení termínu a místa konání čtvrtého Setkání Hanáků proběhlo ve středu 24. dubna v Olomouci na setkání pořadatelů folklorních akcí s vedením kraje. Hejtmana Jiří Rozbořil na něm poděkoval zástupcům organizátorů všech přehlídek a festivalů za propagaci Olomouckého kraje a zdůraznil jejich důležitost pro rozvoj cestovního ruchu. Předseda Folklorního sdružení České republiky Zdeněk Pšenica na schůzce vyzdvihl spolupráci s krajem i městy, kterou označil za nadstandardní.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments