Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.10.2019
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

17 hanacky_krojV Olomouckém kraji se letos uskuteční čtvrté setkání Hanáků. Po Velké Bystřici, Doloplazech a Tovačově je tentokrát bude hostit Prostějov. Akce se uskuteční v sobotu 14. září a jeho součástí bude opět pokus o rekord v počtu krojovaných Hanáků shromážděných na jednom místě. Akci podporuje Olomoucký kraj, k němuž se letos připojilo také statutární město Prostějov. „Celý program se uskuteční přímo na centrálním náměstí,“ konstatovala Hana Pospíšilíková za pořádající Hanácké folklorní sdružení. Město bude zároveň od 14. do 15. září pořádat Prostějovské hanácké slavnosti.

Ještě před Setkáním Hanáků se v regionu uskuteční řada dalších akcí s folklorní tématikou. Od 10. do 12. května to bude dětský festival Zpěváček pořádaný tradičně ve Velkých Losinách na Šumpersku. Od 14. do 15. června bude Přerov hostit akci V zámku a podzámčí obsahující mimo jiné dětské soutěže ve zpěvu a výtvarném umění. Doloplazy na Olomoucku budou místem konání tradiční Jízdy králů. Od 14. do 19. srpna se bude konat Mezinárodní folklorní festival Šumperk a 8. září se ve Velké Bystřici představí účastníci festivalu Lidový rok. „Folklorní akce v našem regionu mají dlouhou tradici a zkušené organizátory,“ uvedl náměstek hejtmana Radovan Rašťák zodpovědný za kulturu.

Vyhlášení termínu a místa konání čtvrtého Setkání Hanáků proběhlo ve středu 24. dubna v Olomouci na setkání pořadatelů folklorních akcí s vedením kraje. Hejtmana Jiří Rozbořil na něm poděkoval zástupcům organizátorů všech přehlídek a festivalů za propagaci Olomouckého kraje a zdůraznil jejich důležitost pro rozvoj cestovního ruchu. Předseda Folklorního sdružení České republiky Zdeněk Pšenica na schůzce vyzdvihl spolupráci s krajem i městy, kterou označil za nadstandardní.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments